Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2015-06-29
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Palangos pulsas

Paminėta Pasieniečių diena
Vakar, birželio 29-ąją, buvo paminėta Pasieniečių diena, kuri yra profesinė šventė maždaug 4 tūkstančiams Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnautojų ir darbuotojų. Kartu buvo paminėti ir du istoriniai Lietuvos sienos apsaugos jubiliejai.
Pagrindinė Pasieniečių dienos šventė pirmadienį vyko Palangoje, kur pasieniečiai organizavo įvairius renginius.
11.40 val. VSAT rinktinių vėliavų būriai rikiavosi Palangos užkardoje (Bangų g. 1). Po rikiuotės vado raporto VSAT vadui Renatui Požėlai iš užkardos būriai nužygiavo iki Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios, kur buvo aukojamos šv. Mišios už VSAT.
Po jų prasidėjo maršas, paradas, kuris nuo bažnyčios judėjo J. Basanavičiaus gatve iki Jūratės ir Kastyčio skvero. 13.15 val. Jūratės ir Kastyčio skvere vyko iškilmingas šventinis ceremonialas, kurio metu skambėjo sveikinimai, labiausiai nusipelniusiems pasieniečiams buvo įteikti apdovanojimai.
Po oficialios dalies čia vyko Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro koncertas, parodomąją programą demonstravo VSAT kinologai su tarnybiniais šunimis, šventės dalyviai ir žiūrovai buvo vaišinami pasienietiška koše. Pasieniečių pakviesti žiūrovai skubėjo ant Palangos tilto, nuo kurio buvo galima stebėti jūroje vyksiančią operaciją. ,,Aro“ pareigūnai, išsilaipinę iš VSAT sraigtasparnio „Eurocopter“, šturmavo pažeidėjų laivą. Vėliau Jūratės ir Kastyčio skvero prieigose veikė VSAT technikos ir ginkluotės ekspozicija, o Palangos užkardoje (Bangų g. 1) vyko atvirų durų diena.
Pasieniečių diena sutampa su 95-mečiu, kai buvo pradėta kurti Lietuvos valstybės sienos apsaugos sistema. Lietuvos valstybės sienos ilgis yra 1 763 km. Lietuvos pasieniečiai saugo ir kontroliuoja apie dešimtadalį visos Šengeno sutarties valstybių išorės sausumos sienos, t. y. 1 070 km.

Meras Šarūnas Vaitkus susilaukė dukros
Penktadienio pavakare miesto merą Šarūną Vaitkų ir jo žmoną Vilmą aplankė „gandrai“: 16.30 val. jiems gimė dukrytė Ieva. Žinutėje „Palangos tiltui“ Š. Vaitkus parašė: „Esu laimingiausias tėtis. 16.30 val. gimė dukrytė Ieva Vaitkutė. Vilmutė ir dukrytė jaučiasi puikiai“. Anot mero, kūdikis sveria 3,8 kg, ūgis 55 cm.

„ENEOS 1000 km lenktynės“ – įtaigi saugaus eismo mokykla
Mažiau nei trys savaitės beliko iki liepos 15-18 dienomis Palangoje vyksiančių tradicinių, jau šešioliktųjų „ENEOS 1000 km lenktynių“.
Nė karto nenutrūkusioje maratoninių lenktynių serijoje gero ne tik žiūrovų ar jų atžalų, bet ir saugaus eismo specialistų, o kartu ir pačių sportininkų, įvertinimo sulaukė priemonių, skatinančių netradiciškai skleisti saugaus eismo problemas, kompleksas.
Lenktynes rengiančios bendrovės vadovas Darius Jonušis sakė, kad šiemet bus kreipiamas itin didelis dėmesys saugaus eismo problemoms. Lenktynių dienomis trasos prieigose žiūrovai galės išbandyti saugos diržų ir automobilio virtimo simuliatorius bei pajusti kokių pasekmių gali turėti pražūtingas saugos diržų ignoravimas arba kokios perkrovos bei jausmai patiriami virstant automobiliui. Išbandyti šiuos įrenginius lenktynių dienomis Palangoje apsilankiusiems žiūrovams pasiūlys Lietuvos automobilių kelių direkcija ir valstybės įmonė ,,Automagistralė“.

Joninės Šventojoje nestokojo linksmybių
Šiais metais renginys „Šventoji – Joninių sostinė 2015“ stebino pagausėjusiu kermošiumi, aktyviu jaunimo dalyvavimu bei įvairių pramogų gausa.
Be kita ko, vyko orientacinės varžybos „Surask paparčio žiedą“, kuriose užsiregistravo 18 komandų. Pirmosios vietos prizas, kurį įsteigė UAB „Ponas balionas“, atiteko 4 merginų komandai iš Šiaulių. Orientacinių varžybų metu dalyviai turėjo kuo greičiau aplankyti penkis žemėlapyje pažymėtus taškus, surandant specialią Joninių simboliką.
Koncerte „Trumpiausia vasaros naktis“ pasirodė šaunūs ir žaismingi Palangos kultūros centro kolektyvai „Eldija“, „Guboja“, „Bočiai“ ir „Banguolis“. Joninių šventėje pirmą kartą dalyvavo folkloro ansamblis „Mėguva“ bei Palangos kamerinis choras. Vasaros programą pristatė 3 Šventosios pramogų ir sveikatingumo įstaigos: SC „Energetikas“ pakvietė į abejingų nepalikusią šokio pamoką, kavinei „Po liepa“ tradiciškai atstovavo žinomas Lietuvos estrados atlikėjas Vitalijus Pauliukas, „Žvejų užeigos“ vardu sveikino „Ponas Makaronas“ ir atlikėjas Lukas. Koncertą užbaigė grupės „Rondo“ pasirodymas, sukvietęs gausų žiūrovų būrį, kurie šoko ir dainavo kartu su grupe.
Naktį užbaigė įspūdingas „Viduramžių pasiuntinių“ ugnies šou „Kaip drąsuolis Jonas paparčio žiedo ieškojo“, įtaigiai papasakojęs apie meilę, gėrio ir blogio kovą. Ugnies šou pabaigoje buvo įžiebti Joninių simboliai – paparčio žiedas ir 3 m siekiantis laužas. Žiūrovų džiaugsmui lygiai vidurnaktį dangų nušvietė įspūdingi fejerverkai.

Palanga gina „močiutes“ iš pakelių
Prie pakelėse nakvynę siūlančių asmenų stabtelėję automobilių vairuotojai rizikuoja būti nubausti už Kelių eismo taisyklių pažeidimą. Palangos miesto savivaldybės Eismo saugumo komisijos sprendimu, įvažiavimo į kurortą kelyje, Kretingos gatvės dešinėje pusėje, įrengti kelio ženklai, draudžiantys sustoti. Anksčiau automobiliams sustoti jau buvo draudžiama keturių eismo juostų kelio ruože. Tada nakvynės siūlytojai su plakatais susispietė ties kelio susiaurėjimu. Dabar mašinoms sustoti draudžiama ne tik visame įvažiavimo į Palangą kelyje, bet ir dešinėje pusėje esančiuose šalutiniuose keliukuose.
Palangos komisariato Kelių policijos grupės vyresniojo specialisto Ričardo Vinciūno teigimu, taip nuspręsta padaryti dėl eismo saugumo: „Pernai vasarą esame fiksavę ne vieną avariją, kai į staiga prie kokios nors moterėlės stabtelėjusį automobilį atsitrenkdavo iš paskos važiuojanti mašina“.

Paplūdimyje – pažintis su kovų stiliais
Praėjusį šeštadienį Palangos paplūdimyje „Summer Gym Palanga“ su Iron Vytu priešakyje, taip pat „Muay Thay Imperija Klaipėda“ bei Sveikatingumo ir sporto centro VšĮ „Mirmidonas“ sportininkai kvietė visus norinčius ateiti pasportuoti ir susipažinti su Muay Thay kovos stiliumi. Susirinkus gausiam būriui jaunų žmonių ir smalsuolių, buvo pravesta pažintinė treniruotė, kurių ateityje, tikimasi, daugės. Siekiama, kad sportininkai – ir visi panorėję – galėtų save išbandyti įvairiose mišrių kovų, jėgos ir ištvermės suorganizuotuose pažintinėse ir kitokiose treniruotėse Palangos, Klaipėdos pajūriuose. Sveikatingumo ir sporto centras VšĮ „Mirmidonas“ užsiėmimus veda kasdien nuo 18 val.

Kurhauze koncertuos dar vienas talentas
Liepos 3 ir 26 dienomis Palangos Kurhauzo salėje įvyks jaunojo dainininko Ilja Aksionovo koncertai. Ilja išgarsėjo laimėjęs TV talentų konkursą „2 minutės šlovės“, kai būdamas 14 metų diskanto balsu atliko dainą „You Raise Me Up“.

Kapitonas Povilas Šakinis lieka „Palangoje“
„Palangos“ klubas toliau tęsia komplektacijos darbus – komandoje lieka kapitonas Povilas Šakinis. 34 metų puolėjui tai bus antrasis sezonas vilkint pajūrio komandos marškinėlius. Prieš tai kretingiškis atstovavo Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ bei Alytaus „Dzūkijos“ ekipoms. 2014–2015 metų NKL reguliariame sezone P. Šakinis vidutiniškai per 30 minučių pelnydavo po 11,1 taško, atkovodavo po 3,3 kamuolio, atlikdavo po du rezultatyvius perdavimus bei per rungtynes rinkdavo po 9,5 naudingumo balo. Pernai atkrintamosiose rungtynėse 199 cm ūgio puolėjas aikštėje praleisdavo po 20 minučių, per jas spėdavo pelnyti vidutiniškai 8,2 taško, atkovoti 4,6 kamuolio bei atlikti kiek daugiau nei po vieną perdavimą. Rezultatyviausias rungtynes komandos kapitonas sužaidė praėjusių metų gruodžio 19 dieną prieš Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komandą, kai pelnė 26 taškus, atkovojo 10 kamuolių ir surinko 31 naudingumo balą. „Palangai“ ir toliau vadovaus treneriai V. Sirvydis ir A. Dočkus.

Fotografijų paroda „Voratinkliai“

Šį penktadienį, 17 valandą, Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaroma unikali legendinio Klaipėdos gydytojo Romualdo Jurgučio fotografijų paroda „Voratinkliai“.

Gyvenime daugiau rūpesčių nei estetinį pasigėrėjimą keliančiais vorų kūriniais susidomėjo juos jau kurį laiką stebintis, lyginantis, fiksuojantis ir kolekcionuojantis gydytojas onkohematologas dr. Romualdas Jurgutis. Daugelį savo darbo metų paskyręs mediko profesijai, Klaipėdos jūrininkų ligoninei, jos pacientams, dr. R. Jurgutis pasitraukė iš aktyvios praktikos, atsidėjo poilsiui ir pomėgiams. Vienas jų – fotografija. Jau ne vienerius metus juos fiksuojantis medikas stebisi, kad voratinklio tinklai tokie skirtingi. Ilgus metus pro mikroskopus ieškojęs to, kas nematoma plika akimi, R. Jurgutis, ginkluotas objektyvu, dabar ieško trapios, kiek mistiškos voratinklio plastikos, padabintos rasos lašais, natūralios gamtos koloritu ir nostalgija. Dėl tinkamo kadro reikia įdėti nemažai pastangų ir kantrybės: keltis anksti, kartu su saule, tikėtis rūko ir rasos, nes tik jie išryškina tikrąjį voro „nėrinio“ grožį. Nenuostabu, jog kai kurie voratinkliai panašūs į perlų vėrinius. Susižavėjęs voratinkliais savo nuotraukas medikas dažnai dovanoja vietoj atvirukų.

 Susitikimas su  knygų autore  Rūta Vanagaite

Liepos 8 dieną, 17 valandą Palangos miesto viešojoje bibliotekoje įvyks susitikimas su Rūta Vanagaite. Jos gyvenimas nepaprastai spalvingas: moteris yra teatro festivalio LIFE įkūrėja, renginių ir TV projektų prodiuserė, leidėja, politikė, rinkimų ir viešųjų ryšių specialistė, neseniai parašiusi dvi bestseleriais tapusias knygas: „Pareigos metas“ ir „Ne bobų vasara“. Autorė Palangoje pasidalins knygų atsiradimo istorijomis, atskleis savo požiūrį į svarbiausius moters gyvenimo etapus ir atsakys į skaitytojų klausimus.

„Ne bobų vasara“ – skaudžiai asmeniška ir laužanti daugelį tabu knyga brandžioms moterims. Ją verta perskaityti kiekvienai keturiasdešimtmetei, o juo labiau toms, kurių gyvenimas eina link auksinio rudens. „Kad ir kokio amžiaus būtum – sutik naujus žmones, pradėk naujus darbus, patirk naujus stebuklus. Plaukdama prieš srovę, priplauksi ir ramius užutekius, kur galėsi pailsėti ir atgauti jėgas prieš naują vingį, naujas užtvankas ar akmenų rėvas. Kad ir kokia būtų tavo gyvenimo situacija dabar, ji pasikeis, kaip pasikeis upės, kuria plauki, srovė ir ją supantis peizažas. Tik tu nepasikeisi, nes visą kelią būsi savimi. Turėk tikėjimą. Bus lengviau plaukti“, – sako R. Vanagaitė.

Informacija apie grynųjų pinigų litais keitimą į eurus
Nuo 2015 m. sausio 1 d. gyventojams grynieji litai į eurus buvo keičiami nemokamai: bankuose, pašte ir kai kuriose kredito unijose. Įvedus eurą Lietuvos bankas savo kasose Vilniuje ir Kaune litus į eurus keis nemokamai neribotą laiką. Komerciniai bankai litus į eurus keitė nemokamai 6 mėnesius nuo euro įvedimo dienos, (iki 2015 m. birželio 30 d.). Dar pusmetį, t. y. iki 2015 m. gruodžio 31 d., nemokamai litus į eurus keis dalis komercinių bankų padalinių (visų apskričių centruose ir kai kuriuose kituose miestuose). AB Lietuvos paštas ir kai kurios kredito unijos litus į eurus nemokamai keitė 60 kalendorinių dienų nuo euro įvedimo, t. y. iki 2015 m. kovo 1 d.

Pirminė teisinė pagalba Palangoje
Palangos miesto savivaldybės administracija visiems asmenims, kurie yra deklaravę savo gyvenamąją vietą Palangos miesto savivaldybėje arba asmenims, kurie nėra deklaravę gyvenamosios vietos Palangos mieste, tačiau gyvena Palangos miesto savivaldybės teritorijoje, teikia pirminę teisinę pagalbą. Asmuo, atvykęs į Palangos miesto savivaldybės priimamąjį (Vytauto g. 112, Palangoje), kreipiasi į Bendrojo skyriaus specialistą, informuodamas, kad jam reikalinga pirminė teisinė pagalba. Bendrojo skyriaus specialistas nukreipia Pareiškėją į Juridinį ir personalo skyrių, kurio tarnautojai suteiks pareiškėjui pirminę teisinę pagalbą. Palangos miesto savivaldybės administracijos tarnautojų (specialistų), teikiančių pirminę teisinę pagalbą, sąrašas: Petras Kaminskas, Juridinio ir personalo skyriaus vedėjas; Vytautas Korsakas, Juridinio ir personalo skyriaus vedėjo pavaduotojas; Narine Danijelianc, Juridinio ir personalo skyriaus vyriausioji specialistė. Tel. (8~460) 48 707, el. paštas [email protected]
 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ siekia Jums pateikti kuo daugiau įvairesnių žinių. Skaitykite nuo šiol „Palangos pulsą“ laikraščio antrajame puslapyje. Norite pasidalinti žinia, naujiena, informacija? Praneškite mums! Redakcijos telefonas – 8 460 40004


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas