Palangos „Caritas“ atnaujina veiklą, ieško partnerių geradarystei

Palangos tiltas, 2020-03-03
Peržiūrėta
2343
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Geradarystė ir pasišventimas labiau nelaimingiesiems – žodžiai, kurie apibūdina „Carito“, tarptautinės katalikiškos humanitarinės organizacijos, veiklą. Apie Palangos „Carito“ veiklą „Palangos tiltas“ kalbėjosi su Palangos Švč. M. Marijos ėmimo į dangų parapijos „Caritas“ koordinatore Vilma Voriene.

– Kokią veiklą vykdo Palangos „Caritas“?
– Šiuo metu Palangos „Caritas“ atnaujina veiklą. Palangos „Carito“ užduotis ir tikslas yra dalintis gailestingumu ir suteikti pagalbą tiems, kam jos reikia.

– Ką įsimintino pavyko nuveikti pernai ir šiemet?
– Pernai, kaip ir kasmet Palangos „Caritas“ kvietė vienišus, skurdą patiriančius, kitus socialiai pažeistus žmones Šv. Kūčių stalui, bendrai maldai kartu su Palangos Šv. Mergelės Marijos ėmimo į dangų parapijos klebonu, kunigais bei Marijos legiono savanorėmis. Palangos „Caritas“ su klebonu lankė Palangos globos namuose gyvenančius žmones.

– Jūs bandote suaktyvinti kurorto „Carito“ veiklą? Kodėl toks poreikis?
– Palangoje, kaip ir kituose miestuose ir kaimeliuose yra vienišų, skurdą patiriančių, socialiai pažeistų asmenų. Jiems reikalinga pagalba ne tik materialinė, bet ir dvasinė. Norisi, kad žmonės žinotų, jog gali kreiptis į Palangos „Caritą“, kur jie bus išklausyti, suprasti ir gaus reikiamą pagalbą.

– Kokie yra Palangos „Carito“ veiklos iššūkiai?
–Veiklos iššūkius įvardinti galiu keturiais žodžiais iš Mato evangelijos 25 skyriaus: pavalgydinti, aprengti, priglausti ir aplankyti.

– Koks bendradarbiavimas vyksta su kitomis institucijomis?
– Bendradarbiaujame su kitų Lietuvos „Caritų“ skyriais ir su socialinėmis įstaigomis. Planuojame tapti Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijos tinklo nare, bendradarbiauti su jais. Gavome pasiūlymą bendradarbiauti su „Maisto banku“, ką ateityje manau ir darysime, jei tik bus poreikis paramą gauti maistu.

– Daugelis „Caritą“ žino kaip vietą, kur galima atnešti padėvėtus nereikalingus drabužius. Ar jus žeidžia toks supratimas?
– Tikrai toks supratimas nežeidžia. Manau, kad nėra blogai dalintis išaugtais, nebereikalingais rūbais ar avalyne bei kitais daiktais. Kažkam tai nauji daiktai, reikalingi ir naudingi. Žinoma nereikia manyti, kad tai pagrindinė „Carito“ veikla.

– Kodėl ir kam ieškote savanorių?
– Norint padėti, reikia turėti komandą. Vienas lauke – ne karys. Todėl nesenai paskelbiau bažnyčios skelbimų lentoje ir internete, kad ieškomi savanoriai. Ir labai smagu, jau atsiliepė keli žmonės, norintys padėti kitam. Tai reiškia, kad Palangoje tikrai yra žmonių, kuriems rūpi, kurie pasirengę savo laisvą laiką skirti geriems darbams.

– Kokius tikslus keliate artimai ir tolimai perspektyvai?
– Didžiausias tikslas yra išsiaiškinti ko trūksta Palangos „Carito“ klientams, kaip galima jiems padėti. Norisi susidraugauti su kuo daugiau socialinių įstaigų, ir bendradarbiauti su jais. Kartu mes galime daugiau.
Būtų smagu, kad Palangos „Caritas“ galėtų prisidėti prie užimtumo su vaikais, paaugliais ar senjorais. Įtraukti vaikus, paauglius, jaunus ir garbaus amžiaus žmones į „Carito“ savanorystę, kur galėtume vieni su kitais bendrauti, švęsti šventes, organizuoti renginius.
Noriu paraginti žmones pastebėti aplink esančius kaimynus, artimus, kuriems reikia pagalbos. Dažniausiai tie žmonės, kuriems iš ties reikia pagalbos, nesikreipia, patys nedrįsta. Todėl būkite vieningi, žinodami ar pastebėję kam pagalba būtina, paraginkite kreiptis į Palangos „Caritą“ arba patys praneškite apie juos. Bandysime susisiekti ir ištiesti pagalbos ranką. Palangos „Caritas“ pasiekiamas telefonu: +37066574919, el.paštu: [email protected]

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos baseinas ieško vyr. valytojo (-os) terminuotam darbui, nuo lapkričio 6 d. iki sausio 6 d., 0,5 etato.    


Maisto bankas ieško SAVANORIŲ - gal ieško TAVĘS? 


Palangos vaikų sanatorija „Gintaras“ ieško virėjų ir padavėjų.


UAB „Palangos vandenys“ ieško  elektromonterio.


Nuo vasario 1 dienos Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamentas atnaujina savo veiklą, jame vėl bus teikiamos ambulatorinės konsultacijos ir stacionarinės paslaugos.  


Nors „kovido“ draudimų prismaugti, dalis Palangos viešbučių prieš didžiąsias metų šventes – Kalėdas ir Naujuosius metus – bando žarstyti žarijas ir įpūsti oro į užgesusį ar gerokai priblėsusį savo veiklos laužą. Kaip sakė „Palangos titui“ Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (PVRA) prezidentė Ingrida Valaitienė, pirmadienį...


Nuo balandžio 27 d. biblioteka atnaujina veiklą. Kol kas vartotojams bus teikiama tik knygų grąžinimo ir išdavimo paslauga abonemente, vaikų literatūros skyriuje ir Šventosios bibliotekoje. Fondai dar nebus pilnai atverti, knygų pasirinkimas tik iš naujausių ir populiariausių leidinių lentynų.


Geradarystė ir pasišventimas labiau nelaimingiesiems – žodžiai, kurie apibūdina „Carito“, tarptautinės katalikiškos humanitarinės organizacijos, veiklą. Apie Palangos „Carito“ veiklą „Palangos tiltas“ kalbėjosi su Palangos Švč. M. Marijos ėmimo į dangų parapijos „Caritas“ koordinatore Vilma Voriene.


Palangos Caritas kviečia savanorius įsitraukti į veiklą.


Sausio 21 dieną Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro kurorto verslo skyriaus mokiniai kartu su tarptautinio projekto „Role of Youth in Society“ partneriais iš Islandijos, Suomijos, Latvijos ir Estijos, Palangoje įgyvendino vieną iš projekto etapų, skirtą savanoriškai veiklai. Tuo tikslu projekto dalyviai lankėsi Palangos globos namuose, Neįgaliųjų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius