Palangos pašto viršininkė Modesta Mėliūnienė: "Laiškanešiai dabar - kaip psichologai, bet per namo slenkstį karantino metu nežengia" (VISAS STRAIPSNIS))

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-04-01
Peržiūrėta
1798
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Išvydę su dviračiu atvažiuojantį laiškanešį, kai kurie senjorai, ypač dabar, karantino metu, pasiilgę bendravimo, norėtų tradiciškai jį pasitikti. Tačiau AB „Lietuvos paštas“, saugodamas savo laiškanešius nuo koronaviruso, ėmėsi iki šiol dar neregėtų priemonių – reikalaujama laikytis socialiai saugaus dvejų metrų saugumo, socialinės išmokos ir pensijos išmokamos nežengiant į namus, o laiptinėje. Laiškanešiai išnešioja ne tik jas, bet ir leidinius bei siuntinius. Vienintelis miesto laikraštis „Palangos tiltas“ kalbėjosi su „Lietuvos pašto“ Palangos skyriaus viršininke Modesta Mėliūniene.
Ir laiškanešiai dirba su pirštinėmis.

Yra ir šviesi pusė

„Manau, kad koronavirusas ir teigiamai paveikė mūsų visų bendravimą – visi labiau atsigręžėme į savo šeimas, ieškome daugiau būdų kaip apsaugoti savo ir savo artimųjų sveikatą,“ – pokalbį pradėjo M. Mėliūnienė.
Anot jos, ir „Lietuvos paštas“ itin atsakingai žiūri į pavojingo viruso prevenciją. „Visiems mūsų laiškanešiams buvo išdalintos kaukės, pirštinės, dezinfekcijos priemonės. Jos jau tapo neatsiejamomis jų darbo priemonėmis,“ – pastebėjo viršininkė.
Koronavirusas gerokai pakoregavo ir laiškanešių bendravimą su jų laukiančiais palangiškiais – dėvint pirštines, siuntos ar išmokos įteikiamos laiptinėje, nežengiant į namo ar buto vidų.
„Esame savo laiškanešius instruktavę pirmiausia pasibelsti į duris ir, jų gyventojui dar neatidarius, pasiklausti, ar gyventojas nėra saviizoliacijoje ar karantine dėl turėtų kontaktų su koronaviruso ligoniu. Tik išgirdę neigiamą atsakymą, prašoma atidaryti duris ir išeiti į laiptinę laikantis socialiai saugios distancijos – dvejų metrų. Tų miesto gyventojų, kurie yra saviizoliacijoje, labai prašau neatidaryti savo durų laiškanešiui – kitaip laiškanešio sveikatai iškiltų pavojus,“ – prašė M. Mėliūnienė.

Reikėtų turėti savo rašiklį

Net socialinių išmokų gavimo dokumentus laiškanešiai gyventojų dabar prašo pasirašyti savo rašikliu. „Žinoma, tokios priemonės dar prieš mėnesį buvo sunkiai įsivaizduojamos,“ – šyptelėjo pašnekovė.
„Palangiškiai yra geranoriški, nesulaukėme didesnių skundų, kad tokios atsargos priemonės kam nors nepatiktų. Juk viskas daroma mūsų visų sveikatai,“ – pabrėžė M. Mėliūnienė.
Nors senjorai įprastai mielai pasikeičia žodžiu su savo laiškanešiu, tačiau šiuo metu laiškanešiai yra įspėti praleisti kuo mažiau laiko tiesioginiame kontakte su klientu.
„Tačiau laiškanešiai jaučia, kad kai kuriuos miestelėnus itin slegia karantinas, nežinia dėl rytojaus. Tačiau vėlgi – visų saugumas yra pirmoje vietoje,“ – sakė M. Mėliūnienė.
Palangos pašte dirba 8 laiškanešiai. Du iš jų darbe vairuoja automobilius, kiti – elektrinius dviračius.
„Tie laikai, kai laiškanešiai vilko sunkius krepšius, jau – praeityje,“ – pastebėjo pašnekovė.
Palangos pašto laiškanešiai padėjo miesto Savivaldybei nemokamai miesto gyventojams išdalinti 3 tūkstančius skrajučių su informacija apie koronavirusą ir kur ieškoti pagalbos esant ekstremaliai situacijai šalyje ir mieste.

Išaugo siunčiamų siuntų skaičius

Per karantiną gerokai išaugo išsiunčiamų iš Palangos pašto siuntų skaičius, o gaunamų pasikeitė neženkliai.
Ką palangiškiai dažniausiai siunčia, kurorto pašto viršininkė nežino.
„Sunku pasakyti, mes gi pašte neatidarinėjame siuntų dėžučių – klientas pats atsakingas už siuntos turinį, tik griežtai visus įspėjame nesiųsti dezinfekcinio skysčio,“ – sakė ji.
Karantino metu paštas kas dvi valandas daro 15 minučių pertrauką – dezinfekuoja paviršius, rankas. Karantino metu pašte gali būti tik vienas klientas, kiti privalo palaukti lauke prie durų.
Tarp labiausiai skaitomų leidinių – „Palangos tiltas“

O ką palangiškiai labiausiai skaito?

„Labiausiai – „Lietuvos rytą“, „Savaitę“ ir „Palangos tiltą,“ – sakė M. Mėliūnienė, kuri Palangos paštui vadovauja pusę metų. Iki tol ji dirbo „Bitė“ salone vadybininke – salono vadove.
Anot jos, kaip ir kitur, didžioji dauguma prenumeratorių – vyresnio amžiaus žmonės. „Pavieniai palangiškiai skaito soecifinius leidinius – apie medžioklę, žvejybą, siuvimą, mezgimą. Kryžiažodžių leidiniai – taip pat populiarūs,“ – sakė pašnekovė.
Dabar, kai visi daugiabučiai turi durų kodus, laiškanešiams tenka ir juos įsidėmėti.
„Laimei, kad dauguma kodų – tie patys ar lengvai įsimenami ,“ – šypsojosi Modesta.
Kad į laiškanešių kelnių galus neįsikibtų šunys, „Lietuvos paštas“ net yra atspausdinęs nemokamus lipdukus gyventojams.
„Tereikia gyventojui, turinčiam palaidą šuniuką, apie tai pasakyti savo laiškanešiui ir tokį lipduką jis padovanos kiekvienam palangiškiui. Žinoma, tokį lipduką reikia užlipdyti ant vartelių,“ – sakė M. Mėliūnienė. „Dauguma mūsų laiškanešių yra „susidraugavę“ su vietos gyventojų šunimis,“ – sakė ji.

Prašo kabinti pašto dėžutes matomoje vietoje

Didelis pašto prašymas – pašto dėžutes laikyti matomoje vietoje, prie namo tvoros. Palangoje yra apie 7 tūkstančius pašto dėžučių, tačiau jų vis daugiau naujų daug atsiranda Kunigiškėse ir Nemirsetoje.
„Aš labai džiaugiuosi mūsų laiškanešių kolektyvu. Visi – labai draugiški, malonūs ir atsakingi. Ne vienai kurorto močiutei jie yra vieninteliai žmonės, kuriuos ji taip dažnai išvyksta prie savo kiemo,“ – sakė pašnekovė. „Mūsų darbuotojų kaita – itin maža. Visi esame kaip viena šeima,“ – sakė M. Mėliūnienė.
Vidutinis Palangos pašto laiškanešio amžius – apie 50 metų. Palangos paštas pelnytai didžiuojasi savo veteranais: pavyzdžiui, Vaclava Pazdrazdienė Palangos pašte darbuojasi jau daugiau kaip 15 metų.
„Noriu nuoširdžiai padėkoti Palangos pašto laiškininkams už šypsenas, kruopštų ir atsakingai atliekamą darbą karantino laikotarpiu – ačiū jums! Jūs esate puikus pavyzdys, kad kai norime, galime viską!”- pabrėžė M. Mėliūnienė, Palangos pašto viršininkė.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Buvęs Būtingės naftos terminalo vadybininkas, nepanoręs skelbti savo pavardės, sakė PT, kad dėl inicidento, tikėtina, kaltas "kovidas" ir karantinas ir Orlen Lietuva taupymo režimas. " Jeigu anksčiau prie (naftos produktų) vamzdžių dirbo trys žmonės, dabar taupo - dirba vienas žmogus." "Ką tik savivaldybė gavo pranešimą, jog Būtingės terminale nutrūko žarna...


Prasiplėtusiam „Gradiali“ pernai prireikė per 10 tūkst. kubų vandens daugiau ir per 2019 metus sunaudojęs apie 24,7 tūkst. kubų šis sveikatos centras tapo vandens pirkimo lyderis, kuris gerokai atitrūko 21 tūkst. kubų vandens ribos nepasiekusios "Palangos gintaro" sanatorijos bei "Palangos" viešbučių komplekso.


Jono Pirožniko, Palangos paplūdimio gelbėtojų vado, telefonas ir racija mūsų 15 minučių pokalbio metu vis pypsėdavo, skambėdavo. "Taip dirbu visą vasarą," - šyptelėjo J. Pirožnikas. "Jūs - Palangos, Lietuvos vasaros sostinės, premjeras," - jam atsakiau. Pagyręs visus savo gelbėtojus, Jonas "Palangos tiltui" prisipažino: "Vis tik labiausiai pasitikiu...


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Palangos poliklinika jau dėliojasi planus, kaip ir kada galėtų atverti duris planiniams pacientams. Net ir tai padarius srautai bus kontroliuojami, ir jos dirbs dar ne visu pajėgumu. Poliklinikos planus dar turės įvertinti Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. "Net ir po karantino iki pusės paslaugų bus teikiama tik nuotoliniu būdu," - "Palangos tiltui" sakė Palangos...


Ketvirtadienį, balandžio 9 d., nuotoliniu būdu įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje Tarybos valdančiųjų konservatorių balsais Rima Narkienė, nebuvo patvirtinta Palangos lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktore, nors anksčiau visi Tarybos komitetai balsavo už jos kandidatūrą. R. Narkienė "Palangos tiltui" sakė, kad toks Palangos Tarybos balsavimas dėl...


Laiškanešiai karantino metu turi labiau suktis: siuntų padaugėjo, be to, laiškanešiai į namus atneša ne tik mėgstamą leidinį, tačiau ir socialines išmokas, kai kam - ir pensijas. "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus vadove Modesta Mėliūniene.


Laiškanešiai išnešioja ne tik socialines išmokas, pensijas, leidinius bei siuntinius, tačiau nemokamai dalijo ir Savivaldybės atspausdintas skraujutes miestelėnams, kaip gyventi karantino metu. Vienintelis miesto laikraštis "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus viršininke Modesta Mėliūniene.


Saulius Čepkauskas, transporto įmonės UAB „Vlasava“ direktorius, sakė: "Neslėpsiu, mums dabar – nelengvas metas. Gerokai sumažėjo keleivių, o mums, kaip vežėjui, reikalavimai keliami dideli."


Žygimantas Šeštokas, "Palangos kuršiai" direktorius: "Komanda pradeda NKL sezoną gerai nusiteikusi" (visą interviu skaitykite laikraštyje "Palangos tiltas" kitą penktadienį).


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius