NMA auklėtiniai baigė žiemos sesiją Palangoje

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-01-10
Peržiūrėta
6
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį trečiadienį Palangos S.Vainiūno muzikos mokyklos salėje buvo surengtas ypatingai daug emocijų sulaukęs koncertas. Nacionalinė moksleivių akademija ir M. Rostropovičiaus fondas baigiantis žiemos sesijai pademonstravo rezultatus, neabejotinai palikusius didžiulį įspūdį.

 

Devyniose dalykinėse Nacionalinės moksleivių akademijos sekcijose mokosi 7-12 kl. moksleiviai iš visos Lietuvos, keturi mokiniai yra iš Palangos. Visi moksleiviai dalyvauja nuotoliniame mokyme, o geriausieji yra kviečiami į tris kartus per metus vykstančias sesijas: pavasarį – Vilniuje arba Kaune, vasarą - Nidoje, žiemą - Palangoje. Kaip papasakojo Senosios gimnazijos direktorius Algirdas Karačionka, kurioje ir vyksta sesija, jų metu vyksta dalykinės paskaitos, asmenybės ugdymo užsiėmimai, susitikimai bei diskusijos su įvairių sričių specialistais, menininkais, visuomenės veikėjais, kultūriniai vakarai, intelektiniai žaidimai, filmų peržiūros ir aptarimai. Sesijų metu moksleiviai įgyja dalykinių žinių, susipažįsta su naujais žmonėmis, yra mokomi bendrauti ir bendradarbiauti su skirtingų sričių specialistais.

„Visuomet Nacionalinės moksleivių akademijos mokiniai susirenka, kuomet mūsų mokiniai atostogauja, iškart po Naujųjų metų sutikimo ir praleidžia čia keletą dienų“, - apie svečius papasakojo A.Karačionka. Jie, savo ruožtu, dėkojo juos priimantiems vadovams, tiek Senosios gimnazijos, tiek ir Muzikos mokyklos direktorei Virginijai Marozaitei, taip pat visiems kuravusiems jų veiklą.

Pakvietusi pasiklausyti mažų stebuklų, Nacionalinės moksleivių akademijos muzikos sekcijos vadovė Gabrielė Kondrotaitė išties apibūdino vėliau išgirstą muziką. Būtent muzikos sekcijos atsisveikinimui ir buvo skirta ši dovana. Koncertą mielai išklausė ir Palangos bendruomenės atstovai, nelikę nusivylę jaunųjų talentų darbštumu.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kovo 11-ąją Stasio Vainiūno meno mokyklos pedagogai koncertavo istorinėje Kurhauzo salėje. Styginių instrumentų skyriaus metodinės grupės pirmininkės mokytojos Liucijos Gadeikytės iniciatyva šiemet surengtas jau 4-asis šventinis koncertas Palangos bendruomenei. Sumanymas, šiai progai rengti mokytojų koncertus, pasiteisinimo, sulaukė susidomėjimo. Klausytojų susirinko...


Spustelėjus šaltukui, žiemos pramogų mėgėjai vėl kviečiami į Birutės parke, ant užšalusio tvenkinio ledo įrengtą čiuožyklą. „Žiema sugrįžo ir, kaip prognozuoja sinoptikai, neigiama oro temperatūra laikysis ir kitą savaitę, tad kviečiame palangiškius į Birutės parką pasidžiaugti žiemiškomis pramogomis“, – sakė Botanikos parko direktorius Valdas...


Šventos Kalėdos – svarbiausia metų šventė. Adventinį laikotarpį ir šventinį Kalėdų laukimą pajuto ir Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ vaikai ir pedagogai. Puošdami įstaigą kalėdiniais vainikais, įmantriais langų ornamentais, grupėse atsivėrė adventinių kalendorių langeliai, kuriais angelo žingsneliu kasdien keliavome link...


Gegužės 27 dieną Kurhauzo salėje šventinė nuotaika lydėjo visus susirinkusius – baigusius Stasio Vainiūno meno mokyklos muzikos ir dailės skyriaus mokinius, jų artimuosius ir draugus. Mokyklos direktorė Virginija Marozaitė ir pavaduotoja ugdymui Rasa Daukšienė įteikė Neformaliojo vaikų švietimo pažymėjimus, gražiausiais žodžiais palinkėjo sėkmės, padėkojo tėveliams...


Turiningai žiemos atostogas praleido Palangos sanatorinės mokyklos moksleiviai: dalyvavo išvykose, sportiniuose renginiuose, edukacinėse parodose. Gydytis į Palangos vaikų reabilitacijos sanatoriją „Palangos gintaras“ atvyksta mokiniai iš visos Lietuvos. Mokytojai stengiasi jiems surengti įdomias ir prasmingas edukacines išvykas po lankytinas Palangos vietas ir...


Praėjusį penktadienį ir šeštadienį Klaipėdos lengvosios atletikos manieže vyko Lietuvos lengvosios atletikos žiemos čempionatas ir jaunimo pirmenybės.


Palangoje – Nacionalinės moksleivių akademijos žiemos sesija

„Palangos tilto“ informacija, 2013 01 07 | Rubrika: Jūros vaikai

  Visą savaitgalį Palangoje triūsė jaunieji protai, susirinkę į Nacionalinės moksleivių akademijos (NMA) žiemos sesiją. Gabiausi ir perspektyviausi Lietuvos moksleiviai ne tik gilinosi į tiksliųjų mokslų paslaptis, tačiau noriai bendravo, sužinojo, kas yra impresionizmas, ar tiesiog išmoko profesionaliai žengti pirmuosius šokio žingsnelius.  


Praėjusį ketvirtadienį, kai Palanga mitingavo prieš olandų atrakcionus, Druskininkai pristatė vienintelį Baltijos šalyse  ištisus metus veiksiantį žiemos pramogų kompleksą „SNORAS Snow Arena“.


NMA auklėtiniai baigė žiemos sesiją Palangoje

Rasa GEDVILAITĖ, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Praėjusį trečiadienį Palangos S.Vainiūno muzikos mokyklos salėje buvo surengtas ypatingai daug emocijų sulaukęs koncertas. Nacionalinė moksleivių akademija ir M. Rostropovičiaus fondas baigiantis žiemos sesijai pademonstravo rezultatus, neabejotinai palikusius didžiulį įspūdį.


Muzikos mokyklos auklėtiniai koncerte „Lietuva brangi“

„Palangos tilto“ informacija, 2010 02 15 | Rubrika: Miestas

Laukiant itin reikšmingos Lietuvai dienos – Vasario 16-osios – S.Vainiūno muzikos mokykloje skambėjo pati nuoširdžiausia muzika bei dainos, skirtos mūsų tėviškei Lietuvai. Muzikos mokyklos auklėtiniai surengė koncertą „Lietuva brangi“, pažadindami visus užslėptus meilės tėvynei jausmus, o parengta paroda suteikė džiaugsmo ir akims.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas