Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į virtualias dirbtuves „Kalėdinė popieriaus magija“

"Palangos tilto" informacija, 2020-11-30
Peržiūrėta
145
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į virtualias dirbtuves „Kalėdinė popieriaus magija“

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus pasiilgusius bendravimo kviečia pasinerti į popieriaus magiją ir kartu su tautodailininke liaudies meistre Odeta Tumėnaite-Bražėniene pasidaryti kalėdinių puošmenų.
Advento laikotarpiu dažniausiai prisimenami karpiniai. Juose ryškūs etnokultūros motyvai, lietuvių liaudies ornamentika ir populiarusis gyvybės medžio siužetas, kuris rodo etninės kultūros visumą ir santykį su dabartimi.
Ilgiausio Lietuvoje karpinio autorė virtualių dirbtuvių „Kalėdinė popieriaus magija“ metu padės išsikarpyti popierinių snaigių, užuolaidėlių, eglučių, angelėlių, atvirukų, žaisliukų ir kitų puošmenų. Karpydami kalbėsimės apie mūsų etninę kultūrą ir kalėdinio laikotarpio tradicijas.
Virtualiosios dirbtuvės duris atvers kasdien tuo pačiu laiku, bet kursime vis kitus karpinius.
Gruodžio 3 d. 14.30 val. išsikirpsime simetrišką gyvybės medžio ar kitą augalinę kompoziciją ir susikursime paveikslėlį.
Gruodžio 4 d. 14.30 val. išbandysime kelių rūšių užuolaidėlių karpymą.
Gruodžio 5 d. 14.30 val. karpysime pačias įvairiausias popierines puošmenas Kalėdoms.
Užsiėmimai vyks gyvai nuotoliniu būdu. Privaloma išankstinė registracija el. paštu [email protected] arba telefonais: (8 460) 54 559 ir 8 670 88 037. Užsiregistravusieji gaus prisijungimo nuorodas, kodus ir instrukcijas su pasiruošimui reikalingomis priemonėmis.
Liaudies meistrė ir pedagogė Odeta Tumėnaitė-Bražėnienė iš balto popieriaus lapo gali iškarpyti viską – medį, gėlę, vasarą, žiemą, žemę, dangų ir, kaip sako ji pati, „visą savo gyvenimą“. Ir tai nėra vienintelis jos talentas. Ji puikiai raižo raižinius, margina margučius, kuria eilėraščius, iliustruoja leidinius, dalyvauja edukacinėje ir visuomeninėje veikloje. Ne kartą yra tapusi respublikinės konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ laureate.
Renginiai yra nemokami ir organizuojami įgyvendinant Palangos miesto etninės kultūros plėtros 2020–2023 m. programos projektą.
______________________
Lietuvos nacionalinio muziejaus naujienas kviečiame sekti socialiniame tinkle „Facebook“ https://www.facebook.com/lnmuziejus/ ir internetiniame puslapyje http://www.lnm.lt/

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus pasiilgusius bendravimo kviečia pasinerti į popieriaus magiją ir kartu su tautodailininke liaudies meistre Odeta Tumėnaite-Bražėniene pasidaryti kalėdinių puošmenų. Advento laikotarpiu dažniausiai prisimenami karpiniai. Juose ryškūs etnokultūros motyvai, lietuvių liaudies ornamentika ir populiarusis gyvybės medžio siužetas, kuris...


Unikali beveik dviejų šimtų eksponatų paroda „Pajūrio akmens amžius“ Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje netrukus bus uždaryta. Kviečiame suskubti tuos, kurie nespėjo joje apsilankyti, o apsilankiusius – sugrįžti į parodos uždarymo renginius.


Lietuvos nacionalinis muziejus keliasi į vasaros sostinę: Palangos paplūdimyje kvies išbandyti archeologo darbą. Kilnojamoji Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda „Pajūrio akmens amžius“ iš Nidos keliasi į Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejų. Kartu su paroda į vasaros sostinę atvyksta muziejaus archeologai ir restauratoriai. Nuo liepos 30 d. iki rugpjūčio 1...


Kurorto muziejus kviečia į koncertą „Advento šviesoje“

"Palangos tilto" informacija, 2019 11 26 | Rubrika: Kultūra

Gruodžio 1 d. (sekmadienį), 15 val. muziejuje skambės muzika džiaugsmingam laukimui. Šventiniame šių dienų šurmulyje, tarp pirkinių, dovanų ieškojimo kurorto muziejus kviečia stabtelėti ir visiems kartu pasiklausyti puikios muzikos.


Lietuvos Respublikos Seimas 2019 metus paskelbė Lietuvos Tarybos Pirmininko, Lietuvos Valstybės Prezidento Antano Smetonos metais. Pritardami šiai iniciatyvai, Kurorto muziejus ir Palangos meno mokykla suvienijo jėgas ir parengė bei įgyvendino edukacinį projektą „Prezidentas Antanas Smetona ir Palanga“.


Palangos kurorto muziejus ir Pavelostos (Latvija) kraštotyros muziejus, atsižvelgdami į abipusį susidomėjimą plėtoti bendradarbiavimą ir pripažindami, kad draugiškų partnerystės santykių Europos Sąjungoje stiprinimas padės plėtoti kultūrinius ryšius, sutarė bendradarbiauti ­– penktadienį pasirašyta tai patvirtinanti sutartis.


Rugpjūčio pabaigoje duris visuomenei atvėrė atnaujintas „Anapilis“, į pirmąją ekspoziciją „Anapilis“ – 118 metų istorija“ šioje viloje žmonės bus pakviesti kitą penktadienį – rugsėjo 23-ąją. Pasak Palangos kurorto muziejaus direktoriaus Jūračio Liachovičiaus, šis renginys bus skirtas restauruotos vilos atidarymo ir perdavimo muziejaus...


Vakar Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo kviečiami visi, kurie domisi Palangos ir Šventosios istorija arba nori apie ją sužinoti kuo daugiau. „Suneštinis muziejus“ – vienas iš daugybės „Palangos dienų 2016“ renginių. Šio renginio tikslas – supažindinti žmones su senąja Palanga bei skatinti rinkti...


Penktadienį A. Mončio namai-muziejus pakvietė palangiškius ir miesto svečius į jaunųjų menininkų parodos, veiksiančios iki liepos vidurio, atidarymą.


Drugeliai, katinėliai, viščiukai, velykiniai margučiai, net vaza. Ir visa tai – išlankstyta, lyg išmegzta iš popieriaus, sujungta iš daugybės mažų detalių. Visas šis darbščių rankų ir kantrybės sukurtas grožis buvo papuošęs lopšelį-darželį „Ąžuoliukas“, o kūrė jį daugiau nei metai čia besidarbuojantis Darius...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius