Palangoje pristatyta Metų vyninė

Vaida BUDRIENĖ, 2013-08-26
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Renginyje dalyvavo ir „Molinio ąsočio” savininkas Klaidas Pakutinskas.

Renginyje dalyvavo ir „Molinio ąsočio” savininkas Klaidas Pakutinskas.

Praėjusį savaitgalį į Palangą rinkosi maisto ir gėrimų žinovai. Jų susidomėjimą sukėlė „Vyno akademijos“ renginys, kuriame buvo pristatyta Lietuvos vyno čempionate išrinkta Metų vyninė ir jos gėrimai.
Gėrimų ekspertas Gintautas Jašinskas šeštojo „Vyno akademijos“ renginio svečiams pasakojo apie 1916 metais Ispanijos Murcia regione įsteigtą šeimos vyninę, daug metų puoselėjamą meilę savo ypatingiems vynuogynams, dalijosi įspūdžiais iš kelionių ir intrigavo istorijomis degustacijos metu.

Pasak G. Jašinsko, vyno kultūra Lietuvoje žengia pirmuosius žingsnius, bet besidominčių įvairių šalių vynais daugėja. „Vyno akademijos“ renginiai ypač naudingi tiems, kuriems įdomu kalbėtis apie vynų skonio skirtumus, vyno pasirinkimą.
„Vyno čempionato įvertinimai – pagalba tiems, kurie trokšta greitai atskirti vertą dėmesio vyno skonį“, – atskleidė ekspertas.

Ispaniškas metų
atradimas

Vyno čempionate šiemet triumfavusi nedidelė, tačiau vynų pasaulyje jau puikiai pažįstama ispaniška vyninė „Juan Gil Family Estates“, tapo ne tik čempionato, bet ir „Vyno akademijos“ renginių svečių atradimu: jos vynų degustacija dėl didelio susidomėjimo pakartota jau antrą kartą. „Juan Gil Monastrell 18 Meses Jumilla DO 2010“ ir „Bodegas Atalaya Alaya Almansa DO 2010“ vynai šiemet buvo apdovanoti čempionato Grand Prix, dar du pelnė aukso, o vienas – sidabro medalį.
Pasak vieno iš vyninės savininkų Loren Gil, lygiai tiek pat kiek medaliai jam svarbus ir neprofesionalų įvertinimas.

Baltijos šalių projektas
„Vyno akademija“ – vienas iš vynų projekto „ES vynai Baltijos valstybėse“ veiksmų. Tai pirmasis tokio pobūdžio ir masto projektas Baltijos šalyse, finansuojamas Europos Sąjungos. Juo siekiama geriau supažindinti lietuvius, latvius ir estus su Europos šalių vynų, turinčių saugomas kilmės, geografines bei vynuogių veislių nuorodas gamyba ir skoniu, mokyti atskirti ir išsirinkti kokybišką vyną už priimtiną kainą, suteikti žinių.
Tiek didmiesčiuose, tiek mažesniuose miesteliuose vykstančių „Vyno Akademijos“ renginių (ispaniškose, itališkose ir prancūziškose „Vyno naktyse“, mugėse ir mokymuose) metu mokoma susigaudyti ir neapsirikti renkantis vyną, įgyti žinių apie įvairiuose Europos regionuose gaminamų vynų skirtumus.
Europos Sąjungos remiamą edukacinį vynų projektą „ES vynai Baltijos valstybėse“ 2012-2015 m. vykdo „Baltijos pramonės aljansas“ (ABBI).

Jūsų komentaras:

AR dar mažai nusigėrusių valkatauja? 2013-08-28 19:48 (. / IP: 86.100.60.112)
= ES vynai Baltijos valstybėse“ veiksmų... finansuojamas Europos Sąjungos=...Ar ES nebesuvokia ką finansuoti? kai šitiek alkanų vaikų...nuo 6 kl klampuoja per dieną per karštą smėlį, pardavinėdami keptą duonelę?

Taip pat skaitykite

Iki didžiųjų metų švenčių liko mėnuo. Tačiau dažnas jau suka galvą, kur sutikti Kalėdas ir Naujuosius metus. Šalies kurortų viešbučiai jau beveik rezervuoti, o kelionės į užsienio šalis graibstomos kaip niekad aktyviai. Verslininkai sako, kad tam įtakos turėjo šiemet palankiai kalendoriuje išsidėsčiusios šventinės dienos – vos keli...


Jubiliejinis 50-asis savivaldybės Tarybos posėdis praėjusį ketvirtadienį, kovo 28 d. buvo paskutinis – 2015–2019 metų Taryba baigė savo kadenciją. Prieš posėdį miesto politikai rinkosi iškilmingai fotosesijai, todėl Tarybos posėdis prasidėjo valanda vėliau, 10 valandą.


Palanga, šventiškai pasipuošusi, pasitinka Kalėdas ir Naujuosius metus. Pagal kinų horoskopą, paskutines dienas skaičiuojantys Šuns metai Palangai didesnių šunybių neiškrėtė – priešingai, Palanga augino raumenis ir įvaizdį: metų gale pakvietė Signatarų alėja, netrukus duris atvers Palangos baseinas. Tačiau kokie bus 2019-ieji, Kiaulės...


Antradienio vakare palangiškių aktyvus būrelis susirinko Klaipėdoje esančiuose Simono Dacho namuose, kur buvo pristatyta palangiškės, tautinių šokių ansamblio „Bočiai“ narės Birutės Mockuvienės fotografijų paroda „Dar suksim ratelį“, pažymėjusi pernai minėta „Bočių“ 55-erių metų sukaktį. Šiuose namuose buriasi ir Klaipėdos...


Praėjusį savaitgalį Palangos sambo akademijos auklėtiniai Rėjus Milvydas, Justinas Vambutas ir Rapolas Venckevičius dalyvavo atvirose Vilniaus miesto moksleivių sambo pirmenybėse. Varžybose dalyvavo gausus būrys imtynininkų ne tik iš Vilniaus, bet ir kitų Lietuvos miestų. Palangos imtininkai parsivežė du apdovanojimus, Rėjus Milvydas svorio kategorijoje iki 62 kg. užėmė antrąją vietą, o...


Gal ne vienas iš mano bendraamžių, kurių jaunystė – 22x3 metelių – esame „velnio nešti ir pamesti“, tačiau ir 1970–1990 metais idealiai žinojome ne tik takus į knygynus, bet ir į Šiluvos atlaidus, net į Tėvo Stanislovo Paberžę, atradome Jaltą ir Talino senamiestį, o su žmona Vlada net ir Vladimiro Visockio kapą Maskvoje, Leningrado fontanus ir...


Praėjusį savaitgalį į Palangą rinkosi maisto ir gėrimų žinovai. Jų susidomėjimą sukėlė „Vyno akademijos“ renginys, kuriame buvo pristatyta Lietuvos vyno čempionate išrinkta Metų vyninė ir jos gėrimai. Gėrimų ekspertas Gintautas Jašinskas šeštojo „Vyno akademijos“ renginio svečiams pasakojo apie 1916 metais Ispanijos Murcia regione...


Iš visų gėrimų geriausia gerti spiritą, o spiritą geriausia gerti gryną, neskiedžiant vandeniu, jokiu skystimu, neužgeriant nei sultim, nei kompotais, gink Dieve – pienu, grabas „srazu“! – Palangos Botanikos parke, 2006 metų vasarą, grėbliu iššukavus šiukšles iš salos, kur yra gulbių lizdas, ant suoliuko kalbėjo idealiai...


Palangoje – Nacionalinės moksleivių akademijos žiemos sesija

„Palangos tilto“ informacija, 2013 01 07 | Rubrika: Jūros vaikai

  Visą savaitgalį Palangoje triūsė jaunieji protai, susirinkę į Nacionalinės moksleivių akademijos (NMA) žiemos sesiją. Gabiausi ir perspektyviausi Lietuvos moksleiviai ne tik gilinosi į tiksliųjų mokslų paslaptis, tačiau noriai bendravo, sužinojo, kas yra impresionizmas, ar tiesiog išmoko profesionaliai žengti pirmuosius šokio žingsnelius.  


Naujųjų metų sutiktuvės – daug ramesnės nei pernai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 01 03 | Rubrika: Miestas

Palangiškiai bei kurorto svečiai šiemet sutikdami Gyvatės metus buvo daug ramesni nei pernai – teigia policijos pareigūnai bei ugniagesiai gelbėtojai, o komunalininkai bei medikai priduria, jog gydytojų iškvietimų bei darbo miestą tvarkantiesiems buvo dvigubai mažiau.    


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas