Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus: „Jeigu šiluma kurorte ir brangs, neaišku kiek. Mes esame pasidarę „namų darbus“

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-10-12
Peržiūrėta
2098
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Meras Šarūnas Vaitkus
Meras Šarūnas Vaitkus

Dujų ir biokuro kainoms pasiekus rekordines aukštumas, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ramina miestelėnus, kad, jeigu šiluma kurorte ir brangs, kol kas neaišku kiek.

„Žinoma, šilumos kaina pirmiausia priklausys nuo pasaulinių (kuro kainų) tendencijų, ir nuo biokuro kainos, ir nuo dujų kainos taip pat. Bet Vyriausybė ruošia priemones, kurios pristabdytų šilumos kainų augimą," – sako Š. Vaitkus.

Anot jo, Palanga atliko savo „namų darbus“ pasistačiusi biokuro katilinę, kai miesto šilumos ūkį dar valdė UAB „Litesko.“ 

„Jeigu tada mums būtų nepavykę tai padaryti, palangiškiai už šilumą būtų mokėję kaip vilniečiai – iki 80 procentų brangiau. Miesto šilumos ūkį valdant „Litesko“, kurorto šildyme dujos sudarė 60 procentų, o biokuras – 40 procentų. Dabar tas santykis atitinkamai yra 21 ir 79,“ – sakė Š. Vaitkus. 

„Kai mūsų ūkį valdė „Litesko", Kretingos rajono savivaldybė mums buvo pavyzdys, nes Kretingoje tada šilumos kaina buvo apie 30 procentų pigesnė nei Palangoje. Dabar Palangoje šilumos kaina yra ženkliai mažesnė nei Kretingoje," – sakė meras.

Pasak jį, labai svarbu, kad Palangoje sparčiai vyksta namų renovacija. 

„Renovuoti namai suvartoja ženkliai mažiau šilumos energijos,“ – pabrėžė meras Š. Vaitkus.

Palangoje yra renovuota apie pusė visų daugiabučių.

Jūsų komentaras:

Saulius 2021-10-13 10:23 ([email protected] / IP: 162.158.222.134)
Šaunu

Taip pat skaitykite

Palanga jau renovavo daugiau nei pusę visų kurorte esančių senų daugiabučių namų, ir renovacija tęsiasi. Prie renovuotų namų tvarkoma ir gyvenamoji aplinka. 


Palangoje pastarąjį savaitgalį leidęs vienos iš didžiausių Lietuvoje komunikacijos agentūrų atstovas prieš kelias dienas viešai pasidalijo savo įspūdžiais. Anot jo, praėjusio sekmadienio vakaro vaizdas prie vieno itin populiaraus Palangoje restorano priminė 90 – uosius, laikus, kai buvo įprasta puikuotis savo prabangiais automobiliais, o transporto priemonės prekinis ženklas buvo viskas – ir...


Penktadienį, balandžio 15 d., minint Tarptautinę kultūros dieną, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos  vadovai pasveikino bei išlydėjom gražių užtarnautų atostogų du mūsų miesto muzikos žiburius – Jūratę ir Jurgį Žalimus.


Į tiesų „Palangos tilto“ klausimą, ar kitais metais ves Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyrių į naujus savivaldybės Tarybos rinkimus, Šarūnas Vaitkus, TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkas ir Palangos miesto meras, neatsakė.


Gruodis skaičiuoja paskutines besibaigiančių metų dienas bei minutes, ir jau tuoj tuoj pasitiksime gražiausias žiemos šventes – šv. Kalėdas ir Naujuosius metus. Laukdami jų, atverkime savo širdis artėjančiam kalėdiniam stebuklui bei pasidalinkime gerumu ir šiluma su tais, kuriems to reikia.  


Dujų ir biokuro kainoms pasiekus rekordines aukštumas, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ramina miestelėnus, kad, jeigu šiluma kurorte ir brangs, kol kas neaišku kiek.


Giminė – už mylios, o kaimynas – už tvoros. Taip savo įrašą savo Facebook puslapy antradienį, balandžio 6 d., pradėjo Palangos meras Šarūnas Vaitkus. „Šį pastaruoju metu itin aktualų posakį šiandien mums nuotaikingai priminė Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas. Pasirodo, mūsų kaimynai – Klaipėdos rajono savivaldybė...


Vilniaus miesto savivaldybės valdomų sovietinių poilsio namų Palangoje, Vytauto g. 32, nuomos sutarties su UAB „Baltasis tigras“ pratęsimo svarstymas Vilnaus miesto savivaldybės Tarybos posėdyje prieš pat Kalėdas, gruodžio 23 d., įplieskė žiežirbų, o sostinės meras Remigijus Šimašius net žaibavo: „Kas vyksta su tuo pastatu, nepasikuklinčiau pavadinti, yra...


Inauguruotas miesto meras Šarūnas Vaitkus

"Palangos tilto" informacija, 2019 06 02 | Rubrika: Miestas

Vakar, vykstant Palangos kurorto sezono atidarymo šventei, iškilmingame renginyje Kurhauze buvo inauguruotas meras Šarūnas Vaitkus. Jo inauguracijos šventė prasidėjo vidurdienį šventomis mišiomis Palangos bažnyčioje. Po to į Kurhauzą susirinkusi naujai išrinktoji Palangos taryba, kviestiniai svečiai, kiti palangiškiai tapo liudininkais...


Jau beveik šimtadienį nuo miesto šilumos ūkio perėmimo mininti savivaldybės įmonė UAB „Palangos šilumos tinklai“ energingai ruošiasi didžiausiam išbandymui: naujajam šildymo sezonui. Jau kitą savaitę bus pradėta testuoti naujoji biokuro katilinė, įmonės specialistai baigia likviduoti lokalizuotus testuojant gedimus šilumos trasose...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius