Palangai žadama Europos vadovų susitikimų vietos ateitis

"Palangos tilto" informacija, 2016-09-12
Peržiūrėta
297
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangai žadama Europos vadovų susitikimų vietos ateitis

Palangos kurorto tarptautinė sėkmė priklauso nuo ateityje Lietuvos pajūryje planuojamų svarbių Europos Sąjungos valdžios struktūrų konferencijų ir aukščiausio lygio forumų. Tai pabrėžė penktadienį, rugsėjo 9 dieną, Palangoje apsilankęs Europos Tarybos (ET) Parlamentinės asamblėjos viceprezidentas Axelis Fischeris, kuris yra ir asamblėjoje didžiausios Krikščionių demokratų frakcijos vadovas.


Lietuvos pajūryje garbingas svečias lankėsi Palangos mero Šarūno Vaitkaus kvietimu. Aplankyti Palangą A. Fischeris buvo pakviestas pernai pavasarį, kai Lietuvos kurorto delegacijai Strasbūre buvo įteikta Garbės vėliava, kurią ET Parlamentinė asamblėja Palangai skyrė už Europai reikšmingą veiklą. Palangos svečiui pritarė ir jį lydėjęs Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Emanuelis Zingeris, kuris yra Lietuvos atstovas ET Parlamentinėje asamblėjoje.
„Palangoje organizuoti aukšto lygio politinius forumus leidžia čia pastatyta moderni renginių salė, kuri gali būti pritaikyta konferencijoms, ir šiame kurorte gerai išvystyta viešbučių infrastruktūra“, – teigė Lietuvos politikas. E. Zingeris naujos Palangoje esančios renginių vietos ateitį mato kaip ištisus metus veikiantį tarptautinių konferencijų centrą, kur gali vykti ir politiniai Europos vadovų susirinkimai. Juolab, kad į Palangą pamažu ateina visame pasaulyje žinomų prekinių ženklų viešbučiai.
Anot keletą kadencijų Seimo Užsienio reikalų komitetui vadovavusio politiko, Lietuvos politinę tarptautinę veiklą numatyta perkelti į Palangą, kaip į seminarų ir konferencijų centrą. „Aš džiaugiuosi Palangos mero Š. Vaitkaus indėliu sprendžiant nelengvą uždavinį: Palangą paversti tarptautinių politinių susitikimų vieta“, – teigė E. Zingeris. Kad tarptautiniams forumams Lietuva turėtų išnaudoti ne vien šalies sostinę Vilnių, bet ir nuostabų pajūrio kurortą, pritarė ir ET Parlamentinės asamblėjos viceprezidentas. A. Fischeris prisipažino, kad prieš 2014 metais Palangai gaunant pirmąjį Europos Tarybos apdovanojimą – Europos diplomą, apie šį Lietuvos kurortą nieko nebuvo girdėjęs.
„Nuo to laiko Emanuelis visą laiką mane įtikinėjo, kad aš būtinai turiu aplankyti Palangą. Ir štai pagaliau aš čia“, – pasakojo Palangos svečias, kuris yra įtakingas Vokietijos politikas, šios šalies Bundestago narys. Ketvirtadienį vakare į Palangą atvykęs A. Fischeris jau spėjo pasivaikščioti po kurortą ir su juo susipažinti. Jo teigimu, pagal išplėtotą kurortinę infrastruktūrą Palanga gali drąsiai konkuruoti su Vokietijos kurortais, esančiais prie Baltijos jūros. Ypač didelį įspūdį svečiui padarė Palangoje saugomi ir restauruojami senieji miesto pastatai, vertinamas kultūrinis paveldas. A. Fischeris neslėpė noro artimiausiu metu į Palangą poilsio atvykti privačiai su šeima. Jis vylėsi, kad šį Lietuvos pajūrio kurortą netrukus turėtų atrasti ir poilsiautojai iš Vokietijos.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ vasarą rašė, kad Palangoje pernai vasarą buvo paskelbti net devyni konkursai miesto švietimo įstaigų vadovų kėdėms užimti. Tai, ko gero, buvo absoliutus (anti) rekordas šalyje, turint oment, kiek mūsų kurorte yra švietimo įstaigų ir kiek vadovų joms vienu metu buvo ieškoma. Kas pasikeitė per pusę metų?


Kurorte yra paskelbti net 8 konkursai į švietimo įstaigų vadovų postus. Tai, ko gero, absoliutus (anti) rekordas šalyje, imant santykį savivaldybėje esančių švietimo įstaigų ir kiek vadovų joms vienu metu yra ieškoma.


Trečiadienį minint Pasaulinę turizmo dieną bei Lietuvos socialinių darbuotojų dieną, šių sričių darbuotojai sulaukė miesto vadovų sveikinimų bei padėkų.


Praėjusį penktadienį Lietuvos Respublikos Seimo narys Antanas Vinkus lankėsi Palangos Baltijos vidurinėje mokykloje, Palangos miesto Botanikos parke, susitiko su meru Šarūnu Vaitkumi. Palangoje ir Kretingoje vyko gyventojų priėmimas.


Prezidentei pasiūlius Švietimo įstatymo pataisas, kuriomis būtų taikomos švietimo įstaigų vadovų kadencijos, keičiama vadovų atrankos tvarka ir jų tvarkos vertinimas, stiprinama mokyklos savivalda, sulaukė nemenkos visuomenės reakcijos. Pritariančių šioms pataisoms esama, tačiau pripažįstama, jog kol kas klausimų yra daugiau nei atsakymų. Manoma, jog visų jų...


Bet kurios autobusų stoties paskirtis – aiški, bet antrąjį gimtadienį švenčianti Palangos autobusų stotis išskirtinė – ji kai kuriems miestelėnams tapo ir susitikimų vieta.


Palangai žadama Europos vadovų susitikimų vietos ateitis

"Palangos tilto" informacija, 2016 09 12 | Rubrika: Miestas

Palangos kurorto tarptautinė sėkmė priklauso nuo ateityje Lietuvos pajūryje planuojamų svarbių Europos Sąjungos valdžios struktūrų konferencijų ir aukščiausio lygio forumų. Tai pabrėžė penktadienį, rugsėjo 9 dieną, Palangoje apsilankęs Europos Tarybos (ET) Parlamentinės asamblėjos viceprezidentas Axelis Fischeris, kuris yra ir asamblėjoje didžiausios Krikščionių demokratų...


Naująjį sezoną Palangos paplūdimiuose turėtų atsirasti naujovių. Atsižvelgus į miestiečių ir poilsiautojų prašymus, pagaliau žadama įrengti daiktų saugojimo seifus, tad pavykus įgyvendinti idėją, maudytis Baltijoje galėsime daug ramiau.


„Shodan” vadovui – šalies vadovų dėmesys

"Palangos tilto" informacija, 2013 10 14 | Rubrika: Sportas

Minint kūno kultūros ir sporto dieną Palangos karate kiokušin mokyklos „Shodan“ mokytojas Lukas Kubilius sulaukė aukščiausių šalies vadovų – prezidentės Dalios Grybauskaitės bei ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus, taip pat Kūno Kultūros ir sporto departamento dėmesio. Lukui šie metai buvo patys sėkmingiausi karatė kelyje – Vilniuje...


Vasarą Palangos jaunimas ne tik žvalgosi, kur studijuoti ar įsidarbinti. Tie, kurie nusprendžia, kad neverta aukoti vasaros mokslams ar lenkti nugarą darbdaviui, mielai „šlitinėja“ gatvėmis. Ir ne tik –renkasi į tradicines ir nelabai susitikimų vietas. Bet dauguma „Palangos tilto“ kalbintų jaunų žmonių prisipažino, jog vasaros sostinėje trūksta jaunimui...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius