Niūriausią metų mėnesį kavinės pasitinka užrakintos

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-11-23
Peržiūrėta
1888
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Niūriausią metų mėnesį kavinės pasitinka užrakintos

Lapkritis – pats niūriausias mėnuo, kuomet visa Palanga tarsi užmiega giliu miegu, ruošdama jėgas netrukus prasidėsiančiam šventiniam šurmuliui. Tą patvirtino ir kalbinti palangiškiai, įprastai lapkritį uždarantys savo kavines ir restoranus. Tuomet jiems atsiranda proga kai ką reikalingo pasiremontuoti, o ir vasarą plušėjusiems darbuotojams suteikti poilsį. Kavos atsigerti šiuo laikotarpiu vasarą labiausiai triukšmingoje gatvėje nelabai kur rastum, nors miesto centre kavinukių, dirbančių nuolat, esama.

Įprastas darbuotojų atostogų metas
Palangos verslininkams – ne paslaptis, kiek tęsiasi kurorte aktyvusis sezonas, kada galima sustoti ir atsipūsti, o kada atsipučiama galbūt kai kada ir pernelyg ilgai bei giliai. Būtent šis mėnuo toks ir yra.
Tie, kurie dirba ištisus metus, būtent šį mėnesį pasirenka darbuotojų atostogoms arba patalpų atnaujinimui, nes tuomet kurorte žmonių nė su žiburiu nerasi, tad paskiriama laiko tvarkybai prieš netrukus prasidėsiantį šventinį laikotarpį. O pasibaigus lapkričiui, jis ir prasideda. Tiesa, šventinis šurmulys vėlgi visus išjudina laikinai, jam praūžus kurorte – vėl kurį laiką tvyro ramybė.
„Mes jau nuo pat atidarymo pastebėjom, kad lapkritis būna pats silpniausias mėnuo, tad būtent šį mėnesį galima išleisti paatostogauti darbuotojus, visiems galima atsipūsti“, – teigė restorano „deCuba“ vadovė Ala Kretschmann.
Pašnekovė pripažino, jog šiuo laikotarpiu darbuotojams atostogauti – jau įprasta, o kadangi jie dirba ištisus metus, darbuotojai nesikeičia, tai ir jie jau žino, kada sulauks atokvėpio po įtempto vasaros sezono. „Savininkė dar visiems darbuotojams padovanojo kelionę į Egiptą, tai grįš puikiausiai pailsėję“, – atskleidė A. Kretschmann.
Pasiteiravus, ar per šį mėnesį, kai restoranas nedirba, pavyksta sutaupyti, direktorė pripažino, jog ne, kadangi patalpose vis tiek veikia šildymas, reikia tinkamos priežiūros ir ten esančiam akvariumui. „Išlaidos – visiškai tos pačios. Be visų komunalinių poreikių, ir atostoginius gi reikia darbuotojams išmokėti, tad sutaupyti tikrai nieko nepavyksta“, – sakė pašnekovė.

Visi tam atitinkamai ruošiasi
O štai gruodį prasideda visai kitoks laikotarpis. Vėl Palangą ima naujai atrasti poilsiautojai, ieškantys pramogų akiai ir sielai, kaip sakoma. Kurortas gruodį, laukiant didžiųjų žiemos švenčių, pasidabina, tad pasižiūrėti, kaip gi jis atrodo šiemet, panorsta daugelis šalies gyventojų.
„Gruodis jau visiškai kitoks – šurmulingesnis, linksmesnis. Mes patys pasipuošiam šventine atributika, visai kitokia nuotaika vyrauja“, – pripažino „deCuba“ vadovė A. Kretschmann.
Paatostogauti niūrųjį lapkritį ir prieš šventes savo darbuotojams suteikia galimybę ir baro „Lietuvos rytas“ vadovas Audronius Macius. „Darbuotojams suteikti atostogas vis tiek reikia, tad jas daliname perpus – dvi savaites atostogauja lapkritį, o dvi – gruodį. O šiaip lapkritis iš tiesų yra pats niūriausias mėnuo, tuo jau esame įsitikinę“, – sakė A. Macius.
Verslininkas pripažino, jog jam lapkritį taip pat atsiranda galimybė kai ką susitvarkyti, atsinaujinti, o prasidėjus gruodžiui, jau ir šventine atributika tenka pasirūpinti.
„O šiemet apskritai ne tik lapkritį žmonių nėra, jų nebuvo ir rugsėjį, bet dirbti reikia, darbuotojams atlyginimus reikia mokėti, tad kažkaip sukamės, gyvuojame. Apyvarta kartais būna lygi nuliui, bet išbristi padeda savaitgaliai, kai daugiau žmonių užsuka. Bet tai nėra keista, taip nuo seno Palangoje. Visi, kas užsiima verslu Palangoje, tą puikiai žino ir tam atitinkamai ruošiasi“, – pastebėjo A. Macius.
Jis patvirtino, kad Palanga nėra kurortas, kur šilta apvalius metus, tai – šiaurės kurortas ir sezonas baigiasi itin greit, kai tuo tarpu šiltuose kurortuose situacija visai kitokia. „Bet mes tą žinome, tam ruošiamės“, – patikino baro „Lietuvos rytas“ vadovas.

Sunku ne tik lapkritį
Durys šiuo laikotarpiu būna užvertos ir restorane „Devintam danguj“. Jis atvėsus orams dirba tik savaitgaliais. „Dirbam įprastai visus metus, tik šaltuoju laikotarpiu, kai mažiausiai kurorte žmonių, atsidarome tik savaitgaliais“, – sakė verslininkas Artūras Timukas.
Jis atskleidė, jog sumažėjus darbų, jie taip pat užsiima atnaujinimo darbais, turi galimybę atlikti būtinus darbus.
Pašnekovas pripažino, kad ne tik šis mėnuo būna kurorto verslininkams pats „juodžiausias“, ne ką mažiau sunkūs būna ir mėnesiai, persiritus naujiesiems metams. „Sunkūs būna ir sausis, vasaris kovas, tais mėnesiais žmonių būna dar nedaug, apyvartos menkos. O darbuotojus išlaikyti reikia visus metus, kadangi dirbame ištisai, mes darbuotojų neatleidžiame, išlaikome juos nuolat“, – pasakojo verslininkas.
Pašnekovas pabrėžė, jog nors J. Basanavičiaus gatvė šaltuoju laikotarpiu apmiršta, kavinių, kur galima nueiti, yra miesto centre. „O mums žiemą dirbti nepelninga, nes niekas nevaikšto J. Basanavičiaus gatve. Lietus lyja, menkas malonumas vaikščioti, su automobiliais privažiuoti negalima, tad žmonės ieško kitokių alternatyvų“ ,– pastebėjimą išsakė A. Timukas.
Remonto darbams savininkai uždaro ir barą „1925“. „Šiuo metu remontuojamės, tam puikiai tinka šis laikotarpis, kadangi žmonių visai nėra“, – sakė telefonu atsiliepusi baro atstovė Ramunė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga – vienas iš seniausių Lietuvos miestų – šiais metais vietos gyventojus ir svečius džiugins ypatingais renginiais – miestas švenčia 770 metų jubiliejų.


Spalio 5 d. Antano Mončio namuose-muziejuje Palangoje atsidarė audiovizualinis projektas „Mončys pasitinka Meką“.


Pačiame Palangos centre, po kavinės „Fotokava“ stalais, dar nesugrėbti pernykščiai medžių lapai, nenuravėtos piktžolės veržiasi pro šaligatvio plyteles.


Palanga dabinasi miesto vėliavomis ir lygiai po savaitės visus metus minėti ne tik kurortui, bet ir šaliai labai svarbią sukaktį – kovo 30 d. sukaks lygiai šimtas metų nuo dienos, kuomet Palanga Tarptautinės arbitražo komisijos sprendimu buvo grąžinta Lietuvai.


Artėjančioms Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) kovoms besiruošianti Palangos „Kuršių“ ekipa 2020-2021 metų sezoną pasitinka gerokai atsinaujinusi. Ši tarpsezonį „Kuršius“ papildė 9 nauji krepšininkai, tarp jų ir legionierius – Chase‘as Harleris. 22-ejų 191 cm ūgio krepšininkas praėjusį sezoną baigė Vakarų...


Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje, antradienio naktį vyras išdaužė kavinės langą ir pasipriešino policijos pareigūnams. Kaip pranešė Klaipėdos policija, 1994 metais gimęs vaikinas konfliktavo su kavinės darbuotojomis ir metė alaus bokalą į langą, po to pasišalino iš įvykio vietos. Sulaikymo metu pažeidėjas pasipriešino policininkams ir...


Lapkritis – pats niūriausias mėnuo, kuomet visa Palanga tarsi užmiega giliu miegu, ruošdama jėgas netrukus prasidėsiančiam šventiniam šurmuliui. Tą patvirtino ir kalbinti palangiškiai, įprastai lapkritį uždarantys savo kavines ir restoranus. Tuomet jiems atsiranda proga kai ką reikalingo pasiremontuoti, o ir vasarą plušėjusiems darbuotojams suteikti...


Tradicinis „Palangos tilto“ kavarytis šią savaitę kaip niekada atitiko savo pavadinimą, nes buvo kalbama būtent apie... kavą. Tiksliau kalbant, kad jos puodeliu nemokamai galėtų pasivaišinti neįgalintis jos kavinėje nusipirkti miesto senjoras ar bet kuris kitas miestelėnas, gyvenantis su susiveržtu diržu. Ar gali miesto kavinės parodyti, kad jos yra socialiai...


Palanga pasitinka didžiausią per 20 metų investuotoją – iki 2022 metų vietoje apleistų gydyklų, žinomų adresu Vytauto g. 170, iškils daugiau kaip 50 tūkst. kv. m užimsiantis gydyklų kompleksas, kuris bus didesnis net už projekto vystytojo, „Šiaulių banko“ antrinės įmonės UAB „Minera“, veikiančią sanatoriją „Eglė“ Druskininkuose.


Vasaros sezono metu vidaus kavinės tampa nebeįdomios kurorto svečiams, visus traukia gaivus oras ir pietavimas lauko kavinėse. „Tokiai karštai vasarai, kaip praėjusiais metais, vidaus kavinės praktiškai neegzistavo, galiu pasakyti, kad kažkur 95 procentai kavinės pelno sudaro lauko kavinės pinigai“,- pasakojo „Baras 21“ savininkas Audronius Macius.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius