Palanga turi naują įžymybę: einant Basanavičiaus gatve kalbančio cepelino tiesiog neįmanoma nepastebėti

"Delfi", 2020-06-17
Peržiūrėta
1881
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kovo 16 dieną prasidėjęs karantinas pagaliau baigėsi. Palangos verslininkai laukia atvykstančių lietuvaičių, nors jų daugiau kol kas atvyksta tik savaitgaliais. Vis dėlto, jie nenuleidžia nosių ir štai viena kavinė klientus vilioja kalbančiu „cepelinu“. Anot kavinės savininkės, toks sprendimas priimtas, kad Palanga nesupanašėtų su Egiptu, rašo "Delfi" žurnalistė Vytautė Merkytė.

Nors oras Palangoje nuo pirmadienio puikus, J. Basanavičiaus gatvėje įsikūrę verslininkai sako, kad kol kas didesnio klientų srauto galima sulaukti tik savaitgaliais. Atvyksiančius lietuvaičius Palanga pasitinka su platesniais paplūdimiais ir naujovėmis legendinėje J. Basanavičiaus gatvėje. Štai jau 10 metų kavinę turinti Lina Tomavičienė nusprendė klientus vilioti kalbančiu „cepelinu“. Tai yra apie metro dydžio pliušinis cepelinas, kuris kalba ir kviečia žmones užsukti į kavinę. „Palangoje nebadauk, cepelinų – paragauk“, – net trimis kalbomis sako cepelinas. 

L. Tomavičienė juokiasi, kad šis sprendimas yra gražus, o ir labai tinka reklamos tikslais.

„Žmonėms malonu nusifotografuoti, turėti atsiminimą“, – sako ji. Anot verslininkės, gatvės kvietėjai (darbuotojai, kurie kviečia žmones užeiti į kavinę) yra labai atsibodę. „Pamąstėme, kad mūsų ir pats gražiausias ir pats geriausias ir turi neišsenkančią energiją“, – teigia L. Tomavičienė. Verslininkė tikina, kad šiuo metu gatvės kvietėją J. Basanavičiaus gatvėje gali pamatyti kas 5 metrus – jie stovi išsirikiavę ir laukia potencialių klientų. Pasiteiravus, ar gatvės kvietėjai verslui yra vertingi, L. Tomavičienė sako, kad 50 proc. vertingi, 50 proc. – ne. 

„Vertingi tuo, kad gal kitas žmogus nedrąsus, nežino, kur įeiti, jam suteikiama informacija. O nevertingi, nes visi apsirengę kažkaip, kažkas kviečia, kur kviečia – neaišku. Labai neestetiški vaizdai. Norisi, kad Palanga nesupanašėtų į Egiptą. O dabar jau panašu į Egiptą – griebia už rankos ir tempia į kavinę“, – tikina verslininkė. Cepelinas buvo pagamintas Lietuvoje, užsakytas tiesiai iš gamintojo. L. Tomavičienė sako, kad jei tokį kvietėją pirktų per reklamos agentūrą, jis atsieitų nuo 1000 iki 2000 eurų. Anot jos, klientų atsiliepimai – teigiami. Tai yra veikiausiai svarbu, žinant, kad šiuo metu Palangoje turistų yra mažiau nei įprastai. „Manau, kad žmonių mažiau. Šią vasarą šiek tiek liūdėsime – trūksta užsienio turistų. O kiek bus lietuvių – pamatysime. Lietuviai spontaniški, atvyksta tik savaitgaliams ar vienai dienai ir labai gerai pažįsta mamą „Maximą“, „Lidl“. O turistas neieško tokių vietų, jis eis ten, kur gali atsisėsti, pabendrauti. Jis atvažiavo atostogauti“, – sako L. Tomavičienė.

 J. Basanavičiaus gatvėje kalbinti turistai skirtingai atsiliepė apie dėmesio, ypač iš vaikų, susilaukiantį „cepeliną“. „Man tai atrodo, kad smagu. Kažkas naujo“, – sakė iš Kretingos į Palangą atvykusi moteris. „Kai jį pamačiau pirmą kartą, tai tikrai padarė įspūdį. Tikrai kažkas naujo, įdomaus. Gal jis vaikams įdomesnis, bet būtų juokinga su juo nuotrauką turėti“, – teigė kita turistė iš Vilniaus. „Ką žinau, stovi tai tegu stovi. Man tai nėra įdomu“, – teigė turistas taip pat iš Vilniaus.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/vasara/naujienos/palanga-turi-nauja-izymybe-einant-basanaviciaus-gatve-kalbancio-cepelino-tiesiog-neimanoma-nepastebeti.d?id=84553579

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ketvirtadienį Palangoje įvyko antrus metus iš eilės surengtas Express Pizza picų valgymo čempionato finalas.


Nors pastarosiomis dienomis oro temperatūra perkopė 20 laipsnių padalą, tačiau į Pirmąją Melnragę atvykę klaipėdiečiai Baltijos jūros malonumais mėgautis neskuba. 


Šeštadienį, birželio 3 d., Palangos meras Šarūnas Vaitkus pasirašė bendradarbiavimo ir draugystės sutartį su Prancūzijos kurorto Saint-Gilles-Croix-de-Vie meru François Blanchet.


Vaikštinėjant Palangos pušynais ir kopomis sunku nepastebėti augalo, sužėlusio tankiais baltais sąžalynais.


Palangos „Kuršiai“ turi naują vyriausiąjį trenerį, 32-ejų Vytautą Buzą. Buvęs krepšininkas tris sezonus rungtyniavo Lietuvos krepšinio lygoje. 2006-2007 metų sezone jis vilkėjo Klaipėdos „Neptūno“ aprangą, 2009-2010 metais – Panevėžio „Techaso“, o 2010-2011 m. – Palangos „Naglio“.


Kovo 16 dieną prasidėjęs karantinas pagaliau baigėsi. Palangos verslininkai laukia atvykstančių lietuvaičių, nors jų daugiau kol kas atvyksta tik savaitgaliais. Vis dėlto, jie nenuleidžia nosių ir štai viena kavinė klientus vilioja kalbančiu „cepelinu“.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Svarstant Palangos miesto savivaldybės administracijos parengtą Palangos miesto strateginį planą, paaiškėjo, jog jame numatytos ženklios išlaidos dviračių takams įrengti – vien 2017 metais tam numatyta skirti 127,6 tūkst. eurų. Tačiau jokio naujo dviračių tako neplanuojama įrengti – jam numatoma skirti dalį Vytauto gatvės, autotransportui joje paliekant vienpusį eismą...


„Palangos šilumos tinklai“ turi naują vadovą  4

„Palangos tilto” informacija, 2013 12 12 | Rubrika: Miestas

Pirmadienį įvyko konkursas bendrovės „Palangos šilumos tinklai“ direktoriaus pareigoms užimti.


Užvakar, ketvirtadienį, posėdžiavusi naujos kadencijos Palangos miesto savivaldybės Taryba išsirinko naująją valdžią. Jau anksčiau koalicinę sutartį pasirašę  konservatoriai, liberalcentristai, liberalsąjūdiečiai ir centristai sėkmingai įveikė pirmąjį bendro darbo egzaminą – vieningai balsavo už bendrą kandidatūrą į mero pareigas Šarūną Vaitkų. Jo užkopimas į miesto valdžios Olimpą –...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius