Palangos didžiajame krepšinyje pakvipo perversmu

Linas JEGELEVIČIUS, 2018-07-27
Peržiūrėta
2364
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos didžiajame krepšinyje pakvipo perversmu

Palangos didžiajame krepšinyje pakvipo perversmu. Krepšinio klubo BC „Palanga“, kuriai pastaruosius keturis metus dirigavo iš Vilniaus atvykęs verslininkas Arūnas Vaitulionis, po nesėkmingo sezono Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pernai – komanda liko paskutinė – neliko, nors po jo „Palangai“, NKL sprendimu, buvo palikta teisėteikti paraišką žaisti naujajame NKL sezone. Iniciatyvinei naujojo miesto reprezentacinio krepšinio klubo grupei, kuriai paramą išreiškė ir miesto Savivaldybė suteikusi garantiją, kad varžybos vyks miesto Sporto arenoje, pavyko pasiekti savo tikslą. Naujajame NKL sezone rungtyniaus ne BC „Palanga“, o nauja komanda „Palangos kuršiai“. Jai teisė rungtyniauti NKL buvo suteikta komercine tvarka – klubas sumokės, nepatvirtintomis žiniomis, 40 tūkstančių eurų mokestį.

Naujojo klubo prezidentas – Renaldas Seibutis
Klubo, kurį valdys viešoji įstaiga „Palangos krepšinis“, prezidentu tapo žinomas krepšininkas, palangiškis Renaldas Seibutis, kuriam per krepšininko karjerą teko rungtyniauti žinomuose Graikijos, Turkijos ir Ispanijos klubuose.
2007 metais R. Seibutis dalyvavo NBA naujokų biržoje. Jį 50 šaukimu pasirinko Dalaso komanda. Renaldas tapo 9-uoju Lietuvos krepšininku kada nors pašauktu NBA naujokų biržoje.
Klaipėdos „Neptūne“ praėjusį sezoną žibėjęs Renaldas Seibutis pranešė praėjusią savaitę, kad palieka uostamiesčio klubą ir grįžta rungtyniauti į Ispaniją.
33-ejų gynėjas suraitė parašą ant dvejų metų sutarties su Saragosos „Tecnyconta“ klubu, kuris praėjusiame sezone liko per plauką nuo iškritimo iš aukščiausio šalies diviziono – užėmė 16-ąją vietą tarp 18 komandų.
Klaipėdos komandos marškinėlius vilkėjęs R. Seibutis pernai reabilitavosi po ne itin sėkmingų Kauno „Žalgirio“ gretose. Krepšininkas LKL pirmenybėse rinko po 13,3 taško, o šis rezultatyvumo vidurkis buvo daugiau nei dvigubai geresnis už 6,1 taško vidurkį, fiksuotą Kaune.
VšĮ „Palangos krepšinis“ yra registruota Palangoje, Mokyklos g. 43-4. Rekvizitai.lt skelbia, kad jos vadovas – Dominykas Karpovič. Jis yra žinomas šalies verslininkas, faktinis restorano Palangoje „Ukrainietiška virtuvė“ vadovas, mažosios bendrijos „Paslaugų strategijos grupė“ direktorius, programėlės „Sype“ įkūrėjas. Jis taip pat yra žinomas koučeris, motyvacijos žinovas. D. Karpovičyra krepšinio aistruolis, žaidė Vilniaus krepšinio lygoje.
VšĮ „Palangos krepšinis“ steigimo sutartis Registrų centre buvo įregistruota gegužės 31-ąją, joje dirba du darbuotojai.
Vakar D. Karpovič į „Palangos tilto“ skambučius neatsakė.

Leido rungtyniauti komercine tvarka
NKL Vykdantysis direktorius Giedrius Grybauskas vakar „Palangos tiltui“ sakė, kad VšĮ „Palangos krepšinis“ pasinaudojo NKL reglamento numatyta galimybe lygoje rungtyniauti komerciniu būdu.
„Kiek buvo sumokėta, negaliu sakyti. Tai – komercinė paslaptis“, – sakė jis. Jis nei paneigė, nei patvirtino, kad klubui teko sumokėti 40 tūkstančių eurų mokestį.
Į klausimą, kodėl nebuvo tenkinta BC „Palanga“ paraiška kitais metais rungtyniauti Nacionalinėje krepšinio lygoje, G. Grybauskas sakė, kad „jokių išimčių“ BC „Palanga“ nebuvo padaryta.
„Nepriėmus Gargždų klubo į NKL, lygoje buvo palikta BC „Palanga“. Tiksliau kalbant, palikome šiam klubui teikti paraišką žaisti naujajame NKL sezone. Į paraišką įeina biudžetas ir namų arenos adresas bei kas garantuoja, kad joje bus leista rungtyniauti. Tokios garantijos BC „Palanga“ mums nepateikė. Garantinius raštus, ir dėl salės nuomos, mums pateikė VšĮ „Palangos krepšinis“, kurios paraišką tenkinome“, – sakė NKL vykdantysis direktorius.
Už „Palangos kuršių“ priėmimą į NKL balsavo 10 NKL vykdomojo komiteto narių, 2 – prieš.
Anot G. Grybausko, dar vienas klubas nepateikė garantijos dėl salės. Naujajame NKL sezone rungtyniaus 16 komandų.

„Pasikeitimai yra gerai“
Buvęs BC „Palanga“ fizinio parengimo treneris Arvydas Dočkus, kuris, beje, yra pirmasis R. Seibučio treneris, vakar „Palangos tiltui“ sakė, kad nedalyvavo šią savaitę NKL posėdyje, kuriame buvo svarstomas VšĮ „Palangos krepšinis“ komandos „Palangos kuršiai“ priėmimas į antrąją pagal svarbą šalies krepšinio lygą, NKL.
„Turime visiškai naują klubą. Manau, kad pasikeitimai yra geri. Balsavimas NKL įrodo, kad lyga žiūri palankiai į naująjį klubą“, – sakė A. Dočkus.
Nors jau kiti NKL klubai senokai pradėjo pasiruošimą naujajam sezonui, „Palangos kuršiai“ dar tik pradeda parengiamuosius darbus.
„Mano žiniomis, formuojamas trenerių štabas. Jums būtų gerai su pačiu Renaldu Seibučiu pasikalbėti, bet jis – labai užsiėmęs“, – sakė pirmasis krepšinio įžymybės treneris.
Jam kol kas niekas nesiūlė prisijungti prie naujojo klubo.
„Jeigu tokio pasiūlymo sulauksiu, svarstysiu, – sakė krepšinio treneris. – Nors, tiesą pasakius, nežinau, ar labai norėčiau dėl didelio užimtumo“.
A.Dočkus nesiėmė spręsti, ar gerai, kad suformuotas naujasis krepšinio klubas. „Pagyvensime, pamatysime“, – diplomatiškai sakė pašnekovas.

Reikėjo ieškoti draugiško sprendimo
Vienas žinomas pajūrio krepšinio specialistas, prisidėjęs prie kurorto krepšinio augimo, sakė, kad „abiem pusėms“ reikėjo ieškoti taikaus, draugiško sprendimo.
„Viską buvo galima padaryti daug gražiau, pigiau, draugiškiau, kad būtų laimingos visos pusės. Tuomet ir miestui būtų buvę geriau, –sakė jis, sutikęs kalbėtis neviešinant jo pavardės. – Dabar daug „pletkų“. Vieni sako vienaip, kiti – kitaip. Paskambinsi kam nors, visi tyli. Man atrodo, kad aš bene daugiausiai esu prisidėjęs prie krepšinio struktūros auginimo ir stiprinimo. Suprantu, kad naujiesiems savininkams mano pagalbos nereikia. Nesiprašysiu, kad būčiau reikalingas“.

„Neįsivaizduoju, kas nutiko“
Buvęs BC „Palanga“ prezidentas Bronius Martinkus „Palangos tiltui“ sakė neturįs „ką nors daug“ pasakyti apie didelius pasikeitimus miesto krepšinyje.
„Kažką girdėjau, kad kažkas vyksta. Manęs niekas neinformuoja, nes tam nėra jokio reikalo. Kaip BC „Palanga“ prezidentas, neturėjau jokios sutarties su klubu“, – sakė B. Martinkus.
Jam buvo naujiena, kad įsteigtas naujas klubas, o komanda turės naują pavadinimą.
„Įdomu. Kol kas NKL interneto puslapy apie tai – jokių žinių“, – sakė B. Martinkus.
Jis nepanoro komentuoti, kodėl BC „Palanga“ baigia savo erą taip. „Tiesiog daug ko nežinau. Man atsakymų niekas nedavė. Neįsivaizduoju, kodėl taip atsitiko“, – sakė B. Martinkus.

Sprendimą „palaimino“ Savivaldybė
Kalbėdamasis su „Palangos tiltu“ liepos viduryje, BC „Palanga“ savininkas ir direktoriusA.Vaitulionis sakė, kad po nesėkmingai susiklosčiusio praėjusio sezono BC „Palanga“ buvo išsaugojusi vietą ir naujajame sezone.
„Toks buvo NKL valdybos narių sprendimas. Jie puikiai suvokia, kad kartais komandoms tiesiog nepasiseka. Toks atvejis buvo ir su Jonavos klubu. Jam suteikus išimties tvarka teisę likti NKL, jis, gavęs didesnį savivaldybės finansavimą bei pavykus pritraukti privačių rėmėjų, gerokai sustiprėjo ir net bandė praėjusiame sezone pakliūti į Lietuvos krepšinio lygą, LKL, – sakė A. Vaitulionis. – Palanga buvo palikta NKL po to, kai paaiškėjo, kad regioninę krepšinio lygą laimėję Gargždai neturi NKL reikalavimus atitinkančios sporto salės“.
Tuomet jis teigė, kad Palangoje vyksta „labai įdomūs dalykai“.
„Mano žiniomis, yra susibūrusi iniciatyvinė žmonių grupė, kuriai pavyko gauti miesto mero (Šarūno Vaitkaus) palaikymą, ir kuri siekia nustumti mane į šalį. Aš jau du mėnesius nesėkmingai bandau patekti pas merą ir išgirsti iš jo lūpų, ką jis galvoja apie tokią situaciją, – sakė A. Vaitulionis. – Man keista, kad ji siekia komercine tvarka įsigyti vietą Nacionalinėje krepšinio lygoje, kai mes tą vietą turime. Jeigu būtų kas nors pasakęs, kad yra nepatenkintų žmonių dėl tam tikrų personalijų, tikrai būčiau svarstęs apie pakeitimus, tačiau buvo nueita kitu keliu, regis, jį „palaiminus“ Savivaldybei“.
Jis ypač atkreipė dėmesį, kad Savivaldybė iki šiol nėra paskirsčiusi pinigų kurorto aukštojo meistriškumo komandoms. Jų mieste yra dvi: krepšinio klubas, rungtyniaujantis NKL, ir FC „Palanga“, futbolo klubas, žaidžiantis prestižinėje šalies A lygoje.
„Labai keista, kad toks konkursas šiais metais iki šiol nėra įvykęs. Nei vienas klubas nėra gavęs nei cento. Galiu tik spėlioti kodėl“, – sakė A. Vaitulionis.

Liko skolų
Jis neslėpė, kad iki šiol BC „Palanga“ nepavyko atsiskaityti su visais paslaugų tiekėjais, taip pat krepšininkais.
„Dėl to labai apmaudu. Švietimo skyrius net buvo mums atsiuntęs raštišką priminimą dalyvauti konkurse. Kas dabar paneigs, kad tie pinigai, kurie turėjo būti skirti mūsų klubui, bus skirti naujam klubui?“ – retoriškai klausė pašnekovas.
Miesto savivaldybės mero patarėja Jurgita Vanagė neatsakė į „Palangos tilto“ paklausimą, kodėl miesto biudžete numatytos lėšos aukštojo sportinio meistriškumo klubams nėra iki šiol paskirstytos.
„Girdėjau iš vieno savivaldybės darbuotojo, kad, girdi, tokia parama per tris kalendorinius metus negali viršyti 200 tūkstančių eurų. Nė vienas Palangos aukštojo meistriškumo klubas nėra gavęs tokių sumų per trejus metus“, – sakė A. Vaitulionis.
Nors miesto savivaldybės Tarybos sprendimu BC „Palanga“ atleista nuo nuomos mokesčio už Sporto areną, Savivaldybė netenkino klubo prašymo suteikti teisę naudotis Sporto arena naujajame NKL sezone.
„Nieko konkrečiau nedetalizavo, deja. Man įdomu, ar šiuo metu, teisine prasme, yra dar kokia nors aukštojo meistriškumo komanda mieste be mūsų? Tačiau žinia pasiųsta aiški“, – pastebėjo A. Vaitulionis.
NKL posėdyje šią savaitę A. Vaitulionis nedalyvavo dėl sveikatos priežasčių.

BC Palangos „Palanga“ – Lietuvos krepšinio klubas iš Palangos, žaidžiantis NKL pirmenybėse. Klubas anksčiau žaidė RKL ir LKL lygose. Klubas buvo įkurtas 1999 m. 2013 metais iškrito į NKL lygą. 2010–2011 m. į LKL pateko kaip NKL praėjusio sezono čempionai, dėl vietos LKL atsisakius kovoti paskutinę vietą LKL‘e užėmusiai Kauno „Kaunas/Triobet“ ekipai, kuri paskutinį sezoną buvo suspendavusi savo klubo veiklą.
Naujai įkurtas BC „Palanga“ klubas savo veiklą pradėjo 2014 m. vasarą ir jau debiutiniame 2014/2015 m. sezone nužygiavo iki NKL finalinio ketverto. Lygos sensacija įvyko, kai palangiškiai ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių 3-1 palaužė reguliaraus sezono nugalėtojus Vilniaus „Perlo-MRU“ krepšininkus. Tačiau Virginijaus Sirvydžio auklėtiniams NKL finaliniame ketverte nepavyko įveikti pusfinalio barjero, 66:70 buvo nusileista Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservio“ komandai, o dėl trečiosios vietos 68:82 Marijampolės komandai.

 

Jūsų komentaras:

Palangiškė 2018-08-04 13:22 (IP: 188.69.199.92)
Šlykštu ,kad savivaldybėje visi aiškūs ,tai suprantu,bet kad ir Seibutis iš to pat molio... Kodėl savivaldybė nejaučia reikalo atsiskaityti su buvusiu klubu?Ar čia normalu ,kad ji gali elgtis kaip tik nori? Jokių taisyklių ,nieko?

Osvaldas 2018-08-03 10:56 (IP: 84.46.236.106)
Vaitulioniui tik jo picos rupejo...

Irgerai 2018-08-03 08:52 ([email protected] / IP: 85.165.119.204)
Reminas jūsų žiniai kažkokioje šalyje žais ketvirtoje lygoje.

Irgerai 2018-08-03 08:51 ([email protected] / IP: 85.165.119.204)
Ir kas čia blogo? Labai geri du sezonai buvo? Kažkaip pinigai sezono gale dingdavo. Taigi nustokite smerkti ir gal pasidžiaukit, kad į Palanga gryš padorus krepšinis. Nenoriu bėgti už akių, bet manau, kad šita vadovybė tvarkysis žymiai geriau.

Him 2018-08-02 20:43 (IP: 83.189.200.165)
Na kaip, dabar cia bus? Reminas manau taps, kokiu sporto direktorium, B.Vaitkus pilkasis kardinolas.... Savivaldybe rems auksta meistriskuma.... o pries du metus, kai buvo nkl ketvirfinali, visi puole sveikinti ir dziaugtis.... zemas Jusu politiku lygis....

aferiūgos 2018-07-31 06:46 ([email protected] / IP: 86.100.62.202)
Plia, ir čia konservatnykų ausys kyšo.

petras 2018-07-30 21:36 (IP: 90.140.162.138)
oj negrazu oj negrazu... Broliukai, sukat savo reikaliukus...

mukas 2018-07-30 06:09 (IP: 86.100.12.109)
aha, ir savivaldybe uzeme aiskia pozicija. negrazu.. negrazu....

Taip pat skaitykite

Po trumpos pertraukos sugrįžta „7bet-NKL“ kovos, o lygos komandos šiandien pasitinka antrąjį čempionato etapą. Turnyrinei lentelei skilus į dvi dalis, 1-7 vietų pogrupyje matomi trys aiškūs lyderiai, kuriuos skiria po vieną tašką.


Krepšinis Palangoje verčia naują lapą. „Olimpo“ vardu „7Bet-NKL“ sezoną pasitinkantį klubą į priekį ves puikiai Lietuvos krepšinyje žinomi vardai.


Pareigūnai ėmėsi ikiteisminio tyrimo dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis: pas viešoje kurorto vietoje pričiuptą jaunuolį rastas indelis su įtartina rusva medžiaga.


Palangoje link pajūrio einantiems poilsiautojams labai gali būti jau teko užuosti ore tvyrantį išskirtinį kvapą.


2022 m. gegužės 7 d. nuo 12.00 val. Iki 15.45 val. Lietuvos moksleivių krepšinio lyga (MKL) kartu su Palangos miesto savivaldybe bei Lietuvos trenerių asociacija organizuoja edukacinį seminarą pajūrio kurorte, skirtą MKL treneriams, Palangos sporto centro specialistams, bendrojo ugdymo mokyklų kūno kultūros mokytojams ir Palangos miesto sporto organizacijų atstovams.


Lietuvai padovanotas auksas, trys medaliai su vyrų rinktine, vienas už kitą geresni klubiniai sezonai ir pavyzdys, jog krepšinyje galima iškilti ir iš mažiausių miestelių. 36-erių Renaldo Seibučio kelionė profesionaliame krepšinyje truko 17 metų, o ją sustabdė antroji nugaros išvaržos operacija, rašo Tomas Vanagas, Basketnews.lt reporteris


Palangos didžiajame krepšinyje pakvipo perversmu. Krepšinio klubo BC „Palanga“, kuriai pastaruosius keturis metus dirigavo iš Vilniaus atvykęs verslininkas Arūnas Vaitulionis, po nesėkmingo sezono Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pernai – komanda liko paskutinė – neliko, nors po jo „Palangai“, NKL sprendimu, buvo palikta...


Miesto Taryboje pakvipo rinkimais?

Linas JEGELEVIČIUS, 2018 06 01 | Rubrika: Miestas

Vakar įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje, regis, pakvipo rinkimais. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Taryboje vardu Dainius Želvys perskaitė net du kreipimusis.


Šventosios seniūno rinkimai pakvipo pigia režisūra

Linas JEGELEVIČIUS, 2015 05 25 | Rubrika: Miestas

Norą tapti Šventosios seniūnu pareiškė apie 20 kandidatų, bet miestelis šurmuliuoja, kad būsimasis seniūnas, tiksliau seniūnė, jau seniai šildosi gūžtą senokai tuščiame seniūno kabinete. Vos pusę metų Palangos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialiste dirbanti Veronika Skeberdytė, viena iš kandidačių į pareigas, vis dažniau...


Nors iki rinkimų į savivaldybių tarybas dar daugiau nei pusmetis, ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje klausantis kai kurių tarybos narių pasisakymų galėjo susidaryti įspūdis, jog jie jau rengiasi būsimoms rinkiminėms batalijoms. Pasisakymų, replikų ir šiaip pasikandžiojimų buvo tiek, kad net pasėdy dalyvavę visuomenės atstovai pastebėjo, jog sulig...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius