Net ir betiksliai „stumdant“ laiką atostogos moksleiviams neprailgo

Alfredas PUMPULIS, 2012-01-09
Peržiūrėta
739
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Net ir betiksliai „stumdant“ laiką atostogos moksleiviams neprailgo

Šiemet atostogos privertė mokinius pasukti galvas, ką reikės veikti: linksmintis ar ruoštis ne už kalnų gresiantiems egzaminams, galbūt aplankyti tėvus arba išvažiuoti atostogauti?

 

Per šventes siautėjo mieste

Vienas iš Palangos senosios gimnazijos mokinių, Karolis Zajauskas, savo atostogas apibūdino: „Tai, ką norėjau nuveikti per atostogas, praktiškai nuveikiau. Ketinau išvažiuoti arba į Vilnių, arba į netolimą užsienį, bet kai pamačiau kiek draugų grįžo į Palangą iš studijų, nusprendžiau čia pasilikti“. „Aišku Šv. Kūčios praėjo su tėvais, šeimyniškai ir labai gražiai, tačiau pasibaigus oficialiai daliai, pradėjome „siausti“ mieste. Šv. Kalėdos buvo nepakartojamos ir beprotiškos“, – juokėsi moksleivis.

Paprašytas prisiminti bent vieną linksmą nutikimą įvykusį per atostogas, K. Zajauskas pasakojo: „Pamenu pas vieną gerą draugą gerai leistą laiką, pasakotus anekdotus ir improvizacinį istorijų kūrimą. Tačiau per atostogas taip pat supratau, jog negalima pasitikėti, net geriausiais draugais“.

 

Atostogų rutina

Kitas pašnekovas, Benas Bauba, vilnietis, dalį atostogų praleidęs Palangoje, apie jas kalbėjo: „Atostogų pradžioje turėjau puikią komandiruotę į Palangą, kur sutikau daug puikių žmonių, atlikau daug darbų,  puikiai praleidau laiką, o jau sausio 4 dieną turėjau grįžti į sostinę, kur manęs laukė filmavimas“.
Paklaustas, kas iš atostogų įsiminė labiausiai, B. Bauba „Palangos tiltui“ pasakojo: „Buvo keletas nutikimų. Bet ir rytinė rutina buvo labiau maloni – pabundi nuo nervus tampančio žadintuvo devintą valandą ryto, „prasivalai“ akis, nueini į dušą ir po jo kratai kolegą, kad atsikeltų. Kai jis atlikdavo tą patį ritualą, eidavome pavalgyti ir žygiuodami J. Basanavičiaus gatve užsukdavome į „Vila Gražina“, paskui užsukdavom prie sudegusio restorano „Jūra“.

Pasak pašnekovo, abu su kolega nieko nelaukdami apsisukdavo ir kiūtindavo į šiltas lovas dar bent valandėlei nusnausti. B. Bauba taip pat pridūrė, jog nebuvo išvengta ir „ekstremalių nuotykių“, kai gruodžio 31 dienos vakare dar nebuvo aišku, kur jam teks sutikti Naujuosius metus.

„Jau maniau, kad teks sutikti Naujuosius metus „būdelėje“, kur reguliavau projekcijas ant Kurhauzo sienų.  Bet, ačiū Dievui, likus pusvalandžiui iki  Naujųjų metų, galėjau pabėgti iš ten ir atsidurti prie Palangos tilto, kur sutikau Drakono metus su savo mylimais kolegomis ir visais palangiškiais!“ – neslėpė susijaudinimo moksleivis iš Vilniaus. 

Regis, jaunimas Palangoje per atostogas bei didžiąsias metų šventes nenuobodžiavo. Audrius Paulauskas, paklaustas kaip praleido ilgesnes negu įprastai atostogas, atsakė: „Pirmą jų pusę praleidau namie. Tiesą pasakius, buvau priklausomas nuo draugų, kurie turi mašiną, nes paeiti galėjau tik su ramentais“. „Nepavyko sudalyvauti, net naujametiniame karnavale. Tačiau kai nuo kojos nuėmė gipsą, prasidėjo „atsigavimas“, – sakė moksleivis. Pašnekovas pasidžiaugė, jog per šventes išties gerai praleido laiką su savo draugais. O įspūdingiausią atostogų momentą A. Paulauskas prisiminė taip: „Pamenu, kaip iš draugės namų skubėjome iki Jūros tilto, kad tik suspėtume pamatyti naujametinius saliutus ir sutikti Naujus metus. Suspėjome! Atbėgome ten kaip tik laiku“.

Paulius Baltrušis, abiturientas, vienas iš perspektyvių Palangos sportininkų – lengvaatlečių, savo atostogas apibūdino trumpai: „Ne tik treniravausi, bet ir leidau laiką su draugais. Taip pat buvau išvykęs į Vilnių švęsti Naujųjų metų“.

Kiek vėliau pašnekovas pridūrė, jog per atostogas jis nekiurksojo namie, o dalyvavo lengvosios atletikos Klaipėdos miesto ir apskričių čempionate, kur 60 metrų barjeriniame bėgime užėmė pirmą vietą.

 

Per atostogas į darbą

Miesto jaunuomenė per žiemos atostogas nesnaudė, vieni linksminosi, švaistė pinigus kalėdiniams niekučiams ir klubams, kiti, besimėgaudami linksmybėmis, nepabijojo ir sunkesnio darbo.  Palangiškis Vytautas Nykontas tik giliai atsiduso, paklaustas apie prabėgusias atostogas: „Tiesiog džiaugiausi kiekviena laisva diena. Šv. Kalėdas atšvenčiau su tėvais, o Naujuosius metus su savo broliu. Na, po naujų šiek tiek padirbėjome prie draugo mašinos. Tad tokios tos ir atostogos“.

Galbūt miesto moksleiviai per atostogas nenuvertė kalnų, bet niekas nesiskundė, kad jos buvo per ilgos ir nuobodžios. Net jeigu reikėjo „stumdyti“ laiką. Nepatenkintų atostogomis rasti nepavyko. Visi kalbinti moksleiviai dūsavo, kad jos jau baigėsi.

Jūsų komentaras:

Norbert 2012-04-24 10:22 ([email protected] / IP: 83.133.110.36)
man savukārt ienāca prātā Georga Zimmela Lielpilsētas un to garīgā dzīve . Pilsētas ar to infrastruktūru ir tās, kas atsvešina un parada komunikāciju ne tādu kāda ir laukos. Tas skaidro, kādēļ mēs mierīgi paejam garām uz ielas guļošiem cilvēkiem un nezinām, kā sauc gadiem blakus dzīvojošos kaimiņus

Taip pat skaitykite

„Žaliosios europiečių atostogos Palangoje 2020“ kviečia pajūryje gyvenančius ir poilsiaujančius žmones pasimėgauti ne tik saulės voniomis, bet ir daugiau sužinoti apie klimato kaitą, aplinkosaugą ir biologinę įvairovę.


Vasarą J. Basanavičiaus gatvė Palangoje yra įvairių pasiūlymų, pramogų, atrakcijų turgus. Joje poilsiautojų pagundos tyko kas žingsnį. Ar įsigyti savo portretą, ar pasidaryti laikiną tatuiruotę, ar skaniai pavalgyti, ar nueiti į linksmus atrakcionus? O galbūt išbandyti viską? O ką atostogautojų marga minia ir pati promenada reiškia tiems, kurie lieja čia prakaitą ir vilioja...


Pasibaigus vasarai poilsiautojų srautai, kaip ir kasmet, išseko, o kurortą apgaubia ramybė. Pamaitinus, išmigdžius, išsupus, palepinus visais įmanomomis kūno ir sielos malonumais tūkstančius atostogautojų, ir palangiškiams laikas galvoti apie užtarnautas atostogas. Kur ir kaip atostogauja palangiškiai, nusprendė pasidomėti „Palangos...


Populiariausia lietuvių atostogų kryptis – Lietuvos pajūris arba gimtasis kaimas. Taip šiais metais atostogaus daugiau kaip pusė lietuvių. O šeši iš dešimties apklaustųjų teigia atostogoms skiriantys ne daugiau kaip 500 eurų, rodo internetinė Pigu.lt klientų apklausa.


Kai atostogas Palangoje apkartina neplanuotas blogas oras, vejantis iš paplūdimio, tenka „pasukti galvą”, kaip „užmušti laiką“ pliaupiant lietui.


Jūratė RIEPŠAITĖ Atostogos –  turbūt daugeliui iš mūsų tai pats geriausias metas pailsėti ar nuveikti tai, ką norime. Pasibaigus mokslo metams, ne vienam jaunuoliui teko rimtai apmąstyti, ką jis norėtų atlikti per šias vasaros atostogas. Tad ką renkasi Palangos miesto jaunimas: poilsį, sunkų darbą ar „trynimąsi“ gatvėmis?  ...


Šiemet atostogos privertė mokinius pasukti galvas, ką reikės veikti: linksmintis ar ruoštis ne už kalnų gresiantiems egzaminams, galbūt aplankyti tėvus arba išvažiuoti atostogauti?


„Žaliosios europiečių atostogos“ ragina saugoti gamtą  1

Rasa GEDVILAITĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 08 16 | Rubrika: Miestas

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje jau trečią kartą inicijuoja kovai su klimato kaita skirtą projektą „Žaliosios europiečių atostogos“.


Ekonominio nuosmukio metu vis labiau ryškėja liūdnos tendencijos. Įmonės, siekdamos išsilaikyti, kaip vieną iš  taupymo būdų renkasi darbuotojų nemokamas atostogas. Tokį sprendimą priėmė ir kurorto bendrovė „Palangos vandenys“. Nors įstatymas darbdaviams kai kuriais atvejais suteikia tokią galimybę, tačiau tuo pačiu draudžia iš darbuotojo reikalauti imti nemokamų atostogų.


Bonifacijaus atostogos

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 03 17 | Rubrika: Miestas

Kol saulė nelepina spindulių saujom, tol tenka tik pasvajoti apie žemiškus ir nežemiškus malonumus... Masažai, saulės bučiniai, vandens purslai... Matyt, mane veikia „holivudinė vaizduotė“ ir mano akys, pavergtos nudailintų filmų scenų iš saulėto rojaus, verčia svajoti apie atostogas kažkur beveik dievo ausyje.  


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius