Palangos miesto VVG 2023-2029 m. vietos plėtros strategijos projekto pristatymas bendruomenei

Palangos tiltas, 2023-09-18
Peržiūrėta
752
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto VVG  2023-2029 m. vietos plėtros strategijos projekto pristatymas bendruomenei

Palangos miesto vietos veiklos grupė (toliau – VVG) gavo finansavimą Palangos miesto VVG 2023- 2029 m. vietos plėtros strategijai (toliu – VPS) parengti. Vietos plėtros strategiją Palangos miesto VVG rengia ir įgyvendina pagal 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos, patvirtintos Europos Komisijos 2022 m. rugpjūčio 3 d. sprendimu Nr. C(2022) 5742 (toliau – 2021–2027 metų investicijų programa), 4 prioriteto „Socialiai atsakingesnė Lietuva“ 4.7 uždavinį „Skatinti aktyvią įtrauktį, siekiant propaguoti lygias galimybes ir aktyvų dalyvavimą ir gerinti įsidarbinamumą“ ir 4.9 uždavinį „Didinant socialinę ir ekonominę marginalizuotų bendruomenių, migrantų ir nepalankias sąlygas turinčių grupių integraciją įgyvendinant integruotas priemones, įskaitant aprūpinimą būstu ir socialinių paslaugų teikimą“.

Labai svarbu, kad į viešojo valdymo procesus būtų įtraukti ir visuomenės nariai, į tai atsižvelgiama ir rengiant Palangos miesto VVG.

Rugsėjo 7 dieną Palangos bendruomenės namuose įvyko VPS projekto pristatymas Palangos miesto bendruomenei. Bendruomenei buvo pristatyti Palangos miesto gyventojų bei bendruomenių apklausos rezultatai, pagal kuriuos buvo formuojamas VPS projekto tikslas bei uždaviniai. Iš Palangos miesto gyventojų bei bendruomenių iš vis buvo gauta 14 projektinių idėjų, rengiamai VPS.

Bendruomenei dalyvaujant lygiomis teisėmis su kitais partneriais stiprinami ryšiai tarp žmonių, verslo, valdžios institucijų, didinamas įvairių sektorių interesų grupių tarpusavio pasitikėjimas. Galimybė spręsti iššūkius perduodama tiems žmonėms, kurie juos patiria, tačiau nesitikima, kad jie tuos iššūkius išspręs vien savo jėgomis.

Jau netrukus strategija bus teikiama tvirtinti Klaipėdos regiono plėtros tarybai ir Palangos miesto savivaldybės tarybai, o tuomet bus pateikta ir Vidaus reikalų ministerijos vertinimui.

Papildomą informaciją teikia Palangos miesto savivaldybės administracijos Ekonominės plėtros skyrius telefonu (8 460) 51 225 arba el.paštu [email protected].

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės taryba patvirtino Palangos miesto savivaldybės 2023 metų ataskaitų rinkinį.


Palangos miesto savivaldybės 2023 metų biudžetas Savivaldybės tarybos buvo partvirtintas 2023 m. vasario 3 d. sprendimu.


Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ „Žiogelių“ grupės vaikai su jų mokytoja Jūrate Mikalajūnaite dalyvavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamame projekte „Sveikata visus metus 2023“. Palangos miesto vietos veiklos grupė (toliau – VVG) gavo finansavimą Palangos miesto VVG 2023- 2029 m. vietos plėtros strategijai (toliu – VPS) parengti. 
Nauji metai atneša naujus iššūkius, tikslus ir svajones. Tam, kad didžiausi norai išsipildytų, nepakenks krislelis magijos – štai kelios vietos Lietuvos pajūryje, padedančios troškimus paversti realybe.


Pasibaigus Palangos miesto savivaldybės 2011–2020 m. strateginio plėtros plano įgyvendinimo laikotarpiui bei pasikeitus socialinei ir ekonominei aplinkai savivaldybėje, buvo parengtas naujasis Palangos miesto savivaldybės strateginis plėtros planas.  


Trečiadienį, liepos 23 d., į pirmą pasitarimą Savivaldybėje rinkosi Palangos miesto strateginio plėtros plano iki 2030 m. rengėjai – įmonės UAB „Smart Continent“ atstovai – bei iš Savivaldybės atstovų sudarytos koordinacinės darbo grupės nariai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius