Pajūris šventėms laukia būrio svečių: lietuviai pinigais nebesišvaisto, derasi ir dėl nakvynių

Palangos tiltas, 2023-04-06
Peržiūrėta
1121
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pajūris šventėms laukia būrio svečių: lietuviai pinigais nebesišvaisto, derasi ir dėl nakvynių

Panašu, kad Šv. Velykos bei moksleivių atostogos į pajūrį sutrauks minias žmonių. Viešbučių ir turizmo informacijos centro atstovai pasakoja, kad kurortai laukia būrio svečių, tačiau nors ir tikina, kad viešbučių užimtumas sparčiai pildosi, sako, kad lietuviai pinigus, esant tokiai ekonominei situacijai, skaičiuoja, derasi ir pernelyg neišlaidauja.

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė pasakojo, kad kol kas, stebint, kaip pildosi rezervacijos šventiniam savaitgaliui ir mokinių atostogoms, srautas yra išsidalijęs. 

Dalis svečių, kaip tikino, atvyks būtent savaitgalį, o kiti – savaitės viduryje ir liks likusiai savaitei.

„Srautas gana pasiskirsto. Jeigu nebūtų vaikų atostogų, savaitgalis būtų užimtas 100 proc. 

Šiuo metu gyventojai skambina, domisi, rezervuoja, jaučiame didelę paklausą, bet vietų šiam savaitgaliui sutikti Velykas dar yra. Manau, kad užimtumas šiuo metu būtų apie 60 proc. ir skirtinguose viešbučiuose kyla į viršų“, – sakė ji. 

Pasak I. Valaitienės, lietuviai linkę užsisakyti apgyvendinimą, kur galėtų gauti papildomas paslaugas, nueiti į pirtį, būtų baseinai, tačiau, kaip pridūrė, nėra taip, kad žmonės neskaičiuotų pinigų. 

„Manau, kad dabar visi skaičiuoja, kiek gali išleisti. Žmonės lygina kainas, klausia, ar gali gauti nuolaidų, kiti sako, kad yra lojalūs svečiai ir prašo nuolaidų. Apie kainas tikrai vyksta diskusijos“, – tikino ji ir sakė, kad dėl ekonominės situacijos ir kilusių kainų derybos dar intensyvesnės nei anksčiau.

„Tikrai labiau skaičiuoja. Manau, kad yra dalis ir tokių, kurie išvis ne pirmos būtinybės paslaugų tiesiog atsisako“, – pridūrė ji. 

Kad pajūris laukia svečių, kalbėjo ir Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ direktorė Edita Lubickaitė. 

„Šventinį Velykų savaitgalį jaučiamas turistų pagyvėjimus Neringoje. 

Neringos apgyvendinimo įstaigos, tiek viešbučiai, tiek privatus sektorius teigia, jog užimtumas siekia apie 70 proc., tačiau laisvų vietų tikrai yra, ir paskutinę minutę nusprendę atvykti į Neringą, tikrai ras dar iš ko pasirinkti“, – teigė ji. 

Kaip skaičiavo, apsistoti privačiame sektoriuje, 4 asmenų šeimai Neringoje kainuos nuo 60 iki 100 eurų parai, B&B stiliaus apgyvendinimo įstaigose dviviečio kambario kaina siekia 80 – 90 Eu parai. 

„Dvivietis kambarys viešbutyje nuo 80 iki 150 eur para su pusryčiais“, – sakė atstovė. 

Jos nuomone, ekonominė situacija kardinaliai nekeičia svečių įpročių. Gyventojai mieliau renkasi tas apgyvendinimo įstaigas, kuriose yra įpratę apsistoti. 

Apie tai, kad Velykoms vietos sparčiai pildosi, anksčiau „Delfi“ kalbėjo ir sanatorijų atstovai. Apie tai daugiau skaitykite čia.

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Panašu, kad Šv. Velykos bei moksleivių atostogos į pajūrį sutrauks minias žmonių. 


Išėjo dar vienas nemokamo žurnalo „Lietuvos pajūris“ numeris pajūriui ir ne tik. 


Palangoje per metus poilsiautojai nuperka per milijoną nakvynių, o šiemet poilsiautojų turėtų atvykti dar daugiau, tikisi vietos valdžia artėjant sezonui.


Kaip ir kiekvieną vasarą, didžioji dalis lietuvių skuba bent kartą apsilankyti populiariausiame Lietuvos kurorte – Palangoje, rašo delfi.lt žurnalistė Deimantė Buslevičiūtė. Dažnai girdimi nusiskundimai dėl kainų bei kasmet matomos minios žmonių pagrindinėje Basanavičiaus gatvėje sukelia įspūdį, jog verslai sunkumų neturi. Tačiau pandemijos akivaizdoje realybė kitokia.


„Klaipėda ir Neringa dabar nieko negali pasiūlyti, mes vis dar esame uždaryti“, – tokia nuotaika jau ne vieną mėnesį vyrauja turizmo sektoriuje. Nors atsidaro Lietuvos jūrų muziejus, tačiau, anot Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro vadovės, vietos gyventojai išvaikščiojo visus įmanomus takus palei pajūrį. Atvykti poilsiauti jau galima į Palangą...


Pasaulį sukausčiusi koronaviruso pandemija pakeitė daugelio atostogų planus. Dabar lietuviai turi mažą pasirinkimą – keliauti po Lietuvą arba bandyti laimę užsienyje. Į Palangą kol kas kukliais skaičiais atvykstantys lietuviai nusiteikę puikiai praleisti laiką ir tikina: kam nepatinka Palanga, tie – išlepę, rašo Vytautė Merkytė, "Delfi" žurnalistė.


Iki didžiųjų metų švenčių liko mėnuo. Tačiau dažnas jau suka galvą, kur sutikti Kalėdas ir Naujuosius metus. Šalies kurortų viešbučiai jau beveik rezervuoti, o kelionės į užsienio šalis graibstomos kaip niekad aktyviai. Verslininkai sako, kad tam įtakos turėjo šiemet palankiai kalendoriuje išsidėsčiusios šventinės dienos – vos keli...


Paskutinį liepos savaitgalį į Palangą sugužėjo pusė tūkstančio vaikų, kurie dar nebuvo regėję jūros, iš 47 savivaldybių – trečiąjį kartą kurorte vyko graži socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“. Tiek vaikų, tiek ir visų rėmėjų, savanorių emocijos liejosi per kraštus. „Norėtųsi visiems palinkėti tokiose gerumo akcijose sudalyvauti kuo dažniau....


Tradiciškai gegužės pabaigoje Palanga kviečia švęsti vasaros pradžią. Visą savaitgalį šurmuliuos gausybė renginių – ką veikti atras kiekvienas: tiek mažas, tiek suaugęs. Šventė prasideda jau šiandien, penktadienį.


Palangos viešoji miesto biblioteka neparduoda bandelių ar alaus, bet įstaigos buhalterė Rima Padroštytė per du metus mažai grynaisiais pinigais operacijų vykdančioje įstaigoje sugebėjo pasisavinti 26 355 litus. Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybai išaiškinus pinigų trūkumą, direktorius Kęstutis Rudys paskubėjo nesąžiningą darbuotoją atleisti, o kontrolės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius