Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į vasarvidžio pasimatymą

***, 2021-06-22
Peržiūrėta
2180
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

  Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į vasarvidžio pasimatymą

Birželio 25 d., penktadienį, 17 val. palangiškius ir miesto svečius į jaukią vakaronę kviečia Jono Šliūpo muziejus. Čia etnologė, tautosakininkė ir žurnalistė Gražina Kadžytė papasakos apie Joninių šventimo tradicijas Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918–1940) metais, Latvijos Kuršo Lyguo šventes, to meto vasarų trauką link pajūrio ir apskritai vardines.

Kaip teigia Jono Šliūpo muziejaus vedėja Nijolė Laužikienė, „idėja muziejuje paminėti Jonines sukosi jau seniai. Pirmasis Palangos burmistras Šliūpas buvo Jonas, todėl labai prasminga pradėti tradiciją rengti Joninių vakarones muziejuje. Pagalvojome, kad jei pirmasis Palangos burmistras gyventų dabar, tikrai nepraleistų progos sukviesti savo draugus į tokį gražų susibūrimą.“

Joninių šventimą tarpukaryje pristatysianti Gražina Kadžytė sako, kad pagal etiketą ano meto svečiai, ruošdamiesi atvykti į šventę, atsiųsdavo savo vizitinę kortelę. „Norėtume, kad į pasimatymą pas burmistrą Joną ateitų bent vienas Jonas. Todėl šį kartą pakvietėme ir klausysimės muzikanto Jono Eino su kolega Vincu Paulausku. Būtent tarpukariu kurorte visos šventės vykdavo su pučiamaisiais instrumentais“, – pasakoja Gražina Kadžytė.

 „Vasarvidžio pasimatymai pas burmistrą Joną“ šiais metais organizuojami pirmą kartą. Tradiciją paminėti pirmojo Palangos burmistro vardines, prisiminti tarpukario Lietuvą ketinama tęsti ir kitais metais. 

Renginys nemokamas ir esant geram orui vyks Jono Šliūpo muziejaus kiemelyje.  Registruotis į renginį prašom elektroniniu paštu [email protected] arba telefonu 8 460 54559.

Daugiau informacijos apie projektą galite rasti muziejaus Facebook puslapyje. Projektą remia Palangos miesto savivaldybė. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus birželio 7 ir 21 dieną 14.30 val. kviečia palangiškius ir vasarotojus į naują ekskursiją „Jono Šliūpo ženklai Palangoje. Kelionė po kurortą“ su istoriku Mindaugu Surbliu.


Tyrinėti miesto istoriją dar niekada nebuvo taip paprasta ir įdomu. Naujausios Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus parengtos interaktyvios ekskursijos „Pasivaikščiojimai Šliūpo Palangoje“  ir „Tarpukario Palangos kronikos“, skirtos mėgstantiems laisvę.


Spalio 13 d. 17.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į vilą „Ramybė“, kur įvyks susitikimas su menininku Andriumi Miežiu.


Spalio 6 d. 17.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į antrąjį rudens ciklo „Susitikimai Jono Šliūpo salone“ renginį.


Liepos 7 d. 15.00 val. ir 16.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia mažuosius smalsuolius į archeologinių kasinėjimų simuliaciją-edukaciją ,,Archeologas vienai dienai”. 


Pasibaigus vasaros šurmuliui Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia palangiškius ir miesto svečius į jaukias rudens  popietes burmistro namuose. 


Pasibaigus vasaros šurmuliui, Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus ir vėl kviečia palangiškius ir miesto svečius į jaukius rudens vakarus burmistro namuose. Rugsėjo 22 d. 18 val. susitiksime su teatrologe, menotyrininke ir eseiste Audrone Girdzijauskaite. Viešnia dalysis prisiminimais apie tarpukario Palangą, kurioje ji mėgdavo atostogauti, sugrįš į savo memuarus, publikuotus knygose ...


Birželio 25 d., penktadienį, 17 val. palangiškius ir miesto svečius į jaukią vakaronę kviečia Jono Šliūpo muziejus. Čia etnologė, tautosakininkė ir žurnalistė Gražina Kadžytė papasakos apie Joninių šventimo  tradicijas Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918–1940)  metais, Latvijos Kuršo Lyguo šventes, to meto vasarų trauką link pajūrio ir apskritai vardines.


Birželio 11 d., penktadienį 17 val. Palangos burmistro J. Šliūpo muziejus kviečia mažuosius atverti lėlių teatro užkulisius ir sužinoti kaip gimsta lėlės, kurios vėliau atgyja spektakliuose.


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus pasiilgusius bendravimo kviečia pasinerti į popieriaus magiją ir kartu su tautodailininke liaudies meistre Odeta Tumėnaite-Bražėniene pasidaryti kalėdinių puošmenų. Advento laikotarpiu dažniausiai prisimenami karpiniai. Juose ryškūs etnokultūros motyvai, lietuvių liaudies ornamentika ir populiarusis gyvybės medžio siužetas, kuris...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius