„Orkestro“ vasara sugrįžta: tokia pati, bet kartu ir kitokia

Palangos tiltas, 2023-06-09
Peržiūrėta
2070
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Orkestro“ vasara sugrįžta: tokia pati, bet kartu ir kitokia

Prasidėjus vasarai „Palangos orkestras“ savaitgaliais tradiciškai visus kviečia į Birutės parke rengiamus nemokamus koncertus „Orkestro vasara“. Šie metai Palangai yra išskirtiniai – minimas ne tik miesto 770 metų jubiliejus, bet ir pats „Palangos orkestras“ švenčia 70 metų veiklos sukaktį, tad šios progos atsispindės ir „Orkestro vasaros“ programoje.

Nekintanti ilgametė tradicija

„Kalbant apie tradicinius „Orkestro vasaros“ koncertus norisi pasakyti ir tai, kas šiemet bus kitaip, nei praėjusiais metais, nes visi to laukia. Bet kai renginys skaičiuoja antrą šimtmetį, labai sunku ir neatsakinga kardinaliai kažką keisti. Kažkiek suteikiame naujovių – vien jau tai, kad kasmet atsakingai renkame programos kūrinius, kurie visada būna skirtingi. Bet koncertas turi pirminio renginio bruožų, būtent toks ir domina mūsų žiūrovus, tad nesinori sugadinti“, – kalbėjo „Palangos orkestro“ meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Vygantas Rekašius.

Pasak pašnekovo, kasmet stengiamasi atnaujinti programą, tad jeigu poilsiautojas į Birutės parką užsuks paklausyti „Palangos orkestro“ visas tris savaitgalio dienas, vienodų kūrinių jis neišgirs. „Šiemet nežymiai pakeitėme renginio formą, įtraukėme vedėjus, bet svarbiausia buvo ir yra muzika. Žmonės ateina ir pašokti, paklausyti muzikos ar tiesiog pailsėti, pasidžiaugti gamtos apsuptimi“, – teigė V. Rekašius.

Muzikines programas papildys svečiai

Iš viso 33 „Orkestro vasaros“ koncertuose, bus pristatytos keturios muzikinės programos, pasakojančios skirtingas muzikines istorijas, jas papildys pokalbiai ir susitikimai su istorikais, kompozitoriais, orkestrantais, kurie pasimatymus su orkestru pavers dar labiau praturtinančia patirtimi – ne tik žiniomis, bet ir knygomis apie „Palangos orkestrą“, kurių kolektyvas yra pasirengęs padovanoti ne vieną.

Birželį „Orkestro vasaros“ klausytojų laukia trumpas pokalbis su Palangos kurorto muziejaus vadove Virginija Paluckiene bei „Joninės Šliūpo stiliumi“, rengiamos bendradarbiaujant su Jono Šliūpo muziejumi.

Liepos 8 d. „Orkestro vasara“ sulauks ir muzikinių svečių – rotondoje koncertuos Kauno pučiamųjų orkestras „Ąžuolynas“. O liepos pabaigoje į šventines gastroles leisis ir pats „Palangos orkestras“ – pasirodys Palangos miesto partnerio – Simrishamno (Švedija) – šventėje.

Dar viena džiugi žinia, jog nuo šiol „Orkestro vasaros“ kūriniais bei „Palangos orkestro“ skambesiu klausytojai galės mėgautis ne tik Birutės parko rotondoje, bet ir savo namuose – Lietuvos ir tarptautines muzikos pasiklausymo platformas jau pasiekė naujausias „Palangos orkestro“ albumas „Orkestro vasara“, įrašytas bendradarbiaujant su „Grammy“ nominuotais garso režisieriais – Viliumi ir Aleksandra Kerais.

Palanga be orkestrų muzikos neįsivaizduojama

„Palangos orkestras“ – tiesioginis seniausios miestietiškos kultūrinės tradicijos Palangoje tęsėjas. Remiantis istoriniais šaltiniais, Grafo Juozapo Tiškevičiaus iniciatyva kurorte orkestrai nemokamai poilsiautojams muzikuoja nuo 1901 metų. Orkestro koncertai anuomet vyko parke šalia Kurhauzo specialiai tam pastatytoje rotondoje. Be šių popietėmis vykusių muzikinių pasirodymų Palanga tapo neįsivaizduojama.

Grafas savo orkestro neturėjo, apsiribojo kviestiniais orkestrais iš užsienio. Vėliau, atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę, Palangoje kiekvieną vasarą ėmė koncertuoti gerai visoje šalyje ir už jos ribų žinomų kapelmeisterių B. Jonušo ir V. Visockio vadovaujami orkestrai. 1927 m. buvo pastatyta naujoji rotonda Birutės parke, nuo tada pučiamųjų muzikos koncertai persikėlė į šią erdvę.

Ši tradicija buvo išlaikoma net ir sunkiais Palangai laikais. Nuo 1933 iki 1939 metų Palangos burmistru buvęs daktaras Jonas Šliūpas viename to meto laikraštyje sakė, kad „nors tie vasaros orkestro koncertai yra brangus malonumas, bet jie išliks visą laiką“.

Šiandien „Palangos orkestras“ išlieka gyvuoju saitu, jungiančiu šią senąją europietiškos kultūros tradiciją, grafų Tiškevičių Palangą ir šiuolaikinį kurortą bei jo svečius.

Paties „Palangos orkestro“ susikūrimo pradžia yra skaičiuojama nuo 1953 metų.

Lyjant – nevyks

„Orkestro vasaros“ koncertai Birutės parko rotondoje klausytojus džiugins visą vasarą – kiekvieną ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį nuo 18.30 val. Lyjant koncertai nevyks.

Nemokamus „Orkestro vasaros“ koncertus žiūrovams dovanoja Palangos miesto savivaldybė, Palangos Birutės parkas ir „Palangos orkestras“. Projektą iš dalies finansuoja – Lietuvos kultūros taryba.

Palangos miesto savivaldybės inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Prasidėjus vasarai „Palangos orkestras“ savaitgaliais tradiciškai visus kviečia į Birutės parke rengiamus nemokamus koncertus „Orkestro vasara“.


Pernai į pirmuosius edukacinius užsiėmimus vaikams paslaptingu pavadinimu „Skambantis miškas“ pakvietęs „Palangos orkestras“ tęsia savo misiją: susipažinti su orkestru iš arčiau žaisminguose teatralizuotuose koncertuose mokiniai galės jau nuo lapkričio 18 d. 


Trečioji chorinės muzikos šventė „Cantate Palangai“ sugrįžta.


Palangai minint sugrąžinimo Lietuvai šimtmetį, „Palangos orkestras“ ragina šią sukaktį visą vasarą švęsti „Orkestro vasaros“ koncertuose Palangos Birutės parko rotondoje, kur savo klausytojų tradiciškai lauks kiekvieną vasaros ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį 18.30 val. jau nuo birželio 10-osios. 


Jau daug metų Palangos kultūrinis gyvenimas neįsivaizduojamas be „Palangos orkestro“. Kokia šio pučiamųjų orkestro populiarumo paslaptis, kalbamės su jo vadovu Vygantu Rekašiumi.


Dėl pandemijos Lietuvoje tris mėnesius trukęs karantinas atnešė krūvą rūpesčių šalies verslininkams, kurie neslepia – ši vasara bus kitokia. Ir nors jau birželį lietuviai kaip niekada aktyviai traukia į šalies pajūrį, Palangos verslininkai džiūgauti neskuba ir sielojasi dėl koronaviruso grėsmės apriboto užsienio piliečių judėjimo.


Balandis –itin svarbus mėnuo Palangos orkestrui. Prieš 20 metų šio orkestro vadovu tapo Vygantas Rekašius. Nors oficiali Palangos miesto orkestro įkūrimo data yra 1953 metai, tačiau orkestras buvo atkurtas būtent 2000-ųjų balandžio 1 dieną. Muzikantai juokauja, kad ši data atkūrimui pasirinkta todėl, kad, nesėkmės atveju, tai būtų buvę...


Balandžio 1-ąją Palangos orkestras mini orkestro atkūrimo 20-metį. Palangiškiai didžiuojasi kurorto orkestrantų profesiniais pasiekimais bei dėkoja už antrą šimtmetį puoselėjamą pučiamųjų muzikos tradiciją Palangoje ir miesto vardo garsinimą Lietuvoje bei užsienyje.


Su visais atsisveikinanti vasara nedžiugino gerais, saulėtais orais nei Palangos verslininkų, nei poilsiautojų. Liepa ir rugpjūtis buvo drėgni ir lietingi. Tik ir tebuvo girdėti: „Tokios šaltos vasaros dar nėra buvę!“ Bet ar yra pagrindo taip dūsauti? Meteorologai sako, kad ši vasara kuo nors kitokia nebuvo. „Ji buvo normali, tipiškai lietuviška...


„I Love Palanga” sugrįžta į Palangą

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 07 01 | Rubrika: O man ne dzin

Kultūrinis projektas „I Love Palanga“ sugrįžta į kurortą savo antrajam sezonui. 2012 m. Palangos skulptūrų parko pievoje startavęs meninis, kultūrinis reiškinys, šią vasarą prasmingai papildys „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013“ renginių tinklelį, kviesdamas jaukiam ir nebanaliam laikui.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius