Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus tęsia susitikimus su kūrėjais: Remigijų Treigį kalbins Rolandas Rastauskas

Palangos tiltas, 2022-09-30
Peržiūrėta
1474
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus tęsia susitikimus su kūrėjais: Remigijų Treigį kalbins Rolandas Rastauskas

Spalio 6 d. 17.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į antrąjį rudens ciklo „Susitikimai Jono Šliūpo salone“ renginį, kuriame mintimis apie kūrybą, būtį ir jas atrakinančius kodus dalinsis du Lietuvos nacionalinės premijos laureatai – fotomenininkas Remigijus Treigys ir eseistas, poetas, dramaturgas Rolandas Rastauskas. Kadangi prasidėjus patalpų renovacijai muziejus nebeturi galimybės susitikimo rengti pirmojo Palangos burmistro svetainėje, renginys keliasi į kitą jaukią, tiek kūrėjams, tiek Palangos gyventojams ir svečiams puikiai pažįstamą erdvę kaimynystėje – vilą „Ramybė“. 

Susitikimo svečias Remigijus Treigys – kone 50 personalinių ir 75 grupinių parodų autorius, poetiškas, melancholiškas ir su niekuo nesupainiojamas. Menotyrininkė Laima Kreivytė taip apibūdina laiko ir erdvės pajautą menininko darbuose: „Treigio fotografijos ribuliuoja, skleidžia nematomų būsenų bangas. Jos ne fiksuoja, o ištęsia, sklinda, sklaidosi – atrodo, kad tai ne sustingęs, bet stingstantis, tvyrantis laikas. Vaizdas tyvuliuoja prieš akis, sugeria. Panardina į rūką ir laiko tol, kol akys išmoksta kvėpuoti“. Pats fotomenininkas pripažįsta, kad jo kūrybinis procesas sudėtingas ir daugiasluoksnis, nesumąstytas iš anksto – tarsi mistinis alchemijos vyksmas: „Niekada negaliu iki galo pasakyti, koks bus rezultatas. Visada svarbus improvizacinis momentas (...). Vienoks kūrybinis procesas, kai fotografuoji, ir visai kitoks, kai spausdini patį vaizdą, ryškini nuotrauką, dirbi su didintuvu, chemija. Tada lietiesi prie vaizdo, kažką pašviesini, kažką patamsini, dedi sepijos toną“. 

Apie belaikes erdves, fotografinę kalbą ir šnabždesius, vidinę kūrėjo teritoriją ir egoizmą išgirs ir renginyje apsilankę svečiai. Fotomenininką R. Treigį kalbinsiantis palangiškis eseistas Rolandas Rastauskas su juo pažįstamas kone trisdešimt metų, surengęs ne vieną bendrą projektą. Kūrybinę menininkų partnerystę randame tekstų ir fotografijų rinkinyje „Berlynalijos“ – esė tekstais R. Rastauskas tarsi kalbasi su R. Treigio užfiksuotais vaizdais, po miestą keliaudamas jo pėdomis ir vidiniu monologu sluoksniuodamas jųdviejų patirtį. 

Improvizuotą Jono Šliūpo saloną iškėlęs į vilą „Ramybę“ dar po savaitės, spalio 13 d., muziejus tęs pokalbių su kūrėjais ciklą. Susitikime su tapytoju Andriumi Miežiu - atviras pokalbis apie nepatikimą vidinį menininką, kasdienybės šaržus ir švarų žvilgsnį. 

Pokalbių ciklo “Susitikimai Jono Šliūpo salone” renginiai nemokami, tačiau dėl riboto vietų skaičiaus būtina registruotis iš anksto el. paštu [email protected] arba tel. 8 698 16053. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejui savo pastatą ir ekspozicines vietas uždarius renovacijai, susitikimai vyks viloje “Ramybė”, Vytauto g. 54, Palanga. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos Jono Šliūpo muziejus tęsia tradiciją artėjant Joninėms priminti pirmąjį Palangos miesto burmistrą ir to meto vardines.


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus birželio 7 ir 21 dieną 14.30 val. kviečia palangiškius ir vasarotojus į naują ekskursiją „Jono Šliūpo ženklai Palangoje. Kelionė po kurortą“ su istoriku Mindaugu Surbliu.


Po atsinaujinimo lapkričio pradžioje duris atvėręs Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus gruodžio 6 d., trečiadienį, 17 val. kviečia į vieno eksponato parodos atidarymą „Reglamentuota palangiškių ir poilsiautojų kasdienybė“.


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus viloje „Ramybė“ tęsia susitikimus su kūrėjais ir spalio 27 d. 18 val. penktame rudens ciklo renginyje pakvies į pokalbį su kūrėjų šeima – keramiku Isroildžon Baroti ir galerininke Andželika Baroti.


Spalio 6 d. 17.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į antrąjį rudens ciklo „Susitikimai Jono Šliūpo salone“ renginį.


Pasibaigus vasaros šurmuliui Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia palangiškius ir miesto svečius į jaukias rudens  popietes burmistro namuose. 


Pasibaigus vasaros šurmuliui, Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus ir vėl kviečia palangiškius ir miesto svečius į jaukius rudens vakarus burmistro namuose. Rugsėjo 22 d. 18 val. susitiksime su teatrologe, menotyrininke ir eseiste Audrone Girdzijauskaite. Viešnia dalysis prisiminimais apie tarpukario Palangą, kurioje ji mėgdavo atostogauti, sugrįš į savo memuarus, publikuotus knygose ...


Birželio 25 d., penktadienį, 17 val. palangiškius ir miesto svečius į jaukią vakaronę kviečia Jono Šliūpo muziejus. Čia etnologė, tautosakininkė ir žurnalistė Gražina Kadžytė papasakos apie Joninių šventimo  tradicijas Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918–1940)  metais, Latvijos Kuršo Lyguo šventes, to meto vasarų trauką link pajūrio ir apskritai vardines.


Birželio 11 d., penktadienį 17 val. Palangos burmistro J. Šliūpo muziejus kviečia mažuosius atverti lėlių teatro užkulisius ir sužinoti kaip gimsta lėlės, kurios vėliau atgyja spektakliuose.


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus pasiilgusius bendravimo kviečia pasinerti į popieriaus magiją ir kartu su tautodailininke liaudies meistre Odeta Tumėnaite-Bražėniene pasidaryti kalėdinių puošmenų. Advento laikotarpiu dažniausiai prisimenami karpiniai. Juose ryškūs etnokultūros motyvai, lietuvių liaudies ornamentika ir populiarusis gyvybės medžio siužetas, kuris...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius