Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus: „J. Basanavičiaus gatvės Naujiems metams neplanuojame uždaryti, o tiltas šiemet bus veikiausiai uždarytas“

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-12-17
Peržiūrėta
1254
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus: „J. Basanavičiaus gatvės Naujiems metams neplanuojame uždaryti, o tiltas šiemet bus veikiausiai uždarytas“

Palangos policija informavo „Palangos tiltą“, kad policijos pareigūnai griežtai kontroliuoja automobilių atvykimą į Palangą, pirmąją patikros dieną, trečiadienį, buvo patikrinta 2000 automobilių, neįleista 100. Kaip Palangai sekasi vykdyti Vyriausybės nutarimą – nuo 2020 m. gruodžio 16 d. 00.00 val. iki 2021 m. sausio 3 d. 24.00 val. riboti asmenų išvykimą už savo savivaldybės teritorijos ribų? „Palangos tiltas“ kalbėjosi su Palangos meru Šarūnu Vaitkumi.

–Kokių priemonių ėmėsi ar dar imsis Palanga, kad garantuotų Vyriausybės naujų karantino suvaržymų įgyvendinimą Savivaldybėje?
–Jau nuo trečiadienio, gruodžio 16 d., yra apribotas įvažiavimas į kurortą. Prie kiekvieno įvažiavimo į miestą įrengti patikros postai, budi policijos pareigūnai, Norintieji įvažiuoti į Palangą, privalo pateikti atvykimo tikslą patvirtinančius dokumentus. Įvažiuoti į Palangą galima čia gyvenantiems ar turintiems nekilnojamąjį turtą, taip pat – dirbantiems, vykstantiems gydymo tikslais ar slaugyti sergantį asmenį. Policijos pareigūnai, taip pat – Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai stebi, kaip laikomasi karantino reikalavimų mieste – ar nesiburiuojama, ar taisyklingai dėvimos apsauginės veido kaukės ir kt.

–PT žiniomis, kai kurie viešbučiai, ypač individualiame privačiame sektoriuje, ketina teikti apgyvendinimo paslaugą švenčių dienomis. Ar Palangos Savivaldybė turi priemonių užtikrinti, kad tokių atvejų nebūtų?

–Viešbučio rezervacija nėra priežastis įvažiuoti į Palangą. Tai buvo akcentuota ir antradienį Vidaus reikalų ministerijos surengtame pasitarime. Tad atvykusiųjų į kurortą poilsio ir pramogų tikslais policijos pareigūnai neįleis į miestą.
Policijos pareigūnai dirba ne tik ties įvažiavimais į kurortą, bet ir pačiame mieste. Gavę pranešimą, pareigūnai turi teisę patikrinti bet kokią apgyvendinimo įstaigą, ir, jeigu joje gyvens ne Vyriausybės nutarime numatytais atvejais į Palangą atvykę asmenys (tai yra, darbo tikslu) ir nepateiks tam tikrų su darbu konkrečiai Palangoje susijusių dokumentų, bus traktuojama, kad pažeistos karantino sąlygos. Už tai yra numatytos baudos, kurios siekia fiziniams asmenims iki 1500 eurų, o juridiniams asmenims - iki 6 tūkst. eurų.
Naudodamasis proga dar kartą kreipiuosi į visus apgyvendinimo paslaugų teikėjus – būkime sąmoningi ir supratingi, rūpinkimės tiek savo, tiek ir aplinkinių saugumu. Epidemiologinė situacija šalyje yra grėsminga, bauginantys susirgimų COVID-19 ir mirčių nuo šios infekcijos skaičius kasdien vis auga. Deja, pagal mirtingumą jau esame lyderiai blogąja prasme Europoje. Niekas nežinome, kuris susitikimas, rankos paspaudimas, kuris bendras pasisėdėjimas prie arbatos puodelio kai kuriems iš mūsų gali tapti lemtingas – neapriboję bendravimo, keltume grėsmę ne tik sau, bet ir savo artimiesiems. Liūdnų pasekmių neatpirks jokie pinigai. Todėl susitelkime, neatverkime savo viešbučių, svečių namų durų svečiams, patys atsisakykime kelionių bei viešnagių. Tai būtina tam, kad kuo greičiau suvaldytume viruso plitimą ir pagaliau vėl galėtume grįžti į mums įprastą gyvenimą.

–Ar per naujus metus bus uždarytas Palangos tiltas ir J. Basanavičiaus gatvė?
–J. Basanavičiaus gatvės neplanuojama uždaryti, o jūros tilto uždarymas naujametinę naktį nėra naujiena – gruodžio 31 d. po pietų tai daroma kasmet. Ir nors šiais metais naujametinio fejerverko nebus, veikiausiai ir šiemet tiltas bus uždarytas, siekiant išvengti žmonių srautų ir susibūrimų. Turime būti supratingi ir saugoti vieni kitus.

 

Jūsų komentaras:

Vietinis 2020-12-19 00:04 (IP: 162.158.183.138)
Nebedurniuokit ir nebejuokinkit žmonių... Paranoja ir perdejimas arba piaras dvelkia iš Palangos

Taip pat skaitykite

Dujų ir biokuro kainoms pasiekus rekordines aukštumas, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ramina miestelėnus, kad, jeigu šiluma kurorte ir brangs, kol kas neaišku kiek.


Giminė – už mylios, o kaimynas – už tvoros. Taip savo įrašą savo Facebook puslapy antradienį, balandžio 6 d., pradėjo Palangos meras Šarūnas Vaitkus. „Šį pastaruoju metu itin aktualų posakį šiandien mums nuotaikingai priminė Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas. Pasirodo, mūsų kaimynai – Klaipėdos rajono savivaldybė...


Iš šeštadienio (sausio 16-osios) į sekmadienį (sausio 17-ąją), prieš pirmą valandą, Palangos rytų daugiabučių kvartale, kuriame dalis namų apšildomi tik elektra, dingo elektros energijos tiekimas. Elektra dingo Klaipėdos pl. 57 name, taip pat dalyje Sodų gatvės ir Vasaros gatvės daugiabučių. Elektros tiekimas po kelių valandų buvo atstatytas tik netikėtą...


J. Basanavičiaus gatvės Naujiems metams neplanuojama uždaryti, o jūros tilto uždarymas naujametinę naktį nėra naujiena – gruodžio 31 d. po pietų tai daroma kasmet, "Palangos tiltui" sakė Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Ir nors šiais metais naujametinio fejerverko, anot jo, nebus, veikiausiai ir šiemet tiltas bus uždarytas, siekiant išvengti žmonių...


Ar užsisakėte vienintelį Palangos laikraštį „Palangos tiltas“ 2021 metams? Dėl visų mūsų sveikatos patariame laikraštį kol kas užsisakyti nuotoliniu būdu: sumokant į „Palangos tilto“ banko sąskaitą AB SEB banke LT207044060006330540 (UAB „Palangos tiltas“ įmonės kodas – 301597537) ir pavedimo paskyroje nurodant adresą, kuriuo...


Meras Šarūnas Vaitkus penktadienį savo paskyroje Facebook paliko įrašą: "Manau, kad šiandieninis sprendimas pasiteisino miestą uždaryti 14.00 val."


Koronaviruso grėsmės akivaizdoje kai kurie palangiškiai panikuoja ir reikalauja, kad Palangos valdžia ribotų kitų šalių ar net kitų šalies savivaldybių gyventojų patekimą į Palangą.


Nacionalinėje krepšinio lygoje netrukus kovas pradėsiantiems kurorto krepšininkams – „Palangos kuršiams“ – sėkmės trečiadienį palinkėjo miesto meras Šarūnas Vaitkus bei mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas. Meras pasidžiaugė, kad „Palangos kuršiai“ savo puikiu žaidimu pagyvina miesto sportinį gyvenimą. 


Palangos miesto mokyklos naujiems mokslo metams pasirengusios

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 29 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto mokyklos naujuosius metus pasitinka atsinaujinusios – ugdymo įstaigose ne tik pagal poreikį suremontuoti kabinetai, bet ir atlikta daugiau svarbių darbų, kad teigiamus pokyčius pajustų tiek pedagogai, tiek ir mokiniai.


Inauguruotas miesto meras Šarūnas Vaitkus

"Palangos tilto" informacija, 2019 06 02 | Rubrika: Miestas

Vakar, vykstant Palangos kurorto sezono atidarymo šventei, iškilmingame renginyje Kurhauze buvo inauguruotas meras Šarūnas Vaitkus. Jo inauguracijos šventė prasidėjo vidurdienį šventomis mišiomis Palangos bažnyčioje. Po to į Kurhauzą susirinkusi naujai išrinktoji Palangos taryba, kviestiniai svečiai, kiti palangiškiai tapo liudininkais...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius