Palangos policija ruošiasi savo profesinei šventei

Rasa GEDVILAITĖ, 2009-09-29
Peržiūrėta
1937
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Artėjant Angelų sargų arba Policijos dienai, visi sutelkia dėmesį į jų nuveiktus darbus. O Palangos miesto komisariatas vis dar jaučia vasaros padarinius, nes tai sunkiausias laikotarpis policijos pareigūnams, kai sutelkiamos visos pajėgos ginti žmonių saugumą. Tačiau nepamiršdami, nors ir paskendę darbų gausoje, kad jie turi profesinę šventę, jau ima mąstyti, kaip pažymėti šią ypatingai jiems svarbią dieną.

 

Laukimo nuotaika

„Ne visų gi profesijų žmonės turi savo šventę, o mes turim“, - jau jausdamas šios visiems policijos pareigūnams džiugios progos sukeltą jaudulį teigė Palangos miesto policijos komisariato viršininko pavaduotojas Andrius Grigaitis. Ši graži tradicija vystoma kasmet. Net ir sumažėjus finansavimui ar slegiant darbų gausai policininkai nepamiršta savo profesinės šventės. Kaip ir kasmet pareigūnų penktadienį laukia pagerbimas.

 

Daug vagysčių

Viršininko pavaduotojas A.Grigaitis ypatingai išskyrė praėjusią vasarą vagysčių gausa. Šiais metais ypatingai policijos pareigūnai turėjo vargo dėl dingusių dviračių. Juos vagys savinosi įvairiausiais būdais ir nesutrukdė nei tvirčiausios spynos ar užrakintos durys. Kaip ir dažniausiai, vagys mieliau savo nusikalstamai veiklai rinkosi poilsiautojus. „Jie turbūt turtingesni, o be to, mažiau saugo savo daiktus“, - apibendrindamas teigė viršininko pavaduotojas. Nors ir sulaukdamas Palangos policijos komisariatas pagalbos ir iš kitų padalinių vasaros metu, visgi poilsiui laiko nelieka. Dar ir dabar bendradarbiaujama su kitų miestų pareigūnais, kad vasaros darbai būtų kuo greičiau pabaigti.

 

Policininko profesija geidžiama

Nors vis mažėja policijos pareigūnų atlyginimai, bet norinčių tapti gerais ir atsakingais, savo darbą gerbiančiais policininkais atsiranda ir šiais laikais. „Dabar mokosi jau ne vien tie, kurie neturėjo kur dėtis“, - konstatavo viršininko pavaduotojas A.Grigaitis. Studijuojančiųjų skaičius džiugina, tačiau ne visi atranda savyje šios profesijos pašaukimą ir neištveria. Palangos policijos komisariatas taip pat džiaugiasi dviem jaunomis, perspektyviomis policininkėmis. Jos papildė negausią, tačiau organizuotą policijos komisariatą.

 

Nedėkingas darbas

Policininkų atžvilgiu žmonės dažnai būna agresyviai nusiteikę. Atėję su priekaištais, nusiskundimais, netgi rėkdami užsipuola pareigūnus, tikėdami, kad jie teisūs dėl savo užimamų pareigų ar socialinės padėties. Retai susilaukiantys dėkingumo pareigūnai, nenustoja tarnauti žmonijai. Dirbdami kartais be nustatytų darbo valandų, jie privalo būti pasirengę skubėti į pagalbą bet kokiu metu. O tai ištveria tik atsidavę savo darbui pareigūnai, kurie nestokoja kantrybės ir atkaklumo, siekiant visuomenės be nusikaltimų. Tokie pareigūnai ir nusipelno apdovanojimų ir ypatingos pagarbos jų profesinės šventės metu. Norėtųsi, kad kuo daugiau besiveržiančių tarnauti visuomenei atsirastų tarp augančių jaunųjų žmonių ir įvertintų šį nepaprastos svarbos darbą, atliktų jį tikėdami kiekvienu savo veiksmu.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Visą vasarą, kai į Palangą pailsėti plūsta žmonės ne tik iš visos Lietuvos, bet ir užsienio šalių, poilsiautojų saugumui ir viešajai tvarkai užtikrinti pasitelkiamos gausios policijos pajėgos – talkinti vietos kolegoms atvyksta pareigūnai iš visos Lietuvos.


Praėjusį penktadienį, spalio 1 d., miesto meras Šarūnas Vaitkus Šiandien ir vicemeras Rimantas Antanas Mikalkėnas pasveikino Palangos miesto policijos pareigūnus profesinės šventės – Angelų sargų dienos – proga. Visų palangiškių vardu kurorto vadovai padėkojo pareigūnams, už nelengvą, bet visuomenei labai svarbų darbą bei palinkėjo sėkmės tieks...


Miesto meras Šarūnas Vaitkus penktadienį, kovo 20 d., kalbėjo su policijos generaliniu komisaru Renatu Požėla. "Jo paprašiau sustiprinti pajėgas mūsų visame kurorte," - sakė Š. Vaitkus.


Angelų sargų dienos proga Palangos miesto vadovai – meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė¬ – vakar, pirmadienį, apsilankė Palangos policijos komisariate, pasveikino miesto policijos pareigūnus bei padėkojo jiems už nuoširdų darbą bei rūpestį visų miesto gyventojų bei svečių saugumu. Profesinės šventės proga...


Praėjęs penktadienis Palangos policijos komisariato pareigūnams buvo neeilinė diena. Nuo šios dienos jie pradėjo dirbti kiek kitu režimu. Apie policijos sistemos pertvarkas ir policijos komisariato struktūros bei funkcijų pakeitimus jų išvakarėse miesto seniūnaičiams bei bendruomenės aktyviausiems atstovams papasakojo patys pareigūnai. Tad kaip tai palies visuomenę?


Tradiciškai spalio 2-ąją minint Angelų sargų dieną, Palangos miesto policijos komisariate vyko minėjimas, skirtas policijos pareigūnams.


Antradienį, Angelų sargų dieną, Palangos policijos komisariato salėje susirinkusiems kurorto pareigūnams skambėjo nuoširdžios padėkos už jų sunkų ir pasiaukojamą darbą. Profesinės šventės proga policininkus sveikino ir miesto pasaulietinės, ir dvasinės valdžios atstovai bei kolegos.


Šiandien minima Angelų sargų arba Policijos diena, kurią kasmet savaip švenčia visos Lietuvos policijos pareigūnai, ne išimtis –ir Palangos miesto policijos komisariatas. „Mes šią dieną paminėjome diena anksčiau. Dešimtą valandą buvo iškilmingas susirinkimas bei nusipelniusių pareigūnų apdovanojimai. Buvo atvykę koncertuoti vaikai iš Palangos S.Vainiūno muzikos mokyklos. Vidurdienį buvo...


Artėjant Angelų sargų arba Policijos dienai, visi sutelkia dėmesį į jų nuveiktus darbus. O Palangos miesto komisariatas vis dar jaučia vasaros padarinius, nes tai sunkiausias laikotarpis policijos pareigūnams, kai sutelkiamos visos pajėgos ginti žmonių saugumą. Tačiau nepamiršdami, nors ir paskendę darbų gausoje, kad jie turi profesinę šventę, jau ima mąstyti, kaip pažymėti šią ypatingai...


Palangos miesto policijos komisariato duomenimis, 2008-ieji daugeliu kriterijų pareigūnams buvo geresni nei 2007-ieji. Praėjusį ketvirtadienį ataskaitinio susirinkimo metu buvo paskelbti Palangos policijos komisariato darbo rezultatai už praėjusius metus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius