Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia susitikti su teatrologe, menotyrininke ir eseiste Audrone Girdzijauskaite

Palangos tiltas, 2021-09-21
Peržiūrėta
2027
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Audronė Girdzijauskaitė
Audronė Girdzijauskaitė

Pasibaigus vasaros šurmuliui, Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus ir vėl kviečia palangiškius ir miesto svečius į jaukius rudens vakarus burmistro namuose. 

Rugsėjo 22 d. 18 val. susitiksime su teatrologe, menotyrininke ir eseiste Audrone Girdzijauskaite. Viešnia dalysis prisiminimais apie tarpukario Palangą, kurioje ji mėgdavo atostogauti, sugrįš į savo memuarus, publikuotus knygose Atminties salos, Nutolę balsai ir romane Atminties šuliniai, papasakos apie naujausius atsiminimus „Iš bloknoto“,  periodiškai skelbiamus kultūros laikraštyje Šiaurės Atėnai.

„Kaip rašytiniu tekstu atkurti ir išsaugoti praėjusią epochą, jos liudininkų gyvenimus, nekuriant jiems didingo paminklo ir neužkeliant jų ant nepajudinamo postamento? Regis, šią paslaptį yra įminusi žymi Lietuvos teatrologė Audronė Girdzijauskaitė, meistriškai atkurianti praeitį per jautrius ir asmeniškus biografinius eskizus.“ – šitaip viešnios kūrybą pristato Rašytojų sąjungos leidykla.

Pedagogė ir mokslininkė Audronė Girdzijauskaitė savo kūryboje siekia aprėpti įvairias meno sritis. Ji išleido keletą monografijų, skirtų XX amžiaus Lietuvos dramos teatro, scenografijos, lėlių teatro problematikai ir ryškiausiems tų sričių atstovams. Ji tyrinėjo režisierių Kazimieros Kymantaitės, Jono Jurašo, Jono Vaitkaus, Vitalijaus Mazūro kūrybą, Henriko Ibseno dramaturgijos interpretacijas Lietuvos scenoje. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Vilniaus universitete ji dėstė Vakarų ir Rytų teatro istoriją. Literatūros ir meno leidiniuose paskelbė per 700 straipsnių. 2008 m. išleido pirmą savo atsiminimų knygą Atminties salos, vėliau memuarus sudėjo į knygą Nutolę balsai (2011) ir biografinį romaną Atminties šuliniai (2020). 

2018 m. Audronė Girdzijauskaitė apdovanota Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premija. 

Susitikimas vyks Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje, Vytauto g. 23A, Palanga.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus, tęsdamas kūrybingos ir aktyvios vasaros tradiciją rugpjūtį kviečia į „Darbostogos pas Joną Šliūpą“.


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus birželio 7 ir 21 dieną 14.30 val. kviečia palangiškius ir vasarotojus į naują ekskursiją „Jono Šliūpo ženklai Palangoje. Kelionė po kurortą“ su istoriku Mindaugu Surbliu.


Spalio 13 d. 17.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į vilą „Ramybė“, kur įvyks susitikimas su menininku Andriumi Miežiu.


Spalio 6 d. 17.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į antrąjį rudens ciklo „Susitikimai Jono Šliūpo salone“ renginį.


Liepos 7 d. 15.00 val. ir 16.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia mažuosius smalsuolius į archeologinių kasinėjimų simuliaciją-edukaciją ,,Archeologas vienai dienai”. 


Pasibaigus vasaros šurmuliui Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia palangiškius ir miesto svečius į jaukias rudens  popietes burmistro namuose. 


Pasibaigus vasaros šurmuliui, Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus ir vėl kviečia palangiškius ir miesto svečius į jaukius rudens vakarus burmistro namuose. Rugsėjo 22 d. 18 val. susitiksime su teatrologe, menotyrininke ir eseiste Audrone Girdzijauskaite. Viešnia dalysis prisiminimais apie tarpukario Palangą, kurioje ji mėgdavo atostogauti, sugrįš į savo memuarus, publikuotus knygose ...


Birželio 25 d., penktadienį, 17 val. palangiškius ir miesto svečius į jaukią vakaronę kviečia Jono Šliūpo muziejus. Čia etnologė, tautosakininkė ir žurnalistė Gražina Kadžytė papasakos apie Joninių šventimo  tradicijas Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918–1940)  metais, Latvijos Kuršo Lyguo šventes, to meto vasarų trauką link pajūrio ir apskritai vardines.


Birželio 11 d., penktadienį 17 val. Palangos burmistro J. Šliūpo muziejus kviečia mažuosius atverti lėlių teatro užkulisius ir sužinoti kaip gimsta lėlės, kurios vėliau atgyja spektakliuose.


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus pasiilgusius bendravimo kviečia pasinerti į popieriaus magiją ir kartu su tautodailininke liaudies meistre Odeta Tumėnaite-Bražėniene pasidaryti kalėdinių puošmenų. Advento laikotarpiu dažniausiai prisimenami karpiniai. Juose ryškūs etnokultūros motyvai, lietuvių liaudies ornamentika ir populiarusis gyvybės medžio siužetas, kuris...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius