Palanga dar netapo mažųjų draugu – nugriauti vaikų aikštelei pakako vieno skundo

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-06-18
Peržiūrėta
940
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga dar netapo mažųjų draugu – nugriauti vaikų aikštelei pakako vieno skundo

Praėjusį savaitgalį kurorte atidarytas Vaikų parkas buvo pompastiškai vadinamas Disneilendu, o garbūs valdžios vyrai žarstė pažadus, kad nuo šiol Palanga bus mažųjų ir jų tėvelių draugu. Bet šalia „Lino“, Vytauto g. 157 trijų korpusų daugiabučio gyventojai taip nemano – nepatenkinti kaimynystėje esančia šiuolaikiška vaikų žaidimo aikštele, pagyvenusių vilniečių pora iš minėto namo pasiekė, kad, teismo sprendimu, ji būtų nugriauta. Spalvinga aikštelė praėjusią savaitę virto daržui tinkamu juodžemio sklypu. Šių eilučių autorius stebėjo, kaip patempę lūpas mažieji traukė mamų rankoves: „Mama, kur mano žaisliukai?“ „Dukryte, pikti dėdės juos nugriovė“, –mamos delbė akis.

 

Siunčiama bloga žinia vystytojams

Kas Palangoje svarbiau: pasiturinčių senjorų ramybė ar jaunų šeimų ir jų vaikučių gerbūvis bei poilsis? Ar įmanoma kurorte suderinti abu?

Vytauto g. 157 gyvenančios šeimos su mažais vaikais teigia, kad Palanga kol kas nėra itin draugiška vaikams.

„Pasižiūrėkite: iki šiol kurorto gyvenamuosiuose kvartaluose nebuvo nė vienos „normalios“ vaikų žaidimų aikštelės. Kai mes prieš tris metus pasistatėme naują, spalvingą vaikų žaidimų aikštelę, tėvai net iš kitų miesto rajonų savo atžalas pas mus pažaisti atveždavo. Dabar, kai aikštelė buvo nugriauta, nesinori čia nė atvažiuoti – vaikas vis klausia, kas nutiko aikštelei“, –„Palangos tiltui“ sakė namo gyventoja Ilona Švelnė.

Jos dukrelė Smiltė mielai žaisdavo joje, kol mama ilsėdavosi ant suolelio šalia aikštelės.

Kita namo gyventoja, Dalia Laurinavičienė iš Vilniaus, piktinasi, kad Palangos apylinkės teismas nuėjo teisiausiu keliu – įsakė aikštelę nugriauti neįsiklausęs į daugumos gyventojų nuomonę.

„Net jeigu ir ne visi popieriai buvo tvarkoje, kodėl nebuvo atsižvelgta į viešąjį interesą, daugumos nuomonę? Kokią žinią, nugriovus vaikų žaidimo aikštelę, Palanga siunčia jaunoms šeimoms? Vystytojams, kurie ateityje ketina statyti naujus butus?“ – retoriškai klausė vilnietė. „Didžioji dauguma namo gyventojų pasipiktinę. Tai – tiesiog vandalizmas. Mano vaikai Pijus ir Aidas užaugo toje aikštelėje. Ir še tau“, – pyko moteris.

Ji teigė, kad vaikų aikštelė buvo tarsi kultūrinis objektas ir tėvams.

„Tėvai susėsdavo ant suoliukų, pasišnekėdavo, pabendraudavo. Nugriovė ir juos. Ne miela man čia dabar atvažiuoti. Negi miesto valdžia, pompastiškai atidariusi Vaikų parką, nori, kad vaikai tik jame, niekur kitur žaistų?“ – piktinosi I. Marcinkevičienė.

„Kažkokia nesąmonė: pastato naują rajoną, o vietos jame vaikų aikštelei nenumato. Negi kiekvieną kartą teks vaikus specialiai vežti į Vaikų parką?“ – piktinosi Regina Gurauskienė.

 

Pasinaudojo teisine spraga

Vytauto g. 157 namo bendrijos pirmininkas Mindaugas Šimkus„Palangos tiltui“ sakė, kad vaikų žaidimų aikštelė buvo nugriauta, Palangos apylinkės teismui patenkinus namo gyventojos Reginos Katkevičienės skundą.

„Kiekvienam namo gyventojui buvo priskirta po sklypelį žemės, todėl, kaip išaiškino teismas, vaikų aikštelei turėjo pritarti ne paprasta bendrijos gyventojų dauguma, o visi žemės bendraturčiai. Kadangi jų visų pritarimo nebuvo, teismas nuėjo formaliu keliu – įsakė rangovui „Alproka“ statinį nugriauti. Tai bendrovė ir padarė praėjusią savaitę“, – sakė M. Šimkus.

Trijuose naujuose korpusuose yra 168 butai, maždaug trečdalis šeimų turi vaikų.

Pasak bendrijos pirmininko, prieš pradedant vaikų aikštelės statybą 2008-aisiais, jis lankėsi Palangos miesto savivaldybėje, kur jam buvo paaiškinta, kad jai pastatyti nereikia architektų suderinimo.

„Paaiškino, kad tokia aikštelė yra laikinas statinys, rangovas pažadėjo ją pastatyti, o namo bendrijos susirinkime tam buvo pritarta paprasta balsų dauguma. Pasirodo, teisiškai, to neužteko. Katkevičiai pasinaudojo teisine spraga. Gaila, kad teismas nuėjo tiesiausiu keliu“, – sakėM. Šimkus.

Tiesa, pirmąkart Palangos apylinkės teismas netenkino ieškovės ieškinio, bet apskundus Palangos teismo sprendimą Klaipėdos apygardos administraciniam teismui, byla buvo grąžinta Palangos apylinkės teismui, kuris praėjusių metų spalio pradžioje priėmė šeimoms su vaikais nepalankų sprendimą.

„Labai gaila, kad nebeliko vaikų aikštelės naujuose daugiabučių korpusuose. Pikta, kad buvo atsižvelgta tik į mažumos interesus. Į mūsų aikštelę tėvai net iš kitų rajonų atveždavo savo vaikus pažaisti. Dauguma skundžiasi, kad vaikams nėra kur kurorte žaisti“, – teigė bendrijos pirmininkas. Jis pridūrė: „Jeigu šnekama apie Palangą kaip šeimai skirtą kurortą, vaikų žaidimų aikštelės turėtų būti visur, prie kiekvieno daugiabučio ar didesnio infrastruktūros objekto“.

 

Turi būti ir aikštelės vaikams

M. Šimkus atskleidė, kad vakarais į aikštelę užklysdavo poilsiautojų iš „Lino“, kurie retsykiais, susėdę ant suoliukų, išmaukdavo stipresnių gėrimų.

„Matyt, ne tik vaikai, bet ir jie pykdė Katkevičius“, – spėjo M. Šimkus.

Anot jo, nugriovus aikštelę, vaikai dabar būriuojasi namų laiptinėse, laužo medelius, trypia žaliąsias vejas.

„Kartais atrodo, kad iki rimtesnės bėdos dabar yra visai netoli“, – sakė jis.

Namo bendrija, anot jo, paprašė teisininkų išsiaiškinti galimybes pastatyti vaikams žaidimo aikštelę nesant visų žemės bendraturčių pritarimo.

„Jeigu Palanga nori, kad į naujus korpusus keltųsi šeimos su vaikais, turi būti numatytos ir paprastesnės sąlygos pastatyti vaikų aikštelėms juose“, – įsitikinęs Vytauto g. 157-ojo namo bendrijos pirmininkas.

 

Siekė teisingumo

Žurnalistui nepavyko susisiekti su ieškove R. Katkevičiene.

Jos vyras Osvaldas nenoriai kalbėjo apie nugriautą vaikų aikštelę.

„Lietuva – teisinė valstybė. Aikštelė buvo pastatyta prieštaraujant teisei, jos nenumačius detaliajame plane, todėl siekėme, kad teisingumas nugalėtų. Palangos valdžia praėjusį savaitgalį atidarė dešimtkart didesnę vaikų žaidimo aikštelę prie jūros. Ten vaikai ir gali žaisti. Mūsų šeima butą įsigijo poilsio namuose, o ne kokiame nors daugiabutyje su vaikų aikštele šalia jo. Norime ramybės, o ne nuolatinio triukšmo“, – sakė O. Katkevičius.

Jūsų komentaras:

tiesa 2013-12-17 11:48 (IP: 90.130.139.197)
labai teisingas teismo sprendimas! Didziausia nesamone kad kiekvienam daugiabucio namo kieme svaistytu zmoniu pinigus ir irengtu vaiku zaidimo aiksteles, dar voljerus sunims ir pan. Tai nera daugiabucio namo bendras naudojimo objektas ir po to atsirandanti ju prieziura visiems patalpu savininkams.!!!

goga 2012-07-09 20:30 ([email protected] / IP: 78.61.111.225)
koks skirtumas aikstele bus bame ten irgi vaiku yra

Egle 2012-07-07 20:02 (IP: 84.15.183.53)
Reikejo aikstele statyti ten, kur buvo pagal projekta. Tada nei pykciu nei teismu nereiketu. Juk kiekvienas zmogus rinkosi pagal savo poreikius. Gal p. Laurinavicienei dabar galima aikstele po langais irengti? Gales toliau vystyti kulturinius projektus. Gerai komentuoti gyvenant kitoks namo

to Jonas gyventojas 2012-06-29 18:03 (IP: 77.219.91.141)
Tas kiemas yra privatus ir ne namo gyventojams ten negalima parkuotis nes namo gyventojai mokam mokesčius už žeme. O Ponai Katkevičiai yra depresiniai žmonės, kad vaikai kieme maišo, turim kaimynus kokius turim, duok dieve jiems laimes.

to Jonas 2012-06-22 14:47 (IP: 84.46.240.30)
jei aikštelė buvo pastatyta "ne pagal projektą" ,tai PAGAL PROJEKTĄ parkavimo vietos nenumatytos ten,kur geltona linija

jonas 2012-06-22 12:12 ([email protected] / IP: 79.132.186.147)
cia tas kiemas kiek zinau is vis stebuklingas nes buvo priimta i kiema neleisti ivaziuoti, bet palangos policija supratusi kas vyksta nutare ta panaikinti

to gal ir tiesa 2012-06-20 20:35 (IP: 86.38.14.30)
manyčiau ,kad klystat.kadangi aikštelė buvo pastatyta ,kai butai jau buvo parduoti ,o dabar ,po teismo sprendimo aikštelė buvo padovanota Palangos miesto savivaldybei ir kiek girdėjau iš darbininkų ,kurie dirbo prie "mūsų lysvių daržams" ,jie sakė ,kad aikštelė bus pastatyta "bame",t.y. rytinis rajonas prie iki parduotuvės

uoga 2012-06-20 16:04 ([email protected] / IP: 78.61.104.50)
jei ponia bevaise obelis , tai ji is pavydo neapkencia kitu raudonskruosciu obuoliuku , ja erzina netgi lakstingalu ciulbejimas . O menulio nereikia nukabinti per pilnati ???

Gal ir tiesa... 2012-06-20 16:02 (IP: 77.219.72.127)
Gal ir tiesa, kad žaidimų aikštelė buvo skirta pagerinti butų išpardavimus, nes įrengta už rangovų lėšas. Juk niekas veltui pinigais nesišvaisto. Tik ši aikštelė buvo laikinas statinys, pastatytas be suderinimo. Pats bendrijos pirmininkas patvirtino, kad savivaldybėje jam taip paaiškino. Dabar, kai butai aplinkiniuose namuose išparduoti, tikrausiai statytojai perkėlė laikiną žaidimų aikštelę priė kitų naujų namų, kad ten pagerinti butų pardavimus jaunoms šeimoms. O teismo sprendimas tik padėjo statytojams susigražinti aikštelės įrenginius.

už plėtrą 2012-06-20 13:19 (IP: 86.38.14.30)
laukiu nesulaukiu najų Lino statybų ,štai tuomet Katkevičiai galutinai išprotės

pikius 2012-06-20 09:18 (IP: 82.135.197.57)
Visa tiesa apie aikstele komentatorius skamba kaip savivaldybes klerko zodziai. Juk savivaldybe galejo isikisti siekdama apginti viesaji interesa, bet to nepadare. geda!

Nesamones rašo tas komentatorius.. 2012-06-20 01:41 (IP: 84.46.240.227)
Visa tiesa apie aikštele,nusišneki kaip gyvas velnes... Pirkdami būstą pirkome sandeliuką,aikštelę ir galop butą,bet kartu mes gavo žemes glebeli.. o del žemes jog ji savivaldybes netiesa kadangi ši žeme buvo nupirkta Statybos bendrovei "Realtus" iš Lino,ankščiau tenai buvo "Lino Teniso Laukas" taip,kad ši žeme NEI KIEK NEpriklauso Palangos Miesto Savivaldybei. Ačiū už dėmėsy.

Visa tiesa apie šia aikstele 2012-06-19 22:49 (IP: 78.61.214.75)
Šitoje istorijoje ne ponai Katkeviciai yra kalti. Kalti yra šių namų stytojai. Nes jie noredami parduoti pastatytuose namuose butus ir įrengė šia vaiku zaidimu aikštele. Bet įrengė Valstybinėje žemėje taip ją neteisėtai uzgrobdami. Teismas todėl ir liepė nugriauti savavališkai pastatytos įrenginius. Visos pretenzijos is tu is kuriu pirkote butus. Statytojai turejo tinkamai apiforminti žemes sklypą. Teismas pasielgė teisingai.

liuda 2012-06-19 21:25 (IP: 78.62.140.47)
Įdomu, ar po po šitų"žygių" ir gyventojų supriešinimo pačiai R.Katkevičienei bus malonu atvažiuoti į vasaros namus?Ar netaps šis būstas kaip akmuo ant širdies?Turėtų žmonės ir apie ateitį pamastyti , apie ramybę ir santykius su kaimynais. Juk išgriaut visada lengviau negu pastatyti.

Liuda 2012-06-19 21:05 ([email protected] / IP: 78.62.140.47)
Esu minėto namo gyventoja.Nugriauta vaikų aikštelė buvo moderni, tvarkinga ir tikrai netriukšminga.Ant aikštelės suoliukų mielai pasėdėdavo garbaus amžiaus žmonės.Dabar visoje teritorijoje neliko net suolelio... Žmonės , kuriuos erzina vaikai, triukšmas,durų trankymas, mašinų gausmas turi labai gerai apgalvoti , pirkdami naują būstą.Gal geriau įsigyti namelį vienkiemyje?

aha 2012-06-19 19:12 (IP: 80.62.179.29)
O oro uostas sitiem dviem pensininkam netrugdo,juk lektuvai taip pat daznai skrenda ir kelia triuksma ypac ankstu ryta.Gal ir ji sugalvos iskelti?Juk norisi ramybes.

vilius 2012-06-19 17:05 (IP: 82.135.197.57)
o kodel Palangos savivaldybe neprase prokuraturos ginti vieso intereso ir neleisti griauti aiksteles?

gyventoja 2012-06-19 16:16 (IP: 195.182.85.226)
geda, tūkstantį kartų gėda Katkevičienei. Kažkas baisaus... Teismai pas mus vykdo neva teisingumą? Kas tai gali įrodyti?

Kaimynas 2012-06-19 15:10 (IP: 194.176.47.106)
Blogi tie žmonės katkevičiai, tikriausia vaikų neturi, kad taip stūgauja atvažiuoja į Palanga ir jau isivaizduoja, kad jie čia gali viską daryti. Lazda turi du galus.

Mes 2012-06-19 12:37 (IP: 80.62.179.29)
Tikekimes,kad bus pastatyta nauja aikstele.

as 2012-06-19 12:34 (IP: 80.62.179.29)
Seniai pirdunai jei nori ramybes lai kraustosi i vienkiemi.

manyčiau 2012-06-19 11:45 (IP: 84.46.240.227)
kad šitie "gerieji kaimynai" ,šitaip pripaškudinę bijos net į Palangą važiuoti

Prijaučianti 2012-06-19 10:48 (baba / IP: 88.119.253.63)
Kaimynai - vienykitės ir padarykit šitiems ponams šitam name gyvenimą tokį neramų, kad patys bėgtų ramesnės vietelės tikrai arčiau kapinių pasiieškoti...

mikas 2012-06-19 09:23 (IP: 82.135.197.57)
Palangos valdzia moka "piarinti" tik "Disneilenda", kuris jau tampa sunininku megstama vieta.

irena 2012-06-19 06:37 ([email protected] / IP: 86.38.12.143)
Kodel paisomi pensininku interesai, o vaikas yra niekas. Musu kiemas yra uzdaras, o visi kaimynai- pensininkai. Kvieciama policija, Vaiko Teisiu tarnyba, seima terorizuojama, vaikai uzgauliojami. Policija kaltina mus priekabiavimu prie pensininku, vaiku neprieziura, nes mes jauni ir kalti, o seni- teisus.Pensininkas savo nuejo ir pamirso, o kad vaikams reikia cia ir dabar- jiems nebeidomu. Mineti pensininkai turejo buta pirkt prie kapiniu, ten tikrai pailsetu, bet cia ne tas kontingentas- pats negyvenu ramiai ir kitam neleidziu

Oskaras 2012-06-18 23:19 (IP: 84.46.248.178)
Aš tai pat manau kaip šita ponia Dalia Laurinavičienė

Taip pat skaitykite

Pažįstamos mamos kurorte skundžiasi, kad jų vaikai karantino suvaržymų metu tapo irzlesnis, atžagaresni. „Palangos tiltas“ jau rašė apie mažamečius berniukus, kurie galimai apiplėšė kurorto senjorę. Tiesa, Palangos policija patvirtino tik vagystę minėtu atveju. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Vienintelė pajūryje vaikų stacionarinės reabilitacijos sanatorija „Gintaras“ šį sezoną pirmą kartą siūlo kambarius-studijas – juose galės įsikurti iš visos Lietuvos čia su Ligonių kasų siuntimu sveikatos taisyti atvažiavę vaikai bei juos atlydėję tėvai ar kiti artimi asmenys. Už juos teks mokėti, tačiau ne tiek, kiek vasarą už viešbutį Palangoje....


Palangos vaikų parkas praturtintas neeiliniu įrenginiu – čia įrengtos sūpuoklės, skirtos neįgaliesiems.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė trečiadienį į pasitarimą sukvietė kurorto ikimokyklinių įstaigų – vaikų darželių „Ąžuoliukas“, „Gintarėlis“, „Nykštukas“, „Pasaka“, „Žilvinas“ bei „Sigutė“ – vadovus. Susitikimo metu domėtasi, kaip sekasi...


Daugiabučių kiemuose – modernios vaikų žaidimo aikštelės  2

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 11 11 | Rubrika: Miestas

Palangos daugiabučių kiemuose intensyviai triūsia kurorto komunalininkai – rengiami pagrindai naujoms, modernioms vaikų žaidimo aikštelėms.


Vaikų parkas vėl laukia mažųjų lankytojų  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 04 29 | Rubrika: Miestas

Atšilus orams, Palangoje vėl vartus atkėlė netoli jūros, šalia pušyno įsikūręs Vaikų parkas. Jame mažieji nemokamai pramogauti gali kasdien nuo 10 iki 20 val. Vakare parkas uždaromas, įjungiama signalizacija.


Kurorte remontuojamos vaikų žaidimų aikštelės

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 07 30 | Rubrika: Miestas

Palangos daugiabučių kiemuose įrengtos vaikų žaidimų aikštelėse šią savaitę triūsia kurorto komunalininkai. Per keletą dienų planuojama suremontuoti susidėvėjusias medines įrenginių dalis, kad mažieji palangiškiai jiems skirtose vietose dūkti galėtų saugiai. Pasak UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus, vaikams skirtos žaidimų...


Prieš mažiau nei dvi savaites atidarytas vaikų žaidimų parkas susilaukė didelio vaikų antplūdžio. „Ši vaikų žaidimų aikštelė nuostabi“, – taip apie šį įspūdingo aukščio parką atsiliepia žmonės atvykę iš svetur. Šiame parke lankosi ne tik vaikai, bet jų tėveliai ar net seneliai, kurie  laiką leidžia įsikūrusioje lauko...


Praėjusį savaitgalį kurorte atidarytas Vaikų parkas buvo pompastiškai vadinamas Disneilendu, o garbūs valdžios vyrai žarstė pažadus, kad nuo šiol Palanga bus mažųjų ir jų tėvelių draugu. Bet šalia „Lino“, Vytauto g. 157 trijų korpusų daugiabučio gyventojai taip nemano – nepatenkinti kaimynystėje esančia šiuolaikiška vaikų žaidimo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius