Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2015-04-09
Peržiūrėta
274
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Atsistatydino partijos Tvarka ir teisingumas Palangos skyriaus pirmininkė Aldona Stasiulaitienė
Atsistatydino partijos Tvarka ir teisingumas Palangos skyriaus pirmininkė Aldona Stasiulaitienė

Kas nori verslauti?
VšĮ „Versli Lietuva“ ir LR Ūkio ministerija, siekdamos motyvuoti Lietuvos jaunus, ambicingus ir apie savo ateitį galvojančius jaunuolius įkūnyti savo idėjas versle, suteikti pasitikėjimo savo jėgomis, skleisti informaciją apie galimybes rasti ir gauti visapusišką paramą, pradedant verslą, organizuoja nemokamų renginių ciklą „Verslas veža“. Balandžio 30 d. renginys „Verslas veža“ vyks Klaipėdoje. Sėkmės istorijomis ir verslo patirtimi dalinsis verslininkas, muzikantas Vytautas Medineckas-Ironvytas, „ZIP FM“ radijo laidų kūrėja ir vedėja Simona Albavičiūtė-Bandita, muzikantas, menų fabriko Loftas įkūrėjas Viktoras Diawara, apyrankių „Shkertik“ kūrėjas Tautvydas Kalvaitis ir daug kitų pranešėjų. Renginyje kviečiami dalyvauti vyresniųjų klasių moksleiviai bei universitetų ir kolegijų studentai.

Susitikimas su darbo inspektoriais
Balandžio 28-oji – Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena bei Tarptautinė darbe žuvusiųjų ir sužalotųjų atminties diena. Minėdami Pasaulinę darbuotojų saugos ir sveikatos dieną, LR Valstybinės darbo inspekcijos Klaipėdos teritorinio skyriaus inspektoriai balandžio 28 d., 10 val., Palangos miesto savivaldybės administracijos salėje (Gintaro g. 33A) surengs nemokamas konsultacijas Palangos miesto gyventojams. Pasauline darbuotojų saugos ir sveikatos diena siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į nelaimingų atsitikimų darbe bei profesinių susirgimų prevencijos problemas, aktyviai skleisti saugaus darbo kultūros idėją.

Sveikatinimo renginys Birutės parke
„Pasirūpink ir savo sveikata (CURA TE IPSUM)“. Toks renginys įvyks balandžio 25 d. Palangos Birutės parke. Jo pradžia – 9.30 val. Renginio tikslai: populiarinti aktyvią fizinę veiklą, kaip vieną iš sveikatos stiprinimo būdų, o taip pat atkreipti dėmesį į tai, kad patys medicinos darbuotojai, paskyrę savo gyvenimą sveikesnės ir geresnės visuomenės kūrimui, turėtų labiau rūpintis ir savo sveikata.
Maloniai kviečiami visi dalyvauti renginyje. Prieš startą vyks šiaurietiškojo ėjimo technikos mokymai, darysime mankštą-apšilimą, įvyks viktorina „Ką žinome apie sveiką gyvenimo būdą?“, visi pasidžiaugs Palangos moksleivių pasirodymais, dainuos Palangos miesto Jūros šaulių vyrų choras. Kiekvienas galės pasirinkti jam priimtiną nuotolį ir būdą kaip jį įveikti: bėgant greičiui, ristele ar tiesiog einant.
Po finišo visi kviečiami pabendrauti neformalioje aplinkoje – pasivaišinti pikniko metu suneštinėmis vaišėmis, degs laužas, bus žaidžiami žaidimai. Renginio organizatoriai: LSMU Elgesio medicinos institutas, daugiau informacijos tel. 8 460 30012.

Davę kraujo pasitikrinsite sveikatą
Balandžio 15 d., nuo 10 iki 14 val., LSMU Elgesio medicinos institute (Vydūno al.4) VšĮ Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialas kviečia visus sveikus žmones į kraujo donorystės akciją. Jums nemokamai bus atlikti kraujo tyrimai dėl pavojingų hepatitų B, C virusų, sifilio ir ŽIV.

„Čili“ neplanuoja atnaujinti picerijos Palangoje
Picerijų tinklas „Čili“ atnaujina picerijas Lietuvoje. Pirmoji naujos koncepcijos „Čili“ picerija praėjusią savaitę atidaryta Kaune. Atnaujintoje picerijoje didžiausias dėmesys skirtas skonį pabrėžiančioms spalvoms ir detalėms. Tinklas atnaujinti picerijos Palangoje kol kas neplanuoja.

Palangoje – nauja teisėja
Iš Palangos miesto apylinkės teismo į teismą Klaipėdoje išvyko dirbti Eglė Žakevičiūtė. Ją Palangoje pakeitė teisėja Ingrida Krušienė, iki šiol dirbusi teisėja Klaipėdos miesto apylinkės teisme. Prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretu, E. Žakevičiūtė dirbs teisėja Klaipėdos miesto apylinkės teisme, o I. Krušienė dirbs ne tik teisėja, bet bus ir Palangos miesto apylinkės teismo pirmininkė.

Palangos miesto Garbės piliečių regalijos
Antrąją šv. Velykų dieną, pirmadienį, palangiškiai minėjo ne tik vieną iš gražiausių pavasario švenčių, bet ir susibūrė į Palangiškių sueigą, kurios metu Palangos miesto Garbės piliečių regalijos įteiktos Vitaliui Bernardui Litvaičiui bei Daniui Puodžiui (skaitykite apie tai plačiau šios dienos numeryje).

Paroda „Permatomas rūbas“
Palangos Dienos centras, sėkmingai bendradarbiaujantis su Palangos m. biblioteka, praėjusį antradienį pristatė pažintinę parodą „Permatomas rūbas“. Parodos tikslas – naujai pažvelgti į sutrikusios psichikos ir proto negalią turinčius asmenis. Į parodą atvyko Dienos centro lankytojai, jų tėvai, Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos dailės mokytoja Rasa Užpelkytė, sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Palangos viltis” pirmininkė Laima Lekaviečienė, Palangos sutrikusios psichikos žmonių bendrijos pirmininkė Ania Petrikienė ir kiti. E. Baranauskaitė šiai parodai sukūrė eilėraščius. Moksleiviai Joris Mykolas Balčius ir Severija Vaičiulytė skaitė juos. Džiaugiamės Palangos moksleivių savivaldų informavimo centro, kuriam pirmininkauja Živilė Repšytė, savanorių aktyvumu, geranoriškumu. Parodoje pristatyti Palangos Dienos centro lankytojų, turinčių įvairaus lygio intelekto sutrikimų, autizmą, epilepsiją, kompleksinę negalią, darbai bei darbų nuotraukos.
(Pagal Dienos centro psichologės Jelenos Bachlinos informaciją)

BC „Palanga“ dėkoja už palaikymą
BC „Palanga“ prezidentas Arūnas Vaitulionis išplatino pareiškimą, kuriame klubo vardu taria nuoširdų ačiū visiems, palaikiusiems klubą viso sezono metu, o ypač paskutinėse rungtynėse (jose „Palanga“ nugalėjo Vilniaus „Perlą“-MRU ir pateko tarp keturių geriausių NKL komandų, kurios balandžio 18-19 dienomis Raseiniuose tarpusavyje išsiaiškins lygos čempionus. Jiems atiteks vienintelis kelialapis į Lietuvos krepšinio lygą. Balandžio 18 d. (šeštadienį), 15 val. pirmosiose pusfinalio rungtynėse susikaus Palangos „Palanga“ ir Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“, o 18 val. antrosiose pusfinalio rungtynėse susitiks Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ir Molėtų „Ežerūnas-Karys“. Balandžio 19 d. (sekmadienį), 13 val. įvyks rungtynės dėl III-čiosios vietos, o 16.30 val. rungtynės dėl I-osios vietos. Visi palangiškiai kviečiami vykti į Raseinius palaikyti savo komandos.

Palangos gatvėje – įspūdinga smegduobė
Malūno gatvės važiuojamojoje kelio dalyje atsivėrė daugiau nei poros metrų gylio smegduobė. Gatvėje keistai įlinkęs asfaltas buvo pastebėtas dar praėjusio penktadienio vakarą. Buvo manyta, kad trūko po žeme nutiesta šiluminė trasa ir vanduo po asfaltu paplovė gruntą. Tačiau atvykę vandentiekio įmonės atstovai išvydo trijų metrų ilgio ir dviejų metrų pločio duobę. Įspėjamosiomis juostomis aptverta smegduobė žvyru buvo užpilta tik po dviejų dienų. Vandentieko atstovai spėjo, kad tai gali būti gatvę tiesusių statybininkų, kurie, matyt, šioje vietoje blogai suslėgė žemę, kaltė.

Miesto valdžia kviečia pasirūpinti savo sklypais
Palangos miesto savivaldybė kreipimesi į miesto gyventojus pripažįsta, kad Lietuvoje dar daug esama apleistos žemės. Valstybės žemės fondas pagal spektrinius žemės paviršiaus vaizdus iš dirbtinio žemės palydovo nustatė, jog daugiausia apleistos žemės yra Vilniaus, Rokiškio, Zarasų, Molėtų, Trakų rajonuose. Rūpestingiausiai žemė prižiūrima Visagino, Marijampolės, Pagėgių, Rietavo ir Pasvalio savivaldybėse.
„Apleistų teritorijų problema aktuali ir Palangos miesto savivaldybėje, todėl atsakingi specialistai nuolat vyksta į planinius bei pagal pareiškėjų pateiktą informaciją rengiamus patikrinimus. Ši kontrolės funkcija pavesta Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Palangos skyriui ir Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriui“, – dėsto savivaldybė.
Tarp apleistų teritorijų daugiausiai yra sklypai, kuriems patvirtinti detalieji planai statyboms, tačiau planuotieji darbai vis neprasideda. Net ir pakeitus žemės paskirtį, jos savininkai nėra atleidžiami nuo priežiūros – sklype negali augti piktžolės, čia neturi būti kaupiamos atliekos.
Kitą dalį apleistų žemių savininkų, teigia savivaldybė, sudaro senyvo amžiaus gyventojai, besiteisinantys, jog „kažkas“ turėjo atvažiuoti ir jų sklypuose nupjauti žolę, iškirsti krūmus bei išvežti šiukšles.
Siekdama retinti apleistų žemių savininkų gretas, Palangos miesto savivaldybės taryba 2014 metais gegužės 29 d. sprendimu T2-171 nustatė diferencijuotus žemės mokesčių tarifus 2015 metams prižiūrėtiems ir apleistiems sklypams.

E. Židanavičius pervedė 3 tūkst. eurų „Klevui“
Miesto turgaus (savivaldybės įmonė „Klevas“) direktorius Andrejus Byčkovas sako buvęs nustebęs šią savaitę įmonės banko sąskaitos išraše išvydęs 3 tūkst. eurų pavedimą iš buvusio įmonės buhalterio Eimučio Židanavičiaus, dėl kurio veiklos Palangos ir Šventosios turguose vyksta du ikiteisminiai tyrimai.
„Išties, tokį pavedimą iš to asmens gavome. Jis ir nurodė mokėjimo paskirtį, bet kol kas komentuoti daugiau negaliu“, – sakė A. Byčkovas.
Kalbama, kad E. Židanavičius suskubo „savanoriškai“ atlyginti žalą „Klevui“ dar byloms nepasiekus teismo.
Dėl jo veiklos Palangos turguje vyksta ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso (BK) straipsnį dėl aplaidaus apskaitos tvarkymo. E. Židanavičiaus veiksmai dėl Šventosios turgaus buvo išskirti į atskirą ikiteisminį tyrimą pagal BK straipsnius dėl turto pasisavinimo ir dokumentų klastojimo.
E. Židanavičius, išgirdęs klausimą apie pavedimą, sakė „negalįs kalbėti“ ir žadėjo perskambinti, bet to nepadarė.

Lietuvos nacionalinio muziejaus specialistės – Palangoje
Jono Šliūpo memorialinėje sodyboje Palangoje balandžio 21-24 dienomis dirbs Lietuvos nacionalinio muziejaus edukatorės. Jos Vakarų Lietuvos moksleivius supažindins su visų Lietuvos regionų tautiniu kostiumu, parodys kaip spaudos draudimo metais veikė Daraktorių mokyklos, kaip jose vaikai buvo mokomi lietuviško rašto ir kalbos; leis pažaisti archeologinį, etnografinį ir istorinį žaidimą, kurio metu supažindins su Muziejaus eksponatais bei mažiausiuosius lankytojus pavedžios po istorinių žaislų pasaulį. Užsiėmimams registruotis Vytauto g. 23 A, Palangoje, tel.: 8 670 88037, 8 460 54559.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ siekia Jums pateikti kuo daugiau įvairesnių žinių. Skaitykite nuo šiol „Palangos pulsą“ laikraščio antrajame puslapyje. Norite pasidalinti žinia, naujiena, informacija? Praneškite mums! Redakcijos telefonas – 8 460 40004


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius