Palangos aklieji ir silpnaregiai kiekvieną penktadienį laukiami Bendruomenės namuose

Palangos tiltas, 2023-03-16
Peržiūrėta
712
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos aklieji ir silpnaregiai kiekvieną penktadienį laukiami Bendruomenės namuose

Kovo 17 d. 11 val. Bendruomenės namuose (Jūratės g. 11.) laukiami Palangos aklieji, silpnaregiai bei jų šeimų nariai – vyks pirmasis regėjimo sutrikimų turinčiųjų susitikimas. Tokie susitikimai Bendruomenės namuose bus rengiami reguliariai, kiekvieną penktadienį. 

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) duomenimis, Palangoje yra apie 10 žmonių, turinčių regėjimo negalią. Tačiau, pasak LASS respublikinio centro specialistės socialinei reabilitacijai Dainos Vitkauskienės, realybė yra kitokia. „Vertindami bendrą Lietuvos statistiką manome, kad Palangos tokių žmonių turėtų būti du ar tris kartus daugiau. Mes ir mieste sutinkame žmonių su regėjimo problemomis, be to, reikia įvertinti tai, kad į Palangą gyventi atvyksta vis daugiau žmonių, ir tarp jų yra turinčiųjų regėjimo sunkumų. Deja, turime ir vaikų su regėjimo problemomis“, – kalbėjo D. Vitkauskienė.  

Palangos gyventojai priklauso Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Kretingos filialui. Ir tai, pasak D. Vitkauskienės, yra problema. „Sveikam žmogui atrodo, kad Kretinga yra visai netoli Palangos, tad nuvykti iki kaimyninio miesto nėra sudėtinga. Tačiau turinčiajam regėjimo sutrikimų viskas atrodo kitaip – tokie žmonės nevairuoja automobilio, tad vien jau nueiti iki autobusų stoties, įsėsti į reikiamą autobusą daugeliui jų yra iššūkis. O juk atvykus į Kretingą taip pat reikės nueiti iki LASS patalpų. Nematančiam ar labai silpnai matančiam žmogui tai yra sudėtinga“, – sakė pašnekovė. Minėti iššūkiai, pasak D. Vitkauskienės, yra viena svarbiausių priežasčių, kodėl Palangos aklieji ir silpnaregiai neaktyviai dalyvauja LASS veikloje. 

Todėl buvo nuspręsta suaktyvinti aklųjų ir silpnaregių veiklą būtent Palangoje. Tokia galimybė atsirado duris atvėrus Bendruomenės namams. Čia turintieji regėjimo sunkumų palangiškiai rinksis kiekvieną penktadienį 11 val. Pirmasis susitikimas vyks kovo 17 d., jame dalyvaus ir LASS Kretingos filialo pirmininkė Loreta Andronovienė. 

Reguliarių susitikimų metu planuojama dalintis akliesiems ir silpnaregiams aktualia informacija bei patarimais, taip pat – asmenine patirtimi. „Bendraudami tarpusavyje, aklieji ar regėjimo sutrikimų turintys žmonės labai daug sužino, išmoksta vieni iš kitų. Susitikimų metu spręsime problemas, kaip ir kur galima gauti reikiamą pagalbą (ne visi apie tai žino), kalbėsime, kaip galime kaip padėti vieni kitiems. Galime pamokyti žmones, kaip skaityti įgarsintas knygas, suteikti kitos naudingos informacijos. Į šiuos susitikimus kviesimės svečius, taip pat patys imsimės įvairios veiklos“, –­ kalbėjo D. Vitkauskienė. 

Kassavaitiniuose, penktadieniais vyksiančiuose susitikimuose kviečiami dalyvauti ne tik neįgalieji, bet ir visi, turintieji regos problemų (negalintys skaityti teksto, nematantys takelio, susiduriantys su problemomis vaikštant mieste ir kt.). Laukiami ir aklųjų bei silpnaregių šeimos nariai. „Kartu būsime stipresni – ieškosime sprendimų, skatinsime nematančius ar silpnai matančius žmones neužsidaryti tarp sienų, nebijoti išeiti į viešumą su baltąja lazdele. Norime, jog kiekvienas mūsų aklasis ar silpnaregis žinotų, kad Palanga yra ir mūsų, kad mes čia gerai jaučiamės“, – sakė D. Vitkauskienė.  

Taip pat turintieji regėjimo sunkumų kviečiami prisijungti prie socialinio tinklo Facebook grupės „Palangos neregių ir silpnaregių bendruomenė“. Šią grupę jau stebi per 100 žmonių. 

Reikalingos informacijos visiems norintiesiems suteiks ir D. Vitkauskienė, tel. 8 699 32790.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kovo 17 d. 11 val. Bendruomenės namuose (Jūratės g. 11.) laukiami   Palangos aklieji, silpnaregiai bei jų šeimų nariai – vyks pirmasis regėjimo sutrikimų turinčiųjų susitikimas.


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informavo per penktadienį, vasario 5 d., Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius. Vienas jų buvo Palangos reabilitacijos ligoninėje – penktadienį patvirtinti trys atvejai, iš kurių du yra darbuotojai ir vienas pacientas. Iš viso su protrūkiu Palangoje siejami keturi COVID-19 ligos atvejai. Dar...


Šį trečiadienį Savivaldybėje laukiami kraujo donorai. Kraujo donorais gali būti sveiki asmenys nuo 18 iki 65 metų amžiaus, savanoriškai duodantys kraujo ar jo sudėtinių dalių. Vyresni kaip 65 metų asmenys gali duoti kraujo tik turint donorystės įstaigos gydytojo kasmet išduodamą leidimą. Žmogaus kūno masė turi būti ne mažesnė nei 50 kilogramų.


Spalio 11-13 dienomis Čikagoje vyko JAV Lietuvių bendruomenės XXII Tarybos antrosios sesijos suvažiavimas, kuriame Antanas Vinkus, Palangai ir Kretingai Seime atstovaujantis gydytojas ir diplomatas, Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas, skaitė pranešimą ir pristatė Seimo komisijos atliktus darbus.


Klaipėdos ir Telšių regionų aklųjų centro iniciatyva iš visos Lietuvos atvykę bei savaitę Palangoje viešėję aklieji bei silpnaregiai penktadienį susitiko su miesto meru Šarūnu Vaitkumi. Savivaldybėje vykusios susitikimo metu ne tik pasidžiaugta akliesiems bei silpnaregiams itin aktualiais pokyčiais kurorte, bet ir išsakyti pasiūlymai, ką dar mieste...


Trečiadienį miesto mero Šarūno Vaitkaus kabinete vos tilpo visi Savivaldybės administracijos vadovai, skyrių vedėjai ir gausus būrys Šventosios seniūnijos bendruomenės aktyvistų.


Savaitgalį Šventoji šurmuliuos šventiniu ritmu – į pirmą kartą miestelio istorijoje rengiamą bendruomenės sambūrį kviečiantys aktyvūs vietos gyventojai žada įdomių renginių ir jaukių akimirkų draugiškoje aplinkoje. Renginiuose laukiami ne tik šventojiškiai, bet ir visi, mylintys bei mėgstantys šį miestelį, poilsiautojai.


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Politikų, bendruomenės lyderių žodis.


Rugpjūčio mėnesį Palangos bei Šventosios miesto bendruomenės, susirinkusios į savo tarybas, paskirstė iš valstybės biudžeto skirtas lėšas Vietos bendruomenės savivaldos 2012 metų atrinktų bendruomenių veikloms. 47 tūkst. 900 Lt buvo skirti dešimčiai projektų, kuriuos bendruomenės įgyvendina arba ruošiasi įgyvendinti.


Šiandien vienodai galvas skauda tiems, kas pinigų neturi ir tiems, kas jų   turi. Pasaulio finansų rinkos dramatiškai reaguoja į kiekvieną aukšto Europos Sąjungos pareigūno, reitingų agentūros ar žinomo ekonomisto pasisakymus ir prognozes. Ir tegul į mane meta akmenį tas, kuris gali paprieštarauti, kad šiandien, kaip niekada anksčiau, rinkos reaguoja į...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas