Palangos Ekstremalių situacijų komisija apsisprendė – dvi ateinančias savaites gyvensime kitaip

Palangos tiltas, 2020-10-23
Peržiūrėta
2146
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos Ekstremalių situacijų komisija apsisprendė – dvi ateinančias savaites gyvensime kitaip

Palangoje, kaip ir visoje šalyje, augant susirgimų koronavirusu skaičiui, ketvirtadienį, spalio 22 d., posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija apsisprendė imtis griežtesnių priemonių, kad būtų suvaldytas COVID-19 plitimas Palangoje. Komisija, įvertinus esamą padėtį Palangoje, konstatavo – esant nepalankiai epidemiologinei situacijai, didėjant užsikrėtusiųjų Covid-19 virusu skaičiui bei siekiant išvengti tolesnio šios ligos plitimo Palangos miesto savivaldybėje, būtina laikinai įvesti tam tikrą režimą bei apribojimus, galiosiančius iki lapkričio 8 dienos. Tiesa, dalis jų įsigaliotų tik pritarus Vyriausybei ir Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centrui. Dėl šio pritarimo kreiptasi šiandien, penktadienį, spalio 23 d.

Atnaujinamas Mobiliosios brigados darbas
Vienas iš svarbiausių penktadienį priimtų Ekstremalių situacijų komisijos sprendimų – vėl atnaujinti Palangos mobiliosios brigados darbą mieste.
Taip pat apsispręsta dėl daugiabučių namų laiptinių dezinfekcijos – tuo atveju, jei bute gyvens COVID-19 sergantis asmuo, namo laiptinės dezinfekcija bus atliekama ne daugiabučio gyventojų, o Savivaldybės lėšomis.

Nuotolinis darbas, jokių komandiruočių
Savivaldybių institucijose, įstaigose, savivaldybių valdomose įmonėse darbas laikinai bus organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai būtina atitinkamas funkcijas atlikti darbo vietoje. Tai reiškia, kad svarbiausios, gyventojams aktualiausios neatidėliotinos paslaugos ir toliau bus teikiamos darbo vietoje (jei nebus kitos galimybės), pavyzdžiui, esant būtinybei, gyventojus tiesiogiai ir toliau priminės Savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos, Civilinės metrikacijos skyriai, tačiau čia bus laikomasi ypatingų saugumo reikalavimų.
Savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbuotojų posėdžiai, pasitarimai bus organizuojami nuotoliniu būdu, o jeigu nėra galimybės organizuoti nuotoliniu būdu, privalu griežtai laikytis visų būtinų COVID-19 ligos prevencijos priemonių, nustatytų Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimuose. Minėtų įstaigų ir įmonių darbuotojai nevyks į komandiruotes, o seminaruose ar mokymuose galės dalyvauti tik nuotoliniu būdu.
Privačiajam sektoriui rekomenduojama dirbti tokia pat darbo organizavimo forma kaip ir viešajame sektoriuje, vykdant Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimuose pagal veiklos sektorius nustatytų būtinų prevencinių priemonių taikymą.

Dėmesys – saugumui ir kontrolei
Savivaldybės teritorijoje esančių asmens sveikatos priežiūros ir socialinės globos įstaigų, viešojo maitinimo bei prekybos ir paslaugų teikimo vietų administracijos, viešojo transporto paslaugų tiekėjai (tarp jų ir taksi, pavežėjimo) bei ugdymo įstaigų vadovai įpareigoti sustiprinti būtinų prevencinių priemonių taikymą.
Policija, bendradarbiaudama su BĮ „Rinkliavų centras“ bei Viešosios tvarkos skyriumi, aktyviau tikrins viešojo transporto vežėjus, taksi ir kito pavežėjimo paslaugų teikėjus dėl būtinų prevencinių priemonių taikymo.

Laikinai uždraustų lankyti ligonius, Globos namų gyventojus
Priimta ir nemažai sprendimų, kuriems įsigalioti būtinas Vyriausybės ir Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centro pritarimas.
Jei bus gautas minėtas pritarimas, Palangoje bus laikinai uždraustas ligonių lankymas stacionarias sveikatos priežiūros (tarp jų – ir reabilitacijos bei sanatorinio gydymo centrų) paslaugas teikiančiose įstaigose. Lankyti bus leidžiama tik tenkinant terminalinės būklės asmens poreikius ar kitais svarbiais atvejais įstaigos vadovui priėmus sprendimus.
Taip pat prašoma pritarimo sprendimui uždrausti gyventojų lankymą socialinės globos įstaigose, slaugos ligoninėse ir skyriuose, bendruomeninio gyvenimo namuose ir ilgalaikes globos paslaugas teikiančiose įstaigose. Lankymas leidžiamas būtų tik tenkinant terminalinės būklės asmens poreikius ar kitais svarbiais atvejais įstaigos vadovui priėmus sprendimus. Siekiant nenutraukti ligonių ar globotinių ryšio su artimaisiais, įstaigoms siūloma pagal galimybes organizuoti gyventojų bendravimą su artimaisiais nuotolinio ryšio priemonėmis – vaizdo skambučiais, IT bendravimo programėlėmis ir kt.

Neformalusis ugdymas – nuotoliniu būdu
Vyriausybės ir Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centro pritarimo siekiama ir dėl kultūros įstaigų, kuriose veikia būreliai, klubai, studijos, meno kolektyvai – čia vykstančius užsiėmimus ir meninį ugdymą laikinai norima organizuoti nuotoliniu būdu.
Nuotoliniu būdu laikinai organizuoti (jei to padaryti neįmanoma – stabdyti) siekiama ir neformalųjį vaikų bei suaugusiųjų švietimą, formalųjį švietimą papildantį ugdymą, edukacijas. Šiam sprendimui taip pat būtinas Vyriausybės ir Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centro pritarimas.
Sporto įstaigų ir klubų, jei juose nesilaikoma saugumo reikalavimų (jei asmenims nematuojama temperatūra, jei negalima užtikrinti 2 m atstumo tarp asmenų ir nesilaikoma kitų būtinų visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygų) lauktų griežtos priemonės – Vyriausybės ir Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centrui pritarus, būtų stabdomas fizinis lankytojų aptarnavimas. Tai nebūtų taikoma profesionaliems klubams ir profesionalaus sporto renginiams.
Organizuojant švietimo ir mokslo įstaigų darbą siūloma apriboti ugdymo ir vaikų priežiūros procesą bei švietimo ir mokslo veiklą visose švietimo ir mokslo įstaigose – kai klasėje ar grupėje nustatomas bent vienas COVID-19 ligos atvejis, ugdymo procesą toje klasėje ar grupėje organizuoti nuotoliniu būdu bei uždrausti popamokinę veiklą tos klasės ar grupės mokiniams. Šiam siūlymui taip pat turi pritarti Vyriausybės ir Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centras.

Draustų renginius ir susibūrimus
Gavus Vyriausybės ir Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centro pritarimą, laikinai būtų nebeorganizuojami kolektyvų renginiai ir kitų darbuotojų susibūrimai visose valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, ypač – švietimo, asmens sveikatos priežiūros, socialinės globos ir slaugos įstaigose, savivaldybių valdomose įmonėse, privačiose įmonėse, viešose vietose.
Taip pat Palangos miesto savivaldybės teritorijoje būtų laikinai uždrausta organizuoti renginius uždarose erdvėse. Tai reiškia, kad renginiai laikinai nevyktų visose miesto viešosiose erdvėse (Koncertų salėje, Kurhauze ir kt.).

Informuoti visuomenę
Siekiant kuo labiau stabdyti COVID-19 Palangoje, apsispręsta visomis informavimo priemonėmis raginti gyventojus laikytis visų įmanomų saugumo priemonių, susijusių su COVID-19 ligos plitimo prevencija (vengti tiesioginio fizinio kontakto, nesiburti į grupes, bendrauti tik šeimose, atidėti asmenines šventes, užtikrinti kaukių dėvėjimą, laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių, laikytis tinkamos rankų higienos, kosėjimo / čiaudėjimo etiketo, tinkamai valyti aplinką ir pan.).

 

Jūsų komentaras:

vengti tiesioginio fizinio kontakto 2020-10-25 22:02 (IP: 172.69.190.63)
Tai dabar jau nereikės sakyti, kad skauda galvą. Operacijų centras? Ką operuoja? Apendicitą, dar ką?

Palangiskis 2020-10-25 00:15 (IP: 172.69.194.39)
Klounai

Taip pat skaitykite

Sveika gyvensena atlieka ypatingą vaidmenį kiekvieno iš mūsų savijautai.


Vyriausybė trečiadienį apsisprendė nuo kito pirmadienio leisti atnaujinti pradinukų kontaktinį ugdymą 45 savivaldybėse, nereikalaujant mokinių testavimo. Tarp jų yra ir Palangos miesto savivaldybė.


Mobiliajame koronaviruso patikros punkte Palangoje, kuris darbą pradėjo lapkričio 6 d., per dvi veiklos savaites paimti 339 tepinėliai, iš jų teigiami tyrimo rezultatai – 74 (Palangos miesto gyventojų teigiami testai –37). Per dieną Palangos mobiliajame punkte vidutiniškai atlieka 40-45 tyrimus. Maždaug pusė besitiriančių – ne Palangos miesto, o aplinkinių...


Palangoje, kaip ir visoje šalyje, augant susirgimų koronavirusu skaičiui, ketvirtadienį, spalio 22 d., posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija apsisprendė imtis griežtesnių priemonių, kad būtų suvaldytas COVID-19 plitimas Palangoje. Komisija, įvertinus esamą padėtį Palangoje, konstatavo – esant nepalankiai epidemiologinei situacijai, didėjant užsikrėtusiųjų Covid-19 virusu...


Albertas Martinaitis, Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos (ESK) narys, „Palangos tiltui“ sakė, kad informaciją apie Savivaldybės savanorius skelbiant vieninteliame miesto laikraštyje „Palangos tiltas“ bei Savivaldybės interneto puslapy, susidomėjimas savanoriais gerokai išaugo.


Palangos miesto savivaldybės Tarybos narė, socialdemokratė Svetlana Grigorian stebisi, kad Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos (ESK) posėdžiai yra itin slapti.


Sekmadienį, kovo 15 d., posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės ekstremalių situacijų komisija aptarė, kokių priemonių būtina imtis bei kaip organizuoti darbą nuo pirmadienio, kovo 16 d., kuomet šalyje bus įvestas karantinas. Posėdyje svarstyti klausimai dėl gyventojų judėjimo per sieną ir šalies viduje, dėl viešojo ir privataus sektoriaus veiklos, dėl švietimo...


Trečiadienį, kovo 4 d., Palangos miesto savivaldybėje posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija dar kartą aptarė situaciją, susijusią su koronaviruso plitimu pasaulyje, bei priemones, kurias būtina numatyti, siekiant tinkamai pasirengti galimiems susirgimo atvejams Palangoje.


Iš atostogų Prancūzijos Alpėse per Milaną į Palangą grįžęs Leonas Šidlauskas, Palangos senosios gimnazijos direktorius, dvi savaites dėl koronaviruso grėsmės praleis namuose.


Trečiadienį Savivaldybės posėdžių salėje įvyko Ekstremalių situacijų komisijos (toliau – ESK) posėdis, kurio tikslas – aptarti


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius