Palangiškiai supažindinti su daugiabučių namų atnaujinimo programa

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-12-05
Palangiškiai supažindinti su daugiabučių namų atnaujinimo programa

„Atnaujindami daugiabutį namą sumažinsite būsto šildymo išlaidas, pagerinsite gyvenimo kokybę, aplinka taps komfortiškesnė. Investuodami į daugiabučio namo atnaujinimą didinate būsto vertę. Tai pajus ne tik visi namo gyventojai, bet ir jų šeimos nariai, vaikai ar vaikaičiai“, – miesto savivaldybės posėdžių salėje susirinkusiems penktadienį aiškino Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros (BUPA) Klaipėdos regiono vyriausiasis specialistas Eugenijus Šimonis. Jo klausėsi tik saujelė palangiškių.

 

Palankiausios sąlygos

„Dabar yra ypač palankus metas atnaujinti savo būstą“, – palangiškiams sakė E. Šimonis. „Apšiltinus sienas ir stogus, pakeitus senus langus, įstiklinus balkonus, atnaujinus namo šildymo sistemą, šilumos energijos sąnaudos patalpoms šildyti šaltuoju metų sezonu sumažėja perpus ir dar daugiau. Pasinaudoję būsto atnaujinimo programa pagal „Jessica“ iki 2014-ųjų valstybė kompensuos 100 procentų atnaujinimo (modernizavimo) projekto parengimo ir statybos techninės priežiūros atlikimo išlaidų. Nuo 2014 metų šios išlaidos bus kompensuojamos tik 50 procentų“, – akcentavo E. Šimonis.

BUPA vyriausiojo specialisto duomenimis, būsto renovacija jau domimasi ir Palangoje: „Mūsų agentūros specialistai lankėsi Janonio gatvėje. Daugiabučio gyventojai klausinėjo, kokie renovacijos reikalavimai, jos kaina. Statistika rodo, jog net 90 procentų Lietuvos daugiabučių, kurie pastatyti iki 1990 metų, nebeatitinka šiluminės varžos reikalavimų. Pagrindinis namų renovacijos programos pagal „Jessica“ tikslas – skatinti daugiabučių namų butų savininkus dalyvauti namų priežiūroje. Trumpai tariant, programa „Jessica“ – pinigų maišas“.

 

Sumažės energiniai ištekliai

Pasak E. Šimonio, namo atnaujinimui pagal programą „Jessica“ šiuo metu suteikiamos ne didesnės kaip 3 proc. fiksuotos metinės palūkanos, maksimalus paskolos terminas – 20 metų. „Jeigu iki renovacijos sąskaita už buto šildymą būdavo 400 litų per mėnesį,  tai po renovacijos reikėtų mokėti 200 litų. Nesunku apskaičiuoti ir metines išlaidas: tarkime, per metus seno būsto gyventojas vien už šildymą sumoka 2400 Lt, atnaujinto būsto gyventojas už šilumą ir paskolą per metus turėtų sumokėti mažiau – apie 2250 Lt. Pagal statistiką, renovuoti namai sueikvoja tiek pat šilumos energijos, kiek naujos statybos. Kartais – netgi mažiau. Nėra didesnės agitacijos, nei faktai“, – susirinkime kalbėjo specialistas.

Pranešėjas svarstė, jog užklupęs ekonominis sunkmetis turėjo lemiamos įtakos renovacijos procesui: „Saulėtekio gatvės 26 namo bendrija „Pergalė“ planavo pradėti daugiabučio renovaciją.  Tačiau prasidėjus bankų griūčiai, bendrija atsisakė dalyvauti tolimesniame renovacijos etape, nors jiems finansavimas buvo užtikrintas iki 50 procentų“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdyboje baigtas ir į teismą perduotas ikiteisminis tyrimas dėl didelės vertės svetimo turto įgijimo apgaule (pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 straipsnio 2 dalį),


Atlikėja ir verslininkė Natalija Bunkė (36 m.) prieš kelis mėnesius įsigijo net 170 kvadratinių metrų nuosavą namą vos šimtą metrų už Vilniaus miesto, soduose, tačiau dabar jos žvilgsniai krypsta į Palangą - žinoma moteris norėtų čia įsigyti būstą, kad turėtų kur apsistoti po koncertų.


Palangos miesto savivaldybė primena, jog asmenims ir šeimoms, pageidaujantiems gauti paramą būstui išsinuomoti, bei socialinio būsto nuomininkams kasmet privalu deklaruoti turtą (įskaitant gautas pajamas) už kalendorinius metus. Palangos miesto savivaldybės administracijos Ūkio ir turto skyriaus vyriausioji specialistė Audrutė Keblienė teigė, jog tai nėra naujiena – tai...


Primename, kad asmenims ir šeimoms, pageidaujantiems gauti paramą būstui išsinuomoti, bei socialinio būsto nuomininkams kasmet privalu deklaruoti turtą (įskaitant gautas pajamas) už kalendorinius metus.


Praėjusių metų pradžioje įsigaliojus naujam Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymui, kuriuo buvo sugriežtinti ankstesni reikalavimai, pastebima, jog daugelyje šalies savivaldybių gerokai sumažėjo laukiančiųjų socialinio būsto žmonių eilės. Pagrindinė priežastis – privaloma deklaruoti pajamas ir turtą. Palangoje laukiančiųjų eilė sumažėjo perpus.


Net jeigu į Palangą užsukate tik retsykiais ir trumpam, negalite nepastebėti čia kylančių kotedžų, jaukių daugiabučių namų. Kaip teigia „Palangos tilto“ kalbinti vietiniai nekilnojamojo turto (NT) ekspertai, NT pasiūla didžiausiame šalies kurorte – itin didelė: nuo pigaus butuko senos sovietinės statybos name iki beveik milijoną eurų kainuojančio namo S. Dariaus ir S....


Pačiame Palangos centre, Ganyklų gatvėje, jau iškilę ar dar besistiebiantys „Kauno būstų“ keturaukščiai jau neatpažįstamai pakeitė centrinės miesto dalies veidą – iš pilkšvo, niekuo neišsiskiriančio jis tapo europietišku „Malūno vilų“ kvartalu: ryškių potėpių, tvarkingu ir žadinančiu nuotaiką. Beveik dvejų...


„Atnaujindami daugiabutį namą sumažinsite būsto šildymo išlaidas, pagerinsite gyvenimo kokybę, aplinka taps komfortiškesnė. Investuodami į daugiabučio namo atnaujinimą didinate būsto vertę. Tai pajus ne tik visi namo gyventojai, bet ir jų šeimos nariai, vaikai ar vaikaičiai“, – miesto savivaldybės posėdžių salėje susirinkusiems penktadienį...


Seminaro metu gyventojai supažindinti su būsto atnaujinimo galimybėmis

„Palangos tilto“ informacija, 2011 06 21 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Palangos savivaldybės Tarybos posėdžių salėje vyko seminaras apie senų daugiabučių namų atnaujinimą ir modernizavimą butų savininkams, administratoriams, daugiabučių namų savininkų bendrijoms, gyventojus atstovaujančių organizacijų atstovams, savivaldybių ir seniūnijų atstovams bei kitiems būsto rinkos dalyviams.


Netylančios diskusijos dėl daugiabučių renovacijos sudomino norinčius užsidirbti. Daug palangiškių šią savaitę savo pašto dėžutėse rado kone primygtinį prašymą dalyvauti apklausoje dėl būsto renovacijos. Savo nuomonę apklausos rengėjai kvietė palangiškius išreikšti SMS žinute, kuri kainuoja daugiau kaip 7 Lt.  Kai kurie pasipiktinę palangiškiai žada kreiptis į prokuratūrą, kad būtų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas