Palangiškis Marius Civinskas už grotų praleis 10 metų

Palangos tiltas, 2021-08-20
Peržiūrėta
2740
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

15min.lt  nuotr.
15min.lt nuotr.

Klaipėdos apygardos teisme ketvirtadienio (rugpjūčio 19 d.) rytą nuskambėjo nuosprendis palangiškiui Mariui Civinskui dėl nusikaltimo, įvykdyto prieš penkiolika metų. Trylika metų Airijoje nuo teisingumo slapstęsis 38-erių vyras siunčiamas už grotų dar dešimtmečiui.

Vyras buvo kaltinamas tuo, kad 2006 m. pavasarį Palangoje automobilių vairavimo aikštelėje, kilus konfliktui aiškinantis tarpusavio santykius, vieną kartą šovė savo draugui į nugarą, padarė krūtinės ląstos sužalojimą ir kairiojo plaučio pažeidimą, dėl to nukentėjusysis netrukus Palangos ligoninėje mirė. Byloje buvo nustatyta, kad mirtimi pasibaigęs sužalojimas nukentėjusiajam buvo padarytas iššovus medžioklinį šovinį, į nugarą šauta iš labai artimo atstumo.

Kaltinamasis savo kaltės nepripažino ir teigė, kad jis kartu su dviem draugais, iš kurių vienas buvo nukentėjusysis, atvažiavo į įvykio vietą išsiaiškinti santykių su kitais vaikinais. Jų palaikyti konflikte dviem automobiliais atvyko vaikinai iš Kretingos. Prasidėjus muštynėms pasigirdo šūvis, visi išsilakstė, o pašautas nukentėjusysis buvo įkeltas į automobilį. Kartu buvęs bičiulis nuvežė sužeistą draugą į ligoninę, o kaltinamasis iš aikštelės pabėgo, nes išsigando, jog gali būti neteisingai apkaltintas.

Bylą pirmąja instancija išnagrinėjęs apygardos teismas, įvertinęs kaltinamojo ir visų teisiamajame posėdyje apklaustų liudytojų parodymus, nustatė, kad įvykio dieną išsiaiškinti dėl boulinge kilusio konflikto susitiko dvi jaunuolių grupės. Vieną jaunuolių grupę sudarė kaltinamasis, jo nušautas draugas ir dar vienas bičiulis, kitą jaunuolių grupę sudarė 6 jaunuoliai. Nors kaltinamasis teigė, kad konflikte dalyvavo nenustatytas skaičius asmenų ir bet kuris iš jų galėjo nušauti jo draugą, tačiau teismas tokius  kaltinamojo parodymus atmetė kaip visiškai nekonkrečius ir vertino kaip jo pasirinktą gynybos poziciją. Kaltinamasis nenurodė nė vieno tariamo kretingiškio vardo ar pavardės, neįvardijo jų požymių. Kaltinamojo parodymų apie kretingiškių dalyvavimą konflikte nepatvirtino ir kiti įvykyje dalyvavę ir jį matę asmenys. Teismas padarė išvadą, kad kaltinamojo kaltė yra įrodyta byloje surinktais įrodymais, o didžioji dalis kaltinamojo parodymų apie konflikto eigą yra paneigti kitais į bylą surinktais ir teisiamajame posėdyje ištirtais įrodymais ir neatitinka buvusių faktinių aplinkybių. Teismas, įvertinęs įrodymų visumą, pažymėjo, kad faktines aplinkybes apie įvykį geriausiai atitinka liudytojo, buvusio kartu su kaltinamuoju įvykio metu, parodymai, duoti ikiteisminio tyrimo metu ir patvirtinantys, kad konflikto metu ginklą ir šaudmenis turėjo būtent kaltinamasis ir kad tik jis galėjo iššauti ir pataikyti į nukentėjusįjį. Teismas atmetė kaltinamojo gynėjos argumentus apie tai, kad apklausų protokolai galbūt suklastoti ar parodymai išgauti prievartos būdu, nes byloje nebuvo jokių tai pagrindžiančių duomenų. Byloje taip pat nebuvo įrodymų, kad kaltinamasis nuspaudė šautuvo gaiduką netyčia arba kitaip neatsargiai elgdamasis su ginklu.  

Teismas pažymėjo ir tai, kad nors nusikaltimas padarytas 2006 metais, tačiau šiuo atveju nesvarstomas baudžiamosios atsakomybės senaties taikymo klausimas, nes kaltinamasis po nusikaltimo padarymo pasislėpė nuo ikiteisminio tyrimo. Skirdamas bausmę už padarytą nusikaltimą, teismas atsižvelgė į tai, kad kaltinamojo atsakomybę lengvinančių aplinkybių nėra, atsakomybę sunkinanti aplinkybė yra tai, kad nusikaltimą padarė panaudodamas šaunamąjį ginklą, padarytas vienas labai sunkus smurtinis nusikaltimas, sukėlęs negrįžtamas pasekmes ir tuo padaręs ypatingą žalą visuomenei, visiškai beprasmiškai nužudytas jaunas žmogus. Skiriant bausmę įvertinta ir tai, kad nuo nusikalstamos veikos padarymo iki nuosprendžio priėmimo praėjo daugiau kaip penkiolika metų, kaltinamasis visą laikotarpį nuo teisėsaugos slapstėsi, duomenų apie tai, kad per tą laikotarpį būtų padaręs naujų nusikalstamų veikų, byloje nėra.

Teismas iš kaltinamojo priteisė nužudytojo motinai 15 000 Eur neturtinės žalos atlyginimą, seserims – po 5 000 Eur, jo dukrai – 10 000 Eur neturtinės žalos atlyginimą, taip pat priteisė po 1 838 Eur turtinės žalos atlyginimo seserims ir 17 400 Eur turtinės žalos atlyginimą (netektas išlaikymas žuvus tėvui) nužudytojo dukrai.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Lietuvos apeliaciniam teismui.

Klaipėdos apygardos teismo inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šokiruojančioje nužudymo byloje Kipre imigrantas iš Lietuvos palangiškis Aistis Mikalauskas sulaukė nuosprendžio. Limasolio baudžiamajame teisme antradienį vykusiame posėdyje paskelbta, kad savo draugę Baltarusijos pilietę Iriną Hurskają nužudęs lietuvis nuteistas 22 metus kalėti už grotų.


Pranešama, kad Palangoje pirmadienį buvo patvirtintas vienas naujas koronaviruso atvejis, kurorte šia liga šiuo metu serga 71 palangiškis.


Klaipėdos apygardos teisme ketvirtadienio (rugpjūčio 19 d.) rytą nuskambėjo nuosprendis palangiškiui Mariui Civinskui dėl nusikaltimo, įvykdyto prieš penkiolika metų. Trylika metų Airijoje nuo teisingumo slapstęsis 38-erių vyras siunčiamas už grotų dar dešimtmečiui.


Klaipėdos apygardos teismas atvertė baudžiamąją bylą, kurioje nagrinėjamas prieš keturiolika metų Palangoje įvykdytas nusikaltimas. Į teisiamųjų suolą sėdęs 37 metų Marius Civinskas kaltinamas 2006-aisiais šūviu į nugarą nužudęs 28 metų vyrą. Palangiškiui pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 129 str. 1 d. – nužudymas.


Penktadienį, lapkričio 13 d., 12 val. į pirmąjį posėdį rinksis 2020–2024 metų kadencijos Seimas. Parlamento darbas prasidės iškilminga dalimi istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje.


Užpultas palangiškis pasigedo telefono ir dokumentų

"Palangos tilto" informacija, 2020 01 13 | Rubrika: Miestas

Po užpuolimo sekmadienį, sausio 12 d., maždaug 40-ies metų vyras suprato likęs be svarbių daiktų.


Klaipėdos apskrities policija gegužės 23 dieną atskleidė, kaip buvo sulaikytas vienas ieškomiausių lietuvių, nužudymu įtariamas Marius Čivinskas. Net 13 metų slapstęsis palangiškis, kaip manyta, slėpėsi Danijoje ar Olandijoje, tačiau galiausiai buvo sulaikytas Airijoje, Korko mieste. M. Čivinskas buvo sulaikytas gegužės 17 d. Anot policijos, lietuvis naudojo daug konspiracinių...


Liepos 12-ąją, 14.05 val. iš pilietės A. R. gautas pranešimas, kad prie Sodų g. 50, mokyklos stadiono, 3 metų vaikas įkišo galvą tarp grotų, negali ištraukti. 14.09 val. atvykus ugniagesiams gelbėtojams nustatyta, kad vaikas įkišo galvą tarp vaikams skirtų, metalinių laipiojimo kopėtėlių skersinio strypų ir negali jos ištraukti. 14.14 val. plėstuvais...


„Tai – mano gyvenimo būdas, visas gyvenimas“, - pripažino palangiškis Deividas Budkovas, draugų dar vadinamas Pitu, praėjusį sekmadienį savo talentu iš televizoriaus ekrano pasidalinęs su visais Lietuvos gyventojais. Aštuoniolikmetis vaikinas savo aistra – važinėjimu BMX dviračiu – sugeba užkrėsti daugelį jaunuolių, pats skindamas itin svarbias pergales ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.


Iškritęs pro balkono langą Vilniuje, žuvo palangiškis

„Palangos tilto“ informacija, 2010 09 11 | Rubrika: Kriminalai

Ketvirtadienio vakarą praėjus kelioms minutėms po krepšinio rungtynių, kuomet Lietuvos rinktinė įveikė Argentinos komandą, policijai buvo pranešta, kad sostinėje iš Vilniaus universiteto bendrabučio Saulėtekio alėjoje iškrito žmogus. Vėliau paaiškėjo, jog tai 20-metis palangiškis, neseniai pradėjęs mokslus Vilniaus universitete.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius