Nidoje – svarbūs pokyčiai: tai įsidėmėti privalo visi poilsiautojai, teks ieškoti kitų būdų

Palangos tiltas, 2022-05-20
Peržiūrėta
1998
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nidoje – svarbūs pokyčiai: tai įsidėmėti privalo visi poilsiautojai, teks ieškoti kitų būdų

Šią vasarą Nidoje poilsiautojams bus ramiau ir saugiau – taku šalia Kuršių marių krantinės bus uždrausta važinėti elektriniais paspirtukais, taip pat riedžiais.

Nidoje elektrinių paspirtukų ir riedžių nebus galima išsinuomoti, nes savivaldybės sprendimu verslininkams tokia veikla nebeleidžiama. O tokių nuomos punktų per pastaruosius dvejus metus buvo kaip niekada daug.

Paspirtukais ir riedžiais bus draudžiama važinėti nuo „Ešerinės“ kavinės iki Purvynės gatvės. 

Imtis tokių sprendimų kurorto politikus privertė dažni poilsiautojų skundai, kad jie nebegali ramiai pasivaikščioti krantine, kyla pavojus jų vaikų saugumui. Žmonės piktinosi, kad ramusis kurortas tampa panašus į triukšmingąją Palangą.

Paspirtukininkai ne kartą yra partrenkę pėsčiuosius, jiems prireikė ir medikų pagalbos. Todėl savivaldybė patvirtino naują prekybos ar paslaugų teikimo tvarką.

Viešosiose vietose nebebus nuomojami motoriniai dviračiai, velomobiliai, riedžiai. 

Taps saugiau ir patiems šių transporto priemonių mėgėjams, kurie paprastai nedėvi šalmų, važinėja greitai manevruodami tarp žmonių, neretai ir su telefonais rankose. 

Pernai sulaukta skundų ir dėl vandens dviračių, kurių itin ryškios spalvos daliai žmonių rėžė akį.

Valdininkų manymu, ryškios spalvos iš dalies padeda saugumui – dviračiai gerai matyti, tačiau su juos nuomojančiais verslininkais kalbėta, kad jie būtų perdažyti Neringos kraštui būdingomis spalvomis.

Atrodo, kad ši vasara bus paskutinė vadinamųjų tuktukų paslaugų teikėjams. 

„Poilsiautojai nuolat skųsdavosi naktimis keliamu tuktukų triukšmu. Šiemet naktimis jais nebus leidžiama vežioti žmonių. Išimtis bus padaryta tik keletą naktų, kai kurorte vyks didieji renginiai. 

Ieškosime tylesnių ekologiškų elektra varomų transporto priemonių“, – sakė Neringos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Sigitas Šveikauskas.

lrytas.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ar žinojote, kad vos keli kilometrai už Palangos galite rasti tai, kas yra tikras rojus gėrybių ieškoti mėgstančiam turistui, o kartu ir galimybė tam, kuris nori šį bei tą parduoti.


Palangos miesto savivaldybė jau kitą savaitę greičiausiai pritars siūlymui didinti pagalvės mokestį nakvynę kurorto viešbučiuose užsisakantiems svečiams.


Ilsėtis Palangoje panorėjęs vilnietis nustebo, kai buvo paprašytas susimokėti 10 eurų per parą už automobilio stovėjimą viešbučio aikštelėje.


Šios savaitės viduryje į Lietuvą plūstelėjus karščio bangai, poilsiautojai plūstelėjo į pajūrį. 


Šią vasarą Nidoje poilsiautojams bus ramiau ir saugiau – taku šalia Kuršių marių krantinės bus uždrausta važinėti elektriniais paspirtukais, taip pat riedžiais.


Mielieji, kokie svarbūs ir prasmingi mūsų 32-eji laisvės metai! Tą gerai matome, stebėdami Ukrainos kovą už savo teisę į laisvę. Per tuos metus daug pasiekėme ir patyrėme.


Ir Palangos gyventojai, ir kurorto svečiai jau įprato paskutiniais metais skubėti į J. Basanavičiaus gatvę, kuri prieš šv. Velykas akis vilioja įspūdinga Margučių alėja. Tačiau šiemet palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami ne į ją, o uoliai ieškoti margučių įvairiose Palangos vietose. Šventiniu laikotarpiu numatyta ir daugiau veiklų, kuriose saugiai...


Jau tapo įprasta, kad per kiekvienas šv. Velykas Palangos J. Basanavičiaus gatvę papuošia įspūdinga Margučių alėja. Tačiau šiemet palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami apsiauti patogius batus ir atrasti šventinius Šimtmečio margučius įvairiose Palangos vietose. Kodėl šie šv. Velykų simboliai vadinami Šimtmečio margučiais? Todėl...


Palangiškiai žvejai įširdo: kitų rajonų gyventojai rado būdų, kaip prasmukti prie jūros nepastebėtiems ir palikti savo įrankius. Į žurnalistus kreipėsi žvejai iš Palangos. Jie neslėpė erzelio: žvejai iš gretimų savivaldybių randa būdų, kaip prasmukti. „Palangą pasiekia žvejai iš kitų savivaldybių, iš Kretingos, Salantų, Darbėnų. Užsiima vietas...


Jeigu pastatas apleistas ir neprižiūrimas, Viešosios tvarkos skyriaus skirtas baudas privalo mokėti visi – ir bankrutavusių įmonių turtą administruojantys bankroto administratoriai. O konkrečiai – administruojančių įmonių vadovai. Tokia neskundžiamos nutarties, kurią birželio 21 d. priėmė Klaipėdos apygardos teismas, esmė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius