Palanga pasiryžusi palangiškius į kitą pasaulį išlydėti oriai

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-10-25
Peržiūrėta
6
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga pasiryžusi palangiškius į kitą pasaulį išlydėti oriai

Neįprastai tuštokoje miesto savivaldybės Tarybos salėje vakar (posėdyje dalyvavo 17 politikų) ramų posėdį iki svarstant klausimą dėl Palangos laidojimo namų renovacijos kurstė nebent tik nenustygstantis socialdemokratas Danas Paluckas, likęs už Seimo borto, bet įrodęs, kad ateityje gali tapti neblogu politiku, bet svarstant klausimą dėl laidojimo namų perėmimo į savivaldybės rankas, reiškėsi Tarybos „sunkiasvoriai“.

Svarbiausias klausimas – dėl laidojimo namų perėmimo
D. Paluckas domėjosi, kodėl vieniems savivaldybių įmonių vadovams jų darbo užmokesčio koeficientas numatytas nuo spalio, o kitiems – tik nuo lapkričio, priekaištavo posėdžio dokumentus ruošusiems administracijos darbuotojams, kad politikams pateiktuose dokumentuose yra „tendencingai daug klaidelių“, stebėjosi, jog ugdymo įstaigų vadovų atlyginimo koeficientas nepriklauso pirmiausia nuo darbo rezultatų.
Neabejotinai, svarbiausias posėdžio klausimas – dėl miesto laidojimo namų perėmimo iš ritualines paslaugas iki šiol teikusios J. Donauskienės (turėjusi galiojusią sutartį iki 2014-ųjų birželio 14-osios, ji įteikė savivaldybei prašymą ją nutraukti nuo 2012-ųjų gruodžio 20-osios, – L.J), perduodant juos nuosavybes teise miesto savivaldybei kaip turtinį įnašą didinant UAB „Palangos komunalinis ūkis“ įstatinį kapitalą 1 260 000 litų.
Dar pavasarį savivaldybės Tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto nariai Elena Kuznecova ir Eimutis Židanavičius kreipėsi su paklausimu į savivaldybės administraciją, prašydami atsakyti, kaip vykdomas Tarybos valdančiosios koalicijos partnerių įsipareigojimas sutvarkyti kurorto laidojimo namus.

Nuomotojai rūpinosi tik savo nauda
„Akivaizdu, kad iki šiol ritualines paslaugas teikusi įmonė neženkliai investavo į savo veiklą. Bet nedarė ilgalaikių investicijų, todėl laidojimo namai buvo blogos būklės. Tik mero Š. Vaitkaus iniciatyva pavasarį buvo sutvarkyti takeliai, atlikti kiti nedideli darbai, bet reikėjo, kad miestas taptų tikrasis tokios paslaugos šeimininkas“, – „Palangos tiltui“ sakė E. Kuznecova.
E. Židanavičius pastebėjo, kad aplinka prie pastato trylika metų buvo apverktina, o savivaldybė J. Donauskienės individualios įmonės tiek laiko praktiškai nekontroliavo.
„Nuomotojai, mokėdami po 242 litus per mėnesį, naudojosi miesto sukurta infrastruktūra ir rūpinosi tik savo verslu. Atlikę numatytus darbus, pasieksime kilnų tikslą: kad mūsų bendruomenės nariai iš šio pasaulio išeitų oriai“, – sakė E.Židanavičius ir siūlė visiems balsuoti už sprendimo projektą.
Projekto sprendimo teikimą pasirašiusi savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė nurodė, kad pastato būklė yra „patenkinama“, todėl jį reikia iš esmės atnaujinti ir suremontuoti.
„Investavus turtą, Palangos miesto savivaldybė papildomai įsigis UAB „Palangos komunalinis ūkis“ akcijų, o bendrovei perduotas turtas – laidojimo namai – bus atnaujintas ir suremontuotas, bus užtikrintas nenutrūkstamas ritualinių paslaugų teikimas Palangos gyventojams“, – rašoma teikime.
„Komunalinio ūkio bendrovė, vykdydama miesto tvarkymo, taip pat ir kapinių priežiūros, veiklą, turi daug patirties objektą paversti patraukliu ir šiuolaikišku. Iš investavimo bus gauta ne tik pajamų, bet ir socialinis rezultatas“, – sakoma Tarybos nariams pateiktame savivaldybės administracijos teikime.

Rekonstrukcijos darbai vyks dviem etapais
Pristačius sprendimo projektą, Tarybos narė E. Kuznecova domėjosi, iš kokių lėšų bus suremontuoti laidojimo namai ir kas atliks darbus.
UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius K. Skierus, sakė, kad rekonstrukcija biudžetui nieko nekainuos.
„Darbai bus atlikti iš bendrovės lėšų“, – sakė jis.
Tam įmonė ketina imti kreditą.
D. Paluckas teiravosi, ar sutarties nutraukimas turės kokių nors pasekmių savivaldybei.
K. Skierus sakė, kad ne.
Atsakydamas į klausimą apie numatytus laidojimo namų pertvarkos darbus, miesto komunalinio ūkio direktorius sakė, kad iki pavasario ketinama pabaigti pastato rekonstrukciją: bus padarytos dvi didelės ir viena maža šarvojimo salė.
„Patikinu, kad darbus organizuosime taip, kad nė akimirkai laidojimo namai nebūtų uždaryti. Darbus vykdysime dviem etapais. Kai bus kuri nors salė rekonstruojama, veiks kitos. Į darbus esame numatę investuoti arti vieno milijono litų“, – sakė K. Skierus.
Savivaldybė tikisi, kad rekonstravus laidojimo namus, juose savo artimuosius į paskutinę žemišką kelionę palydės ir Vydmantų, Darbėnų, taip pat kitų Kretingos vietovių gyventojai.
Diskutuojant centristas Nerijus Stasiulis siūlė renovuoti senąją kapinių koplyčią.
„Sutvarkius joje būtų galima surengti edukacinę parodą apie kurorto iškilius žmones, išėjusius Anapilin“, – siūlė jis.
Politikai vienbalsiai balsavo už.
Meras Š. Vaitkus pabrėžė, kad taip miesto Taryba vykdo savo koalicinėje programoje įrašytą įsipareigojimą miestelėnams.
„Mūsų laidojimo namai, tiesą pasakius, buvo didelė gėda. Aplinkiniai laidojimo namai – ir Kretingoje, ir Vydmantuose – pagal savo infrastruktūros išvystymą buvo gerokai pralenkę Palangą. Kurortui reikia turėti šiuolaikiškus, su gera infrastruktūra laidojimo namus. Dėkoju E. Kuznecovai ir E. Židanavičiui, kurie parodė iniciatyvą, jog jau pavasarį galėtume į kitą kelionę palangiškius išlydėti oriai“, – sakė Š. Vaitkus.

Diskusijos dėl detaliojo plano tvirtinimo
Politikų padidinto dėmesio susilaukė ir žemės sklypo detaliojo plano J. Simpsono g. 16 tvirtinimas. Minėtas sklypas įeina į centrinės miesto dalies detaliojo plano ir specialiojo paveldosauginio plano ribas.
Meras priminė, kad neseniai prie minėto sklypo apsilankę Kultūros paveldo departamento vadovai „griežtai pasakė“, kad sklypas negali būti skaidomas.
„Bet jūs, Tarybos nariai, turite apsispręsti, kaip elgtis“, – sakė miesto vadovas.
Konservatorius M. Skritulskas argumentavo, kad leidus skaidyti sklypą, bus tęsiama invazija į parko tęsinį ir siūlė nepritarti skaidymui.
Jo bendrapartietė E. Kuznecova stebėjosi, „kas nutiko“, kad visi komiteto nariai komiteto posėdyje pasisakė už, o per Tarybos posėdį tam nepritaria.
D. Želvys taip pat pritarė M. Skritulskui ir, kaip ir S. Simė, siūlė sprendimo projektą nusiųsti įvertinti Kultūros paveldo departamentui.
„Darbietis“ E. Krasauskas siūlė pritarti, jeigu viskas „įstatymiškai sutvarkyta“.
Už sprendimo projektą – patvirtinti detalųjį žemės sklypo J. Simpsono g. 16 planą – balsavo 7, prieš – 9 Tarybos nariai. Sprendimas nebuvo priimtas.

Jūsų komentaras:

2012-10-27 18:43 (IP: 78.61.244.36)
Seniai buvo laikas perimti laidojimo namus į savivaldybes rankas.Džiugu, kad yra bent du Tarybos nariai, kurie pamate tokia netvarka ritualiniu paslaugu įmonėje.Keista tik, kad kelių ankstesnių kadencijų Tarybos nariai nepastebėjo tokios nuomos sutarties ypatumų, bei savivaldybė praktiškai nekontroliavo Individualios Įmones veiklos.

manyciau 2012-10-26 15:09 (IP: 78.61.104.50)
kad bus teisingai padaryta atsiimant laidojimo namus . Atsikando visi tos privatizacijos - kam investuoti , jei gali puse sumos neimusti i kasos aparata . O kiek jau nugyventa aplinka , kokia ta mazoji sale nudryzusi ...Seniausiai geda buvo . Idomu kieno ten tualetas naujai pastatytas , net invalidams privaziavimas - bet bet bet po devyniais uzraktais. Gerai , kad salia krumai ...

Taip pat skaitykite

Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Šiandien, antradienį, balandžio 16 d., į pirmąjį posėdį rinkosi 9-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės taryba. Iškilmingas posėdis vyko Kurhauzo salėje, posėdžio metu iš pareigų, pasibaigus kadencijai, atleistos Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė bei pavaduotoja Violeta Staskonienė, jai laikinai pavestos administracijos direktoriaus...


Prieš šiek tiek daugiau nei trejus metus visuomenei pristatyti atnaujinti Palangos laidojimo namai. Jų renovacija, o dabar ir priežiūra rūpinasi savivaldybės įmonė UAB „Palangos komunalinis ūkis.“ Per šį laikotarpį jie sulaukė daug teigiamų atsiliepimų. Palangos laidojimo namų vadybininkas Raimundas Litvinas pripažino, jog blogų atsiliepimų tikrai neteko...


Trečiadienį ir penktadienį posėdžiavusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) iš rinkimų sąrašų išbraukė 280 kandidatų į savivaldybių tarybų narius, nuslėpusius, kad buvo teisti. Penki kandidatai – trys iškelti Darbo partijos ir po vieną partijos Tvarka ir teisingumas bei Visuomeninio rinkimų komiteto „Nepartinių palangiškių sąjūdis”...


Nors iki rinkimų į savivaldybių tarybas dar daugiau nei pusmetis, ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje klausantis kai kurių tarybos narių pasisakymų galėjo susidaryti įspūdis, jog jie jau rengiasi būsimoms rinkiminėms batalijoms. Pasisakymų, replikų ir šiaip pasikandžiojimų buvo tiek, kad net pasėdy dalyvavę visuomenės atstovai pastebėjo, jog sulig...


Paskutiniąją lapkričio dieną vykęs Palangos miesto savivaldybės tarybos 36-asis posėdis, kurio darbotvarkėje buvo 27 klausimai, ko gero, būtų pasibaigęs dar iki pirmosios kavos pertraukėlės ryte, jei ne arši diskusija, įsiplieskusi svarstant dešimtąjį  klausimą – dėl Palangos miesto savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos sudėties. Diskutuota aistringai, bet...


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


Neįprastai tuštokoje miesto savivaldybės Tarybos salėje vakar (posėdyje dalyvavo 17 politikų) ramų posėdį iki svarstant klausimą dėl Palangos laidojimo namų renovacijos kurstė nebent tik nenustygstantis socialdemokratas Danas Paluckas, likęs už Seimo borto, bet įrodęs, kad ateityje gali tapti neblogu politiku, bet svarstant klausimą dėl laidojimo namų perėmimo į savivaldybės rankas...


Palangos miesto savivaldybė priversta Tarybos sprendimu taisyti 2010 metų biudžetą, kuriame pritrūko lėšų laidojimo išmokų gavėjams. Lyginant su praėjusiais metais, mirusiųjų skaičius Palangoje padidėjo, todėl savivaldybė buvo priversta didinti laidojimo išlaidų skaičių kitų pašalpų sąskaita. Todėl buvo nuspręsta mažinti socialinių pašalpų gavėjų mokėjimus, nes jų lėšos buvo pakankamai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas