Vyriausybė apsisprendė dėl mokinių grįžimo į mokyklas – sušvelnino sąlygas savivaldybėms, tarp jų ir Palangai, kur COVID-19 atvejų yra mažiau

Palangos tiltas, 2021-03-17
Peržiūrėta
795
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vyriausybė apsisprendė dėl mokinių grįžimo į mokyklas – sušvelnino sąlygas savivaldybėms, tarp jų ir Palangai, kur COVID-19 atvejų yra mažiau

Vyriausybė trečiadienį apsisprendė nuo kito pirmadienio leisti atnaujinti pradinukų kontaktinį ugdymą 45 savivaldybėse, nereikalaujant mokinių testavimo.  Tarp jų yra ir Palangos miesto savivaldybė. Kol kas kontaktinis ugdymas pradėtas keturiose Vilniaus mokyklose, į jas grįžę pradinukai, jų šeimos, mokyklų darbuotojai tiriami dėl COVID-19 kaupinių metodu. Į kontaktines konsultacijas galės rinktis ir abiturientai, tiesa, po penkis.

Vyriausybė nutarė, kad savivaldybėse, kur sergamumas koronaviruso infekcija yra mažesnis (mažiau nei 200 atvejų per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų), nuo pirmadienio pradinukai gali būti mokomi klasėse. Kitur (kur atvejų skaičius didesnis nei 200 atvejų) pradinukams teks mokytis nuotoliniu būdu arba grįžti į mokyklą, vykdant saugaus grįžimo projektą, t.y. tiriantis kaupinių metodu.

Atnaujinti pradinukų kontaktinį ugdymą, nereikalaujant testavimo, siūloma šiose savivaldybėse: Akmenės rajono, Alytaus miesto, Alytaus rajono, Anykščių rajono, Birštono, Biržų rajono, Druskininkų, Elektrėnų, Ignalinos rajono, Jonavos rajono, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kaišiadorių rajono, Kalvarijos, Kauno miesto, Kauno rajono, Kazlų Rūdos, Kelmės rajono, Kėdainių rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Lazdijų rajono, Mažeikių rajono, Molėtų rajono, Pagėgių, Pakruojo rajono, Palangos miesto, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Prienų rajono, Radviliškio rajono, Raseinių rajono, Rietavo, Rokiškio rajono, Skuodo rajono, Šakių rajono, Šiaulių miesto, Šiaulių rajono, Šilalės rajono, Šilutės rajono, Tauragės rajono, Telšių rajono, Ukmergės rajono, Vilkaviškio rajono, Zarasų rajono.

Kitose savivaldybėse pradinukams teks mokytis nuotoliniu būdu arba tiriantis kaupiniu metodu bus galima grįžti į klases.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė sakė, kad kontaktinės konsultacijos abiturientams, laikantis saugumo reikalavimų, bus leidžiamos visose savivaldybėse, tiesa, grupės turės būti ne didesnės nei iš penkių abiturientų.

Ministrė pabrėžė, kad pradinukams kaukės nėra privalomos. Abiturientai turės dėvėti kaukes per konsultacijas. Klasėse reikės laikytis dviejų metrų atstumo.

J. Šiugždinienė sakė, kad pedagogams bus sudarytos testavimosi galimybės, bet tai nėra privaloma.

Ministrė sakė mananti, kad paskiepijus dabar prioriteto grupėje esančius žmones bus skiepijami abiturientų mokytojai. J. Šiugždinienės duomenimis, Lietuvoje jau pasiskiepijo daugiau kaip 36 tūkstančiai ugdymo įstaigų darbuotojų, maždaug pusė – jau ir antrą kartą.

45 savivaldybėse leidžiama ir neformaliojo vaikų ir suaugusiųjų švietimo užsiėmimus vykdyti uždarose erdvėse, kai dalyvauja ne daugiau kaip 5 vaikai ir užtikrinamas 30 kv. m paslaugos teikimo plotas.

Taip pat atlaisvinimų sulaukusiose 45 savivaldybėse leista bibliotekose ir skaityklose lankytis žmonėms ne daugiau kaip dviejų asmenų grupėmis.

Premjerė Ingrida Šimonytė pabrėžė, kad savivaldybės turi neprarasti budrumo, užtikrinti, kad privalu laikytis saugumo priemonių, pasirūpinti, kad mokytojai reguliariai testuotųsi.

Kaip premjerė Ingrida Šimonytė teigė LRT RADIJUI, visoms mokykloms kaupinių testavimo pritaikyti neįmanoma, todėl kontrolės priemonės turi būti kitos.

Remdamosi Vilniaus mokyklų patirtimi, testuojant kaupinių metodu, panoro 25 savivaldybės. Vyriausybė praėjusią savaitę palamino jų norą. Skaičiuojama, kad konkrečių mokyklų sąraše yra apie 60 ugdymo įstaigų.

Lietuvoje lapkričio 7-ąją paskelbus antrąjį karantiną, mokyklos perėjo į nuotolinį ar mišrų mokymąsi, pradinukai, išskyrus minėtas išimtis, į mokyklas neina nuo gruodžio vidurio iki šiol. Mokyklas lanko ir specialiųjų poreikių turintys vaikai, taip pat tie, kurie neturi sąlygų mokytis namie, ši grupė mokosi klasėse, bet nuotoliniu būdu.

Aida Murauskaitė,

LRT

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vyriausybė trečiadienį apsisprendė nuo kito pirmadienio leisti atnaujinti pradinukų kontaktinį ugdymą 45 savivaldybėse, nereikalaujant mokinių testavimo. Tarp jų yra ir Palangos miesto savivaldybė.


Palangoje, kaip ir visoje šalyje, augant susirgimų koronavirusu skaičiui, ketvirtadienį, spalio 22 d., posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija apsisprendė imtis griežtesnių priemonių, kad būtų suvaldytas COVID-19 plitimas Palangoje. Komisija, įvertinus esamą padėtį Palangoje, konstatavo – esant nepalankiai epidemiologinei situacijai, didėjant užsikrėtusiųjų Covid-19 virusu...


Skirtingai nei kitose šalies savivaldybėse, mokinių skaičius Palangoje, kuri pernai buvo viena iš penkių šalies savivaldybių su teigiamu gyventojų prieaugiu, naujais mokslo metais yra stabilus, o, pavyzdžiui, Palangos senojoje gimnazijoje net ženkiai išaugo: šiemet joje mokysis 459 gimnazistai, pernai – 431, užpernai – 420.


Pirmadienį, kovo 23 d., posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija kreipėsi į Palangoje veikiančių didžiųjų prekybos centrų vadovybę su prašymu sudaryti išskirtines apsipirkimo sąlygas labiausiai pažeidžiamai visuomenės grupei – senjorams.


Vyriausybė trečiadienį nusprendė perduoti tris švyturius Neringos ir Palangos savivaldybėms, juos ketinama pritaikyti turizmui. Šiuo metu švyturiai Nidoje, Juodkrantėje ir Šventojoje priklauso Lietuvos transporto saugos administracijai. Perdavus švyturius, įstaiga ir toliau prižiūrėtų juose esančius navigacinius įrenginius.


Mokslo metų pradžia – puikus metas įvertinti, ar nekilo nesklandumų priimant naujus mokinukus į mokyklas, ar esama problemų, su kuriomis susiduria mokyklų vadovai, mokytojai ir mokinių tėveliai. Ypač tai tampa aktualu, kai pasikeičia tvarka. Apie tai kalbėjomės su Palangos senosios gimnazijos direktoriumi Leonu Šidlausku.


Palangos švietimo pagalbos tarnyba (PŠPT) atvira ir vaikams, ir jų tėvams, ir mokytojams, ir net senjorams. Čia pas psichologą apsilankę mažiausieji net nesupranta, kad šiltas, smagus pokalbis su „gražia mokytoja“ sprendė jų bendravimo, mokymosi sunkumus. O tarnybos pažyma ne vienam moksleiviui gali palengvinti ir egzaminų maratoną. O kur kitos vaikus...


Į mokyklėlę Palangoje besimokantys moksleiviai keliauja įvairiai: kas pėstute, kas dviračiais, o ką tėveliai iki durų automobiliu paveža. O štai 183 iš 1 tūkst. 823 kurorto bendrojo ugdymo įstaigų mokinių į pamokas atvažiuoja maršrutiniais autobusais arba pavėžėjami vadinamaisiais geltonaisiais autobusiukais.


Šiais mokslo metais mokinių mažiau

„Palangos tilto“ informacija, 2009 09 02 | Rubrika: Miestas

Prasidėjus mokslo metams ir nuvilnijus per miestą Rugsėjo 1-osios šventės akordams, tenka mokiniams krautis kuprines ir užsirašyti pamokų tvarkaraščius. Vasara užleidusi rudeniui vietą, atnešė kartu ir naujų darbų sąrašą, vienas iš jų ir pats svarbiausias mokiniams – kasryt keltis ir lėkti į mokyklas. Šviečiantys mokytojų veidai laukia sugrįžtančių ar naujai atėjusių mažųjų ir be abejo...


Aptarti aktualūs savivaldybėms klausimai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 04 15 | Rubrika: Miestas

Miesto meras Vytautas Stalmokas dalyvavo Vilniuje įvykusiame Savivaldybių asociacijos merų susitikime su premjeru Andriumi Kubiliumi. Pasak mero, susitikimo metu daug dėmesio skirta biudžetui. Ministro pirmininko prašyta, jog savivaldybėms lėšos būtų skiriamos toms funkcijoms vykdyti, kurios deleguotos. Diskutuota ir dėl verslo skatinimo, nes jei jis nebus vystomas, savivaldybių biudžetų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius