Palangoje geri ne tik cepelinų virėjai, bet ir sportininkai, jų treneriai ir vadybininkai

Linas Jegelevičius, "Palangos tilto" redaktorius, 2016-04-18
Peržiūrėta
485
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje geri ne tik cepelinų virėjai, bet ir sportininkai, jų treneriai ir vadybininkai

Jau šį savaitgalį visų „Palangos“ fanų bei visų Palangos patriotų laukia kraują užvirsiantis reginys – Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalinio ketverto turnyras, kuriame kausis – kaip per paskutiniųjų ketvirtfinalio rungtynių prieš Vilniaus „Perlą-MRU“ pirmąją pusę! – miesto reprezentacinė krepšinio komanda „Palanga“.
Dviejų paskutiniųjų sezono rungtynių kaina – milžiniška: tik laimėję abiejas, palangiškiai sučiuptų vienintelį kelialapį į prestižinę šalies krepšinio lygą – LKL.
Ar turėsime kitąmet joje ir „Palangą“?
Nors komandos sudėtis ir vadovybė pasikeitė neatpažįstamai nuo tų dar nesenų laikų, kai aikštelėje kamuolį gainiojo – ne šiaip sau, o net tame pačiame LKL! – „Naglis-Adakris“, klubo žaidimo braižas, dvasia ir ambicijos liko tos pačios: laimėti!
Kaip besusiklostytų „Palangai“ šeštadienio ir sekmadienio rungtynės, baigti sezoną – antrus metus iš eilės! – tarp geriausiųjų keturių NKL komandų yra didelis „Palangos“ žaidėjų, trenerių Virginijaus Sirvydžio, Arvydo Dočkaus, klubo direktoriaus ir savininko Arūno Vaitulionio (vardan „Palangos“, iškeitusio Vilnių į toną rūpesčių prie „Palangos“ vairo!) ir rėmėjų pasiekimas.
Lemiamose kurorto reprezentacinės komandos rungtynėse, matyt, „vipukų“ tribūnoje išvysime ir daugiau klubo rėmėjų, taip pat miesto politikų, ne tik vieną iš aistringiausių krepšinio aistruolių tarp miesto politikų Daną Palucką.
Pusfinalio rungtynėse šeštadienį, 18 valandą, būtų smagu pamatyti ir miesto merą Šarūną Vaitkų. Jeigu, kaip kalbama, NKL finale apsilankys Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Arvydas Sabonis, didelis Palangos bičiulis, neabejotinai jose išvysime ir merą.
Iš atminties dar neišdilo, regis, tik vakar pastatytos Palangos universalios sporto arenos statybų akimirkos, susitarimus tarp Palangos miesto savivaldybės ir LKF lydintys rankų paspaudimai.
Dėkodama už miesto rodomą dėmesį, „Palanga“ šiandien – vardan būsimų skambių pergalių! – norėtų iš miesto Tarybos sulaukti bene svarbiausio sprendimo: kad komandai kasmetinis finansavimas būtų skiriamas ne įpusėjus pavasariui, kaip dabar, o rudenį, „Palangai“ formuojant biudžetą sezonui. O dar geriau, jeigu toks finansavimas, su klubo garantijomis, būtų skiriamas ne metams, o iškart trims. Kaip tai daro Vilniaus savivaldybė.
Kuris iš miesto savivaldybės Tarybos narių inicijuos tokią miesto biudžeto pataisą?
Užtikrinti „Palangos“ aukštą meistriškumą ir pergales – ne tik klubo siekis, bet turėtų būti ir mūsų, kurorto gyventojų.
Dėl paprastos priežasties: komandai drebinant areną ovacijomis ir pergalėmis, krepšinio aistra kurorte gyvens ir miesto vaikai, kurie skubės užsirašyti į krepšinio būrelius Sporto centre. Kurie ateityje, kaip mūsų Renaldas Seibutis, garsins ne tik Palangą, bet ir Lietuvą. Kurie gyvens krepšiniu ir iš krepšinio.
Kad Palanga moka išvirti ne tik skanius cepelinus, bet ir parengti aukšto sportinio meistriškumo jaunuosius sportininkus, kurorto treneriai jau seniai įrodė.
Dar kartą galima priminti, kad R. Seibutį krepšinio paslapčių išmokė mums visiems gerai pažįstamas Arvydas Dočkus, jaunuosius krepšinio talentus Sporto centre ugdo Regimantas Juška, kuris vienas prieš penkerius metus „tempė“ tuometinio „Naglio-Adakrio“ „vežimą“; tinkliniui numirti kurorte neleidžia tinklinio treneriai Irena Švanienė ir Rimas Švanys, jaunųjų kurorto boksininkų valią ir meistriškumą ugdo Saulius Simė; 2015/2016 metų sezono Lietuvos Moksleivių krepšinio lygos Jaunių U-18 merginų krepšinio čempionato B diviziono finalą laimėjo Palangos sporto centro trenerės Daivos Mažionienės treniruojamos merginos. Pergales ant šalies ir užsienio tatamio nuolat skina „Shodan“ auklėtiniai, pastaruoju metu sužibėjo Palangoje esančio klubo „Roger Gracie Academy“ sportinių kovų sportininkai, treniruojami Dariaus Rudzevičiaus.
Tai – tik dalis. O kur dar kiti sportininkai ir jų treneriai, garsinantys Palangą?
Turėti profesionalų sporto klubą, kaip „Palanga“, išgali toli gražu ne kiekviena savivaldybė, ypač su tokiu neįspūdingu miesto biudžetu.
Kad „Palanga“, kurios biudžetas yra keturis kartus mažesnis nei pusfinalio varžovo, Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“, vėl kausis NKL finaliniame turnyre, tiesiog neįtikėtina.
Dabar liko visai nedaug. Ar sukurs „Palanga“ Palangai krepšinio stebuklą savaitgalį?

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Šių metų kovo 9-12 dienomis Olandijos mieste Dalfsene įvyko 27-asis atviras Olandijos SAMBO čempionatas. Jau antrus metus iš eilės į šį prestižinį sambo renginį vykstantį Olandijoje išvyksta ir Palangos sambo akademijos sportininkai.


Jau šį savaitgalį visų „Palangos“ fanų bei visų Palangos patriotų laukia kraują užvirsiantis reginys – Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalinio ketverto turnyras, kuriame kausis – kaip per paskutiniųjų ketvirtfinalio rungtynių prieš Vilniaus „Perlą-MRU“ pirmąją pusę! – miesto reprezentacinė krepšinio komanda...


Apdovanoti geriausi Palangos sportininkai

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2015 12 28 | Rubrika: Sportas

Metų pabaigoje Palangos kurhauzo salėje buvo pagerbti ir apdovanoti geriausiPalangos sportininkai.Renginio, patikėto Nerijui Stasiuliui, metu padėkas, apdovanojimus ir gerus žodžius negailėdami žėrė miesto vicemeras Rimantas Mikalkėnas, Palangos sporto centro direktorius Romaldas Kazlauskas, o susirinkusiems puikų reginį dovanojo Palangos Vlado Jurgučio ir Senosios gimnazijos moksleiviai...


Lietuva be cepelinų – kaip Palanga be Baltijos jūros. Bene visos kurorto kavinės ir restoranai siūlo cepelinus, tautinės virtuvės „tradicijų tradiciją“. Vis tik virėjai tvirtina, kad cepelinai, nors vis dar „madingi“, savo „pozicijas“ Palangoje palengva užleidžia brangesniems ir labiau gurmaniškiems patiekalams. Kur kurorte galima pigiausiai...


Jau seniai tapo gera ir gražia tradicija, kad Palanga metų pabaigoje pagerbia geriausius besibaigiančių metų sportininkus. Ir šiemet Kūčių išvakarėse į Kurhauzą gausiai rinkosi ir nebe pirmus metus aukštų rezultatų pasiekiantys sporto bendruomenės atstovai, ir augančios miesto sporto viltys, ir juos į aukštumas vedantys bei atvedę treneriai. Ir, žinoma, tie, kurie...


Kurorto pašonėje įsikūręs HBH-ašas iki šiol Palangą laikė savo drauge. Vienas didžiausių maitinimo ir pramogų kompleksas, paprašius, skyrė virš 10 tūkstančių litų „Palangos“ („Naglio“) krepšininkų pietums, prisidėjo prie komandos finansavimo, Palangos moksleivių renginiui sriubos katilą išvirė ir ja nemokamai...


Kurhauze pagerbti geriausi Palangos sportininkai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 12 30 | Rubrika: O man ne dzin

Duris atvėrusi restauruotoji Kurhauzo salė gruodžio 23 d. vėl skambėjo nuo padėkų bei dainų: čia iškilmingai apdovanoti besibaigiančių 2013-ųjų metų geriausieji Palangos sportininkai. Padėkos ir atminimo dovanos įteiktos aukščiausius rezultatus pasiekusiems sportininkams, geriausių praėjusių metų Sporto centro ugdytinių dešimtukui, geriausioms komandoms...


„Atleto“ sportininkai – Lietuvos čempionai bei prizininkai

„Palangos tilto“ informacija, 2013 10 10 | Rubrika: Sportas

Spalio 5 d. Kaune vyko atviros Lietuvos fitneso ir kultūrizmo federacijos taurės pirmenybės. Jose dalyvavo 68 sportininkai iš visų mūsų šalies miestų.


Apdovanoti geriausi metų sportininkai

Rasa GEDVILAITĖ, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę buvo pagerbti sėkmingiausi 2010 metų Palangos miesto jaunieji sportininkai. Tradiciškai vykęs iškilmingas vakaras atskleidė, jog sportuojančio jaunimo Palangoje nemažėja, bet labiausiai džiugina tai, jog jų siekis – būti pačiais geriausiais. Už pasiekimus, svarbias pergales ir asmeninį tobulėjimą buvo apdovanotas dešimtukas geriausių Sporto centro sportininkų, taip pat ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius