„Palangos stalas“ minių nepriviliojo, bet partijos nėrėsi iš kailio dėl žmonių dėmesio

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-09-24
Peržiūrėta
1320
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šiandien Palangoje šurmuliuoja "Palangos stalas 2016"
Šiandien Palangoje šurmuliuoja "Palangos stalas 2016"

Su tradicine švente „Palangos stalas 2016“ šį savaitgalį Palanga oficialiai atsisveikina su sezonu. Bet palydos didesnio palangiškių ir kurorto svečių dėmesio nesulaukė- šeštadienį popiet J. Basanavičiaus gatvėje žmonių nebuvo daug, prekyba vyko gan vangiai. Ne vieną baidė ir kainos: už charčio indelį sriubos prašė pustrečio euro, o už trijų moteriško delniuko dydžio blynų porciją – tiek pat.

Užtat į šventę atvyko su Palanga bičiuliškus santykius palaikančio Vokietijos Bergeno miesto merė, taip pat Vokietijos Oldenburgo miesto meras, o pagrindinė miesto promenada tapo rinkimų agitacijos vieta- praeivių dėmesio siekė čia agitacinius paviljonus pasistatęs Liberalsąjūdis, Lietuvos Žaliųjų ir Valstiečių sąjunga, Tėvynės Sąjunga- Lietuvos Krikščionys demokratai (TS-LKD) ir Socialdemokratų partija.

Laikrodžio rodyklėms rodant vidurdienį, miesto delegacija, su meru Šarūnu Vaitkumi priekyje, nužygiavo į Jūratės ir Kastyčio skverą, kur vyko šventės atidarymo ceremonija.

„Džiaugiuosi pirmą kartą galėdama dalyvauti tokioje šventėje. Miestas ir žmonės yra puikūs. Su Palanga esame partneriais jau penkis metus .Noriu pasidžiaugti, kad per tą laiką įvykdėme daug svarbių projektų,“  sakė  Bergeno saloje esančio Bergeno miesto merė. Penkerių metų bendradarbiavimo proga ji miesto merui įteikė atminimo dovaną.

Į šventę atvykęs kitos Vokietijos miesto, Oldenburgo,  meras Martinas Foigtas sveikino visus šventės dalyvius.

„Esu pirmąkart Palangoje ir Lietuvoje. Esu nustebintas, koks gražus miestas yra Palanga ir kokią išvystytą infrastruktūrą jūs čia turite. Džiaugiuosi matydamas itin švarų Palangos miestą ir, ko gero, man reikės jūsų gerąją patirtį tvarkant miestą parsivežti į Vokietiją,“- sakė svečias.

Jis merui Š. Vaitkui įteikė knygą apie Oldenburgą ir alaus, pagaminto vietos aludarių, buteliuką.

Sveikindamas meras Š. Vaitkus, dėkojo visoms kurorte sezoną dirbusioms tarnyboms.

„Ypač dėkoju pajūrio gelbėtojams, miesto komunalininkams, kurie ir per karštį, ir per lietų - 24 valandas tvarkė mūsų nuostabų miestą. Noriu padėkoti mūsų policijos pareigūnams, greitosios pagalbos žmonėms- visoms tarnyboms, kurios nėra abejingos Palanga. Dėkoju visiems šalies gyventojams, kurie nėra abejingi Lietuvos pajūrio kurortui, Palanga,“- sakė Š. Vaitkus.

Šventė buvo atidaryta merui ir Vokietijos miestų merams susidaužus mediniais šaukštais.

Netrukus po atidarymo pliūptelėjo lietus, bet, laimei, jis netrukus pasibaigė, nors dangus grasino krituliais.

Energingiausi visoje promenadoje buvo politikai, kurie stvarstė praeivius už skvernų ir siūlė lankstinukų, kvietė pasivaišinti kava, arbata ar kepinukais.

Buvo galima matyti daugumą kandidatų į Seimą Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje: TS-LKD kandidatą Vaidotą Bacevičių, Liberalų sąjūdžio kandidatą Jolitą Vaickienę, Socialdemokratų kandidatą Antaną Vinkų bei Valstiečių ir Žaliųjų Sąjungos (LVŽS) kandidatą Arūną Merkelį. Šventėje dalyvavo ir vienas LVŽS sąrašo lyderių bei Š. Vaitkaus geras bičiulis Saulius Skvernelis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos TS-LKD skyrius gegužės pabaigoje kreipimesi į partijos Prezidiumą primena, kad TS-LKD Palangos skyrius – vienas iš stipriausių skyrių Palangoje, o skyriaus pirmininkas ir miesto meras Šarūnas Vaitkus yra išrinktas meru trečiai kadencijai, o konservatoriai turi absoliučią daugumą miesto Taryboje.


Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) taryba šeštadienį, spalio 14 dieną, pašalino iš partijos parlamentarą Antaną Vinkų, į Seimą išrinktą Kretingos ir Palangos rinkimų apygardoje. Jis buvo tarp parlamentarų, nusprendusių priešgyniauti partijos vadovybės ir skyrių valiai – pasirašė už socialdemokratų ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų...


To niekas ir sapnuoti negalėjo: Socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirmininkas Danas Paluckas šį šeštadienį įvyksiančiame partijos Tarybos (jai be jo priklauso ir palangiškis Aleksandras Jokūbauskas) posėdyje balsuos už dešimties partijos bičiulių – tarp jų ir Antano Vinkaus, Seimo nario Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje –...


Su tradicine švente „Palangos stalas 2016“ praėjusį savaitgalį Palanga oficialiai atsisveikino su sezonu. Bet palydos didesnio palangiškių ir kurorto svečių dėmesio nesulaukė – šeštadienį popiet J. Basanavičiaus gatvėje žmonių nebuvo daug, prekyba vyko gan vangiai. Ne vieną baidė ir kainos: už charčio indelį sriubos prašė pustrečio euro, o...


Su tradicine švente „Palangos stalas 2016“ šį savaitgalį Palanga oficialiai atsisveikina su sezonu. Bet palydos didesnio palangiškių ir kurorto svečių dėmesio nesulaukė- šeštadienį popiet J. Basanavičiaus gatvėje žmonių nebuvo daug, prekyba vyko gan vangiai. Ne vieną baidė ir kainos: už charčio indelį sriubos prašė pustrečio euro, o...


Šventė „Palangos stalas“


Pasibaigus vasarai palangiškiai bei miesto svečiai tradiciškai kviečiami užbaigti vasaros sezoną, pasidžiaugti nuveiktais darbais, smagiai praleisti laiką. Rugsėjo 25-26 dienomis Palangos J. Basanavičiaus gatvė bus sklidina šurmulio, geros nuotaikos ir šventiškos atmosferos – vyks jau tradicija tapęs renginys „Palangos stalas 2015”....


Ir taip atsirado „Palangos stalas“...

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 09 26 | Rubrika: Miestas

Visus palangiškius suvienijanti ir tradicine tampanti šventė „Palangos stalas“ prikausto visų besirengiančių ir atvykusiųjų dėmesį. „Ilgasis stalas“ vilioja atvykti ir save parodyti jau antrus metus. O kaip gimė ir išsivystė tokia tobula idėja, rudenėjant vėl atgaivinanti Palangos miestą, sukelianti tokio džiugaus šurmulio ir šventiškos nuotaikos atmosferą?


Didžiausioje šventėje – didžiausias stalas

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 09 26 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį palangiškiai bei kurorto svečiai sėdo prie didžiausio bendro stalo – skubėjo į tūkstančio stalų šventę visai šeimai „Palangos stalas 2009“. Ši šventė šiemet pasižymėjo ne tik įvairių renginių, linksmybių gausa, bet ir pastatytu didžiausiu tikru stalu įžymiosios J.Basanavičiaus gatvės pradžioje.


Dar vienas rekordinis stalas

„Palangos tilto“ informacija, 2009 09 18 | Rubrika: Miestas

Penktadienį šovusi Kultūros centro direktoriui Nerijui Stasiuliui galvon staigi mintis netrukus buvo įgyvendinta. Rengiama didžiulė šventė „Palangos stalas“ iššaukė idėją sukurti ir mažiausią stalą. Šios užduoties ėmėsi tautodailininkas Linas Žulkus ir jam pavyko.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius