Palangiškėms Kovo 8-oji – pavasariu alsuojanti šventė

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-03-06
Peržiūrėta
382
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kovo 8-oji yra minima kaip Tarptautinė moters diena. Mūsuose neretai į ją žiūrima su tam tikra pašaipa ir laikoma iš sovietinių laikų užsilikusiu reliktu. Tačiau šios šventės ištakos siekia kiek toliau. Moters dieną Jungtinės Tautos įsteigė kaip ypatingą galimybę švęsti, siekiant moterų lygybės visose gyvenimo srityse. Nors Lietuvoje ji nėra oficiali šventė, tačiau tai vienintelė proga vyrams išreikšti savo dėmesį bei simpatijas šalia esančioms moterims. „Palangos tiltas“ pasiteiravo kurorto moterų, ar Kovo 8-ąją jos sulaukiančios vyrų dėmesio bei sveikinimų.

 

Pretendentė į „Olialia“ mergaites Aistė Juchnevičienė prisipažino, kad ši šventė jai asocijuojasi su pavasariu, su atbundančia gamta. „Mane paglosto tiek vyro, tiek artimųjų skiriamas dėmesys ir šias akimirkas itin vertinu. Kiekviena šventė man suteikia sparnus ir nemanau, kad vertėtų to atsisakyti“, - sakė ji.

Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Salomėja Slaboševičienė teigė, kad ji neatmeta nei vienos šventės, o Kovo 8-oji – graži pavasario šventė. „Vyras namuose tradiciškai pasveikina su gėlėmis, o darbe tarsi sveikinama „tarp kitko“. Norėtųsi, kad dėmesys būtų nuoširdus, ko dažniausiai ir pasigendu šią dieną“, - sakė politikė.

Palangos miesto savivaldybės mero sekretorė Inga Kaminskienė prisipažino, kad tądien sulaukianti ne tik namiškių, bet ir miesto savivaldybės Administracijos vyriškių dėmesio. „Vargu ar surasime žemėje moterį, kuriai nebūtų malonu sulaukti vyrų dėmesio ar nors menkiausio žiedelio. Tad mane asmeniškai šią pavasario dieną aplanko šventiška nuotaika“, - sakė ji.

Palangos Darbo biržos direktorė Rita Kivytaitė šmaikštavo, kad įstaigoje dirba trys vyrai, tai, be abejo, jie pasistengia neužmiršti dailiosios lyties bendradarbių. „Mane Kovo 8-osios proga kasmet  pasveikina sūnus, kuris iš Anglijos atsiunčia gėlių puokštę. Tačiau norėtųsi, kad vyrai moterims būtų dėmesingesni ne tik švenčių proga, bet ir prisimintų eilinėmis dienomis“, - teigė direktorė.


A.Juchnevičienė.           I.Kaminskienė.                R.Kivytaite.                    S.Slaboševičienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Ryanair“, pigių skrydžių bendrovė, pranešė pirmadienį, sausio 18 d., kad dėl koronaviruso iki kovo atšaukia skrydžius iš Vilniaus ir Palangos į Dubliną. „Ryanair“ nuo 2020-ųjų kovo keleivius pradėjo skraidinti iš Palangos į Airijos sostinę Dubliną.


Pobūvis Palangoje ir Kretingos rajone baigėsi liūdnai: koronavirusas diagnozuotas mažiausiai 9 žmonėms. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras kiekvieną dieną papildo sąrašą vietų, kuriose lankėsi užsikrėtę koronavirusu lietuviai.


Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija pirmadienį, kovo 23 d., priėmė sprendimą, kad nemokamas mokinių maitinimas (mokiniams, kurių tėvai gauna mažas pajamas) turi būti organizuojamas nuo kovo 23 d. iki karantino pabaigos.


Palangos miesto baseinas su sveikatingumo centru jau netrukus – kovo 1 d. – atvers duris lankytojams. Modernus, kurorto visuomenės ilgai lauktas objektas yra puikiai pritaikytas sporto reikmėms – čia bus rengiamos ne tik kūno kultūros pamokos bei plaukimo treniruotės Palangos miesto mokiniams, bet ir galės vykti įvairaus lygio plaukimo varžybos, taip pat – ir...


Ilgąjį kovo savaitgalį palangiškiai ir Palangos svečiai kviečiami pažiūrėti ir pasiklausyti populiariųjų miuziklų. Palangos koncertų salėje vėl karaliaus muzika – Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pristatys populiariausius miuziklus.


Šį šeštadienį, 12 valandą, Palangos miesto viešojoje bibliotekoje bus atidarytas neįprastas muziejus-paroda: bus demonstruojami palangiškio fotografo Ado Sendrausko senų fotoaparatų kolekcija, tarpukario leidinių publikacijos apie Palangą ir Palangos kurorto muziejaus direktoriaus Jūračio Liachovičiaus unikali fotografijų kolekcija. Jose – pirmojo...


1921-ųjų kovo 30-oji ne visiems buvo šventė…

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 03 27 | Rubrika: Miestas

1921-aisiais kovo 30 dieną Palangos kraštą prijungus prie Lietuvos ir nubrėžus naują mūsų valstybės ir Latvijos sieną, šiuo istorijos posūkiu džiaugėsi ne visi. Jeigu Lietuvai ir Palangai tai buvo šventė, Šventosios gyventojai džiaugsmo nepatyrė. Dar ir dabar čia gyvenantys latvių palikuonys pamena tėvų ir senelių pasakojimus, kaip buvo išskirtos...


Jau kitą savaitę vėl visos gėlės žydės moterims, būtent jomis bus apdovanotos dailiosios lyties atstovės, pačios neretai pavadinamos gėlėmis. Kovo 8-ąją švenčiama Tarptautinė moters diena, pagerbiant visas moteris, prisimenant jų kovą dėl laisvės ir lygių teisių. Žinoma, dabar dėl lygių teisių kovoti nebetenka, kaip pačios moterys juokauja, gal jau ir reikėtų nusileisti vyrams. Tačiau...


Kovo 8-oji yra minima kaip Tarptautinė moters diena. Mūsuose neretai į ją žiūrima su tam tikra pašaipa ir laikoma iš sovietinių laikų užsilikusiu reliktu. Tačiau šios šventės ištakos siekia kiek toliau. Moters dieną Jungtinės Tautos įsteigė kaip ypatingą galimybę švęsti, siekiant moterų lygybės visose gyvenimo srityse. Nors Lietuvoje ji nėra oficiali šventė, tačiau tai vienintelė proga...


Jurginių šventė kvietė džiaugtis pavasariu

„Palangos tilto“ informacija, 2009 04 29 | Rubrika: Kultūra

Jurginės Palangoje – tai jau nebe žemdirbių šventė. Folkloro ansamblis „Mėguva“ tradicinius šios šventės papročius pritaikė šiuolaikiniam miesto žmogui.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius