Palangos „Caritas“ atnaujina veiklą, ieško partnerių geradarystei

Palangos tiltas, 2020-03-03
Peržiūrėta
346
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Geradarystė ir pasišventimas labiau nelaimingiesiems – žodžiai, kurie apibūdina „Carito“, tarptautinės katalikiškos humanitarinės organizacijos, veiklą. Apie Palangos „Carito“ veiklą „Palangos tiltas“ kalbėjosi su Palangos Švč. M. Marijos ėmimo į dangų parapijos „Caritas“ koordinatore Vilma Voriene.

– Kokią veiklą vykdo Palangos „Caritas“?
– Šiuo metu Palangos „Caritas“ atnaujina veiklą. Palangos „Carito“ užduotis ir tikslas yra dalintis gailestingumu ir suteikti pagalbą tiems, kam jos reikia.

– Ką įsimintino pavyko nuveikti pernai ir šiemet?
– Pernai, kaip ir kasmet Palangos „Caritas“ kvietė vienišus, skurdą patiriančius, kitus socialiai pažeistus žmones Šv. Kūčių stalui, bendrai maldai kartu su Palangos Šv. Mergelės Marijos ėmimo į dangų parapijos klebonu, kunigais bei Marijos legiono savanorėmis. Palangos „Caritas“ su klebonu lankė Palangos globos namuose gyvenančius žmones.

– Jūs bandote suaktyvinti kurorto „Carito“ veiklą? Kodėl toks poreikis?
– Palangoje, kaip ir kituose miestuose ir kaimeliuose yra vienišų, skurdą patiriančių, socialiai pažeistų asmenų. Jiems reikalinga pagalba ne tik materialinė, bet ir dvasinė. Norisi, kad žmonės žinotų, jog gali kreiptis į Palangos „Caritą“, kur jie bus išklausyti, suprasti ir gaus reikiamą pagalbą.

– Kokie yra Palangos „Carito“ veiklos iššūkiai?
–Veiklos iššūkius įvardinti galiu keturiais žodžiais iš Mato evangelijos 25 skyriaus: pavalgydinti, aprengti, priglausti ir aplankyti.

– Koks bendradarbiavimas vyksta su kitomis institucijomis?
– Bendradarbiaujame su kitų Lietuvos „Caritų“ skyriais ir su socialinėmis įstaigomis. Planuojame tapti Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijos tinklo nare, bendradarbiauti su jais. Gavome pasiūlymą bendradarbiauti su „Maisto banku“, ką ateityje manau ir darysime, jei tik bus poreikis paramą gauti maistu.

– Daugelis „Caritą“ žino kaip vietą, kur galima atnešti padėvėtus nereikalingus drabužius. Ar jus žeidžia toks supratimas?
– Tikrai toks supratimas nežeidžia. Manau, kad nėra blogai dalintis išaugtais, nebereikalingais rūbais ar avalyne bei kitais daiktais. Kažkam tai nauji daiktai, reikalingi ir naudingi. Žinoma nereikia manyti, kad tai pagrindinė „Carito“ veikla.

– Kodėl ir kam ieškote savanorių?
– Norint padėti, reikia turėti komandą. Vienas lauke – ne karys. Todėl nesenai paskelbiau bažnyčios skelbimų lentoje ir internete, kad ieškomi savanoriai. Ir labai smagu, jau atsiliepė keli žmonės, norintys padėti kitam. Tai reiškia, kad Palangoje tikrai yra žmonių, kuriems rūpi, kurie pasirengę savo laisvą laiką skirti geriems darbams.

– Kokius tikslus keliate artimai ir tolimai perspektyvai?
– Didžiausias tikslas yra išsiaiškinti ko trūksta Palangos „Carito“ klientams, kaip galima jiems padėti. Norisi susidraugauti su kuo daugiau socialinių įstaigų, ir bendradarbiauti su jais. Kartu mes galime daugiau.
Būtų smagu, kad Palangos „Caritas“ galėtų prisidėti prie užimtumo su vaikais, paaugliais ar senjorais. Įtraukti vaikus, paauglius, jaunus ir garbaus amžiaus žmones į „Carito“ savanorystę, kur galėtume vieni su kitais bendrauti, švęsti šventes, organizuoti renginius.
Noriu paraginti žmones pastebėti aplink esančius kaimynus, artimus, kuriems reikia pagalbos. Dažniausiai tie žmonės, kuriems iš ties reikia pagalbos, nesikreipia, patys nedrįsta. Todėl būkite vieningi, žinodami ar pastebėję kam pagalba būtina, paraginkite kreiptis į Palangos „Caritą“ arba patys praneškite apie juos. Bandysime susisiekti ir ištiesti pagalbos ranką. Palangos „Caritas“ pasiekiamas telefonu: +37066574919, el.paštu: [email protected]

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nors „kovido“ draudimų prismaugti, dalis Palangos viešbučių prieš didžiąsias metų šventes – Kalėdas ir Naujuosius metus – bando žarstyti žarijas ir įpūsti oro į užgesusį ar gerokai priblėsusį savo veiklos laužą. Kaip sakė „Palangos titui“ Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (PVRA) prezidentė Ingrida Valaitienė, pirmadienį...


Nuo balandžio 27 d. biblioteka atnaujina veiklą. Kol kas vartotojams bus teikiama tik knygų grąžinimo ir išdavimo paslauga abonemente, vaikų literatūros skyriuje ir Šventosios bibliotekoje. Fondai dar nebus pilnai atverti, knygų pasirinkimas tik iš naujausių ir populiariausių leidinių lentynų.


Geradarystė ir pasišventimas labiau nelaimingiesiems – žodžiai, kurie apibūdina „Carito“, tarptautinės katalikiškos humanitarinės organizacijos, veiklą. Apie Palangos „Carito“ veiklą „Palangos tiltas“ kalbėjosi su Palangos Švč. M. Marijos ėmimo į dangų parapijos „Caritas“ koordinatore Vilma Voriene.


Palangos Caritas kviečia savanorius įsitraukti į veiklą.


Kasmet Palangos miesto savivaldybė kviečia organizacijas teikti socialinių projektų paraiškas skelbiamam konkursui. Šiais metais sulaukta keturių paraiškų. Socialinių projektų atrankos komisijai įvertinus visas gautas paraiškas, buvo nuspręsta savivaldybės biudžeto lėšomis prisidėti prie visų keturių projektų įgyvendinimo.


Liepą veiklą kurorte pradėjo Palangos miesto visuomenės sveikatos biuras, besirūpinsiantis miesto gyventojų sveikata bei aktyvų laisvalaikį mėgstantiems kurorto gyventojams ir svečiams pasiūlysiantis įdomių nemokamų sveikatai naudingų veiklų.


Sausio 21 dieną Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro kurorto verslo skyriaus mokiniai kartu su tarptautinio projekto „Role of Youth in Society“ partneriais iš Islandijos, Suomijos, Latvijos ir Estijos, Palangoje įgyvendino vieną iš projekto etapų, skirtą savanoriškai veiklai. Tuo tikslu projekto dalyviai lankėsi Palangos globos namuose, Neįgaliųjų...


Palangos lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ – ekologinės krypties ikimokyklinio ugdymo įstaiga, siekianti vaiko ekologinio supratingumo, gamtosaugos patirties plėtojimo, tyrinėjimų atradimų vykdymo. Pedagogo patirtis ir kasdieniai vaikų stebėjimai leidžia teigti, kad šiuolaikinių vaikų santykis su gamta dar yra problemiškas: žinios apie ją yra skurdžios...


Olandai, vadovaujantys atrakcionų parkui J. Basanavičaus gatvėje, yra speičiami į kampą - vakar Klaipėdos apygardos teismas priėmė sprendimą, kol bus priimtas teismo sprendimas, taikyti iki tol laikinąsias apsaugos priemones -  sustabdyti atrakcionų veiklą. Tokiu būdu teismas patenkino Meilės al. 5 dalį sklypo olandams nuomojančios bankrutuojančios bendrovės „Kurorto statyba“...


Prokurorai narplios UAB „Litesko“ veiklą

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 06 05 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto daugiabučių namų esančių Žvejų g. 42  bei Taikos g.16 gyventojai kreipėsi į šalies generalinę prokuratūrą su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl UAB „Litesko“ filialo „Palangos šiluma“ galimai padarytos nusikalstamos veikos. Daugiabučių gyventojai prokuratūros prašo pateikti kaltinimus minėtai bendrovei už neteisėtai naudojamą elektros energiją.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius