Palanga pradeda vasarą – savaitgalį kviečia Kurorto šventė

Palangos tiltas, 2015-05-14
Peržiūrėta
1992
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga pradeda vasarą – savaitgalį kviečia Kurorto šventė

Palanga jau šį savaitgalį, gegužės 15-17 dienomis, pakvies pradėti aktyvųjį kurortinį sezoną – mieste šurmuliuos tris dienas truksianti Kurorto šventė „Myliu Palangą“.

Pradžia – penktadienį
Tradiciškai vasarą pradėti kviečianti šventė šiais metais primins, kad vasaros pramogų bei atostogų ritmu jau netrukus ims gyventi ne tik Palanga, bet ir kiti mūsų šalies kurortai. „Simboliška, kad gegužės 15 d. Palangoje vyks Lietuvos kurortų asociacijos posėdis, kuriame dalyvaus kurortų ir kurortinių vietovių vadovai. Šią dieną Palangoje prasidėsianti Kurorto šventė taps savotiška jungtinė visų kurortų vasaros sezono pradžia, nes nuo gegužės vidurio kas savaitę į savo kurorto šventes kvies vis kitas šalies kurortas“, – sakė Palangos kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkas Nerijus Stasiulis.
Penktadienį nuo vidurdienio Palangos centre, Vytauto gatvėje, ims šurmuliuoti kermošius „Palangos Juzė“, iš daugumos tokio pobūdžio renginių išsiskiriantis savo turiniu – čia dalyvauja tik tautinio ir kulinarinio paveldo pristatytojai. Visą dieną vyks nemažai parodų atidarymų – šios žiūrovus džiugins visą savaitgalį.

Mero inauguracija
18 val. bus aukojamos šv. Mišios už Palangą, o po jų link Jūratės ir Kastyčio skvero pajudės šventinė eisena, kurioje dalyvauti kviečiami ne tik šventės dalyviai, Palangos meno kolektyvai, bet ir visi norintieji. 19 val. Jūratės ir Kastyčio skvere žiūrovų dėmesio lauks šventės „Myliu Palangą“ atidarymas, kurio vienu iš akcentų taps Mero inauguracija.
Ir nors mero regalijas kurorto vadovas Šarūnas Vaitkus užsidės jau antrą kadenciją, Kurorto šventės organizatoriai įsitikinę – ši vieša ceremonija būtinai turi tapti Kurorto šventės dalimi. „Mero inauguracija – renginys, skirtas visuomenei, kuri šiais metais pirmą kartą merą rinko tiesiogiai. Todėl ceremonijai pasirinkome viešą erdvę – kad visi išgirstų mero palangiškiams sakomą įsipareigojimą bei matytų, kaip merui uždedamos regalijos“, – pabrėžė N. Stasiulis.

Dėmesys – kurortams
Ypatingas dėmesys penktadienį bus skiriamas ne tik Palangai, bet ir visiems šalies kurortams – pirmąją šventės dieną, be kitų renginių, papuoš jungtinis Lietuvos kurortų atstovų koncertas, vyksiantis Jūratės ir Kastyčio skvere. Jo metu scenoje žiūrovai išvys Palangos kultūros centro kolektyvus, liaudiškos muzikos kapelą „Joldija“ iš Neringos, birštoniečius Laurą Budreckytę ir džiazo kvartetą „CinAmono 4“ bei Druskininkų atstovą Anatolijų Oleiniką.
Organizatoriai tikina, jog bendrais visų šalies kurortų kultūriniais renginiais siekiama populiarinti ne vieno miesto, o visos šalies kultūrinį gyvenimą. „Visi Lietuvos kurortai esame ne konkurentai, o partneriai, turintys tą patį tikslą – tinkamai atstovauti Lietuvai, mūsų šalies kultūrai, būti patrauklūs ne tik Lietuvos, bet ir užsienio svečiams. Lietuvos gyventojai puikiai žino kiekvieną iš šalies kurortų, o štai užsieniečiams, sujungdami jėgas bendriems kultūriniams renginiams, mes tampame kur kas įdomesni, nei darbuodamiesi pavieniui“, – įsitikinęs N. Stasiulis.

Lazerių šou
Penktadienio vakarą praturtins šviesos reginys – Jūratės ir Kastyčio skvere 22 val. žiūrovus džiugins lazerių šou. Tai – naujovė, tapsianti vienu iš svarbiausių pirmosios šventės dienos akcentų.
Vieta lazerių šokiui pasirinkta ne atsitiktinai – ieškota tokios erdvės, kur gausiai susirinkusiems žiūrovams būtų patogu stebėti reginį. „Jūratės ir Kastyčio skvere lazerių šou bus galima matyti iš bet kurios aikštės vietos. Lazerių „šokį“ žiūrovai galės stebėti ir specialiai įrengtame ekrane“, – N. Stasiulis.
Tad penktadienį sutemus žiūrovai galės grožėtis puikiu reginiu, sujungsiančiu į vieną visas gamtos stichijas. „Fontano vandens čiurkšlės, gamtos apsuptis, šalia – ošianti jūra bei kopos ir visa tai papuošianti ugnis – lazerių šou bei pirotechnikos efektai – susirinkusiesiems neabejotinai paliks įspūdį“, – sakė Palangos kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkas.
Maždaug pusvalandį truksiantį lazerių šou papuoš ir specialiai šiam reginiui sukurtas muzikinis takelis, atliekamas vieno iš žinomiausių Lietuvos perkusininkų Arkadijaus Gotesmano.

Šeštadienį – chorų šventė
Ne mažiau įspūdingas bus ir šeštadienis – 8 val. ryto Palangos orkestrui pažadinus miestą, pramogautojai bus kviečiami aplankyti sporto varžybas, įvairias parodas, pasiklausyti jaunųjų palangiškių koncerto. Į mieste šurmuliuojantį tautodailininkų ir tautinio kulinarinio paveldo atstovų kermošių, skirtą šalies regionams, vidurdienį atvyks ir Palangos Juzė. Beje, apsilankyti kermošiuje verta ne tik Palangos Juzei, bet ir visiems, savaitgalį atvyksiantiems į Palangą – kadangi kermošiaus organizatoriai didžiausią dėmesį skiria ne dalyvių gausai, o siūlomų prekių kokybei, čia, kaip ir kasmet, bus galima įsigyti tikrai aukšto meninio lygio dirbinių tiek sau, tiek ir namuose likusiems artimiesiems.
Vakarėjant, 17.30 val. muzikos garsų prisipildys centrinė miesto aikštė – čia prasidės chorų šventė „Su jūra Dainuok“. Šis tradicinis, palangiškių ir kurorto svečių pamėgtas renginys, pelnytai vadinamas mini Dainų švente.

Grupė „Biplan“
Muzika šeštadienį skambės ne tik centrinėje aikštėje, bet ir J. Basanavičiaus gatvėje, kadangi Kurorto šventė sutampa su visoje šalyje minima Gatvės muzikos diena, kurios metu iš anksto užsiregistravę profesionalūs muzikantai bei mėgėjai viešosiose miesto erdvėse praeivius džiugina savo muzikiniais talentais.
Vakare, 18.30 val., Jūratės ir Kastyčio skvere koncertuos Gintė Sičiūnaitė ir grupė „Saulės kliošas“, po pusvalandžio ją pakeis grupė „Jazzmaitija“, vėliau – pučiamųjų orkestras „Ąžuolynas“. 21.30 val. scenoje žiūrovai išvys grupę „Biplan“, kuri susirinkusiesiems dovanos įspūdingą koncertą.

Įspūdingas fejerverkas
Renginių bus turtingas visas šeštadienis, tačiau didžiausio susidomėjimo neabejotinai sulauks šventinis Vilniaus fejerijos fejerverkas, dangų ties jūros tiltu nušviesiantis 23 val. Organizatoriai žada – pajūryje susirinkę žiūrovai tikrai neliks nuvilti – Kurorto šventės fejerverkas stebins ypatingomis kompozicijomis, įspūdingu spalvų žaismu bei puikiai parinktu muzikiniu takeliu.
„Ne paslaptis, kad geriausia vieta Lietuvoje tiek žiūrėti fejerverkus, tiek ir demonstruoti pirotechnikos šou galimybes yra būtent jūros tiltas Palangoje. Šio tilto konstrukcija yra ideali, norint įgyvendinti įvairius pirotechnikos sprendinius. Todėl nėra abejonių – šventinis fejerverkas šeštadienį nepaliks abejingų“, – sakė N. Stasiulis.

Sekmadienis – sportui
Sekmadienis tradiciškai skiriamas sportui – 9 val. savo jėgas išbandys teniso mėgėjai, 10 val. tarpusavyje susirungs paplūdimio tinklininkai.
J. Basanavičiaus gatvę pagyvins krepšinis – nuo 11 val. čia vyks gatvės krepšinio varžybos 3x3.

Kokybiški renginiai
Kurorto šventės turinys yra skirtas kultūringai publikai, šeimoms su vaikais, todėl visą savaitgalį atvykusieji galės mėgautis kokybiškais renginiais, muzikos koncertais, meno parodomis. „Dalyvauti Kurorto šventėje kviečiami tokie atlikėjai, kurie gali pasiūlyti kokybiškos, įvairių žanrų muzikos – nuo pučiamųjų iki estrados, nuo džiazo iki folkloro. Kartu su Kurorto švente skleidžiame pozityvią žinią apie tai, kad Palanga kasmet keičiasi, tampa vis solidesnė ir yra verta šiais metais iškovoto itin garbingo Europos Tarybos įvertinimo – Europos Garbės vėliavos“, – pabrėžė N. Stasiulis.

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga kviečia švęsti – jau kitą savaitgalį, gegužės 31 – birželio 2 dienomis, į linksmybes pasinerti vilios Kurorto festivalis. 


Šventė „Palangos stinta“ prasideda. O atvykti į Palangą šį savaitgalį išties verta, nes garsioji „Palangos stinta“ nepalieka abejingų. J. Basanavičiaus gatvėje pakvips stinta, kurią tiesiog po atviru dangumi, šventės svečių akivaizdoje, įvairiais būdais ruoš patyrę meistrai.  Pasak vieno iš šventės „Palangos stinta“ organizatoriaus Nerijaus Stasiulio, atvykus į šventę tiesiog neįmanoma...


Jūros dienos šventė Šventojoje pirmą kartą surengta prieš 89 metus. Tęsiant šią tradiciją, Palangos kultūros ir jaunimo centras pajūrio gyventojus ir svečius kviečia į tris dienas – rugpjūčio 4-6 dienomis – truksiančią šventę.


Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykla vėl atveria duris ir kviečia kartu pasitikti jau 56-ąją vasarą.


Artėjant naujiems mokslo metams, dar pasidžiaugti besibaigiančia vasara šį savaitgalį Šventojoje kviečia Šeimų šventė. O rugsėjo 5-ąją, pažymint jau prasidėjusius mokslo metus, palangiškius ir šventojiškius moksleivius, jų tėvus, pedagogus ir visą kurorto švietimo bendruomenę sukvies tradicinis renginys – Mokslo metų pradžios...


Palangoje, pradedančioje aktyvųjį kurortinį sezoną, renginys veja renginį – jau rytoj pasimėgauti gintariniu lietumi pakvies Gintarinis savaitgalis, o pajudėti ragins asociacijos „Sportas visiems“ organizuojamas to paties pavadinimo festivalis. O štai kitą savaitgalį, gegužės 31 d. – birželio 2 d., į Palangą pakvies Kurorto šventė „Myliu...


Jau penktus metus iš eilės Palanga kviečia į tradicinį pirties ir SPA festivalį „Gintarinė Baltija“. Šiemet festivalis vyksta birželio 23-25 d., Joninių savaitgalį, todėl laukiama ypač gausaus lankytojų būrio bei daugybės svečių iš Lietuvos ir užsienio. Renginiai vyks centriniame paplūdimyje prie tilto, J. Basanavičiaus gatvėje, Jūratės ir Kastyčio skvere bei...


Palangos kurorto šventė, kurios metu pažymima vasaros pradžia, kviečia prisiminti istoriją ir patirti naujų įspūdžių prie jūros. Gegužės 26-28 d. vyksianti šventė žada sportinių veiklų, koncertų, parodų ir pramogų įvairovę bei gausą.


Palanga jau šį savaitgalį, gegužės 15-17 dienomis, pakvies pradėti aktyvųjį kurortinį sezoną – mieste šurmuliuos tris dienas truksianti Kurorto šventė „Myliu Palangą“.


Palanga jau šį savaitgalį kviečia pradėti vasarą – tris dienas truksiančios Kurorto šventės metu palangiškiai garsiai paskelbs apie aktyviojo kurortinio sezono pradžią. Fiestą vainikuos įspūdingas maždaug dešimties minučių trukmės Vilniaus Fejerijos muzikinis fejerverkas nuo jūros tilto.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius