Palanga – vis dar močiučių, tik su pakeltais mokesčiais

Danas PALUCKAS Tarybos narys, 2013-06-03
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Danas PALUCKAS Tarybos narys

Danas PALUCKAS Tarybos narys

Prieš dvi savaites prasidėjęs Palangos vasaros sezonas pakvietė palangiškius ir miesto svečius pradėti aktyvųjį poilsio, darbų ir linksmybių metą. Tačiau prasidėjęs vasariškasis maratonas nepaslepia kelių itin reikšmingų, Palangą kamuojančių problemų.
Pirmas ir labiausiai neraminantis dalykas – tai vis didėjanti Palangos skola. Aš suprantu mero Šarūno Vaitkaus norą „išlaikyti tempą“ įgyvendinant vis naujus projektus, nes jau keliasdešimtą kartą minimas Kurhauzas greitai gali nebetekti tokio skambesio, koks buvo pradžioje. Tačiau kas bus atsakingas, kai vieno žmogaus noras išlikti reitingų viršūnėse sužlugdys patį miestą? Situacija dabar tokia, kad beveik kiekvieną Tarybos posėdį balsuojame už pinigų skolinimąsi. Ir tie pinigai skirti ne tik naujiems projektams, bet ir senų skolų padengimui, kurių mūsų valdžia yra prisidariusi ne vieną.
Visi džiaugiamės vaikščiodami rekonstruota Meilės alėja, bet ar bevaikštinėdami susimąstome, jog už šią gatvę nesame dar atsiskaitę. Ir vietoj to, kad ieškotume būdų atsiskaityti, įžūliai bandome atsikratyti teisėtos skolos, suversdami kaltę įmonei, kuri tą gatvę rekonstravo. Neva pridaryta daug broko. Bet, gerbiamieji: jei gatvė buvo rekonstruota netinkamai, reikėjo nepasirašinėti šią gatvę priduodant ir, žinoma, nereikėjo leisti žmonėms naudotis ja, kol neišspęstos kilusios bėdos. O dabar įmonė negauna pinigų už atliktą darbą, darbininkai – atlyginimų, o valdžia – bando nesąžiningai išsukti uodegą.
Vis didėjanti miesto skola verčia galvoti, iš kur gauti pinigų. Ir nenuostabu, kai dabartiniai valdantieji nieko kito nesugalvoja, tik kaip pakelti žemės mokestį, kuris labiausiai palies paprastus palangiškius. Bet kas man atsakys, kodėl nėra imamasi priemonių, kad surinkti nesumokėtus verslo mokesčius?
Norėčiau pasakyti, jog tikrai smagu, kad mūsų miestas po truputį gražėja, bet nepamirškime – tai kainuoja. Ir labai brangiai. O kai neišeina susitarti ir susišnekėti su Vyriausybe dėl didesnių lėšų Palangai, kai ranka numojama į verslo mokamus (arba tiksliau nemokamus) mokesčius, nerandama investuotojų, nesusikalbama su smulkiaisiais verslininkais, tai tada turime už viską mokėti patys – pakeltų mokesčių išraiška.
Vos tik dabartiniai miesto valdantieji pravėrė savo kabinetų duris, tuoj pradėjo kovoti su didžiausiu, jų manymu, Palangos baubu, t.y. triukšmu. Uždrausti po 22 val. garsą ketinama ir šiemet. Kai pagalvoji: po šimts kelmų! 22 val. dar būna šviesu, o leisti garsiau muziką – uždrausta. Kartais susimąstau, gal mes kokiam ypatingam rezervate gyvename? Ne veltui dažnai Palanga pašiepiama ir pavadinama močiučių. Nors net neabejoju, kad dabartinės Palangos močiutės tikrai atsimena gegužines ar kitas šventes pajūryje su šokiais ir dainomis, kurie trukdavo iki paryčių. Ką tada būtų jos pasakiusios, jei būtų įvestas toks draudimas? Nejau iš tikro norime paversti Palangą, didžiausią Lietuvos kurortą, tylos zona?
Mero Š. Vaitkaus didžiausias siekis yra paversti Palangą šeimų kurortu, bet mano nuomone, Palanga turi būti įvairiapusiška. Čia vietą turi rasti visi: ir jauni, ir seni, ir šeimynos, ir viengungiai. Nejau iš tikro manoma, kad uždraudus muziką ar kitokį triukšmą, bus išspręsta problema su chuliganais ar girtais asmenimis. Juk jų ir dieną pilnos gatvės bei paplūdimys. Reikia gausinti policijos, viešosios tvarkos sergėtojų gretas bei užtikrinti tinkamas sąlygas jiems dirbti, o ne įvedinėti absurdiškus draudimus. Esu įsitikinęs, kad kuo daugiau draudimų, tuo nelaimingesni žmonės.
Beje, žinau, kad gindamas „garsą po 22 val.“ vėl galiu būti apkaltintas vieno ypatingai kompetentingo žurnalisto, jog ginu, ar esu už „pijokaujantį, narkotikus vartojantį jaunimą“. Bet šiam žmogui norėčiau priminti, jog jei man metami tokie kaltinimai, tai kokie kaltinimai turi būti mesti merui, vicemerui ar administracijos direktorei, kurie sutinka su įvairiais masiniais muzikos festivaliais, kurie vyksta paplūdimyje iki aušros?
Atvirai pasakius, daug kas Taryboje verčia raudonuoti iš gėdos. Gėda už kai kuriuos jos narius, kurie atstovauja miestui ir nesugeba konstruktyviai bendrauti su verslininkais. Jie žino tik, kaip gali patrukdyti svarstant vieną ar kitą klausimą, o juk savivaldybės vaidmuo kaip tik turėtų būti padėti, o ne trukdyti. Gėda, kai Tarybos atstovai, suderinę susitikimus, juos atšaukia likus 2 val. iki susitikimo, ir net kelis kartus iš eilės. Gėda, kai į vadovų susitikimus pasikviečiami nesusiję žmonės, kurie diktuoja susirinkimo eigą. Gėda ir už kai kuriuos paruoštus sprendimo projektus. Ateinančio Tarybos posėdžio „perliukas“: infrastruktūros sutartis. Tai jokiais teisės aktais nepagrįstas dalykas, kuris prilygsta tikrų tikriausiam reketui. Oficialiam reketui. Nė vienas detaliojo plano užsakovas neprivalo pasirašinėti tokių sutarčių, tai turi būti geranoriška sutartis, o ką siūlė priimti šio projekto rengėjai? Antiįstatymišką nutarimą.
Manau, kad per visą nepriklausomos Lietuvos istoriją nėra buvusi Palangos taryba taip sukiršinta tarpusavyje kokia yra dabar. Ir tai – vieno asmens nuopelnas, kuris vadovaujasi principu – skaldyk ir valdyk. Gerbiami palangiškiai, prašau nepamiršti, kad žmonės mato tai, kas jiems rodoma. Tad linkiu patiems daugiau analizuoti, gilintis ir spęsti Palangos problemas, bei įžvelgti povandenines sroves.

Jūsų komentaras:

juokutis 2013-06-06 09:00 (IP: 195.182.88.82)
"galiu būti apkaltintas vieno ypatingai kompetentingo žurnalisto" visiem aisku kas jis :D Ziabku vaikas :D

Stebuklo nebus... 2013-06-05 13:53 (.; / IP: 86.100.60.112)
Vertinant, čia kai kurių komentatorių leksikoną, bei tuo -aišku išprusimo lygis,- Taigi, ne tik Meras,tačiau ir bet koks žmogus paskaitęs Jūsų rašliavas supranta, kad sveiko proto nerasta;O ir jei bet kam kitam vadovaujant-stebuklo nebus...

sventasis 2013-06-05 12:27 (IP: 84.46.241.4)
O idomu ar Sharunas ir pries siuos Tarybos rinkimus kiekviena sekmadieni eis i baznycia? Nes dabar kaip ir nesimato jo...

Palanga 2013-06-05 08:50 (IP: 88.119.253.63)
10 balų. Senai laukiau , kad kas nors iš tarybos narių išdrįstų viešai merui skrybėlę nukelti.Ponas pomidoras (kaip vienas iš komentatorių taikliai pataikė)iš pasiutimo susprogti turėtų..................chachacha

Arunis 2013-06-04 20:23 (IP: 86.38.189.159)
Tiesiai i desimtuka, tik gal per svelniai, reikejo paminet kad mero visa gimine dirba savivaldybei ir jos imonese ir kad savivaldybes skola jau siekia 12mln litu !!! katastrofa. Daugiau tokiu straipsniu !

Elenute 2013-06-04 20:21 (IP: 86.38.189.159)
Kodel komentarai trinami, nors jie ir neizeidziantys ?

Konservams NE 2013-06-04 17:27 (IP: 194.176.60.225)
Šaunu, kai žmonės nebijo ir drąsiai reiškia savo nuomonę. Pono pomidoro sarginiai šunys jau loja, kai po kiemą vaikšto viską stebintys ir viską matantys kaimynai.

Meras Š.Vaitkus - ne stebukladaris...bet daro daug! 2013-06-04 13:23 (. / IP: 86.100.60.112)
- Visaip, na, tiesiog tyčiojamasi iš šio Mero,-betgi šis Meras ir pajudino iš "užmaršties" daugybę darbų!ir vis , rods, reikėjo geriau pirma tą, ne aną daryti.. statyti..Bet tikrai, Š.Vaitkui meraujant, akivaizdu, kad daroma daug!.. jog ne stebukladaris?-lazdele mostelėjus niekas nesikeis,reikia projektų, reikia lėšų..Verčiau pareikalaukit iš buvusių merų:-Ką jie nuveikė dėl Palangos? tokie kirstukas, stalmokas, ypač žeimys?-tik kūrė įv. būdus,ir ... žemes ATĖMĖ iš teisėtų savininkų!šie įklampdinti tebevargsta iki šiol, o daugelis net "išėjo" A.+A. kt pasirūpino savo gerove, ir kad 'gulbės po nuos. namo langais plaukiotų,- nors ten žemės neatgauna teisėti savininkai? -Tai jei esat 'didieji perversmininkai"-, tai ir pareikalaukit iš eksMerų-ATSAKOMYBĖS prieš Palangą, prieš palangiškius!.. Jei žadat užsiimti vietą "bėgimo takelyje" - tai švariom kojom... ir, žmonėms, visiškai nesvarbu- kokios "partijos" vežime sėdite...

Pritariu 2013-06-04 07:48 (Taip / IP: 84.15.182.237)
Na ,kad su Palangos miestu kažkas negerai senai visos Lietuvos žmonės mato ir kalba . Palanga serga, nepajėgia atsitiesti , tai mato kiekvienas , o ypač tai akivaizdu kai palygini su kaimyniniais kurortiniais miestais ( Druskininkais ,Birštonu, galiausiai su kaimynų Venspiliu) .Čia joks protingas žmogus nedrįstų prieštarauti . Šiandien jau daug paprastų Lietuvos miestų ir miestelių geriau susitvarkė. Turi savo sporto , kultūros ,pramogų kompleksus. Ką gali naujo pasiūlyti Palanga neskaitant prieštaringai vertinamos įžymiosios Basanavičiaus gatvės ? Taigi Paluckas labai teisingai parašė tik labai švelniai , inteligentiškai . Miestas juk tikrai merdi ir stagnacija jaučiama visur , kažkaip ,,užsikonservavo,, na gal išskyrus gyvenamo ploto statybas . Tos tai vyksta visur ... tik kas juose gyvens ? Tai namai tamsiais langais visus metus, išskyrus kelis vasaros mėnesius. Ten turtingesnių žmonių antrieji namai vasarai. Ar tai ir yra visa ,,atgyjanti ,, Palanga? Pasibaigus trumpučiam kurortiniam sezonui daug tuščių namų juodais langais ir tuščiomis miesto gatvėmis ? Liūdna ateitis...

oi mindaugeli 2013-06-03 23:31 (IP: 78.61.104.50)
perkaitai ar pelynu reik isgerti !!! Tikrai kazkoks paranojinis marazmas- kai Vaitkus buvo opozicijoje, tai kiekviename laikrastyje buvo ivairi kritika valdantiesiems, tai pagal tavo liguista nerima iseina, kad taip ir pasikase po buvusiu valdanciuju pamatais ???Kodel geri pasiulymai ar pastebejimai vadinami puolimu !!! Laaaabai jau norit suabsoliutint savo valdyma ... Juokinga

Jonas 2013-06-03 23:30 (IP: 78.61.251.251)
Man patinka, kad nors vienas netyli ir parašo kokia situacija yra iš tikrųjų. Šlykštu klausyti kai meras meluoja. "Mindaugai" slėpkis po lapais su savo rašliava !

Mindaugas 2013-06-03 23:12 (IP: 199.115.229.205)
Koks puolimas ypač po Giedriaus mirties prasidėjo ant mūsų mero. O priežastis aiški ir visiems suprantama. Schema paprasta: pulti, kompromituoti,viską daryti, kad nuimti Vaitkų. Šimaitis,Paluckas, Židanavičius. Didieji perversmininkai. Penktokai parašytų geriau. Kažkoks neišprususio žmogaus rasybos stilius. Piktas, pilnas pagiežos ir keršto rašinys. Pabandykit pajudinti mūsų merą visas miestas sukilsim.

Taip pat skaitykite

Konkurse gali dalyvauti Palangos savivaldybėje veikiančios biudžetinės įstaigos, vaikų meno ir sporto klubai, nevyriausybinės organizacijos ir pelno nesiekiantys juridiniai asmenys, kurių nuostatuose (įstatuose) nurodyta, kad gali vykdyti vaikų poilsio stovyklų, sportinę, pramogų ir poilsio organizavimo veiklas. Paraiškos programoms finansuoti su priedais iki 2017 m. gegužės 5 d....


Kalendorius užvertė vasaros mėnesius, ir UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus trina rankomis: įmonei sezonas buvo geras, nors mažiau surinktų atliekų iš paplūdimio ir kurorto gatvių nereikėtų susieti vien tik su lietaus nepašykštėjusia vasara, pabrėžė direktorius. Svarbiausia, Palanga šią vasarą išvengė vandalizmo...


Praėjusį penktadienį po karštų diskusijų Savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės įsakymu sudarytoje laikinoje darbo grupėje buvo nustatyti kelių priežiūros darbų Šventojoje, kuriems skirta 210 tūkst. Lt iš Kelių priežiūros programos ir 100 tūkst. Lt iš Palangos miesto savivaldybės biudžeto, prioritetai šiems metams.


Daugiabučiuose gyvenantys ir renovacijos laukiantys palangiškiai turėtų kuo džiaugtis: nuo spalio 30-osios, prasidėjus antrajam daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos etapui, dar 57 atnaujinimo laukiančių Palangos namų gyventojams suteikta tokia galimybė. Tačiau džiaugsmas apkartintas tuo, kad dėl kai kuriuos daugiabučius administruojančios UAB „Palangos butų ūkis“...


Prieš dvi savaites prasidėjęs Palangos vasaros sezonas pakvietė palangiškius ir miesto svečius pradėti aktyvųjį poilsio, darbų ir linksmybių metą. Tačiau prasidėjęs vasariškasis maratonas nepaslepia kelių itin reikšmingų, Palangą kamuojančių problemų.


Į Šventąją atkeliavo vasaros sezonas

Gina KUBILIŪTĖ, 2012 05 22 | Rubrika: Miestas

Šventoji oficialiai paskelbė vasaros sezoną. Praėjusį savaitgalį kurorte poilsiautojai galėjo klausytis koncertų, žaisti krepšinį, pasivaikščioti po mugę, stebėti motociklininkų pasirodymus. Nors orai buvo palankūs, lankytojų gretos nebuvo itin gausios, o mugė taip pat negalėjo pasigirti dideliu prekių asortimentu.


Ne paslaptis, jog lietuviai lenkia kitas šalis savižudžių skaičiumi, tad natūralu, jog siekiama šią padėtį taisyti ir skatinti žmonių norą gyventi. Taip skatinama kurti naujas paslaugas. Iš 2007-2013 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų remiami projektai padės kitu kampu pažvelgti į šią problemą ir įgyvendinti naujas priemones, kurios duos paspirtį gyvenimu nusivylusiems žmonėms. Vienas...


Vakar Lietuvoje siautėjusi audra padarė nemažai žalos, bet, regis, jos didžiausio įsiūčio Palangai pavyko išvengti. Vakar ryte Vakarų Lietuvoje pradėjusi siausti vėtra, risdamasi per visą šalį, popiet pasiekė Vilnių. Beveik iki 30 metrų sustiprėjęs  vėjas Lietuvoje plėšė stogus, laužė medžius, du žmonės žuvo neišgirdę atriedančio traukinio signalo Kretingoje.


Į svečius pakvietė „Vasaros skaitykla“

Aistas MENDEIKA, 2009 06 11 | Rubrika: Miestas

Praėjusį pirmadienį net dvejomis parodomis palangiškius bei kurorto svečius į savo sezono atidarymą pakvietė atsinaujinusi, pagražėjusi Palangos „Vasaros skaitykla“.


Šventojiškių viltys – vasaros sezonas

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 02 14 | Rubrika: Miestas

Pirmadienį miesto savivaldybėje, vykusiame konkurse dėl nustatytų viešųjų vietų prekiauti ir teikti paslaugas Šventosios seniūnijoje bei vežti keleivius kinkomuoju transportu, nuomoti vandens dviračius ir valtis komisijai pateiktos net devyniasdešimt devynios paraiškos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas