Palangos miesto savivaldybė apdovanota Europos Tarybos ženklu už nepriekaištingą demokratinį valdymą (ELoGE)

"Palangos tilto" informacija, 2023-11-16
Peržiūrėta
684
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

VRM nuotrauka
VRM nuotrauka

Šis apdovanojimas reiškia, kad jį pelniusios savivaldybės administracija laikosi ET nustatytų Gerojo valdymo principų, o kurorto gyventojai teigiamai vertina savivaldybės darbą.

Ketvirtadienį, lapkričio 16 dieną, Vilniuje vyko Vidaus reikalų ministerijos kartu su Europos Taryba organizuota tarptautinė konferencija „Geras demokratinis valdymas ir svarstomoji demokratija“. Joje pristatytos naujausios Europos Tarybos Ministrų komiteto rekomendacijos dėl gero demokratinio valdymo ir svarstomosios demokratijos principų, aptariami galimi jų įgyvendinimo iššūkiai.

Renginio metu taip pat apdovanotos Europos Tarybos gero demokratinio valdymo ženklui (ELoGE) nominuotos šalies savivaldybės.

Tarp šiemet ELoGe ženklui nominuotų savivaldybių yra ir Palanga.

„Ačiū mūsų miesto bendruomenei: į Palangą parvežu jau trečiąjį šiais metais apdovanojimą. Šie metai Palangai gausūs aukštų įvertinimų ir apdovanojimų,“ – Palangos meras Šarūnas Vaitkus padėkojo savo Facebook įraše ketvirtadienį, lapkričio 16 dieną.

„Palangos tiltas“ primena, kad spalio pradžioje Palangos delegacija – ir meras – dalyvavo Lietuvos savivaldybių asociacijos „Auksinių krivulių“ nominacijų šventėje, kur už pasiekimus vienoje ar kitoje srityje pagerbiamos Lietuvos savivaldybės. 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija iš visų Lietuvos savivaldybių šiemet atrinko Palangą ir jos švietimo sistemą – Palanga pelnė „Auksinės krivulės“ apdovanojimą „Už teisingos švietimo sistemos kūrimą ir sudarytas galimybes kiekvienam mokiniui patirti ugdymo(si) sėkmę“. 

Merui Š. Vaitkui taip pat teko garbė būti apdovanotam už lgametį indėlį sprendžiant savivaldos problemas „Auksinės krivulės“ ženklu.

„O štai šiandien noriu darsyk padėkoti miesto bendruomenei ir pasveikinti – pelnytas dar vienas gražus įvertinimas.  Tam, kad būtų gautas minėtas ženklas, šiame procese aktyviai turėjo dalyvauti Savivaldybės administracijos darbuotojai, Tarybos nariai bei gyventojai. Projektas susideda iš kelių dalių: informacijos rinkimo, kaip mūsų savivaldybė atitinka dvylika gero valdymo principų, gyventojų bei Savivaldybės administracijos ir Tarybos narių apklausų,“ – sako meras Š. Vaitkus.

„Ačiū Vidaus reikalų ministerijai ir ypač mūsų miesto gyventojams už tokį aukštą mūsų Savivaldybės įvertinimą. Sveikinu Palangos bendruomenę su dar vienu gražiu ir svariu apdovanojimu.“

ELoGe ženklą nominantams įteikė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir Europos tarybos atstovė Claudia Luciani.

 

„Palangos tilto“ info

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šis apdovanojimas reiškia, kad jį pelniusios savivaldybės administracija laikosi ET nustatytų Gerojo valdymo principų, o kurorto gyventojai teigiamai vertina savivaldybės darbą. Ketvirtadienį, lapkričio 16 dieną, Vilniuje vyko Vidaus reikalų ministerijos kartu su Europos Taryba organizuota tarptautinė konferencija „Geras demokratinis valdymas ir svarstomoji demokratija“. Joje pristatytos...


10-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos 7-asis posėdis įvyks lapkričio 23 d. 9 val. Savivaldybės administracijos salėje., Gintaro g. 33A, Palangoje. Į darbotvarkę įtraukti šie sprendimų projektai.


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir...


Palangos miesto savivaldybė ir Klaipėdos universitetas plėtos abipusiai naudingą bendradarbiavimą. Tai patvirtinančią sutartį penktadienį pasirašė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir Klaipėdos universiteto rektorius, prof. dr. Artūras Razbadauskas.


Kaip ir kiekvienais metais, Palangos miesto savivaldybė, rūpindamasi savo miesto gyventojų saugumu, prisidėjo prie Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos organizuojamos akcijos „Gyvenkime saugiai“. 


Savivaldybė antradienį, spalio 26 d., pranešė, kad mirė buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Vincas Nesteckis. „Savivaldybė reiškia nuoširdžią užuojautą jo šeimai ir artimiesiems. Sunkią netekties valandą telydi jus paguoda ir dvasios stiprybė,"  sako Palangos miesto savivaldybė.


Dvejus metus tyrusi galimus konkurencijos pažeidimus Palangos miesto savivaldybės sutartyje su „Palangos komunaliniu ūkiu“, praėjusią savaitę Konkurencijos taryba rado „kabliuką“ viename iš 15 tirtų punktų. Palangos miesto savivaldybei skirta bauda už, kaip nurodoma minėtos tarybos rašte, ribotą konkurenciją, kuomet Savivaldybės kontroliuojamai įmonei buvo paskirta prižiūrėti išimtinai tik...


Lapkričio 30-ąją, vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė apdovanojo keturiolika Lietuvos savivaldybių Europos Tarybos ženklu už nepriekaištingą valdymą. Palangos tarp nominančių nėra, tačiau PT primena, kad 2017 metų vasarą už indėlį plėtojant tarptautinius santykius bei propaguojant europines vertybes Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja Palangai skyrė jau trečiąjį...


Palangos miesto savivaldybė yra įsigijusi įvairių apsaugos priemonių (respiratorių, vienkartinių veido kaukių, apsauginių kostiumų ir kt.), būtinų kontaktuojantiems su galimai koronaviruso infekcija užsikrėtusiais ar turėjusiais kontaktą su koronavirusu sergančiais asmenimis. Dar 340 respiratorių dovanojo poilsio namai „Baltija“.


Palangos miesto savivaldybė kviečia sveikus, rizikos grupei nepriklausančius pilnamečius asmenis tapti savanoriais ir padėti organizuojant izoliuotų ar turėjusių kontaktą su sergančiais koronaviruso liga asmenų maitinimą, transportavimą, apgyvendinimą ir pan.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius