Ekstremalių situacijų komisija priėmė sprendimus bei rekomendacijas dėl būtinų veiksmų, įtarus galimus koronaviruso atvejus

Palangos tiltas, 2020-03-05
Peržiūrėta
75
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Trečiadienį, kovo 4 d., Palangos miesto savivaldybėje posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija dar kartą aptarė situaciją, susijusią su koronaviruso plitimu pasaulyje, bei priemones, kurias būtina numatyti, siekiant tinkamai pasirengti galimiems susirgimo atvejams Palangoje.

Koronavirusui pasaulyje plintant, Lietuvoje taip pat atsakingai rengiamasi galimoms grėsmėms bei imamasi priemonių, kad, esant šios ligos protrūkiui, situacija būtų tinkamai suvaldyta.

Šalių sąrašas, iš kurių 14 dienų laikotarpiu besilankiusiems asmenims būtina 14 dienų likti namuose (izoliuotis), išplėstas – šių saugumo priemonių turi laikytis asmenys, atvykę iš Kinijos (visos provincijos), Šiaurės Italijos regionų (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionai), Honkongo, Irano, Japonijos, Pietų Korėjos bei Singapūro. Tokiems asmenims nedarbingumo pažymėjimai išduodami nuotoliniu būdu.

Palangos oro uoste, kaip ir kituose šalies oro uostuose, budi sveikatos priežiūros specialistai, o nuo antradienio, kovo 3 d., identifikuoti iš padidintos rizikos šalių atvykstančius keleivius jiems padeda ir kariškiai.

Ekstremalių situacijų komisijoje buvo nutarta, kad, esant poreikiui, namuose karantinuojamiems vienišiems asmenims būtiną pagalbą (tiek socialinę pagalbą, tiek aprūpinant maisto produktais ar kitomis būtinomis priemonėmis) teiks Palangos miesto socialinių paslaugų centras. Apie tokį poreikį šį centrą informuos su karantinuojamu asmeniu bendravusių miesto sveikatos priežiūros įstaigų atstovai.

Taip pat patvirtinta sveikatos priežiūros įstaiga – Palangos asmens sveikatos priežiūros centras, kuri, esant poreikiui, visą parą organizuos mėginių dėl koronaviruso paėmimą asmenų, įtariančių galimą susirgimą, gyvenamojoje vietoje. Jei tokios priemonės poreikis ženkliai išaugtų, Palangos asmens sveikatos priežiūros centrui padės ir kitos miesto sveikatos priežiūros įstaigos.

Komisijos posėdyje dar kartą konstatuota, kad Švietimo įstaigos, taip pat – ir kitos įstaigos, kuriose lankosi interesantai, privalo ypatingą dėmesį skirti higienai bei pasirūpinti dezinfekuojančiomis priemonėmis. Palangos miesto savivaldybė dar praėjusią savaitę susisiekė su Savivaldybės įmonėmis (mokyklomis, vaikų darželiais, Globos namais, kitomis įstaigomis) ir išsiaiškino dezinfekuojančių priemonių poreikį. Paaiškėjo, kad mokyklos ir darželiai, kitos įstaigos jomis yra apsirūpinę. Vis dėlto Palangos miesto savivaldybė papildomai užsakė dezinfekuojančių priemonių, skirtų rankos bei įvairiems paviršiams valyti, ir pagal poreikį jomis dalinasi su miesto įstaigomis.

Ekstremalių situacijų komisijos posėdžio metu svarstytas klausimas ir dėl masinių renginių (kuriuose vienu metu lankosi per 500 žmonių) ribojimo ar jų laiko perkėlimo būtinybės. Kadangi šiuo metu Palangoje nėra fiksuota nė vieno koronaviruso atvejo, apsispręsta kol kas masinių renginių neuždrausti, tačiau sprendimą dėl renginio organizavimo jo organizatoriai turi priimti, tinkamai įvertinę renginio riziką. Be to, sprendimą, ar lankytis renginiuose, turi priimti kiekvienas gyventojas, įvertinęs savo sveikatos būklę. Rekomenduojama, esant galimybei, masinių renginių neorganizuoti ar jų datą perkelti į vėlesnį laiką. visų vykstančių renginių metu būtina užtikrinti dezinfekavimo priemonių prieinamumą lankytojams.

Jei koronaviruso epidemijos atvejis būtų užfiksuotas Palangoje, visi masiniai renginiai būtų nedelsiant uždrausti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Karantinas tapo dideliu iššūkiu verslui, todėl šiandien svarbu imtis skubių veiksmų, kad verslo veikla kuo greičiau atsigautų. Reaguodamas į dabartinę situaciją, mobiliojo ryšio operatorius „Tele2” paruošė specialius pasiūlymus, kurie padės sustiprinti verslo strategiją, padidinti verslo procesų efektyvumą ir sumažinti veiklos kaštus.


Gauti pranešimai apie du patvirtintus COVID-19 atvejus Palangos mieste. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos departamentas š. m. kovo 26 d. pateikė informaciją, kad yra gauti pranešimai apie du patvirtintus COVID-19 atvejus Palangos mieste.


Palangos miesto savivaldybės Tarybos narė, socialdemokratė Svetlana Grigorian stebisi, kad Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos (ESK) posėdžiai yra itin slapti.


Kylant naujojo koronaviruso grėsmėms ir šalyje paskelbus karantiną, daugelis žmonių lieka namuose. Tai labai svarbu siekiant apsaugoti savo, artimųjų ir visuomenės sveikatą. Tačiau šiuo laikotarpiu ne mažiau svarbu ir vidinė žmonių būsena, nusiteikimas ir emocinis stabilumas. Psichologė, visuomenės sveikatos mokslų daktarė, profesorė Nida Žemaitienė teikia rekomendacijas, kaip...


Sekmadienį, kovo 15 d., posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės ekstremalių situacijų komisija aptarė, kokių priemonių būtina imtis bei kaip organizuoti darbą nuo pirmadienio, kovo 16 d., kuomet šalyje bus įvestas karantinas. Posėdyje svarstyti klausimai dėl gyventojų judėjimo per sieną ir šalies viduje, dėl viešojo ir privataus sektoriaus veiklos, dėl švietimo...


Trečiadienį, kovo 4 d., Palangos miesto savivaldybėje posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija dar kartą aptarė situaciją, susijusią su koronaviruso plitimu pasaulyje, bei priemones, kurias būtina numatyti, siekiant tinkamai pasirengti galimiems susirgimo atvejams Palangoje.


Iš atostogų Prancūzijos Alpėse per Milaną į Palangą grįžęs Leonas Šidlauskas, Palangos senosios gimnazijos direktorius, dvi savaites dėl koronaviruso grėsmės praleido namuose.(VISĄ STRAIPSNĮ SKAITYKITE LAIKRAŠTYJE "PALANGOS TILTAS").


Vasario 25 d. Palangos miesto savivaldybėje meras Šarūnas Vaitkus sušaukė sveikatos priežiūros įstaigų atstovus pasitarti, kaip kuo plačiau informuoti Palangos miesto gyventojus apie galimas koronaviruso prevencines priemones bei kaip elgtis, įtarus galimą susirgimą, kaip pasirengusios įstaigos.


Trečiadienį Savivaldybės posėdžių salėje įvyko Ekstremalių situacijų komisijos (toliau – ESK) posėdis, kurio tikslas – aptarti


Savivaldybės komisija kovai su korupcija turi pirmininką Saulių Simę ir narius, bet jie į pirmą posėdį rinksis tik šią savaitę, ketvirtadienį. Ar gali komisija, kuriai vadovauja vicemeras, o dauguma narių yra tarybos nariai, pjauti šaką, ant kurios visi sėdi?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas