Palangos priešmokyklinukai matavosi mero regalijas

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-10-23
Peržiūrėta
240
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Kokie gražūs mero „karoliai“...
„Kokie gražūs mero „karoliai“...

„Kada pastatysite baseiną ir vandens pramogų parką? Ar jūs lankėte darželį? Ar atsimenate savo auklėtoją?“ – tokius klausimus Palangos lopšelių-darželių priešmokyklinių grupių vaikai uždavinėjo Palangos merui Šarūnui Vaitkui, Savivaldos dienos proga pasikvietusiam į svečius mažuosius miesto gyventojus ir papasakojusiam, ką dirba meras ir kur posėdžiauja miesto Taryba.

 

Patys perskaitė pavardes

„Sportukų“ ir „Girinukų“ grupės iš „Nykštuko“, „Kodėlčiukai“ ir „Drugeliai“ iš „Gintarėlio“, „Bangelės“ ir „Ąžuoliukai“ iš „Žilvino“ ir „Sraigelės“ iš „Ąžuoliuko“ kelias dienas klegėjo Palangos mero Š. Vaitkaus kabinete ir Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje.

Mažuosius „nykštukus“ lydėjusios lopšelio-darželio „Nykštukas“ direktorė Biruta Mazrimienė ir priešmokyklinio ugdymo pedagogė Birutė Šiaulienė pasakojo, jog labiausiai mažuosius domino, kada Palangoje bus pastatytas baseinas. Klausė vaikučiai mero ir to, ar jis pats ėjo į darželį, ar jam teko pabuvoti „Nykštuke“ ir ar jam ten patiko.

Vaikučiai klausė, ar tenka merui padaryti klaidų, ir nuoširdžiai nustebo, kai jis prisipažino, jog kai dirba, tenka kartais ir tų klaidų padaryti. Teiravosi, ar galima rašyti merui laiškus ir kokiu adresu juos siųsti.

O Š. Vaitkaus paklausti, ar norėtų tapti merais, visi berniukai sakė „taip“. Mergaitės gi abejojo. Pasak B. Mazrimienės, jas, matyt, suklaidino vyriškos giminės žodis „meras“. O „merėmis“ gal ir būtų norėjusios tapti...

Ypač daug džiaugsmo mažiesiems buvo kai miesto vadovas leido jiems pasimatuoti mero regalijas. Ir ne tik pasėdėti, bet ir nusifotografuoti mero kėdėje.

Tarybos posėdžių salėje „nykštukas“ Tadas pats garsiai perskaitė po buvusių miesto vadovų portretais parašytas jų pavardes. Tiek „Nykštuko“, tiek kitų darželių priešmokyklinukai stebėjosi – o kodėl čia nėra dabartinio mero portreto?

 

Patiko mero „karoliai“

Kaip ir bendraamžiams iš kitų darželių, „Gintarėlio“ prišmokyklinukams labiausiai rūpėjo, kada bus pastatytas baseinas ir ar jie galės jame maudytis. O sužinoję, kad baseinas tikrai bus, o vaikai galės jame ir nemokamai paplaukioti, mažieji labai apsidžiaugė.

Rimtą klausimą merui buvo suformulavęs Gabrielius: „Kada prie mano namo Kretingos gatvėje bus pėsčiųjų perėja, kad aš kitais metais galėčiau saugiai eiti į mokyklą?..“

„Gintarėliai“ klausė: ko reikia, kad galėtum būti meru? Ir pažadėjo, kad jie mokykloje tikrai gerai mokysis. Ir mokysis ne tik dėstomų dalykų, bet ir mylėti Palangą bei rūpintis jos žmonėmis.

Susidomėjo vaikai ir tuo, ką meras laiko jo kabinete stovinčioje spintoje. Š. Vaitkui pradėjus rodyti, kokių dovanų iš kitų miestų vadovų bei įvairių garbių svečių yra gavę Palangos merai, labiausiai vaikai susižavėjo garsių krepšininkų autografais išmargintu krepšinio kamuoliu.

Smagiausia atrakcija, žinia, mero regalijų pasimatavimas.

„Kokie gražūs tie mero karoliai“, – pasigirdo nuoširdus mergaitės atodūsis.

Nuoširdžiai stebėjosi vaikai ir Tarybos posėdžių salėje išvydę buvusių merų portretus: „Kiek daug jų buvo...“

 

Ir dovanų gavo, ir patys dovanojo

Mažieji nebūtų mažieji – visiems jiems labai labai patiko dovanos – saldainiai, kuriais jie buvo vaišinami viešnagės metu. O va „Žilvino“ priešmokyklinukai, kaip sakė priešmokyklinio ugdymo pedagogė Vida Vaišnorienė, ir patys atėjo su dovanomis. Vaikai atnešė ir miesto merui padovanojo gražiai įrėmintus paveikslus, kuriuose buvo nupiešę savo vizijas: kaip atrodys Palangos miestas po 100 metų ir koks uostas Palangoje gali atsirasti.

Smalsieji „Žilvino“ vaikai klausinėjo: o kas tos mero regalijos ir kam jų reikia? O kodėl Tarybos posėdžių salėje tiek daug mikrofonų? O kam reikalingi čia kabantys ekranai?

Grįždami iš pastato Gintaro g. 33A vaikai rodė į Vytauto g. esantį Savivaldybės administracijos pastatą ir sakė: „Dabar ir mamai, ir tėčiui, ir seneliui pasakysiu, kur yra meras“.

 

Turėjo rimtų klausimų

O „Ąžuoliuko“ vaikus domino ne tik kada bus pastatytas baseinas ir vandens pramogų parkas, bet ir ar bus prie jų vaikų žaidimų aikštelės.

„Kada sutvarkysite Medžiotojų gatvę, o tai aš baigiu ten galvą nusisukti“, – labai rimtai kėlė problemą jaunasis šios gatvės gyventojas.

Gyvenantis netoli oro uosto vaikas taip pat teiravosi, kada gi bus tvarkomas Paliepgirių takas.

„Matyt, kai kuriuos klausimus vaikai bus „derinę“ su tėveliais, – šypsojosi „Sraigeles“ atlydėjusi Salomėja Dobromilskienė. – Nes kažin ar patys būtų susipratę paklausti, kodėl įvažiavimas į Palangą bus mokamas“.

Rimčiausias gi „ąžuoliukų“ klausimas: o kada pats geriausias Palangoje mūsų darželis bus taip gražiai nudažytas, kaip kiti?..

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vos 28 metų palangiškė Svetlana Grigorian politinę kampaniją dėl Palangos mero posto pradėjo slystelėjimais. Seimo nario, buvusio premjero Algirdo Butkevičiaus padėjėjos, apsižergusios keturratį, reklaminė nuotrauka šokiravo aplinkosaugininkus, o politikės tėvo verslą lydi Statybų inspekcijos sankcijos. Kandidatė į kurorto merus yra ir akcininkė bendrovės, kuri bausta už tabako...


Nėra Palangos miesto savivaldybėje nesvarbių pareigų, bet mero Šarūno Vaitkaus sekretorės Živilės Mačenskienės darbas, ko gero, vienas labiausiai stebimų. Ne juokas būti didžiausio šalies kurorto mero sekretore. Tenka ne tik arbatą ar kavą papilstyti, merui ryte pranešti, kokia krūva „popierių“ jo tądien laukia, bet net ir pūkelį nuo mero švarko atlapo...


Seime dvi kadencijas baigęs palangiškis Pranas Žeimys jau turi darbą – jis įsidarbino Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus padėjėju.  


Kur sudėti visas dovanas iš senojo mero kabineto?

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2015 03 19 | Rubrika: Miestas

Palanga didžiuojasi naujuoju savivaldybės pastatu, po vienu stogu sutalpinusiu visus skyrius. Nors nuo senojo savivaldybės pastato jau nukabinta lentelė, o šios savaitės pradžioje buvo nuleista ir vėliava, Bendrojo skyriaus darbuotojai iki ketvirtadienio iš Bendrojo skyriaus buvusių kabinetų į dėžes krovė paskutinį skyriaus „turtą“ – daugiausiai knygas....


Palangos priešmokyklinukai matavosi mero regalijas

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 10 23 | Rubrika: Jūros vaikai

„Kada pastatysite baseiną ir vandens pramogų parką? Ar jūs lankėte darželį? Ar atsimenate savo auklėtoją?“ – tokius klausimus Palangos lopšelių-darželių priešmokyklinių grupių vaikai uždavinėjo Palangos merui Šarūnui Vaitkui, Savivaldos dienos proga pasikvietusiam į svečius mažuosius miesto gyventojus ir papasakojusiam, ką dirba meras ir kur...


Ketvirtokai matavosi mero kėdę

"Palangos tilto" informacija, 2014 09 11 | Rubrika: Jūros vaikai

Pirmadienį Savivaldybėje lankėsi Palangos V. Jurgučio pagrindinės mokyklos ketvirtokai, vedini mokytojos Danguolės Jančienės.


Per miesto mero Šarūno Vaitkaus veiklos metinę ataskaitą miesto gyventojams trečiadienio vakarą S. Vainiūno meno mokyklos salėje buvo tuščių vietų. Žinantiems populiaraus konservatoriaus mero palaikymą partijoje ir mieste, tereikėjo jam mostelėti kviečiant ranka ir, niekas neabejoja, salė būtų pilna palaikančiųjų. Bet užvakar į mokyklą rinkosi tie, kuriems išties labai...


Ar rinkti merus tiesioginiais rinkimais, ar ne?  Vakar Seimui buvo pateiktas Konstitucijos pataisų projektas, kuriuo siekiama įteisinti Lietuvoje tiesioginius merų rinkimus. Diskusijos dėl tiesioginių mero rinkimų vyksta ne vienerius metus, tačiau ilgai buvo nesutariama, koks turėtų būti tiesiogiai išrinkto mero statusas, kokie būtų jam suteikti įgaliojimai ir kaip sureguliuoti...


Kurios savivaldybės ir jos mero savimeilės neglosto aukšti savivaldybės ar mero vieši reitingai? Žinoma, tokių nerasi, nes pavadinimas ar vardas 60-ies savivaldybių ar jų vadovų viršuje ne tik malonina širdį, bet ir skatina kolegų pagarbą, garantuoja trumpesnius kelius valdžios koridoriuose ir didesnį rinkėjų palaikymą. Bet ko verti tokie reitingai, jeigu...


Formali ataskaita mero pranešimu netapo  1

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 05 09 | Rubrika: Miestas

Vos ne pagrindiniu metų įvykiu turėjęs tapti Palangos miesto mero Vytauto Stalmoko metinis pranešimas tapo paprasčiausiu formalumu. Panašu, kad jei šalies teisės aktai savivaldybės vadovų neverstų atsiskaityti visuomenei, Tarybos nariai ir palangiškiai nebūtų išvydę net tokios ataskaitos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius