Palangos pasiekimus švietimo srityje įvertino Lietuvos savivaldybių asociacija

Linas JEGELEVIČIUS, Livija GRAJAUSKIENĖ, 2013-10-14
Peržiūrėta
594
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Garbingas apdovanojimas - mero Š.Vaitkaus rankose.
Garbingas apdovanojimas - mero Š.Vaitkaus rankose.

Nors Palanga galbūt labiausiai apdovanojimo tikėjosi kultūros srityje, bet Lietuvos savivaldybių asociacijos kasmet organizuojamos „Auksinės krivūlės“ apdovanojimuose šiemet laimėta „Auksinė krivūlė“ švietimo srityje buvo malonus, bet garbingas netikėtumas. Jo Palanga sulaukė praėjusį penktadienį, minint Lietuvos vietos savivaldos 80-metį – Vilniuje vykusio iškilmingo renginio metu kurorto atstovams įteikta „Auksinė krivūlė“ už veiksmingą žmogiškųjų ir materialinių išteklių panaudojimą siekiant ugdymo kokybės.

 

Aštuonerius metus suskaičiavusi tradicija

Šį apdovanojimą Palangai skyrė Švietimo ir mokslo ministerija.

Lietuvos savivaldybių asociacijos organizuojami Auksinės krivūlės apdovanojimai geriausioms šalies Savivaldybėms, nusipelniusioms įvairiose srityse – jau aštuonerius metus suskaičiavusi tradicija. Renginio metu kasmet visų šalies ministerijų vadovai paskelbia savo „Auksinės krivūlės“ laureatę – labiausiai tam tikroje srityje pasižymėjusią savivaldybę – bei įteikia apdovanojimą.

Iškilminga laureatų apdovanojimų ceremonija šiemet vyko Nacionaliniame operos ir baleto teatre. Buvo varžytasi dėl 15 „Auksinių krivūlių“.

Palangai šiemet atstovavo Seimo narys Pranas Žeimys, kurorto meras Šarūnas Vaitkus, Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė, miesto Tarybos nariai Dainius Želvys, Vaidas Šimaitis, Gediminas Valinevičius, Danas Paluckas, taip pat – Savivaldybės administracijos Ekonominės plėtros skyriaus vedėja Irena Šatkauskienė.

Renginio metu tarp geriausių šalies savivaldybių paskelbtas ir Palangos vardas – kurortui skirta Švietimo ir mokslo ministerijos „Ausinė krivūlė“ už veiksmingą žmogiškųjų ir materialinių išteklių panaudojimą siekiant ugdymo kokybės.

Miesto meras Š. Vaitkus pabrėžė, jog ši „Auksinė krivūlė“ – didžiulis visų kurorto švietimo srities atstovų įvertinimas. „Labai džiaugiuosi, kad jaunieji palangiškiai demonstruoja puikius mokymosi rezultatus. Tai tik patvirtina, kad mūsų pedagogai yra kvalifikuoti, Savivaldybės administracija, Švietimo skyrius puikiai dirba, o vaikai yra gabūs. Jų dėka esame tarp geriausių šalies Savivaldybių, už tai visiems esu labai dėkingas“, – kalbėjo meras Š. Vaitkus.

 

Miestas žengia teisinga kryptimi

„Nepaprastai smagu ir džiugu, kad Palangos savivaldybės pasiekimai per tokį trumpą laiką antrą kartą pastebimi ir įvertinami „Auksinės krivūlės“ apdovanojimu, – sakė Š. Vaitkus. – Prieš metus, 2011-aisiais, buvome apdovanoti kaip geriausia savivaldybė per metus sugebėjusi gauti daugiausia lėšų iš ES fondų turizmo infrastruktūrai: Birutės parko rekonstrukcijai, naujo kempingo bei Sporto komplekso statyboms bei kitiems projektams įgyvendinti. Šiais metais „Auksinę krivūlę“ mums skyrė Švietimo ir mokslo ministerija, įvertinusi tiek visų kurorto pedagogų, tiek mokyklų vadovų, tiek Savivaldybės darbą švietimo srityje. Belieka tarti nuoširdų ačiū visiems, kurie savo darbu ir pasiekimais prisidėjo prie šio įvertinimo“.

Pasak Palangos mero, tai, kad šiemet pastebėti miesto savivaldybės pasiekimai švietimo ir mokslo srityje – ne atsitiktinumas: vadinasi, švietimo reforma buvo atlikta teisingai, Palangos savivaldybės mokyklų bei ikimokyklinių ugdymo įstaigų pedagogų veikla pastebima visos Lietuvos kontekste, o apie moksleivių pasiekimus liudija jų mokslo ir žinių įvertinimai – nuo prizų ir apdovanojimų šalies ir tarptautiniuose konkursuose bei olimpiadose iki brandos egzaminų vertinimų bei stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatų.

„Kaip žinote, savivaldybių Lietuvoje – 60. Ir pakliūti tarp 15 apdovanotųjų vos po metų pertraukos – didžiulis viso miesto darbų įvertinimas. Vadinasi, tiek visų sričių specialistai, šiuo atveju švietimiečiai, tiek Savivaldybės administracija, tiek politikai – visi mes vieningai žengiame teisinga mūsų miestą link aukštų Lietuvoje įvertinamų pasiekimų vedančia kryptimi“, – akcentavo meras.

 

Įvertinimai – nenuspėjami

„Kai važiuoji į tokius renginius, niekada nežinai, ko tikėtis, – paklausta, ar buvo tikėtasi, jog Palanga bus įvertinta būtent už veiksmingą žmoniškųjų išteklių panaudojimą siekiant ugdymo kokybės, sakė Palangos miesto savivaldybės Ekonominės plėtros skyriaus vedėja I. Šatkauskienė. – Žinoma, norėjome būti pastebėti ir tikėjomės, jog būsime įvertinti, tačiau nenoriu komentuoti, kokioje srityje „krivūlės“ vylėmės“.

Pasak I. Šatkauskienės, savivaldybių vertinimai būna labai įvairūs ir nenuspėjami. Tą pabrėžė daugumos savivaldybių, kurių atstovai kilo į sceną atsiimti Lietuvos savivaldybių asociacijos iniciatyva įsteigtų „Auksinės krivūlės“ apdovanojimų atstovai, sakę, jog įvertinimas būtent toje srityje, už kurią jie buvo apdovanoti, jiems buvęs išties netikėtas.

Tarybos narys, verslininkas V. Šimaitis prisipažino, kad švietimo sritis nėra jam „artimiausia sritis“ ir atskleidė, kad Palangos delegacija tikėjosi apdovanojimo kultūros srityje už pasiekimus organizuojant „Palanga-2013-ųjų metų Lietuvos kultūros sostinė“.

„Bet toks pripažinimas švietimo srityje – dvigubai malonus“, – sakė Tarybos narys.

„Auksinės krivūlės“ laureate Palanga tapo jau trečią kartą, iš jų – du kartus šią kadenciją. Kaip minėjome, 2011 m. kurortas geriausiu pripažintas Ūkio ministerijos – tąkart Palanga įvertinta kaip Savivaldybė, per metus sugebėjusi gauti daugiausiai ES struktūrinių fondų lėšų turizmo infrastruktūrai plėtoti. Pirmoji Palangos „Auksinė krivūlė“ įteikta 2005 m. – apdovanojimą tąkart skyrė Sveikatos apsaugos ministerija.

Jūsų komentaras:

2013-10-20 09:29 (IP: 86.100.46.182)
Tačiau buvo ir keistų apdovanojimų. Galbūt Krašto apsaugos ministerijai pritrūko išmonės, už ką padėkoti Palangos miesto savivaldybei, todėl skyrė apdovanojimą „Už ilgalaikį bendradarbiavimą“. O Švietimo ir mokslo ministerija Palangos miesto savivaldybei sugalvojo nominaciją labai keistu biurokratiniu pavadinimu - „Už veiksmingą žmogiškųjų ir materialinių išteklių panaudojimą siekiant ugdymo kokybės“. Turbūt tik pati ministerija suprato, už ką ji dėkoja.

... 2013-10-16 15:43 (IP: 5.79.81.200)
del garbes pomidoras baigia issinerti is odeles

taigi 2013-10-16 10:53 (IP: 78.61.204.18)
Ar mes neturime švietimo skyriaus vadovo,kuriam priklausė šį apdovanojimą atsiimti.Tikrai,kad jau baigia nusibosti mero išsišokimai.

Pastaba 2013-10-16 10:45 (IP: 198.96.155.3)
tegu talpina kuo daugiau, taip greiciau visiems nusibos ir isrinks tikra solidu mera, o ne kazkoki pienburni!

Algis 2013-10-16 09:13 (IP: 78.61.51.119)
Gerbiu merą, bet ar būtina kiekviename laikraščio numeryje talpinti jo nuotraukas ? ?

Taip pat skaitykite

Ekonomikos ir inovacijų ministerijai skyrus milijonus eurų smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams testuoti dėl koronaviruso, Palangos smulkieji verslininkai kol kas neskuba pasinaudoti tokia galimybe. Kaip „Palangos tiltą“ pirmadienio popietę informavo Jūratė Mikutienė, Palangos poliklinikos (Palangos asmens sveikatos priežiūros centro – aut.) direktorė, praėjusį penktadienį...


Kaip „Palangos tiltą“ informavo Palangos miesto Savivaldybė, iš 123 kurorte dirbančių slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugas teikiančių asmens sveikatos priežiūros bei socialinių paslaugų įstaigų darbuotojų skiepytis neprieštarautų 81. Anot Savivaldybės, reikėtų paskiepyti 15 Palangoje dirbančių medikų, susijusių su labai didele sąlyčio su užsikrėtusiais rizika....


Kai kuriems Nidos verslininkams ši vasara buvo auksinė. Jų pelnas buvo tris kartus didesnis nei pernai. Bet buvo ir tokių, kurie nesulaukę vokiečių turistų liko be pajamų. Tuo tarpu Palangos verslininkai taip pat ploja rankomis, nes šią vasarą pajamos išaugo ir kurortas tikrai negalėjo skųstis poilsiautojų stygiumi.


Buvęs emigrantas, asosiacijos Ex-emigrantai įkūrėjas ir prezidentas Dovydas Petrošius zuja tarp Vilniaus bei Palangos. Energingas jaunas vyras aktyviai patarinėjo Gitanui Nausėdai Prezidento rinkimų kampanijos metu, o ypač didelis Dovydo rūpestis – ekologija. „Palangoje trūksta proveržio žaliosios energetikos srityje,“ – sakė jis „Palangos tiltui.“


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Trečiadienį, rugsėjo 18 d., Palangos meras Šarūnas Vaitkus dalyvavo Lietuvos savivaldybių asociacijos, kurios viceprezidentu jis yra, posėdyje.


Penktadienį, rugsėjo 6 d., Palangoje susirinko šalies miestus tvarkančių įmonių atstovai – kurorte vyko Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacijos (SKIA) tarybos posėdis, kurio metu buvo aptariami šalies komunalininkams aktualiausi klausimai. „Palangos komunalinis ūkis“ šios asociacijos veikloje dalyvauja dar tik pirmus metus, tad ir SKIA...


Švenčiant Lietuvos vietos savivaldos dieną, praėjusį penktadienį įvertintos ir apdovanotos didžiausią pažangą atskirose srityse padariusios savivaldybės bei apdovanoti žmonės, prisidėję, kad vietos savivalda taptų stipresnė, efektyvesnė ir artimesnė kiekvienam gyventojui. Pernai laimėjusi „Auksinę krivūlę“ švietimo srityje, šiemet Palanga liko be...


Nors Palanga galbūt labiausiai apdovanojimo tikėjosi kultūros srityje, bet Lietuvos savivaldybių asociacijos kasmet organizuojamos „Auksinės krivūlės“ apdovanojimuose šiemet laimėta „Auksinė krivūlė“ švietimo srityje buvo malonus, bet garbingas netikėtumas. Jo Palanga sulaukė praėjusį penktadienį, minint Lietuvos vietos savivaldos 80-metį –...


„Didžiausias įspūdis – pačios Danijos Vyriausybės keliami uždaviniai ir tikslai. Įsivaizduokite – strateginiai planai dėliojami iki 2050-ųjų metų, o itin daug dėmesio juose skiriama atsinaujinantiems energijos šaltiniams. Dabar gal skamba kaip utopija, tačiau planuojama iki to laiko visą Danijoje sunaudojamą energiją gauti iš vadinamųjų alternatyvinių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius