Palangos paplūdimiuose – dumblių antplūdis

Aistas MENDEIKA, 2009-08-22
Peržiūrėta
132
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuo praėjusio ketvirtadienio ryto Palangos komunalininkai energingai pluša Baltijos pakrantėje – paplūdimiai valomi nuo įvairių dumblių, taip vadinamų kerpių ir kitokių jūros į krantą išmetamų „lobių“.

 

Tokį kiekį jūros išskalaujamų dumblių bei kitokios augmenijos vargiai prisimena net ir kurorto senbuviai. Šiek tiek rugpjūčio mėnesį jų atsirasdavo, bet daug mažiau. Pasak UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotojo Stepo Šepučio, darbuotis pradedama 5 val. ryto. Kasdien iki 10 val. į krovininius automobilius pakraunama per 100 kub. metrų dumblo. Itin storas jo sluoksnis susikaupė prie Rąžės žiočių. „Tačiau didžiausia problema yra tai, kad ant kranto išmesta tik nedidelė dalis dumblo. Kur kas daugiau jo yra vandenyje, iš kurio jo negalime „iškabinti“, - „Palangos tiltui“ sakė S.Šeputis.

Baltijos išmetami dumbliai nėra kokios nors kenksmingos medžiagos. Pasak specialistų, tai net labai geros trąšos. Tačiau ilgiau pabuvę krante jie pradeda skleisti nemalonų kvapą, todėl poilsiautojams malonumo tikrai nesuteikia.

Pasak S.Šepučio, surinkti dumbliai vežami į savivaldybei priklausantį karjerą ir ten kompostuojami. Tik blogai, kad jų transportavimas brangiai kainuoja – važiuoti paplūdimio smėliu galima ne su bet kokiu automobiliu, taip pat reikalingi ir keli traktoriai. Be to, dirbti galima tik iki 10 val. ryto, nes vėliau pajūrį užkariauja poilsiautojai.

Toks gausus Baltijos išmetamų dumblių ar palangiškių vadinamų kerpių „laimikis“ vargu ar atsirado šiaip sau. Anot mokslininkų, Baltijos jūroje sparčiai daugėja azoto, fosforo bei kitų jūros dumblių augimą skatinančių medžiagų. Jūros dumbliai sugeria didelį vandenyje esančio deguonies kiekį, pasmerkdami kitus organizmus hipoksijai – deguonies trūkumui. Tai skatina taip vadinamų „mirties zonų“ atsiradimą. Tokia zona yra ir Baltijos jūroje, o dydžiu ji prilygsta Danijai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ankstyvą darbo dienos rytą, kuomet dauguma poilsiautojų dar miega, Palangos paplūdimiai būna dar beveik tušti – čia galima sutikti tik vieną kitą sportininką ar aktyviai dieną pradėti mėgstantį palangiškį ar kurorto svečią. Ir, be abejo, nuo ankstyvo ryto paplūdimyje triūsiančius Palangos komunalininkus.


Palangos paplūdimiai šią vasarą bus valomi moderniau.


Rugsėjo 5-27 dienomis Karinės jūrų pajėgos kartu su JAV kariais vykdys Baltijos jūros pakrantės ir jūros dugno apžiūros darbus. Darbų vykdymas numatomas šviesiu paros metu (6-22 val.). Darbų metu Baltijos jūros priekrantės zonoje (Kunigiškių, Nemirsetos, Melnragės paplūdimių prieigose) plaukios Karinių jūrų pajėgų valtis su įgula bei dugno tyrimo įranga. Tuo pačiu metu...


Palangos paplūdimiuose – moderni smėlio valymo technika

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 14 | Rubrika: Miestas

Palangos paplūdimiuose nuo rugpjūčio 14 d. triūsia nauja ir moderni smėlio valymo mašina „BeachTech Marina“. Ekonomiškai ir tyliai dirbanti savaeigė technika kol kas neturi analogo Baltijos jūros regione. Tokios technikos Palangai bei Šventajai labai trūko, nes anksčiau kurorto paplūdimiuose stambesnės atliekos buvo surenkamos rankiniu būdu. 


Kažin ar esu kada nors Palangoje gėręs skanesnę arbatą kaip vakar Senojo turgaus gatvėje duris atvėrusioje mažytėje jaukioje arbatinukėje „Skubis“.


Vasaros įkarštyje komunalininkai sprendžia ne tik kurortines problemas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 07 19 | Rubrika: Miestas

Įsibėgėjus vasarai Palangos komunalininkai dirba be atokvėpio – jie privalo suspėti išspręsti ne tik „kurortines“ problemas, bet ir nepamiršti pasirūpinti vietos gyventojų, palangiškių, poreikiais. Kurorto tvarkytojų diena prasideda labai anksti – jau 5 val. ryto komunalininkai triūsia paplūdimyje bei miesto gatvėse. Išvežamos...


Koks didžiausias šalyje dienraštis? „Lietuvos rytas“. Koks vienas iš dvejų stipriausių Lietuvos krepšinio klubų? „Lietuvos rytas“. Dar su tokiu vardu galime rasti vieną didžiausių šalyje spaustuvių, daug ambicijų turinčią televiziją. Nuo praėjusio šeštadienio dienraštis Palangoje ne tik rūpinsis laikraščio prenumerata ir žiniomis Palangoje, bet ir „Lietuvos ryto“ kavine J. Basanavičiaus...


Iš paplūdimio išvežta 400 tonų dumblių

„Palangos tilto“ informacija, 2010 09 06 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę Palangos paplūdimyje, nuo Centrinės gelbėtojų stoties iki Palangos tilto, visus itin nustebino išmestų dumblių gausa. Kaip pasakojo UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus, išvežta 400 tonų dumblių.


Į krantą išplaukė ruoniukas

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 27 | Rubrika: Miestas

Vakar priešpiet į jūros krantą, ties Birutės parku, išplaukė mažas ruoniukas.


Palangos paplūdimiuose – dumblių antplūdis

Aistas MENDEIKA, 2009 08 22 | Rubrika: Miestas

Nuo praėjusio ketvirtadienio ryto Palangos komunalininkai energingai pluša Baltijos pakrantėje – paplūdimiai valomi nuo įvairių dumblių, taip vadinamų kerpių ir kitokių jūros į krantą išmetamų „lobių“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius