Visų akys šventėms – į naują Koncertų salę, bet kol nėra valdytojo, ji nieko nesiūlo

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2015-11-19
Peržiūrėta
1298
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Visų akys šventėms – į naują Koncertų salę, bet kol nėra valdytojo, ji nieko nesiūlo

Artėjant didžiosioms metų šventėms – Kalėdoms ir Naujiesiems metams, atsakingesni jau dėlioja, kur praleis jas: rezervuojasi viešbučius ar iš anksto domisi, kur galėtų Palangoje sutikti Naujuosius metus, kokie kurorte vyks renginiai. Palangos turizmo informacijos centro (TIC) telefonai kaista nuo teiraujančiųjų apie renginius naujojoje Koncertų salėje, bet tiek Centro darbuotojos, tiek kurorto kultūrininkai gūžčioja pečiais: „Kol nėra jos operatoriaus, komercinių renginių nebus...“

Palanga tradiciškai išlieka populiari
Besibaigiant 2015 metams domėjomės, ar jau jaučiamas svečių aktyvumas ir domėjimasis didžiosiomis metų šventėmis. Palangos turizmo informacijos centro (TIC) vyr. specialistė Alma Slaboševičienė pasakojo, jog šiuo metu pagrindinis domėjimosi objektas – Koncertų salės atidarymas.
Domisi tuo ne tik patys palangiškiai, bet ir svečiai iš visos Lietuvos. Pagrindiniai neatsakyti klausimai, užgriūvantys pastaruoju metu Turizmo informacijos centrą – kur galima įsigyti bilietus į salės atidarymą, kokia atidarymo programa, kokie artimiausi numatomi vyksiantys koncertai ir pan. Deja, kaip teigė TIC specialistė, kol kas šios salės, kol dar net neįvyko atidarymas, reklamuoti nėra galimybių: „Informacijos apie numatomus renginius dar neturime. Tačiau besidomintiems salės atidarymu, tenka pasakyti, jog bilietais į atidarymą neprekiaujama. Renginys organizuojamas tik turintiems pakvietimus. Tačiau nė kiek nenuostabu, kad gyventojai ir miesto svečiai domisi – naujasis kultūros objektas buvo puikiai išreklamuotas, todėl, kaip ir visada į naujus objektus, plūsta pažiūrėti, kol patenkinamas smalsumas“.

Koncertų salė laukia savo valdytojo
Kadangi numatytas Koncerto salės operatoriaus konkursas neįvyko, daugeliui yra neaišku, kas šeimininkaus Koncertų salėje. Palangos kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkas Nerijus Stasiulis „Palangos tiltui“ teigė, kad numatyta artimiausiu metu skelbti naują konkursą, tačiau faktą, jog nauja Vasaros estrada vis dar neturi šeimininko, jis vadina precedentiniu: „Tokio objekto nėra beveik visame Baltijos regione, turiu omenyje, tokios apimties ir tokio turinio. Tad šis klausimas, manau, aktyviai bus sprendžiamas valstybiniu lygmeniu – ar su savivaldybe, ar su Vyriausybe – ir koks nors sprendimas vis dėlto turės būti priimtas, nes toks objektas negali stovėti tuščias“.
Paklausus apie renginius, kurie numatomi organizuoti po naujosios salės atidarymo, N. Stasiulis teigė, jog dar su jais nėra viskas aišku. „Juridiškai kol kas negalima organizuoti jokių renginių, kol neturime koncesininko (Koncertų salės operatoriaus – aut.). Nebent mes, kaip savivaldybė, galime iki to laiko organizuoti ne komercinius renginius, t. y. tokius, kurių metų nebus gaunamos pajamos“, – sakė jis.
Palangos miesto savivaldybės Ekonominės plėtros skyriaus duomenimis, lapkričio 26 dienos Tarybos posėdžio metu bus aptariamas koncesininkų konkurso sąlygų keitimo klausimas, ir tik tuomet vėl bus skelbiamas pakartotinas konkursas.

Kas vyks Naujųjų metų naktį?
Kalbėdama apie šventinį laikotarpį, A. Slaboševičienė pasakojo, kad jau gana aktyviai klausinėjama, kokie koncertai vyks Naujametę naktį. Internetinėje svetainėje (www.palangatic.lt) daugelis viešbučių yra pateikę savo šventinius pasiūlymus, nurodę, kokią šventinę programą organizuos. Norintiems profesionalaus kultūrinio reginio, vyr. specialistė siūlo porą koncertų, vyksiančių naujų metų sutikimo dieną.
Palangos gintaro muziejaus koncertų salėje paskutiniąją metų dieną kviečiama palydėti su koncertine programa „Džiaze (ne) tik merginos“. Palangos kultūros centras jau ne pirmus metus gruodžio 31 d. organizuoja profesionalios muzikos koncertą Kurhauzo salėje „Palydint senuosius“. Paklausus apie svečius iš užsienio, Turizmo centro atstovė teigė, kad jau tradiciškai Palanga domisi svečiai iš artimiausio užsienio – Kaliningrado: vis klausinėja apie tradicinę eglučių alėją, eglės įžiebimą. Po truputį kurortu domisi ir Baltarusijos piliečiai. Netrūksta jau kelinti metai ir kaimynų latvių.

Aktyviausių dar tik laukiama
Kaip teigia A. Slaboševičienė, didžiausio domėjimosi apgyvendinimu, renginiais tradiciškai laukiama lapkričio pabaigoje ar gruodžio pradžioje, tačiau skambinančiųjų sulaukiama nemažai ir šiandien: „Domėjimosi aktyvumas, manau, panašus kaip ir ankstesniais metais. Reikia nepamiršti, kad svečiai kasmet tampa vis savarankiškesni ir ieško informacijos patys, tačiau besidominčių išties netrūksta“. Turbūt, specialistės manymu, kol kas dar žmonėms sunku pajusti tą kalėdinę nuotaiką, tad gal dėl šios priežasties daug kas ir neskuba, tačiau tvirtina jau daugeliui žinomą faktą, kad Palanga tradiciškai per Naujus metus išlieka populiari. „Kasmet būna labai graži, išpuošta ir žmonės vis atvažiuoja. Tikrai tikimės ne mažesnio svečių skaičiaus ir šiemet“, – kalbėjo pašnekovė.

Rezervuoti vietų viešbučiuose neskuba
Jau ne vienas Palangos viešbutis savo internetinėje svetainėje yra paskelbęs, kokią šventinę programą organizuos Naujųjų metų naktį, kokie pasiūlymai teikiami atvykstantiems ramiuoju Palangai metų laiku.
Viešbučio „Palangos vėtra“ direktorė Audra Vainoraitė taip pat patikino, kad rezervacijos šventiniam laikotarpiui jau prasidėjusios. Vadovė teigė, kad įprastai panašiu laikotarpiu pirmosios rezervacijos ir prasideda: „Galbūt tam įtakos turi specialūs pasiūlymai, kuomet rezervuojantiems kambarius iki gruodžio 1 dienos suteikiamos specialios nuolaidos. Tad norintys sutaupyti, tikrai nesnaudžia“.
Šis viešbutis turi paruošęs specialius pasiūlymus ne tik Naujųjų metų nakčiai, bet ir visam kalėdiniam laikotarpiui: savaitgaliai šeimoms, vaikų užimtumas, šventinės fotosesijos ir pan. Viešbučio vadovė pabrėžė, kad vis dėlto šventes sutikti Palangoje yra populiaru jau daug metų: „Daug kam Palanga asocijuojasi su romantika, kuomet pirmą naujųjų metų rytą gali nueiti pasivaikščioti prie jūros, apžiūrėti papuoštą kurortą, pasilepinti ramybe. Vis dėlto, manau, kad tai išskirtinė vieta, turinti trauką“. Paklausus, ar kurortu šventiniu laikotarpiu domisi svečiai iš užsienio, kol kas, viešbučio vadovės duomenimis, rezervacijas vykdo tik lietuviai, tačiau pažvelgus į ankstesniuosius metus, pernai bemaž 30 procentų svečių buvo iš Latvijos. Dažnai sulaukiama svečių ir iš Kaliningrado, Baltarusijos. Vadovė džiaugėsi, jog kasmet sulaukiama ir nuolatinių klientų, kurie noriai grįžta švenčių metu į Palangą.

Užsieniečių Naujųjų metų Palanga itin nedomina
Svečiai šventinio meto pasiūlymais domisi ir „Alangos“ viešbutyje, tačiau rezervuotis, administratorės teigimu, dar nelabai skubama.
„Užsienio svečiai kol kas šventėmis Palangoje domisi gana vangiai, daugiausia rezervacijų, šventinės programos užklausų viešbučiui pateikia lietuviai. Pernai vykusi šventinė programa svečių nenuvylė, tad panašią programą viešbutis siūlys ir šiemet“, – pasakojo viešbučio atstovė.
„Alanga“ taip pat turi pasiūlymų ne tik vienam Naujųjų sutikimo vakarui, bet organizuojama programa ir trijų dienų laikotarpiui, t. y. gruodžio 31 – sausio 3 dienomis. Administracijos duomenimis, sulaukiama nemažai užklausų dėl poilsio pasiūlymų visai šeimai, SPA paslaugų.

Svečius pasitiks su nauja programa
Užklausų šventiniam laikotarpiui po truputį jau nuo spalio mėnesio sulaukia ir viešbutis „Gabija“, tačiau didesnio aktyvumo laukiama gruodžio mėnesį. Viešbučio vadovė Nastasija Žutautaitė teigia, jog pajuto svečių iš Rusijos akivaizdų sumažėjimą. Jų skambina šiemet dėl Naujų metų šventimo kur kas mažiau nei pernai, tačiau svečių viešbučiui niekada netrūksta.
„Užklausų sulaukiame tikrai nemažai. Kol kas aktyvesni lietuviai. Turime, turbūt kaip ir kiekvienas viešbutis, savo nuolatinius klientus, kurie ne pirmi metai grįžta švęsti pas mus“, – kalbėjo pašnekovė.
Šiemet „Gabijos“ kolektyvas siūlo naują programą, kurios dar nėra buvę pateikę svečiams – magija dvelkiantį vakarą. Tačiau didžiausia naujovė – fejerverkų alternatyva. „Vietoj fejerverkų bandysime atlikti savotišką ritualą su gintaro dulkėmis, kuomet kiekvienas svečias sukurs lyg ir savo „fejerverką“. Programą papildys žinomas Lietuvos magas, gyva muzika. Tikimės, kad šis originalus mūsų pasiūlymas sulauks nemenko susidomėjimo“, – sakė viešbučio vadovė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Į ką atkreipti dėmesį renkantis naują skalbimo mašiną? Nusprendus įsigyti naują skalbimo mašiną vartotojams neretai kyla įvairių klausimų.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus penktadienio, vasario 12 d., popietę savo Facebook paskyroje pakvietė visus virtualiai aplankyti Kurhauzo medinėje dalyje esančią teatro salę.


Daugiabučių namų gyventojai, kurių laiptinės nėra periodiškai valomos šlapiuoju būdu, turėtų sunerimti. Atlikę mikrobiologinius ir parazitologinius tyrimus specialistai nešvariose Klaipėdos daugiabučių namų laiptinėse aptiko žmogaus sveikatai itin pavojingų užkratų – parazitų ir bakterijų. Neabejojama, kad situacija yra panaši ir kitų miestų daugiabučių...


Palangos koncertų salės fasadą puošiantis dainininko ir dainų tekstų autoriaus Stasio Povilaičio autografas oficialiai pripažintas didžiausiu parašu šalyje. Šį Lietuvos rekordą įregistravo agentūra „Factum“.


Koncesininko valdyti Palangos koncertų salę Palanga kol kas neturės – Vilniaus „Siemens“ arenos valdytojos bendrovės „Universali arena“ prašymu sustabdytas Palangos vasaros estrados koncesijos konkursas. Taip nusprendė Klaipėdos apygardos teismas, pritaikęs laikinąsias apsaugos priemones.


Ilgąjį kovo savaitgalį palangiškiai ir Palangos svečiai kviečiami pažiūrėti ir pasiklausyti populiariųjų miuziklų. Palangos koncertų salėje vėl karaliaus muzika – Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pristatys populiariausius miuziklus.


Artėjant didžiosioms metų šventėms – Kalėdoms ir Naujiesiems metams, atsakingesni jau dėlioja, kur praleis jas: rezervuojasi viešbučius ar iš anksto domisi, kur galėtų Palangoje sutikti Naujuosius metus, kokie kurorte vyks renginiai. Palangos turizmo informacijos centro (TIC) telefonai kaista nuo teiraujančiųjų apie renginius naujojoje Koncertų salėje, bet tiek...


Pasibaigus vasarai palangiškiai bei miesto svečiai tradiciškai kviečiami užbaigti vasaros sezoną, pasidžiaugti nuveiktais darbais, smagiai praleisti laiką. Rugsėjo 25-26 dienomis Palangos J. Basanavičiaus gatvė bus sklidina šurmulio, geros nuotaikos ir šventiškos atmosferos – vyks jau tradicija tapęs renginys „Palangos stalas 2015”....


Restauruoto Palangos Kurhauzo salę trečiadienį padabino puošnus, 18 a. antrosios pusės bronzinis sietynas. Jis į Palangą atkeliavo iš Vilniaus, Lietuvos dailės muziejaus fondų.


Iš piršto šiukšlių rinkliavos tarifus išlaužusiems politikams akys veriasi pamažu

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010 05 21 | Rubrika: Miestas

Lietuvos Vyriausybės pavyzdžiu Palangos valdžia paknapstomis skuba taisyti savo praėjusių metų pabaigoje pridarytų klaidų. Skirtumas tas, kad šalies valdžia tas klaidas iškepė per kelias naktis, o Palangos savivaldybė iki patvirtinimo atliekų rinkliavos tvarką gromulavo daugiau nei pusmetį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius