Palangiškiai senas padangas ir baldus bei kitas stambias atliekas raginami vežti į Joskaudus

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-03-06
Peržiūrėta
286
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškiai senas padangas ir baldus bei kitas stambias atliekas raginami vežti į Joskaudus

Jeigu rūpinamės Palangos ir Šventosios aplinkos švara, versti, kaip sovietmečiu, senų baldų griaučius ar padangas pamiškėje, yra baisus nusikaltimas gamtai ir įstatymui. Juo labiau, kad visomis buities atliekomis gyventojai nuo šiol gali atsikratyti nemokamai didžiųjų ir kompostuojamų atliekų surinkimo aikštelėje Joskauduose.

Su Europos Sąjungos parama tokios aikštelės atidarytos visų Lietuvos savivaldybių teritorijose. O Vakarų Europos valstybėse ši civilizuota atliekų atsikratymo forma veikia jau keletą dešimtmečių. Palangiškiams tokia aikštelė vartus atkėlė šių metų sausio 14-ąją. Į ją galima atvežti statybines atliekas, baldus, drabužius, stiklą, metalą, popierių ir kartoną, plastiką, nebereikalingą elektros ir elektronikos įrangą. Šioms atliekoms surinkti aikštelėje yra pastatyti specialūs konteineriai.

Nuo kovo vidurio aikštelėje bus galima palikti ir buityje susikaupusias pavojingų chemikalų turinčias medžiagas – dažus, tepalus, skiediklius, bei gyvsidabrio ir kitokias elektros lempas. Priimamų atliekų kiekiai nėra ribojami, išskyrus statybines atliekas ir padangas. Kiekvienas Palangos gyventojas per metus į aikštelę gali atvežti ne daugiau 250 kilogramų statybinių atliekų, taip pat 5 padangas.

„Tai yra labai patogu. Užuot, liaudiškai vadinamą „gruzą“, išmetus bet kur, čia galima jį atvežti ir jo atsikratyti civilizuotai. Būna, kad į aikštelę per dieną atvažiuoja apie 10 palangiškių, šiandien iki popietės (kalbėjomės trečiadienio popietę – aut.), apsilankė 4 – atvežė statybines atliekas“, – sakė aikštelės vadybininkas Algirdas Rakauskas.

Nuo vasaros aikštelėje numatyta priimti ir žaliąsias atliekas – nupjautą žolę, šakas, o rudenį – lapus. „Jau įsibėgėjame – gyventojai vieni kitiems papasakoja apie mus. Klaipėdoje tokios aikštelės buvo atidarytos prieš pusmetį, tai kolegos pasakoja, kad rudenį žmonės daugiau ūkininkavo ir gausiau vežė atliekas į aikšteles. O žiemą jaučiamas sąstingis. Bet pavasarį prasidės visuotinis švarinimas ir lankytojų tikrai pagausės“, – įsitikinęs aikštelės vadybininkas. Palangiškiai su stambiagabaritinėmis atliekomis, padangomis ir kitais nebereikalingais daiktais Juoskaudų aikštelėje laukiami antradienį-penktadienį, nuo 9 iki 18 valandos ir šeštadienį – nuo 10 iki 14 valandos.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos geležinkelių“ grupės bendrovė „LG Keleiviams“ jau ketvirtus metus iš eilės pasiūlys tiesiogines keliones į Lietuvos pajūrio kurortus. Pirmieji traukiniai į populiariuosius pajūrio miestus – Palangą, Nidą, Preilą, Pervalką ir Juodkrantę – keliones pradės birželio 5-ąją.


Balandžio 1-ąją Nacionalinio visuomenės sveikatos centro(NVSC) Palangos skyriuje gauti 2 pranešimai apie nustatytus susirgimus koronaviruso infekcija. Abu asmenys - Palangos gyventojai.


Buvęs UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktorius Artūras Mažrimas, po naujųjų metų išvykęs dirbti į Vilnių sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos patarėju, buvo priverstas atsistatydinti, žurnalistams iš stalčiaus ištraukusbeveik dešimties metų istoriją, kad A. Mažrimas turėjo priklausomybę nuo azartinių lošimų kazino. Vakar ryte...


Valstybės dieną palangiškiai raginami švęsti su šeimomis

"Palangos tilto" informacija, 2016 07 04 | Rubrika: Miestas

Valstybės dieną, Liepos 6-ąją, palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami švęsti su šeimomis. Šventinių renginių programoje – pirmą kartą Palangoje rengiamas atraktyvus Šeimų susibūrimas, šv. Mišios, iškilmingos salvės, tautinių kostiumų demonstravimas, Dainų vakaras ir Valstybės dienos kulminacija – 21 val. rengiamas...


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau –Klaipėdos AVMI) informuoja, kad per 6 tūkst. 500 Klaipėdos apskrities gyventojų, iš jų – apie 400 palangiškių, kurie nepateikė pajamų deklaracijų už 2013 m. dėl pasinaudoto per didelio metinio neapmokestinamojo pajamų dydžio (toliau – NPD), pasiekia VMI priminimai. Mokesčių mokėtojai pasitikrinti, ar...


Jeigu rūpinamės Palangos ir Šventosios aplinkos švara, versti, kaip sovietmečiu, senų baldų griaučius ar padangas pamiškėje, yra baisus nusikaltimas gamtai ir įstatymui. Juo labiau, kad visomis buities atliekomis gyventojai nuo šiol gali atsikratyti nemokamai didžiųjų ir kompostuojamų atliekų surinkimo aikštelėje Joskauduose.


Gyventojai raginami nepanikuoti

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 10 07 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienio popietę Senojoje gimnazijoje nutrauktos pamokos bei miesto gatvėse vaikštinėjantys medicininėmis kaukėmis prisidengę moksleiviai, ne vienam miestiečiui pasėjo baimę. Aštuoniolikmečiui gimnazistui nustatyta meningokokinė infekcija, tačiau Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Palangos skyriaus vedėjas Remigijus Kučiauskas ragina gyventojus nekelti panikos bei...


Rinkliava už atliekas atpigs dar negreit

Alvydas Ziabkus, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 11 27 | Rubrika: Miestas

Vos keliais mėnesiais ilgiau, nuo 2009 metų rugpjūčio, rinkliavą už atliekas renkanti Kretingos rajono komunalinio ūkio įmonė surenka apie 90 procentų mokesčių ir spalio mėnesį rajono gyventojams jau sumažino rinkliavos tarifus.


Praėjusį ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės administracija drauge su UAB „Žalvaris“ vykdė aplinkosauginę akciją „Sveikinkis su gamta drąsiai“, skatinę palangiškius atnešti susikaupusias aplinkai pavojingas atliekas. Tačiau, kaip paminėjo UAB „Žalvaris“ Klaipėdos regiono vadovas Mindaugas Nekrašius, būna ir geriau pavykusių akcijų – palangiškiai šįkart nebuvo labai aktyvūs.


Kelių eismo taisyklėse yra numatyta, jog žmonės privalo savo padangas iš vasarinių į žiemines pasikeisti iki lapkričio 1 dienos. Tačiau policijos pareigūnai vairuotojų nebaudžia iki lapkričio dešimtos dienos, o paprasčiausiai perspėja ir paragina kuo greičiau pasikeisti padangas. Kaip į šiuos reikalavimus reaguoja palangiškiai? Ar autoservisai „lūžta“ nuo žmonių antplūdžių?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius