Palanga gavo ypatingą „Auksinę krivūlę“ – už išskirtinius pasiekimus švietimo srityje, meras Šarūnas Vaitkus – „Auksinės krivūlės riterio“ statulėlę (FOTO GALERIJA)

Linas JEGELEVIČIUS, 2023-10-10
Peržiūrėta
1755
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga gavo ypatingą „Auksinę krivūlę“ – už išskirtinius pasiekimus švietimo srityje, meras Šarūnas Vaitkus – „Auksinės krivūlės riterio“ statulėlę (FOTO GALERIJA)

Aštuonioliktą kartą Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) rengiamų apdovanojimų ceremonijoje visų 14 šalies ministerijų, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje, Lietuvos verslo konfederacijos ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos vadovai Vilniuje, Compensa koncertų salėje, penktadienį, spalio 6 dieną, įteikė apdovanojimus konkrečiose srityse labiausiai pasižymėjusioms savivaldybėms.

Palangos gavo ypatingą kurortui ir jos bendruomenei „Auksinę krivūlę“ – už ypatingus pasiekimus savivaldybės švietimo srityje.

O kurorto meras Šarūnas Vaitkus buvo vienas iš trijų savivaldybininkų, kuris susilaukė aukščiausio LSA apdovanojimo – „Auksinės krivūlės riterio“ statulėlės.

Atsiimdamas apdovanojimą Savivaldybei Š. Vaitkus sakė: „Savivalda yra arčiausiai žmonių. Žmonės yra arčiausiai mūsų. Laikydamas krivūlę, tikrai žinau, kokia stipri yra Palangos švietimo bendruomenė. Kokie stiprūs mūsų miesto mokytojai – ir pensijinio amžiaus, ir jauni. Vakar pasitikome iš Kauno grįžusį mūsų metų mokytoją („Palangos tiltas“ jau rašė, kad  Palangos senosios gimnazijos geografijos mokytojas ekspertas Nerijus Vaišvilas tapo Metų mokytojo premijos laureatu – L. J.), kurio mokinys Pasaulio jaunųjų geografų olimpiadoje užėmė antrą vietą, o svarbiausia, kad šis mokytojas išugdė ne vieną kartą žingeidžių mokinių, gerų žmonių. Mūsų senoji gimnazija, progimnazija, pradinė mokykla, kitos ugdymo įstaigos iš tikrųjų pasižymi labai gerais pedagogais. Nenuostabu, kad Palangos vaikai rodo labai aukštus pasiekimus, o Palangos švietimo sistema daug kam – pavyzdinė. Tai – visos kurorto švietimiečių bendruomenės darnaus ir kūrybingo darbo vaisius. Žemai galvą lenkiu prieš mūsų kurorto visus mokytojus, esu labai dėkingas mūsų savivaldybės administracijai.“

Sulaukęs „Auksinės krivūlės riterio“ statulėlės, Š. Vaitkus sakė, kad „Palanga yra visų“.

„Tai – kurortas, kuris per sezoną svetingai priima daugiau kaip milijoną svečių. Joje ilsisi 85 procentai Lietuvos piliečių,“ – pabrėžė didžiausio šalies kurorto meras ir, mostelėjęs į salės kraštą, kur sėdėjo Palangos savivaldybės atstovai – vicemerė Akvilė Kilijonienė, vicemeras Antanas Rimantas Mikalkėnas, administracijos direktorė Violeta Staskonienė, Tarybos nariai Arvydas Martinkėnas, Ilona Pociuvienė ir Eimutis Židanavičius bei palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas – pridūrė: „Dėkoju jums, mano komanda. Jūs visi – čia ir tie, kurie liko Palangoje – nuostabūs žmonės.“

Š. Vaitkus atskirai padėkojo ir savo šeimai – žmonai Vilmai, dukrai Ievai, sūnui Domantui ir jau Vilniuje studijuojančiai dukrai Gabijai.

„Jūs – mano atrama,“ – sakė kurorto meras.

Šiemet Lietuvos savivaldybių asociacijos riteriais, be Š. Vaitkaus, tapo Kauno rajono vicemeras Antanas Nesteckis ir Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narys Antanas Tenys. 

„Auksinės krivūlės riterio“ statulėles jiems įteikė Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius.

Džiugiomis naujienomis Š. Vaitkus pasidalino ir savo įraše Facebook: „Žinoma, emocijų ir jaudulio tikrai neišpasakytai daug. Esu labai dėkingas mūsų savivaldybės Tarybos nariams, pasiūliusiems mano kandidatūrą šiai nominacijai, o taip pat kolegoms iš Lietuvos savivaldybių asociacijos – už tokį įvertinimą.

Oficialiai šis garbingas apdovanojimas įvardijamas už nuopelnus Lietuvos savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui. Tiesą sakant, skamba nekukliai. Tačiau nuoširdžiai galiu pasakyti, jog niekada nemąsčiau apie jokius nuopelnus ir juolab apie apdovanojimus. Tiesiog darai ir padarai bei stengiesi, kad būtų pasiektas maksimaliai geriausias rezultatas – savo gimtajam miestui, mūsų visai bendruomenei. O tas rezultatas turi begalę sudedamųjų dalių – ir visos komandos idėjos bei darbas, ir bendruomenių iniciatyvos, ir Jūsų, mieli mūsų gražiojo miesto gyventojai, didžiulis palaikymas.

Todėl parvežu „Auksinės krivūlės riterio“ apdovanojimą visam mūsų miestui – kaip didžiulį ir išskirtinį mūsų lyderystės ir pokyčių įvertinimą. Nuoširdžiai AČIŪ Jums, kad kartu kuriame mūsų Palangą ir visada linkime jai pačios gražiausios ateities.“

„Ir AČIŪ mano šeimai – myliu jus!“ – Š. Vaitkus baigia įrašą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kovo 8-ąją Savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus ir vicemeras Rimantas Mikalkėnas sveikino moteris.


Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) politinė bendruomenės “Demokratijos šventėje“ – kandidatų į Europos Parlamentą reitingavime – kurioje Palangos meras Šarūnas Vaitkus iš 49 kandidatų buvo išreitinguotas itin aukštu 10 numeriu, ypač palankūs didžiausio šalies kurorto vadovui buvo keturių savivaldybių TS-LKD skyriai.  Kaip rodo „Palangos tilto“ gauta informacija...


Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) rengiamų apdovanojimų ceremonijoje praėjusį savaitgalį  Palanga sulaukė ypatingą kurortui ir jos bendruomenei „Auksinę krivūlę“ – už ypatingus pasiekimus savivaldybės švietimo srityje. Tačiau kas slypi už Palangos ilgalaikių pasiekimų švietimo srityje? Kokia Palangos miesto savivaldybės švietimo sėkmės formulė? Apie tai „Palangos tiltas“ šnekėjosi...


Aštuonioliktą kartą Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) rengiamų apdovanojimų ceremonijoje visų 14 šalies ministerijų, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje, Lietuvos verslo konfederacijos ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos vadovai Vilniuje, Compensa koncertų salėje, penktadienį, spalio 6 dieną, įteikė apdovanojimus konkrečiose srityse labiausiai pasižymėjusioms savivaldybėms....


Mieli pedagogai, kasdien, praverdami klasės duris, jūs įžengiate į ypatingą – mokslo ir žinių pasaulį. Įžengiate ne vieni – padrąsindami, patardami, pamokydami jūs kartu vedatės mūsų ateitį – vaikus. 


Penktadienį, lapkričio 19 d., Palangoje lankėsi bei aktualius švietimo klausimus su Savivaldybės atstovais bei miesto ugdymo įstaigų vadovais aptarė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. 


Vilniaus miesto savivaldybės valdomų sovietinių poilsio namų Palangoje, Vytauto g. 32, nuomos sutarties su UAB „Baltasis tigras“ pratęsimo svarstymas Vilnaus miesto savivaldybės Tarybos posėdyje prieš pat Kalėdas, gruodžio 23 d., įplieskė žiežirbų, o sostinės meras Remigijus Šimašius net žaibavo: „Kas vyksta su tuo pastatu, nepasikuklinčiau pavadinti, yra...


Minint Vietos savivaldos dieną penktadienį, spalio 9 d., Vilniuje vykusioje penkioliktojoje „Auksinių krivūlių“ apdovanojimų ceremonijoje įvertintos labiausiai įvairiose srityse nusipelniusios savivaldybės. Palanga taip pat sulaukė puikios žinios: „Auksinės krivūlės“ riterio ženklas atiteko ir Palangos miesto vicemerui Rimantui Antanui Mikalkėnui.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Nors Palanga galbūt labiausiai apdovanojimo tikėjosi kultūros srityje, bet Lietuvos savivaldybių asociacijos kasmet organizuojamos „Auksinės krivūlės“ apdovanojimuose šiemet laimėta „Auksinė krivūlė“ švietimo srityje buvo malonus, bet garbingas netikėtumas. Jo Palanga sulaukė praėjusį penktadienį, minint Lietuvos vietos savivaldos 80-metį –...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius