Palangos jaunimas Tūkstančio stalų šventėje stebino gausa

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-09-23
Peržiūrėta
1936
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Linkėjimus Palangos jaunimui rašė ir garbaus amžiaus „Palangos stalo 2013“ svečiai. / Gytautės Zaveckaitės nuotr.
Linkėjimus Palangos jaunimui rašė ir garbaus amžiaus „Palangos stalo 2013“ svečiai. / Gytautės Zaveckaitės nuotr.

Praėjusį šeštadienį tarp J. Basanavičiaus gatvę užpildžiusių pačių įvairiausių stalų – „Palangos stalo 2013“ šventės dalyvių – prie jo besibūriuojančių žmonių, daugumą kurių sudarė jaunimas, gausa stebino Palangos jaunimo stalas. Tai įvertino ne tik šventės svečiai, bet ir autoritetinga komisija, būtent jungtinį jaunimo stalą paskelbusi „Gausiausiojo“ nominacijos laimėtoju ir įteikusi jį sukūrusiems ir subūrusiems tautodailininko Lino Žulkaus kurtąjį prizą.
Jeigu pernai  itin sunku buvo išrinkti masiškiausią stalą – tokia tada buvo nominacija, ir komisija gan ilgai svarstė, kam atiduoti šį titulą, vis dėlto apsisprendusi, jog jo nusipelnė Palangos jaunimo organizacijų stalas, suvienijęs per 20 jaunųjų palangiškių sambūrių, šiemet didelių diskusijų nebuvo: jaunimas vėl pasirodė puikiai.
Pasak vieno iš pagrindinių šio stalo šeimininkų,  Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyriaus laikinai einančio pirmininko pareigas gimnazisto Žygimanto Mitkaus, po puikaus pernykščio pasirodymo šiemet buvo susiskambinta su Jaunimo reikalų koordinatore Laura Grendiene, su kuria pasitarus, nuspręsta vėl dalyvauti šventėje, po Lietuvos moksleivių vėliava pasikvietus ir Palangos jaunimo darbo centrą.
Prie jungtinio Palangos jaunimo stalo netrūko pačios įvairiausios veiklos: aktyvieji moksleiviai Eva Liubimovaitė, Donata Šiaudvytytė, Aušrinė Norvilaitė, Vidmantas Mitkus, Gytautė Zaveckaitė, Meilė Adinavičiūtė, Živilė Rupšytė, Konstantinas Zubė ir Žygimantas Mitkus dalijo bukletus apie Europos Sąjungą, skirtus tiek patiems mažiausiems, tiek ir vyresniems palangiškiams, apie Lietuvos moksleivių sąjungą jos veiklą bei Palangos jaunimo darbo centro bukletėlius ir prevencinius leidinukus - vaikų infolinijos korteles su telefono numeriais, kuriais paskambinus galima pabendrauti moksleivius dominančiais klausimais bei pasidalinti problemomis su kvalifikuotais konsultantais.
Svečiai noriai fotografavosi prie Lietuvos moksleivių sąjungos fotostendo, kuriame puikavosi LMS Palangos skyriaus emblema ir užrašas „Palangos stalas 2013“. Tarp nusifotografavusiųjų – buvęs Palangos senosios gimnazijos moksleivis, LMS prezidentas Antanas Mikalauskas, LMS valdybos narys Laurynas Puidokas bei Kretingos mokinių savivaldų informavimo centro narys Donatas Strainys.
Nusifotografavę ir smagiai pažaidę tradicinį LMS žaidimą „Madzinga“ – ar nesifotografavę ir nežaidę, ar nesifotografavę, bet pažaidę – „Palangos stalo 2013“ svečiai galėjo parašyti linkėjimus kurorto jaunimui. Dažniausiai linkėta kūrybingų, gausių žiniomis bei gerų mokslo metų.
Smagią nuotaiką kūrė ir į šokio sūkurį prošal einančius įtraukdavo čia koncertavusi  Palangos jaunimo grupė KVY: Domantas Ulevičius (mušamieji), Monika Urbytė (vokalas) Ernestas Jarmola (gitara).
O svarbiausias įvykis ir smagiausias veiksmas - pirmąkart Palangos istorijoje išspausdinto 8 psl. laikraščio „Aš esu kultūra“, išleisto Palangos – Lietuvos kultūros sostinės vardui paminėti, pristatymas ir dalijimas. Bet apie šį istorinį įvykį plačiau pakalbėsime vėliau, kai susigulės redaktoriaus Ž. Mitkaus ir gausaus būrio korespondentų emocijos, kurių tikrai netrūko pristatant leidinį. Bet – jis išties visų tų emocijų vertas.

Jūsų komentaras:

to eva 2013-10-02 18:04 (bbz / IP: 62.212.204.71)
nu ir px

Eva 2013-09-26 12:35 ([email protected] / IP: 81.7.87.19)
O dieve.. As dabar busiu labai izimi... Jezau kiek laimes...9

Taip pat skaitykite

Gegužės 1-7 dienomis visoje Europoje ir Lietuvoje bus švenčiama jau aštuntoji Europos jaunimo savaitė. Į veiklas įsitraukti kviečiamas ir Palangos jaunimas. Jaunieji palangiškiai šiemet gali teikti idėjas, kaip jie supranta bendradarbiavimą. Idėjos bus pristatomos gegužės 3 d., o gegužės 6 d., minint Europos dieną, bus organizuojamos orientacinės varžybos.


Praėjusį sekmadienį Palangos jaunimo iniciatyvinė grupė „Aš esu kultūra“ Palangos bendruomenei surengė siurprizą – neplanuotą akciją, kurios tikslas buvo atkreipti Palangos miesto savivaldybės dėmesį į tai, jog Palangoje nėra jaunimo centro.


Palangos Dienos centro jaunimas susibūrė į neformalią jaunimo grupę “Užaugę pajūryje“ ir laimėjo projektą - Interaktyvi kūrybinė dirbtuvė "Bendruomeniškas jaunimas". Projektą finansuoja Palangos savivaldybė.


Stalų šventėje pristigo pačių stalų

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 10 02 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Praėjusį savaitgalį Palangos centre vėl skambėjo liaudiškos dainos, sukosi šokėjų poros, kvepėjo J. Basanavičiaus gatvėje čirškinamais mėsos kepsniais, mieste vaikštinėjo minios žmonių lyg karštą vasaros dieną.


Palanga savaitgalį kviečia susėsti prie tūkstančio stalų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 09 22 | Rubrika: Miestas

Savaitgalį Palanga pakvies dar kartą sugrįžti į didžiausią šalies kurortą ir, J. Basanavičiaus gatvėje prisėdus prie ilgiausio šalyje stalo, suskaičiuoti „viščiukus“ – apibendrinti aktyviojo kurortinio sezono rezultatus bei kartu pasidžiaugti sėkminga prabėgusia vasara. Visi norintieji turės progos sudalyvauti ir pirmosiose šalyje Stalo žaidimų...


Praėjusį antradienį, rugpjūčio 12-ąją, pasaulis minėjo Tarptautinę jaunimo dieną. Renginių, skirtų jaunimui, netrūko ir Palangoje. Gražiai ir turiningai į šiuos renginius įsiliejo pernai Palangoje Darbo biržos patalpose duris atvėręs Jaunimo darbo centras, pakvietęs jaunuosius palangiškius į kompleksinį seminarą „Internetinis verslas – teorija ir praktika“.


Praėjusį šeštadienį tarp J. Basanavičiaus gatvę užpildžiusių pačių įvairiausių stalų – „Palangos stalo 2013“ šventės dalyvių – prie jo besibūriuojančių žmonių, daugumą kurių sudarė jaunimas, gausa stebino Palangos jaunimo stalas. Tai įvertino ne tik šventės svečiai, bet ir autoritetinga komisija, būtent jungtinį jaunimo stalą paskelbusi...


Tūkstančio stalų šventėje palangiškiai susirungs dėl žaismingų nominacijų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 09 19 | Rubrika: Miestas

Tūkstančio stalų šventei „Palangos stalas 2013“ besirengiantys palangiškiai šeštadienį, rugsėjo 21 d., ne tik linksmai minės kurortinio sezono pabaigą, bet ir rungsis tarpusavyje dėl vienos iš dešimties šventės nominacijų – tautodailininko Lino Žulkaus sukurtų medinių staliukų.


Praėjusį šeštadienį Palangą vėl užplūdo svečių minia, taip sugrąžindama į kurortą vasarą. Jau trečiąjį kartą vykusi šventė „Palangos stalas“ suviliojo rekordinį skaičių turistų, pasiryžusių prisėsti prie tūkstančio stalų ir pasimėgauti visomis teiktomis pramogomis, o jų būta daug ir įvairių. Visai šeimai skirta šventė suteikė progą drauge su pirmąjį kartą rengto žuvies barbekiu čempionato...


Didžiausioje šventėje – didžiausias stalas

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 09 26 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį palangiškiai bei kurorto svečiai sėdo prie didžiausio bendro stalo – skubėjo į tūkstančio stalų šventę visai šeimai „Palangos stalas 2009“. Ši šventė šiemet pasižymėjo ne tik įvairių renginių, linksmybių gausa, bet ir pastatytu didžiausiu tikru stalu įžymiosios J.Basanavičiaus gatvės pradžioje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius