Palangiškis Tadas Girininkas tapo geriausiu operos solistu už Dalando vaidmenį operoje „Skrajojantis olandas“ ir Henriko vaidmenį operoje „Ana Bolena“

***, 2021-03-30
Peržiūrėta
1103
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškis Tadas Girininkas tapo geriausiu operos solistu už Dalando vaidmenį
Palangiškis Tadas Girininkas tapo geriausiu operos solistu už Dalando vaidmenį

Jau metus Lietuvoje „banguojantis“ karantinas teatralus mėgina įtikinti, kad jiems pakanka vieno vienintelio žiūrovo – visaregės kameros „akies“. Tad ir „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimai kovo 27-ąją – Tarptautinę teatro dieną buvo įteikti be salėje susėdusių kolegų plojimų: ceremoniją filmuojančioms kameroms publiką atstojo laureatų veidrodiniai atspindžiai.

Iškilmingą vakarą pradėjo LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas, pasidžiaugęs, kad antrus metus iš eilės „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimų ceremoniją patikėta organizuoti jo vadovaujamam teatrui, bei linkėdamas tiek atlikėjams, tiek žiūrovams kuo greičiau sugrįžti į teatro sales.

Su Tarptautine teatro diena nuotoliniu būdu teatralus vėliau pasveikino ir kultūros ministras Simonas Kairys.

Atsiimti apdovanojimo sėkmingiausius darbus 2020 m. pristačiusiems teatrų menininkams teko žengti tarp veidrodžių, tačiau „Auksinių scenos kryžių“ ceremonijos programa išliko nepakitusi: 15 nominacijų, „Boriso Dauguviečio auskaras“ už naujas sceninės raiškos formas bei Padėkos premija už viso gyvenimo kūrybą.

Geriausiu režisieriumi paskelbtas Dalius Abaris už operos „Skrajojantis olandas“ pastatymą (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras). „Be teatro drąsos tokio spektaklio nebūtų buvę“, – teigė laureatas.

Geriausia aktore pripažinta Aistė Zabotkaitė už Alisos vaidmenį spektaklyje „Alisa“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras). „Tai buvo mano pirmasis didelis vaidmuo, todėl apdovanojimas buvo labai netikėtas“, – susigraudinusi iš laimės teigė laureatė.

Geriausiu aktoriumi išrinktas Sergejus Ivanovas už Žako Austerlico vaidmenį spektaklyje „Austerlicas“ (Valstybinis jaunimo teatras).

Sėkmingiausiu aktorių ansambliu pripažintas spektaklio „Respublika“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras ir „Münchner Kammerspiele“) aktorių ansamblis. Apdovanojimą atsiėmę aktoriai Airida Gintautaitė ir Gediminas Rimeika žvaliai padėkojo komisijai už tokią reikšmingą „komandinę“ nominaciją.

Geriausia scenografe tapo Lauryna Liepaitė už scenografiją spektakliams „Alisa“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras) ir „Batsiuviai“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras ir teatras „Utopia“).

Geriausių vaizdo projekcijų autoriumi paskelbtas Mikas Žukauskas už vaizdo projekcijas spektakliui „Austerlicas“ (Valstybinis jaunimo teatras).

Už geriausią muziką apdovanotas Arturas Bumšteinas, sukūręs muziką spektakliams „Austerlicas“ ir „Urbančičiaus metodas“ (Valstybinis jaunimo teatras).

Geriausia operos soliste pripažinta Joana Gedmintaitė už Anos Bolein vaidmenį operoje „Ana Bolena“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras). „Smagu ir gera, kai atiduodi visą širdį ir už tai sulauki padėkos. Anos Bolein vaidmenį buvo ypatingai sudėtinga ruošti dėl keletą kartų dėl pandemijos nukeltos premjeros“, – kalbėjo laureatė.

Geriausiu operos solistu tapo Tadas Girininkas už Dalando vaidmenį operoje „Skrajojantis olandas“ (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras) ir Henriko vaidmenį operoje „Ana Bolena“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras). „Gyvenime turiu dar daug tikslų, ir jų siekti man labiausiai padeda žmonos Dovilės palaikymas“, – teigė laureatas.

Geriausio choreografo apdovanojimą atsiėmė Erika Vizbaraitė už choreografiją tiriamajam šokio spektakliui „Apnea“.

Geriausia šokėja pripažinta Marija Ivaškevičiūtė už vaidmenį šokio spektaklyje „Klajojančios kopos“ (Šeiko šokio teatras).

Geriausiu šokėju išrinktas Niels Claes už vaidmenis šiuolaikinio šokio spektakliuose „i (aš)“ (Šeiko šokio teatras ir Maciej Kuźmiński Company) ir „Klajojančios kopos“ (Šeiko šokio teatras).

Geriausiu jaunuoju menininku pripažintas Laurynas Adomaitis už dramaturgiją spektakliui „Alisa“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras). „Teatrui reikia jaunų, užsispyrusių, su vizija dramaturgų“, – neabejojo laureatas.

Geriausiu vaikams ir jaunimui skirtu spektakliu išrinktas „Didysis sprogimas“ (režisierius Zvi Sahar, Klaipėdos lėlių teatras, „Itim Ensemble“). Apdovanojimą atsiėmusi scenografė, spektaklio bendraautorė Aušra Bakanaitė ir lėlininkas Kęstutis Bručkus...

Kaip sėkmingiausias pandemijai atsparaus teatro pavyzdys apdovanota internetinė (anti)utopija „#PROTESTAS“ (režisierius Žilvinas Vingelis, „Kosmos Theatre“).

„Boriso Dauguviečio auskaras“ už socialinės ir meninės drąsos jungtį atiteko spektaklio „Kvėpuojame drauge” kūrėjams (Lietuvos rusų dramos teatras). Iš Dariaus Meškausko rankų apdovanojimą atsiėmė aktoriai Dmitrij Denisiuk, Aleksandr Ratko bei Lietuvos rusų dramos teatro vadovė Olga Polevikova.

Padėkos premija už ilgametį indėlį į scenos meną įteikta dailininkei Janinai Malinauskaitei. „Džiaugiuosi, žiūrėdama į jaunus žmones, noriu juos paglostyti ir palaiminti. Dirbau niūriais laikais, bet atidaviau teatrui viską, ką galėjau. Sukūriau per šimtą spektaklių, tarp jų – ir dvi operas LNOBT scenai“, – teigė dailininkė.

„Auksinių scenos kryžių“ ceremoniją vedė Julijus Grickevičius. Džiazo nuotaikomis alsuojančioje renginio koncertinėje programoje pasirodė atlikėjai Daiva Starinskaitė, Kotryna Juodzevičiūtė ir Jurgis Brūzga, Linas Adomaitis, Giedrė Kilčiauskienė, Mantas Jankavičius, operos solistai Margarita Levchuk, Monika Pleškytė ir Rafailas Karpis, baleto solistė Julija Stankevičiūtė.

LNOBT surengtos „Auksinių scenos kryžių“ ceremonijos autoriai – režisierius Gediminas Šeduikis, scenarijaus autorius Mindaugas Nastaravičius, muzikinės koncepcijos autorius Ričardas Šumila, choreografas Martynas Rimeikis, scenografė Sigita Šimkūnaitė, šviesų dailininkas Andrius Stasiulis, vaizdo projekcijų kūrėjas Linartas Urniežis, prodiuseris Artūras Alenskas.

Profesionaliojo scenos meno premijų steigėja – Kultūros ministerija, 2021 m. „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimų rėmėja – Asociacija LATGA.a

LNOBT inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jau metus Lietuvoje „banguojantis“ karantinas teatralus mėgina įtikinti, kad jiems pakanka vieno vienintelio žiūrovo – visaregės kameros „akies“. Tad ir „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimai kovo 27-ąją – Tarptautinę teatro dieną buvo įteikti be salėje susėdusių kolegų plojimų: ceremoniją filmuojančioms kameroms publiką atstojo laureatų...


Palangiškis Kristupas Kerulis gruodžio 25-27 dienomis vykusiame tarptautiniame jaunųjų dainininkų dainų konkurse Euro Pop Contest „Berliner perle“ tapo absoliučiu nugalėtoju. Vaikinukui atiteko Grand Prix prizas. SKAITYKITE INTERVIU SU KRISTUPU "PALANGOS TILTE" ARTIMIAUSIU METU.


Antradienį, birželio 16 d., Savivaldybėje lankėsi ir su miesto meru Šarūnu Vaitkumi susitiko Lietuvos operos ir baleto teatro operos solistas Vytautas Kurnickas bei dainininkė Gražina Skinderytė-Kurnickienė.


„Palanga SPA LifeBalance“ įvertintas pasauliniu lygmeniu: šių metų sausį vienintelis iš Lietuvos viešbučių patekęs tarp finalininkų „WorldSpaandWellnessAwards 2018“ apdovanojimuose, vasario 25 d. šis šeimos viešbutis gavo geriausiojo titulą Rytų Europos kategorijoje. Nugalėtoją rinko kompetentinga tarptautinė komisija.


Liepos 8-ąją, pagrindinę Žemaičių Kalvarijos atlaidų dieną, Arkivyskupas L. Bonazi, sakydamas pamokslą, paminėjo aštuonis palaiminimus politikams. Man tie palaiminimai pasirodė tokie prasmingi, kad kilo mintis juos kiekvieną paanalizuoti kuo išsamiau.


Komunalininkai tapo sniego ir miesto valdžios įkaitais

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Palanga paskendo sniege. Trečdaliu susiaurėjusios ir sniego apkasais įrėmintos kurorto gatvės tapo panašios į aukštais borteliais apjuostas bobslėjaus trasas.  Prie šaligatvių negalinčios privažiuoti mašinos šalikelėse stovi užėmusios beveik visą eismo juostą, o šalia jų prasilenkiantys du automobiliai gatvėje jau sunkiai beišsitenka.


„Tai – mano gyvenimo būdas, visas gyvenimas“, - pripažino palangiškis Deividas Budkovas, draugų dar vadinamas Pitu, praėjusį sekmadienį savo talentu iš televizoriaus ekrano pasidalinęs su visais Lietuvos gyventojais. Aštuoniolikmetis vaikinas savo aistra – važinėjimu BMX dviračiu – sugeba užkrėsti daugelį jaunuolių, pats skindamas itin svarbias pergales ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.


Iškritęs pro balkono langą Vilniuje, žuvo palangiškis

„Palangos tilto“ informacija, 2010 09 11 | Rubrika: Kriminalai

Ketvirtadienio vakarą praėjus kelioms minutėms po krepšinio rungtynių, kuomet Lietuvos rinktinė įveikė Argentinos komandą, policijai buvo pranešta, kad sostinėje iš Vilniaus universiteto bendrabučio Saulėtekio alėjoje iškrito žmogus. Vėliau paaiškėjo, jog tai 20-metis palangiškis, neseniai pradėjęs mokslus Vilniaus universitete.


„Palangos lokiai“ tapo čempionais

„Palangos tilto“ informacija, 2010 04 14 | Rubrika: Miestas

Kovo mėnesio pradžioje prasidėjusios Palangos miesto mėgėjų krepšinio varžybos „Šventosios Seniūno“ taurei laimėti praėjusį šeštadienį baigėsi. Nugalėtojais tapo „Palangos lokiai“, įveikę visas iškilusias kliūtis, prasibrovę iki finalo ir šiame etape sėkmingai užkopę ant aukščiausios laimėtojų pakylos. Finale „Palangos lokiai“ pergalę pasiekė nugalėję klaipėdiečių komandą „Klaipėdos Kt“...


Vėjo jėgainės tapo kasdienybe

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 05 13 | Rubrika: Sveikata

Daugybę diskusijų sukėlęs vėjo jėgainių parkas Kretingos rajone dabar tarsi susilieja su horizontu. Gąsdinę garsai lyg ir nurimo, o vėjyje mosuojančių sparnų, rodos, niekas nebebijo. Alternatyvus būdas gaminti elektrą tapo kasdienybe.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius