„Palangos stalas“ vieniems jau „išsikvėpia“, bet kol kas nieko geresnio kurortas nesiūlo

Kotryna REKAŠIŪTĖ, 2015-09-14
Peržiūrėta
1197
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Palangos stalas“ vieniems jau „išsikvėpia“, bet kol kas nieko geresnio kurortas nesiūlo

Pasibaigus vasarai palangiškiai bei miesto svečiai tradiciškai kviečiami užbaigti vasaros sezoną, pasidžiaugti nuveiktais darbais, smagiai praleisti laiką. Rugsėjo 25-26 dienomis Palangos J. Basanavičiaus gatvė bus sklidina šurmulio, geros nuotaikos ir šventiškos atmosferos – vyks jau tradicija tapęs renginys „Palangos stalas 2015”. Šventės metu Palangos miesto gyventojai bei kurorto svečiai bus kviečiami susėsti prie ilgiausio stalo, nusidriekusio per visą pagrindinę gatvę, pasilabinti su seniai matytais bičiuliais ir draugais, pasivaišinti ir pavaišinti kitus. Kaip ir kasmet miestelėnai bus džiuginami įvairiomis nominacijomis, o renginį vainikuos europietiškiausio stalo rinkimai. Vis tik nėra tobulų švenčių – kiekviena šventė yra gražesnė ir įdomesnė, kai ji atsinaujina, todėl domėjomės, kaip kitaip „Palangos stalą“ įsivaizduoja žinomi miestelėnai.

Būtina daugiau reklamuoti
Palangiškis bei vienas šventės sumanytojų Gintaras Sičiūnas teigia, jog kiekviena šventė yra reikalinga. „Šventės suteikia galimybę Palangą labiau garsinti. Žinoma, reikėtų daugiau reklamos, tam, kad ne tik palangiškiai, bet ir miesto svečiai žinotų, jog yra tokia šventė. Jeigu kalbant apie pasiūlymus, tai manau, jog šventę būtų galima labiau susieti su žuvimi. Kažkada turėjau tokią mintį, jog reikėtų turėti kažkokį savitą ir bendrą Palangos patiekalą. Šventės metu žmonės galėtų jį gaminti, skanauti ir įvertinti. Panašiai yra Vengrijoje. Budapešte yra tokia šventė, kur ruošiamas bei gaminamas tiktai karpis – susirenka visas Budapeštas. Turime Stintų šventę – Stalo šventės metu būtų galima taip pat apie kažką panašaus pagalvoti, juolab, kad gyvename prie jūros. Daugiau reikėtų reklamuoti jūrą, mūsų pajūrį. Labai gražus renginys vyko praėjusį savaitgalį Vilniuje – „Sostinės dienos“. Mūsų kultūros skyriui ir centrui reikėtų nuvažiuoti į Vilnių ir pasižiūrėti kaip reikėtų organizuoti šventes ir kaip jas reikia reklamuoti, kur susirinko beveik visa Lietuva. Yra iš ko mokytis. Jeigu nėra reklamos, tos šventės net neapsimoka organizuoti. Tada susirinkime kiemelyje – išsikepkime šašlykų, išgerkim alaus, padainuokim ir palydėsim rudenį bei sutiksim Pasaulinę turizmo dieną. Tam ir yra ši šventė. Dar buvo galvota, kad šioje šventėje nereikia nei vieno svetimo – visi palangiškiai, kaip senais laikais rusų organizuotoje pasiekimų parodoje. Tai yra mūsų pasiekimas, ką mes padarėme, kaip padarėme, pristatyti miestą, mūsų naujoves, kas bus ateityje mieste, kaip sakoma, pasirodyti kuo mes esame dvasiškai turtingi, parodyti savo vaikus – kad jie moka gražiai piešti, gražiai šokti, gražiai dainuoti. Reikia visiems tą parodyti, tam pačiam Užkalniui parodyti, kad turim kažką ir kad Palanga galų gale išleidžia gražius dainininkus, gražius šokėjus, kurie garsina ir Palangą, ir Lietuvą, ir Europą“, – teigė G. Sičiūnas.
Šių metų šventėje palangiškiai pasidžiaugs ne tik savo įstaigos ar asmeniniais laimėjimais, tačiau ir garbingu įvertinimu – už aktyvią veiklą plečiant tarptautinius ryšius, Europos idėjų propagavimą bei šviečiamąją veiklą ugdymo įstaigose Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja šiemet Palangą įvertino Europos Tarybos Garbės vėliava.

Sezono užbaigtuvės su vėliavomis
Apie šventės reikalingumą mintijo ir Palangos miesto Garbės pilietis, palangiškis Vitalijus Litvaitis. „Šventė reikalinga – tą įrodė pati šventės eiga ir dalyviai. Apie šių metų naujoves aš nesvarsčiau ir negalvojau, bet jei šią šventę organizuoja, tai tikiu, kad ji bus įdomi. Yra rengėjai, jie savo nuomonę pareiškė ir parodys ką sugeba. Tiesa, vieną pasiūlymą turiu – aš siūlyčiau kažkaip tą dieną suagituoti, jog tądien Palangoje būtų kuo daugiau mūsų miesto vėliavų. Beveik visos biudžetinės įstaigos tokias turi, jomis apdovanoti kai kurie Palangos gyventojai. Manau, kad jos labai tiktų – baigėsi sezonas ir Palanga atsisveikina su 2015 metų vasara bei viltingai laukia kitos“, – apie šventės naujoves svarstė palangiškis.

Puiki šventė, neturinti analogų
Šventės išskirtinumu nė kiek neabejoja Palangos miesto mero patarėja Jurgita Vanagė. „Aš manau, kad labai gerai, jog yra tokia šventė. Ji labai reikalinga – išskirtinė savo turiniu, analogiškos Lietuvoje nėra. Kitas dalykas – tai puiki proga patiems palangiškiams po visų įtemptų vasaros darbų susitikti ir pabendrauti. Išėjus tądien į J. Basanavičiaus gatvę galima sutikti daugybę pažįstamų, seniai nematytų draugų. Tai skatina bendruomeniškumą ir suteikia galimybę pasidžiaugti kitų rezultatais. Labai sveikintina, kad mūsų kultūrininkai deda tiek daug pastangų, jog ši šventė kasmet būtų vis įdomesnė ir vis kažkuo nustebintų“, – sakė J. Vanagė.
J. Vanagei antrino ir mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas. Jo nuomone, tokia šventė tikrai reikalinga, bet kaip galėtų šventė keistis, nesiūlė. „Reikia kuo daugiau vietinių tradicijų. „Palangos stalas“ prisideda prie kultūrinių renginių plėtimo, puoselėja tradicijas, tad kuo tokių švenčių daugiau – tuo geriau“, – mintimis dalijosi vicemeras.

Šventės skatina verslą
Savo nuomone apie šventę sutiko pasidalinti ir verslininkas Artūras Timukas. „Kuo daugiau bus švenčių – tuo visiems bus geriau. Visiems žmonėms jų reikia – ne tik verslininkams. Be abejo, tai skatina ir smulkų verslą. Manau, jog „Palangos stalo“ šventės metu trūksta koncertų, reklamos nėra. Mažai pastangų“, – apmaudo neslėpė vyras.
Palangos kultūros centro direktoriaus Žilvino Kažio tikinimu, dėl šventės reikalingumo abejonių nekyla. „Viena šventė būna kuklesnė, kita – didesnė, bet kasmet susidomėjimas auga. Tą rodo ir gausesnis dalyvių skaičius. Žinoma, jog šventei reklamos niekad nebus per daug – mes reklamuojamės tiek, kiek leidžia galimybės. Norėtume, jog būtų afišuojama daugiau, tačiau ne viską mes galime patys padaryti“, – sakė Ž. Kažys.

Šventė lankytojui bus tiek, kiek jis pats ją jaučia
Apie vyksiančią šventę mintimis dalijosi Palangos savivaldybės kultūros skyriaus vedėjas Vygantas Rekašius: „Pagrindinis šių metų šventės akcentas bus Europos Tarybos Garbės vėliavos įteikimas Palangai. Ta proga yra kviečiami visi mūsų Palangos miesto savivaldybės partnerių atstovai, kurie beveik visi sutiko dalyvauti ir atvyksta. Tad visa šventės programa turės tartum europinį atspalvį. Šios šventės proga yra numatyta vaikų piešinių „Europos spalvos“ paroda. Žinoma, jog šventė skatina bendruomeniškumą – visi verslininkai, kavinių savininkai išsineša stalus ir tądien džiugina vieni kitus. To ir šiais metais mes neatsisakome. Šventės formatas išlieka, tačiau turinys yra papildytas, įnešėme šiek tiek europinio atspalvio, susijusio būtent su Europos Tarybos Garbės vėliavos įteikimu. Tai garbingas apdovanojimas – vėliava yra įteikiama daugiau ne už kokias globalias iniciatyvas ar dalyvavimą labai aukšto pilotažo tarptautiniuose projektuose, o atsižvelgta į bendruomenės vietos iniciatyvą – švietimo įstaigų nuveiktus darbus ir veiklas kultūros srityje ir visame savivaldos gyvenime“.
Apie šventę, anot jo, reklamos, kaip ir kiekvienais metais, bus pakankama – visą informaciją galima rasti savivaldybės svetainėje, taip pat internetinėje žiniasklaidoje. „Be abejo, didelių galimybių nusipirkti eterį šios šventės reklamai neturime. Didelės pastangos yra dedamos prie programos įgyvendinimo, kiekvienas programos punktas reikalauja ir žmonių resursų, ir atributikos, ir suderinimo. Įdedame išties nemažai darbo, gaila, jog daugelis to nemato“, – sakė V. Rekašius.
Anot jo, Palangai švenčių niekada nebus per daug, tačiau norėtųsi, jog tos šventės nebūtų panašios viena į kitą. „Tą padaryti nėra taip lengva, lengviau pakalbėti. Man labai svarbi yra švenčių kokybė bei turinys. Tai pakankamai sudėtinga – visa tai reikalauja nemažai finansinių resursų bei išteklių. Esu tikras, jog visi stengiasi ir siekia padaryti taip, kad šventė būtų kuo geresnė – kad tai netaptų formaliu šventės įvykimu. Galbūt ne kartą jau esu minėjęs, tačiau visada sakau, jog lankytojui šventė bus tiek, kiek jis širdyje ją jaučia. Viskas priklauso nuo nusiteikimo. Tikiu, kad šventės svečiai puikiai praleis laiką ir šventės programoje atras tai, kas jiems labiausiai patinka“, – sakė skyriaus vedėjas.

Labai svarbu – neišsikvėpti
Savo mintis apie būsimą šventę dėstė ir Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys Eimutis Židanavičius: „Mano manymu, tiek verslas, tiek kiekvienas žmogus yra suinteresuotas, kad renginių būtų daugiau. Jeigu mes kiekvieną savaitgalį turėtume renginius, tai turėtume dar geresnį rezultatą poilsiautojų, biudžeto formavimo atžvilgiu. Žinoma, manau, jog turėtų būti ir naujovių, nes šventė pamažu pradeda išsikvėpti – eilę metų vyksta tas pats. Galvoju, jog organizatoriai turėtų atkreipti dėmesį į patį šventės formatą. Reikėtų jį tobulinti ir padaryti tą šventę dar patrauklesnę ir įdomesnę. Viskam reikalingas atnaujinimas – lygiai taip pat ir šiai šventei. Žinoma, svarbu finansai ir mąstymas. Mums reikia kažkokios „žvaigždės“. Ko žmonės atvažiuos – kermošių pamatyt? Formatas eilę metų nesikeičia, parodo, kad mūsų kultūrininkai sustabarėję – neatneša naujovių. Visa ko reikia – pinigai ir „žvaigždė“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Su tradicine švente „Palangos stalas 2016“ praėjusį savaitgalį Palanga oficialiai atsisveikino su sezonu. Bet palydos didesnio palangiškių ir kurorto svečių dėmesio nesulaukė – šeštadienį popiet J. Basanavičiaus gatvėje žmonių nebuvo daug, prekyba vyko gan vangiai. Ne vieną baidė ir kainos: už charčio indelį sriubos prašė pustrečio euro, o...


Su tradicine švente „Palangos stalas 2016“ šį savaitgalį Palanga oficialiai atsisveikina su sezonu. Bet palydos didesnio palangiškių ir kurorto svečių dėmesio nesulaukė- šeštadienį popiet J. Basanavičiaus gatvėje žmonių nebuvo daug, prekyba vyko gan vangiai. Ne vieną baidė ir kainos: už charčio indelį sriubos prašė pustrečio euro, o...


Artėjant didžiosioms metų šventėms – Kalėdoms ir Naujiesiems metams, atsakingesni jau dėlioja, kur praleis jas: rezervuojasi viešbučius ar iš anksto domisi, kur galėtų Palangoje sutikti Naujuosius metus, kokie kurorte vyks renginiai. Palangos turizmo informacijos centro (TIC) telefonai kaista nuo teiraujančiųjų apie renginius naujojoje Koncertų salėje, bet tiek...


Šventė „Palangos stalas“


Pasibaigus vasarai palangiškiai bei miesto svečiai tradiciškai kviečiami užbaigti vasaros sezoną, pasidžiaugti nuveiktais darbais, smagiai praleisti laiką. Rugsėjo 25-26 dienomis Palangos J. Basanavičiaus gatvė bus sklidina šurmulio, geros nuotaikos ir šventiškos atmosferos – vyks jau tradicija tapęs renginys „Palangos stalas 2015”....


Parduotuvių lentynos, skirtos šią savaitę prasidėsiančiam Europos krepšinio čempionatui, lūžta nuo suvenyrų, bet dauguma kurorto viešbučių bei restoranų krepšinio atributikos didžiausiam metų sporto renginiui šalia Palangos durų, regis, neįsigijo.


Olandijos ambasadorius Lietuvoje Joepas Wijnandsas, residuojantris mūsų šalyje šiek tiek daug kaip metus, jau spėjo Vilniuje pavažiuoti vietine šiukšliaveže, dalyvauti gėjų eitynėse, stebėti televizoriaus ekrane su mūsų premjeru futbolo čempionatą, su šeima apsilankyti Palangoje vasarą. Šią savaitę, trečiadienį, olandas apsilankė pas Palangos merą Vytautą Stalmoką darbiniu vizitu...


Ir taip atsirado „Palangos stalas“...

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 09 26 | Rubrika: Miestas

Visus palangiškius suvienijanti ir tradicine tampanti šventė „Palangos stalas“ prikausto visų besirengiančių ir atvykusiųjų dėmesį. „Ilgasis stalas“ vilioja atvykti ir save parodyti jau antrus metus. O kaip gimė ir išsivystė tokia tobula idėja, rudenėjant vėl atgaivinanti Palangos miestą, sukelianti tokio džiugaus šurmulio ir šventiškos nuotaikos atmosferą?


Didžiausioje šventėje – didžiausias stalas

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 09 26 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį palangiškiai bei kurorto svečiai sėdo prie didžiausio bendro stalo – skubėjo į tūkstančio stalų šventę visai šeimai „Palangos stalas 2009“. Ši šventė šiemet pasižymėjo ne tik įvairių renginių, linksmybių gausa, bet ir pastatytu didžiausiu tikru stalu įžymiosios J.Basanavičiaus gatvės pradžioje.


Dar vienas rekordinis stalas

„Palangos tilto“ informacija, 2009 09 18 | Rubrika: Miestas

Penktadienį šovusi Kultūros centro direktoriui Nerijui Stasiuliui galvon staigi mintis netrukus buvo įgyvendinta. Rengiama didžiulė šventė „Palangos stalas“ iššaukė idėją sukurti ir mažiausią stalą. Šios užduoties ėmėsi tautodailininkas Linas Žulkus ir jam pavyko.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius