Palanga atsiveria pasauliui: skrisime ne tik į Londoną, bet ir į Varšuvą

Linas JEGELEVIČIUS, 2015-11-09
Peržiūrėta
597
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga atsiveria pasauliui: skrisime ne tik į Londoną, bet ir į Varšuvą

Per praėjusią savaitę Palanga sulaukė dviejų didelių žinių: pigių skrydžių kompanija „Wizz Air“ nuo kovo 23 dienos skraidins iš Palangos į Londoną, o nuo kovo 28-osios lenkų „LOT“ pasiūlys skrydžius į Lenkijos sostinę Varšuvą. Ruošdamasi naujiems reisams, ypač į Londoną, kurorto valdžia ketina į Anglijos sostinę nusiųsti žvalgus iš Turizmo informacijos centro ir verslo atstovų išsiaiškinti, kaip ne tik emigrantus tautiečius, bet ir anglus atvilioti į mūsų gintarinį pajūrį. „Žinoma, reikės labai atidžiai sutvarkyti ir taksi, viešojo susisiekimo paslaugą iš oro uosto ir į jį, kad patenkintumėme visų svečių lūkesčius“, – sakė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Nelaiko patraukliu maršrutu, bet skraidins
„LOT“ pranešė, kad skrydžiai tarp Palangos ir Varšuvos bus pradėti kitų metų kovo 28 dieną, jie vyks 6 kartus per savaitę. „LOT atsižvelgia į keleivių poreikius, kad reikia kuo daugiau galimų krypčių, kurias pasiekti jie gali vienos valandos skrydžiu iki Varšuvos“, – pranešime spaudai sakė „LOT“ generalinis direktorius Marcinas Celejewskis. Iki šiol Lenkijos oro vežėja neskraidino iš Palangos. Į Varšuvą ji skraidina iš Vilniaus. Tiesa, neoficialiai lenkai Palangos nelaiko patraukliu maršrutu. Tačiau mano, kad skrydžiai į kurorą sustiprins Varšuvos, kaip skrydžių centro, pozicijas. Lenkai tikisi, kad Vakarų Lietuvos gyventojai rinksis šį skrydį kaip jungiamąjį ir keliaus į tolimesnes šalis. Skelbiama, kad prekyboje jau pasirodė ir bilietai. Skrydžiai iš Varšuvos numatyti 22.35 val., iš Palangos – 6.15 val. Bilieto kaina į vieną pusę prasideda nuo 657 zlotų.

Ne vienerių metų pastangų rezultatas
Tarp Lietuvos vasaros sostine tituluojamos Palangos ir Londono Lutono oro uosto skrydžiai bus vykdomi du kartus per savaitę – pirmadieniais ir penktadieniais. Apie tai, kad „Wizz Air“ gali pradėti skraidyti iš Palangos, kalbama jau keleri metai.
„Tikime, kad tai bus puiki proga vietiniam turizmo sektoriui pritraukti lankytojus iš Jungtinės Karalystės, kviečiant aplankyti populiarų lietuvių pajūrio kurortą prie Baltijos jūros“, – sako „Wizz Air“ atstovas Danielis de Carvalho oficialiame bendrovės pranešime. Naujieji skrydžiai iš Palangos – tai jau 25-asis avialinijų maršrutas iš Lietuvos. Planuojama, kad per metus šiuo maršrutu keliaus 37 tūkstančiai žmonių.
Š. Vaitkus sako, kad miestas beveik ketverius metus dėjo pastangas, jog iš Palangos oro uosto skraidytų pigių skrydžių bendrovės.
„Pagaliau susitarta ir tai labai džiugina. Skrydžiai iš Palangos į Londoną vyks jau nuo kitų metų kovo, o tai paankstins turizmo srautus į Palangą. To mes siekėme ne vienerius metus. Manau, kad ši kryptis labai naudinga Palangos ir visos Vakarų Lietuvos turizmui. Išaugs paklausa ir poreikis vietiniams taksi ir maršrutiniams autobusams“, – sakė meras.
Anot jo, derybos dėl skrydžių vyko paskutinius ketverius metus. „Susisiekimo ministerijai sujungus tris šalies oro uostus į vieną, jos atstovai bene kas tris mėnesius atvykdavo į Klaipėdos regiono plėtros tarybą, į kurią įeina ir Palanga, ir mus informuodavo, kaip derybos vyksta“, – prisiminė meras.

Palanga mokės beveik 60 tūkstančių eurų kasmet
„Wizz Air“ į Palangą skris neveltui – regiono savivaldybės bendrovei pirmais skrydžių metais numatę skirti 400 tūkstančių litų, arba beveik 116 tūkstančių eurų.
„Pusę šių pinigų sumokės Palanga, kitą pusę – kitos šešios regiono savivaldybės“, – atskleidė Palangos meras. „LOT“ skrydis nebus dotuojamas.
„Suveikė seniai žinomas dėsnis: paskui vieną didelę investiciją ateina paskui kitos. Taip atsitiko ir su šiais skrydžiais: pranešus apie naują kryptį iš Palangos į Londoną, ir lenkų bendrovė suskubo pranešti apie savo ketinimus. Visos avia kompanijos seka viena kitą“, – sakė kurorto meras.
Tikima, kad vienu metu „Wizz Air“ lėktuvas atskraidins virš 200 keleivių. „Taigi, du kartus per savaitę aptarnaus apie 800 keleivių. Per mėnesį – 3 200 keleivių. Dabar visas pastangas dėsime į turizmo srautų padidinimą iš Londono. Nuo kitos savaitės kalbėsimės su Palangos turizmo informacijos centru dėl rinkodarinių priemonių Londone. Manau, kad verta pamąstyti tame didmiestyje apie parodas, leidinius, kitus reklamos būdus. Manau, kad anglams mūsų kainos yra patrauklios. Tai aktualu ypač ne vasaros laikotarpiu“, – pabrėžė Š. Vaitkus.

Kviesis pasitarti Palangos TIC
Iš pašnekesio su Palangos oro uosto vadovu jis išgirdęs, kad jeigu skrydžiai iš Palangos į Londoną ir atgal bus pilni, gali būti, kad atsiras net keturi savaitiniai skrydžiai į Palangą.
Jau šią savaitę savivaldybės vadovai kviesis Palangos turizmo informacijos centro (TIC) darbuotojus aptarti, kaip Palangai maksimaliai išnaudoti dvi naujas oro susisiekimo kryptis.
„Svarbu, kad jie kuo anksčiau paruoštų reikalingą informacinę medžiagą, pradėtų planuoti Palangos pristatomąsias parodas – ir Londone, ir Varšuvoje, ir Palangoje. Manau, kad bus labai tikslinga savivaldybės atstovams jau artimiausiu metu su kurorto verslininkais nuskristi į Londoną ir pristatyti Palangą“, – „Palangos tiltui“ teigė miesto vadovas.
Jis sakė dar „galvojąs“, ar reikėtų Didžiosios Britanijos sostinėje steigti Palangos TIC atstovybę. „Neatmetu, kad tai bus padaryta, nes mums atsiveria labai didžiulė rinka – ne tik Jungtinėje Karalystėje gyvenantys lietuviai, bet ir naujų kelionių krypčių ieškantys britai“, – sakė Š. Vaitkus.
Jis prisipažino, kad savo asmeninėje socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje jau sulaukė tautiečių paklausimų, kur geriausiai mūsų kurorte būtų galima apsistoti, ką siūlo Palanga. „Aš juos nukreipiau į TIC-ą ir jie vėliau man pasigyrė, kad jau nusipirko bilietus į Palangą“, – sakė Š. Vaitkus.
Jam nepriimtinas nepalankus požiūris į emigrantus: „Koks skirtumas, koks atskridęs žmogus čia poilsiaus – rusas, anglas ar lietuvis emigrantas“.

Ypatingi reikalavimai – taksi vairuotojams
Meras viliasi, kad vien tik iš reiso Palanga–Londonas–Palanga iki 3 200 keleivių kas mėnesį galinti tikėtis Palanga, sulauks rimtos paskatos vietiniam susisiekimo verslui – ir taksi, ir viešajam transportui.
„Atsiras poreikis ir mini patogiems autobusiukiams, teks gerokai pagalvoti, kaip organizuoti kokybiškas taksi paslaugas iš oro uosto ir atgal. Žinome, neseksime Vilniaus pavyzdžiu ir kokios nors atskiros susisiekimo bendrovės nesteigsime, bet kalbėsime su taksistais, jei reikės, priimsime potvarkius Taryboje, kad pervežimo paslauga būtų kokybiška, apranga tinkama, o kaina – aiški“, – sakė kurorto vadovas.
Š. Vaitkus nesibaimina, kad atskridus į Palangą iš Varšuvos ar Londono kovo pabaigoje, čia nebus ką veikti. „Mūsų verslas turi daug pasiūlyti – ir viešbučiai, ir sanatorinis gydymas, ir SPA. Kainos juose ne sezono metu – patrauklios, o su kiekvienais metais galėsime vis daugiau ką nors pasiūlyti visiems atvykėliams. Manau, kad mūsų viešbučiai galės pasiūlyti patrauklius paketus“, – tiki Š. Vaitkus.

Džiaugiasi ir Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas
Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas savo asmeninėje socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje taip pat pasidžiaugė naujais skrydžiais. „Štai jums dar viena puiki žinia Klaipėdai ir visai Vakarų Lietuvai – kartu su „Wizz Air“ skrydžiais iš Klaipėdos/Palangos oro uosto atsiveria ir dar viena nauja bei labai svarbi galimybė – kasdieniai skrydžiai į/iš Varšuvą. Turint omenyje, kad Varšuva labai svarbus ir daug jungiamųjų skrydžių užtikrinantis skrydžių tranzito centras, – tai dar viena puiki alternatyva skrydžiams į visą pasaulį ne tik per Kopenhagą ir Londoną (nuo kitų metų), bet ir per Varšuvą. Belieka kuo aktyviau bei dažniau toli keliaujantiems tomis galimybėmis naudotis, tuo pateisinant skrydžių operatorių viltis bei deramai įvertinant nuoseklią ir kryptingą kone ketverių metų mūsų veiklą, įtikinant ir atvedant į pajūrį šias aviakompanijas, o, va, Palangos oro uosto „senbuvei“ bendrovei SAS teks ne tik rimtai pasitempti, bet ir gerokai lanksčiau formuoti kainų politiką, nes konkurencija bemaž trigubėja, o tokiais atvejais pirmiausiai laimime mes, vartotojai“, – rašo V. Grubliauskas.
 

Jūsų komentaras:

A LONDONIETISKAI MOKA PALANGOJ? 2015-11-09 21:36 (. / IP: 78.57.226.210)
LONDONIECIAI LAUKIA, NESULAUKIA /BASANAVICIOVKES/

Taip pat skaitykite

Iki kovo 31 dienos Vyriausybei pratęsus judėjimo ribojimus 16-oje savivaldybių, pajūryje atsiveria tik Palanga ir Šventoji. Pagal skaičiavimo metodiką, kai 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų tenka daugiau nei 200 atvejų, Klaipėda ir Neringa liko už raudono brūkšnio, tad čia dar neleidžiama verslui imtis turizmo veiklos.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Nuo pirmadienio Palangos viešbučiai, svečių namai ir poilsiavietės atsiveria ir vėl galės priimti lankytojus.


"Išsisupus plačiai vakarų vilnimis, man krūtinę užliek savo šalta banga“, – ne vien tik poezijos mėgėjai žino šiuos lietuvių poezijos klasika tapusius poeto Jono Mačiulio-Maironio eilėraščio „Nuo Birutės kalno“ žodžius, kurie 1895 m. pirmą kartą buvo atspausdinti poezijos rinkinyje „Pavasario balsai“.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Per praėjusią savaitę Palanga sulaukė dviejų didelių žinių: pigių skrydžių kompanija „Wizz Air“ nuo kovo 23 dienos skraidins iš Palangos į Londoną, o nuo kovo 28-osios lenkų „LOT“ pasiūlys skrydžius į Lenkijos sostinę Varšuvą. Ruošdamasi naujiems reisams, ypač į Londoną, kurorto valdžia ketina į Anglijos sostinę nusiųsti žvalgus iš Turizmo...


A. Mončio muziejuje atsiveria naujos meno erdvės

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 05 22 | Rubrika: Kultūra

Prasidedantį vasaros sezoną ir Muziejų naktį turtingai, turiningai ir išmoningai pasitiko A. Mončio namai-muziejus: penktadienį čia atidaryta Šiaulių universiteto Menų fakulteto Dailės katedros profesoriaus Vaidoto Janulio darbų paroda, kurioje eksponuojami kūriniai iš projektų „Sausas mūrijimas“ bei „Minčių kvapas“, o šeštadienį...


„Viešpatie, daugiau duok pasauliui tokių raganų“

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2013 07 15 | Rubrika: Miestas

Kaip žmogui reikėtų gyventi, kad jo atminimą ir pėdas, elgseną, darbus, žodžius lydėtų žmogiški prisiminimai? Į šį klausimą galima būtų atsakyti ir ilgamečio spaudos darbuotojo, šviesios atminties Jono Gradausko žodžiais: „Kolegos, šiandien ir kasdien bendraukime, kalbėkime, susikalbėkime vienas su kitu taip, kad ir po dešimties –...


Kai būdamas vaikas su tėvais vasaromis atvažiuodavau į Palangą, visuomet užsukdavome į tuomet dar fiziškai tvirtą buvusią vasaros estradą. Prisimenu sovietmečiu, su džiaugsmu būdamas pyplys klausydavau Juozo Zavaliausko humoro, kuris dažnai, Ezopo kalba pasakojamas, tuomet turėjo gilių poteksčių. Juk neveltui sakoma, jog intelektualiausia tauta yra ta, kuri geba iš savęs...


Folklorinės atributikos kupina klasė, padėkų raštais papuoštos sienos, už nugaros įamžintas giedantis kikilis – simbolis vaikų folklorinės grupės, pavadintos tuo pačiu pavadinimu, - toks vaizdas džiugina akis ir sielą, pravėrus šios grupės vadovės, nuolatinės šypsenos savininkės Dianos Šeduikienės klasės duris. Pasirinkusi muzikos diktuojamą kelią, moteris teigia neapsirikusi, neveltui...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius