Palangoje išvažiuojamąjį posėdį surengė Seimo Ekonomikos komitetas – Savivaldybė jo prašo rasti finansavimą Šventosios uosto molų statybai (FOTO GALERIJA)

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-11-10
Peržiūrėta
1769
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje išvažiuojamąjį posėdį surengė Seimo Ekonomikos komitetas – Savivaldybė jo prašo rasti finansavimą Šventosios uosto molų statybai (FOTO GALERIJA)

Šiandien (trečiadienis, lapkričio 10 d.) buvo labai darbinga ir produktyvi diena – palangiškio parlamentaro Mindaugo Skritulsko iniciatyva Palangoje lankėsi bei išvažiuojamąjį posėdį surengė Seimo Ekonomikos komitetas, vadovaujamas Kazio Starkevičiaus. Į Palangą taip pat atvyko šio komiteto nariai palangiškis Mindaugas Skritulskas, Andrius Kupčinskas, Jonas Pinskus bei Lukas Savickas. 

Tik atvykę į kurortą, Ekonomikos komiteto nariai pirmiausia apsilankė Šventosios uoste, kur Seimo nariams Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus su vicemeru Rimantu Antanu Mikalkėnu pristatė šiuo metu jame vykdomus darbus bei aptarė tolimesnių darbų būtinybę. 

„Akcentavome, kad užbaigus šiuo metu vykdomus žvejybos infrastruktūros įrengimo darbus, kitas būtinas etapas – uosto molų statyba, ir šiam tikslui būtina rasti finansavimą. Todėl paprašėme Ekonomikos komiteto pateikti siūlymą valstybės biudžete trejus metus iš eilės molų statybai numatyti dalį reikiamų lėšų. Esu dėkingas Seimo Ekonomikos komiteto nariams už supratimą bei pritarimą, kad Šventosios uostas yra labai svarbus projektas, jis galėtų tarnauti ne tik priekrantės žvejams ar pramogoms, bet ir krašto apsaugai, gelbėjimo darbams, kitoms reikmėms,“ – pabrėžė meras Š. Vaitkus.

Kaip atkreipė dėmesį komiteto pirmininkas K. Starkevičius, Šventosios uostas yra projektas su didele ateitimi, kadangi atstačius jį, paspartėtų kitų infrastruktūros objektų plėtra Šventojoje, ir į uosto statybas investuotos lėšos greitai sugrįžtų kitu pavidalu. 

Ekonomikos komiteto nariai taip pat apsilankė Palangos oro uoste, kur jiems buvo pristatyti praėjusį mėnesį baigti oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos darbai. 

Po pietų Kurhauze vykusio komiteto išvažiuojamojo posėdžio metu, be kitų klausimų, buvo aptartas ir vėjo jėgainių parko jūroje ties Palanga projektas. 

„Akcentavome, kad Palangos miesto savivaldybė nėra nusiteikusi prieš vėjo jėgainių statybą jūroje, tačiau pabrėžėme, kad Palangos ir ne tik Palangos bendruomenė reiškia didelį susirūpinimą dėl planų jėgaines statyti 29,5 kilometro atstumu nuo kranto. Pagal turimus skaičiavimus, tokiu atstumu nuo žemyninės dalies nutolusios vėjo jėgainės nuo kranto būtų matomos plika akimi, ir tai kelia nerimą bei bendruomenės nepasitenkinimą. Ekonomikos komiteto nariams išsakiau Palangos miesto savivaldybės poziciją – saugant Lietuvos pajūrio kraštovaizdį, jėgainės turi nesimatyti nuo kranto,“ – meras Š. Vaitkus sako savo įraše Facebook (Meta).

Anot kurorto vadovo, Lietuva turi labai nedaug pajūrio, tad negalima sugadinti šimtmečius visus džiuginusio pajūrio vaizdo. 

„Palangoje, kur atostogauja didžioji dalis Lietuvos gyventojų, o taip pat – svečiai iš užsienio, nuo jūros tilto žmonės turėtų grožėtis saulėlydžiais, o ne horizonte matomomis vėjo jėgainėmis. Todėl dar kartą pakartojome Savivaldybės prašymą, kurį jau esame išsakę Energetikos bei Aplinkos ministerijoms – vėjo jėgaines reikia planuoti tokius atstumu, kad jų nuo kranto nesimatytų,“ – pabrėžė Š. Vaitkus.

 „Esu dėkingas Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkui K. Starkevičiui, šio komiteto nariui palangiškiui Mindaugui Skritulskui ir visiems komiteto nariams už konstruktyvią diskusiją, dėmesį Palangos keliamoms problemoms bei nuoširdų norą jas spręsti bei rasti visus tenkinančius geriausius sprendimus. Taip pat dėkingas esu Savivaldybės administracijos direktorei Akvilei Kilijonienei bei Savivaldybės tarybos Statybos ir miesto ūkio komiteto pirmininkui Dainiui Želviui bei šio komiteto nariams Vaidui Šimaičiui ir Tomui Žulkui už dalyvavimą posėdyje, kuriame buvo pristatomi Palangai labai aktualūs klausimai,“ – sako Š. Vaitkus.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos savivaldybė paskelbė viešojo pirkimo konkursą dėl Šventosios jūrų uosto pietinio ir šiaurinio bangolaužių naujos statybos techninio projekto parengimo. Projektą su statybą leidžiančiu dokumentu tikimasi turėti po 14 mėnesių nuo sutarties su rangovu pasirašymo.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus savo feisbuko paskyroje pasidžiaugė Šventosios uosto atgimimu. Jis informavo, kad Lietuvos premjerei Ingridai Šimonytei pristatė jau atliktus darbus bei būsimuosius kitus Šventosios uosto statybos etapus. Meras tikisi, kad Šventosios uosto atgimimas sparčiai judės į priekį. „Atgimstančiame Šventosios uoste šeštadienį apsilankė premjerė Ingrida Šimonytė  –...


Ketvirtadienį, balandžio 27 dieną, Seimas priėmė Šventosios jūrų uosto įstatymo pataisas, inicijuotas Seimo nario Mindaugo Skritulsko, kuriomis siūloma nuo 2024 m. Šventosios jūrų uosto žemę, jo infrastruktūrą ir akvatoriją leisti patikėjimo teise valdyti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai. 


Trečiadienį, lapkričio 17 d., Seimo Ekonomikos komitetas vienbalsiai bendru sutarimu pritarė nutarimui siūlyti Vyriausybei 2022 - 2024 metų biudžetuose numatyti lėšas Šventosios valstybinio jūrų uosto molų statybai. 


Šiandien (trečiadienis, lapkričio 10 d.) buvo labai darbinga ir produktyvi diena – palangiškio parlamentaro Mindaugo Skritulsko iniciatyva Palangoje lankėsi bei išvažiuojamąjį posėdį surengė Seimo Ekonomikos komitetas, vadovaujamas Kazio Starkevičiaus. Į Palangą taip pat atvyko šio komiteto nariai palangiškis Mindaugas Skritulskas, Andrius Kupčinskas, Jonas Pinskus bei Lukas Savickas. 


Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Saulius Skvernelis siūlo, atsižvelgiant į valstybės finansines galimybes, 2022 metais skirti 12 milijonų eurų  vienam iš Šventosios jūrų uosto rekonstrukcijos etapų – molų įrengimo darbams. 


Palangos oro uoste vykstanti rekonstrukcija artėja prie pabaigos, Vakarų Lietuvos regione jau netrukus keleivius ir orlaivius bus galima priimti pagal naujausius standartus atnaujintame oro uosto aerodrome. Kodėl tai svarbu ne vien Palangai, bet ir visam regionui, ir kokią įtaką sėkmingas oro uosto darbas turi regiono ekonomikai?


Seimą antradienį, rugsėjo14 d., pasiekė įstatymų pataisos, leisiantis Šventosios jūrų uosto akvatoriją ir uosto infrastruktūrą patikėjimo teise valdyti, naudoti ir ja disponuoti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai. 


Šiandien, kovo 13 d., aplinkos ministrui Simonui Gentvilui Palangos miesto savivaldybėje miesto meras Šarūnas Vaitkus ir savivaldybės administracijos atstovai pristatė Šventosios jūrų uosto atstatymo planus bei diskutavo apie galimybes ieškoti finansavimo vienam iš pagrindinių uosto statytos etapų – molų statybai.


„Atverkime vartus į jūrą“ – tai turbūt patys gražiausi ir prasmingiausi šiandien mano išgirsti žodžiai. Būtent tokiu sakiniu Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius šiandien, sausio 27 d., apibendrino komiteto poziciją Šventosios jūrų uosto atstatymo klausimu,“ – trečiadienio vakarą Facebook parašė meras...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius