Padedant „Erasmus +“ programai, Palangos verslininkas Martynas Rimavičius drauge su profesine mokykla iš Rygos kuria mobiliąją programėlę – padavėjų apmokymai daugiau nebus nuobodūs!

Palangos tiltas, 2023-11-29
Peržiūrėta
3606
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Martynas Rimavičius, VšĮ „Rimavičius“ vadovas
Martynas Rimavičius, VšĮ „Rimavičius“ vadovas

Linas JEGELEVIČIUS

Personalo kaita aptarnavimo sferoje – taip pat ir Palangoje – ypač didelė, jauni žmonės vangiai priima ir įsisavina žinias naudojant tradicines mokymo priemones – knygas, skaidres ar nuobodų rašymą lentoje, o naujų darbuotojų apmokymų metu didelį brangiausio ištekliaus – laiko – nuostolį patiria ne tik būsimi padavėjai, bet ir jų instruktoriai, būsimi kolegos, taip pat darbdaviai.

Palangos verslininkas Martynas Rimavičius, VšĮ „Rimavičius“ vadovas,  2023-2024 metams gavo Europos sąjungos programos „Erasmus +“  finansavimą mokymo programos kūrimui ir aktyvavimui naudojant mobiliąją programėlę. Drauge su partneriais, Rygos turizmo ir kūrybos technikos mokykla (RTSTCI), jie apie metus kurs, pritaikys ir išbandys naują mokymosi įrankį.

„Jis – tiesiog būtinas. Man pritartų dauguma Palangos darbdavių iš paslaugų sektoriaus, – sako Martynas. – Turėdami tai mintyse, nusprendėme sukurti mobilią aplikaciją – patrauklią ir paprastą – kuri padės ne tik jauniems žmonėms, savo gyvenimą siejantiems su paslaugių sektoriumi – ypač darbu viešbučiuose ar kavinėse bei restoranuose, bet ir darbdaviams.

Ji bus sukurta ne tik bendradarbiaujant su minėta Rygos mokykla, bet ir bendradarbiaujant su įvairiomis verslo ir švietimo įstaigomis, projekto partneriais. Taip pat – ir su Palangos Viešbučių ir Restoranų Asociacija (PVRA), kuros valdybos narys yra ir M. Rimavičius.

„Palaikant ryšius su RTSTCI kilo mintis, kad efektyvumas gali prasidėti ne tik darbo vietoje, bet ir mokymo įstaigoje. Taip mokiniai gali būti vienu žingsniu priekyje ir jau mokyklose būti paruošti taikyti inovatyvius mokymosi metodus, kurie neabejotinai bus pritaikyti versle,“ – pasakojo verslininkas.

Latvija pasirinkta neatsitiktinai, nes jos istorija, kalba, aptarnavimo standartai, produktai ir patiekalai yra panašūs. 

„Tai reiškia, kad bendradarbiavimas bus sklandus ir patikimas. Taip pat privalumas, kad tai kaimyninė šalis, todėl susitikimus ir vizitus galima greitai suplanuoti, nes kelionės atstumas nedidelis, todėl tai ekologiškiau – nereikia skristi lėktuvu,“ – sakė M. Rimavičius.

Rygos turizmo ir kūrybinės pramonės technikumas yra viena didžiausių profesinių mokyklų Latvijoje, kurioje mokosi apie 2 000 mokinių. Mokykla nuolat ieško mokymo sistemos atnaujinimų. Dalyvavimo šiame projekte tikslas – suteikti mokytojams galimybę tobulinti kompetencijas ir įgūdžius skaitmeninimo srityje. COVID-19 pandemija ypač išryškino šių įgūdžių trūkumą. 

Tokiame Palangos ir Rygos projekte pradžioje dalyvaus 30 RTSTCI 15-18 metų mokinių, kurie mokosi padavėjo programoje, jų mokytojai, taip pat Lietuvos ir Latvijos profesinių mokyklų atstovai – mokytojai, administracijos atstovai, kiti atstovai. 

Programėlė bus latvių, lietuvių ir anglų kalbomis.

Žinomas kurorto verslininkas įsitikinęs, kad toks skaitmenins metodas padidins  ir viso profesinio mokymo patrauklumą, į mokymo programą įtraukiant patrauklias, modernias ir novatoriškas mokymosi priemones.

 „O profesinio švietimo ir mokymas bus labiau pritaikomas prie darbo rinkos poreikių. Be to, tokiu būdu profesinių mokyklų mokiniai galės sustiprinti savo konkurencines pozicijas darbo rinkoje ir patenkinti įmonių poreikius,“ – pabrėžė M. Rimavičius pridurdamas: „Kol kas ypač didelį dėmesį teiksime padavėjų ruošimui.“

„Mokymosi programa telefone, jos lankstumas suteiks studentams laisvę ir pasirinkimą mokytis patogiu laiku ir patogioje vietoje. Žaidybinis mokymosi procesas padidins studentų motyvaciją mokytis. Dėstytojams tai bus puiki priemonė, supaprastinti mokymosi proceso stebėseną ir valdymą,“ – pasakojo M. Rimavičius.

Anot jo, vertinimo rezultatai rodo, kad ši mokymosi programa yra labai patogi, taupo laiką ir yra patraukli jaunimui, nes mokymasis vyksta mobiliuoju telefonu, kuriame – visas jaunuolio pasaulis!

Anot M. Rimavičiaus, bandomąjį mobilųjį mokymą galima pakartoti ir išplėsti, todėl ateityje jis gali būti lengvai taikomas kituose švietimo sektoriuose: mokyklose, universitetuose ar suaugusiųjų švietimo centruose. 

„Ateity net nereikėtų kurti atskiros programėlės, o tiesiog pakaktų pasinaudoti jau sukurtu programėlės šablonu ir įkelti reikiamą informaciją: vaizdo pamokas, teoriją, testus, higienos normas ir kita,“ – atskleidė M. Rimavičius.

Projekto problemų sprendimas taip pat atitinka ES lygmens profesinio mokymo tikslus: pasiekti, kad ne mažiau kaip 82 procentų profesinių mokyklų absolventų įsidarbintų ir kad 60 procentai dabartinių profesinių mokyklų absolventų studijų metu naudotųsi tam tikra mokymosi darbo vietoje forma.

„Esame pionieriai šioje srityje – kol kas tokios universalios programėlės, kokią mes kuriame, net nėra. Ji padės mažinti studentų, studijuojančių aptarnavimo sektoriaus disciplinas, teorinių ir praktinių žinių atotrūkį. Mūsų vizija – tokios mobiliosios aplikacijos panaudojimas ne tik pajūryje, visoje Lietuvoje, bet ir už jos ribų – Skandinavijoje ar net Balkanuose. Mes jau pradėjome tiesti tokį tiltą,“ – į pokalbį įsiterpė Agnė Grigalauskė, projekto koordinatorė.

Ji ir Martynas taip pat tikisi, kad programėlė padės labiau į darbo rinką integruoti jos naujokus ar migrantus – pastarųjų darbo rinkose atsiranda vis daugiau.

Projektas numato 20 mokomųjų vaizdo įrašų sukūrimą. Anot Agnės, jie turėtų pasirodyti jau vasarį. Projekte numatyta ir mobiliosios programėlės šablono nuoma, kuriuo tris metus naudosis Rygos turizmo ir kūrybinių industrijų technikos mokykla ir kiti prie projekto prisijungę naudos gavėjai.

Mobiliąją mokymosi programą pirmiausia išbandys 30 RTSTCI mokinių ir jų pedagogai. O 80 įmonių ir 40 kitų profesinių mokyklų atstovams bus organizuoti mokymai apie ją.

„O viso projekto derlių pristatysime visai Palangai ir jos verslo bendruomenei svetingumo forume „MALONU”, kuris vyks gegužę,“ – atskleidė M. Rimavičius.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jei vis dar naudojatės trumpų vaizdo įrašų platforma „TikTok“ – verta suklusti. JAV Atstovų Rūmai ką tik priėmė svarbų įstatymo projektą, kurį patvirtinus visoje šalyje ši platforma būtų uždrausta. 


Palangoje veiklą pradėjo pirmoji mieste tarptautinė privati „Baltic International School“ mokykla. Iki tol įstaiga veikė kaip darželis, o nuo šiol, plečiantis veiklos apimtims, jau veikia kaip pradinio ugdymo mokykla, skelbiama pranešime žiniasklaidai. 


Personalo kaita aptarnavimo sferoje ypač didelė, jauni žmonės vangiai priima ir įsisavina žinias naudojant tradicines mokymo priemones, o naujų darbuotojų apmokymų metu didelį brangiausio ištekliaus – laiko – nuostolį patiria ne tik būsimi padavėjai, bet ir jų instruktoriai, būsimi kolegos, taip pat darbdaviai.


Palangos vaikų sanatorija „Gintaras“ ieško virėjų ir padavėjų.


Tie laikai, kai tėvai ir mokytojai vaikus neretai gąsdindavo profesine mokykla – „Tavo vieta bus profesinėje, jei nesimokysi“ – jau seniai praeityje.


Valstybės dieną Palanga pasitinka pasidabinusi Trispalvėmis bei su nuoširdžiu kvietimu pademonstruoti vienybę ir meilę savo šaliai, Liepos 6-ąją 21 val. visiems drauge giedant Tautišką giesmę.


Valstybės dieną Palanga pasitinka pasidabinusi Trispalvėmis bei su nuoširdžiu kvietimu pademonstruoti vienybę ir meilę savo šaliai, Liepos 6-ąją 21 val. visiems drauge giedant Tautišką giesmę.


Jau seniai mieste sklando gandas, jog vėliau ar anksčiau bus uždaryta Palangos pradinė mokykla. Tai labai trikdo šios mokymo įstaigos darbą, mat kai kurie tėvai, prisiklausę tokių kalbų, bijo leisti vaiką į šią mokyklą, manydami, jog netrukus gali tekti ieškoti kitos mokyklos. Tačiau, kaip pastebėjo Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė, tokius gandus ji jau...


Nuo šių metų kovo, Lietuvos Respublikos Prezidentės dekretu, Palangos miesto apylinkės teismo pirmininke paskirta Ingrida Krušienė tvirtina, kad kurorto specifika daro įtaką net teisiniams ginčams. „Ieškiniai, teikiami teismui Palangoje aiškiai skiriasi nuo svarstomų klausimų Klaipėdos teisme. Palangoje labai daug ginčų tarp bendraturčių dėl žemės...


Gyventojų šauksmai ir kaltinimai vagyste ir savivale. Iškviestų policijos pareigūnų bandymas išsiaiškinti, kas nutiko. Sumišę „Palangos butų ūkio“ darbuotojai, kurių dalis pasipustė kulnis kilus sąmyšiui. Ir apie „kažkokį nesusipratimą“ murmantis įmonės direktorius Danas Paluckas. Tokia scena praėjusio antradienio rytmetį...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius