Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2015-10-29
Peržiūrėta
292
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Palangos vaikų treneris Lukas Kubilius kovos Japonijoje

Kiokušin karatė treneris, Palangos klubo „Shodan“ vadovas ir Lietuvos kiokušin karatė rinktinės narys Lukas Kubilius spalio 31 – lapkričio 1 dienomis Japonijos sostinėje dalyvaus pasaulio absoliučios svorio kategorijos čempionate. Po pasaulio čempionato Vilniuje 2013 metais, kuriame iškovojo sidabro medalį sunkaus svorio kategorijoje, Lukas Kubilius buvo padaręs pertrauką karjeroje. Šiemet 32 metų 188 cm ūgio kovotojas grįžo ant tatamio ir kelionę į Tokiją pradėjo nuo Lietuvos ir Europos čempionatų. „Pertrauka neturėjo didesnės įtakos mano galimybėms, pasaulio čempionatui pradėjau ruoštis dar prieš Lietuvos čempionatą. O paskutinius du mėnesius vyko pačios intensyviausios treniruotės. Sportavau tarp Klaipėdos ir Akmenės – po 2-3 dienas kiekvieną savaitę praleisdavau pas savo mokytoją Vladimirą Silvaško. Bet viskas vyko pagal numatytą planą – svarbiausioms ketverių metų varžyboms, manau, pasirengiau neblogai. Esu sveikas, nuotaika gera – lieka tik kautis“, – kalbėjo L. Kubilius.
Šiemet rinktinė į Tokiją išskrido taip pat likus 10 dienų iki čempionato. Pirmajame rate lietuvis bus laisvas, tačiau antroji ir, sėkmės atveju, trečioji kova jau pareikalaus visų jo sugebėjimų ir daug pastangų. Antroje kovoje L. Kubiliaus varžovu bus Mohamedo Shafieialho (Iranas) ir Aleksandro Tymeco (Ukraina) poros laimėtojas. Trečioje kovoje jam greičiausiai tektų susitikti su 23 metų 191 cm ūgio Rusijos karatė meistru Semionu Semenichinu (jis pirmoje kovoje kausis su Gusffi Eranu iš Indonezijos) arba 22 metų 172 cm ūgio japonu Yoshiki Mogi. Toliau taip pat turbūt lauktų varžovas iš Japonijos.

Į Lietuvos mokinių parlamentą išrinktas J. M. Kavolis

Praėjusį penktadienį Palangos moksleivių klube vyko rinkimų į Lietuvos mokinių parlamentą (LMP) antrasis turas. Rinkimuose dalyvavo tik vienas kandidatas – Senosios gimnazijos I c klasės mokinys Joris Mykolas Kavolis. Joris pristatė savo programą, parengtą informacinį lankstinuką. Jaunuolis ir iki šiol aktyviai dalyvavo Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyriaus veikloje, mokyklos, miesto gyvenime. Taigi, LMP Palangai atstovaus Senosios gimnazijos I c klasės mokinys J. M. Kavolis.

Daniui Puodžiui – 80!

Ilgamečiui Palangos miesto savivaldybės tarybos nariui, miesto Garbės piliečiui Daniui Puodžiui šią savaitę, trečiadienį, sukako 80 metų. „Palangos tiltas“ sveikina poną Danių su gražiu jubiliejumi ir linki puikios sveikatos, o savo energija ir įžvalgiu protu ilgai stebinti Palangos bendruomenę.

Palanga svarsto idėją statyti paminklą S. Povilaičiui

Palangos savivaldybėje svarstoma idėja pastatyti velioniui muzikos atlikėjui Stasiui Povilaičiui paminklą prie Palangos jūros tilto, antradienį rašo „Lietuvos žinios“. „Dabar plėtojame idėją įamžinti S. Povilaitį prie jūros tilto pastatant jo skulptūrą. S. Povilaitis buvo kuklus žmogus, todėl ir monumentas neturėtų būti griozdiškas“, – sakė Palangos savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Vygantas Rekašius. Šiuo metu dėl S. Povilaičio įamžinimo laukiama palangiškių, menininkų pasiūlymų, o kitą savaitę šiam klausimui spręsti bus sudaryta darbo grupė, teigė kurorto savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Ilona Pociuvienė. Svarstoma ir idėja S. Povilaičio vardu pavadinti naująją Palangos koncertų salę, kurioje būtų įrengtas ir nedidelis atlikėjo kūrybinei veiklai skirtas muziejus. Eidamas 69-us metus po sunkios ligos dainų atlikėjas mirė spalio pradžioje.

Kretingiškiai protestavo prieš kurorto rinkliavą

Praėjusį sekmadienį, plakatais ir vėliavomis nešinas beveik 100 žmonių būrys, iš Kretingos rajono Vydmantų kaimo pėsčiomis nužygiavo į kurortą ir prie Baltijos jūros susikabino rankomis. Kretingiškius piktina, kad pagal Palangos valdžios sprendimą, net ir už trumpalaikį poilsį prie jūros ir kelionę į kurortą jiems, kaip ir visiems poilsiautojams, teks mokėti po 5 eurus – tokį rinkliavos tarifą parai yra nustačiusi kurorto taryba. Prieš šią rinkliavą protestuojantys kretingiškiai argumentavo, kad Palangoje darbuojasi nemažai rajono gyventojų, gyvenantys arčiau Palangos važinėja į kurorto prekybos centrus, dalis Kretingos rajono tikinčiųjų yra priskirti Palangos parapijai ir melstis važiuoja į kurorto bažnyčią. Ginti Palangos valdžios skriaudžiamų kretingiškių pasišovė ir artėjančius Seimo rinkimus jaučiantys politikai. Seimo narė tvarkietė Jolita Vaickienė sekmadienį prieš protesto žygį vykusiame mitinge pasigyrė, kad jos iniciatyva Seimo kontrolierius pradėjo tyrimą dėl Palangos tarybos sprendimo teisėtumo ir žadėjo inicijuoti Rinkliavų įstatymo pataisą, kuri neleistų savivaldybėms taip pinigautis. Į žygį atvykęs Darbo partijos pirmininkas ir europarlamentaras Valentinas Mazuronis Palangos valdžią atvirai išvadino plėšikais. Iš Kretingos rajono kilęs premjero patarėjas Antanas Vinkus, kuris yra patvirtintas socialdemokratų kandidatu Kretingos rinkimų apygardoje, Kretingos rajone laikraščiuose yra pareiškęs, kad apie Palangos planuojamą rinkliavą informavęs šalies premjerą Algirdą Butkevičių. „Visi tie, kurie mus kaltina, kad Palanga likusiems šalies gyventojams apmokestino pajūrį, pamiršta esminį dalyką – rinkliava taikoma ne prie jūros atvykstantiems žmonėms, o į miestą įvažiuojantiems ir kurorto orą teršiantiems poilsiautojų automobiliams, – teigia Palangos meras Šarūnas Vaitkus. – Kiekvienas kretingiškis ar iš kitur į kurortą atvykstantis svečias nori matyti tvarkingas gatves, švarius paplūdimius, poilsiautojų saugumu besirūpinančią gelbėtojų tarnybą, naujus pramogų objektus. Tačiau ar susimąstėte, kiek visa tai kainuoja patiems palangiškiams?“

Palangiškiai kurorto organizacijas šiemet remia dosniau

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos VMI) informuoja, kad šiemet įvairias organizacijas parėmė per 61,6 tūkst. Klaipėdos apskrities gyventojų, prašydami skirti joms dalį savo 2014 m. sumokėto gyventojų pajamų mokesčio; skirtoji paramos suma – 5,4 mln. litų (apie 1,6 mln. €). Iš jos 216 tūkst. litų (apie 63 tūkst. €) prašoma skirti politinėms partijoms, jas rėmė apie 4,5 tūkst. apskrities gyventojų. Šiemet apskrityje organizacijoms ir politinėms partijoms skiriama parama, palyginti su praėjusiais metais, išaugo 580 tūkst. litų (apie 170 tūkst. €), o rėmėjų (gyventojų, kurie organizacijas rėmė skirdami 2 proc., partijas – 1 proc. sumokėto pajamų mokesčio) skaičius – dešimtadaliu. Palangoje mokesčių mokėtojų paramos daugiausiai sulaukė šios organizacijos (žiūrėkite lenteles). 2013 metais Palangoje savo pajamų mokesčio dalį paramai skyrė 2249 gyventojai, o pernai – beveik 300 gyventojų daugiau: 2528.
 

Kas paliko dviratį?

Palangoje, L. Vaineikio g., prie pastato Nr. 40, rastas neprirakintas be priežiūros paliktas dviratis. Dviratis saugomas policijos komisariate.

Aptarti devynių mėnesių darbo rezultatai

Praėjusią savaitę Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariate vyko 2015 metų devynių mėnesių veiklos rezultatų aptarimas. Pirmiausia Viešosios policijos skyriaus viršininkas, atliekantis policijos komisariato vadovo funkcijas, Gintautas Pocevičius pristatė Palangos miesto policijos komisariato darbo rezultatus. Iš karto su Klaipėdos aps. VPK vadovybe detaliau buvo aptarti veiksniai, darantys įtaką veiklos efektyvumui ir rezultatams. Klaipėdos aps. VPK vadovas Alfonsas Motuzas supažindino struktūrinių padalinių vadovus su numatomomis permainomis operatyvaus valdymo ir organizaciniuose padaliniuose, diskutavo apie būtinybę visiškai sukomplektuoti operatyvinės grupės pareigybes. Pažymėjo, kad bendrą policijos komisariato pareigybių nekomplektą reikia išlaikyti 20 procentų dėl galimybės didinti darbo užmokestį tarnaujantiems pareigūnams, ypač pirminės grandies. A. Motuzas akcentavo, kad policijos prioritetas išlieka toks pat: operatyvus reagavimas į įvykius ir patruliavimas, bus siekiama policijos funkcijų išgryninimo.

Palangiškiai kviečiami į parodą

Lapkričio 2-ąją minimos Vėlinės, ir būtent šią dieną 1960 metais gimė Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas (2011) fotomenininkas Algimantas Aleksandravičius, kaip jis sako „vėlių vaikas…“ Maloniai visi kviečiami dalyvauti jubiliejinės A. Aleksandravičiaus parodos „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės atspindžiai“ pristatyme, kuris įvyks lapkričio 2 d. 17 val. naujoje Palangos autobusų stotyje.

Šventojiškiai, nesipjaukite dėl valdžios kaip šunys

Į redakciją kreipėsi kontraversiškai kai kurių šventojiškių vertinamas Šventosios seniūnijos bendruomenės pirmininkas Domininkas Jurevičius. Jis reikalauja, kad redakcija išspausdintų atvirą Šventosios seniūnijos bendruomenės laišką, kuriam, anot jo, spalio 2 d Šventosios bendruomenės susirinkime pritarė 66 šventojiškiai. Kadangi laiškas nebuvo skirtas „Palangos tiltui“, o Palangos merui, šalies savivaldybių asociacijos pirmininkui Ričardui Malinauskui, TS-LKD pirmininkui Gabrieliui Landsbergiui, „Delfi“, „15 min.“, „Lietuvos žinių“, „Lietuvos ryto“, lrt.lt, „Vakarų ekspreso“, „Klaipėdos“ ir „Pajūrio naujienų“ redaktoriams, D. Jurevičiaus pretenzijos, kad laikraštis nespausdina laiško, yra nepagrįstos. „Palangos tiltas“ yra atviras visoms nuomonėms, bet Šventosios bendruomenės pirmininkui laišką adresavus kitiems adresatams, ne „Palangos tiltui“, pagrįstai kyla įtarimų, kad D. Jurevičius su pasirašiusiais šventojiškiais yra klaidinami populiariam merui oponuojančių politinių jėgų arba, negalima atmesti, kad D. Jurevičius ir kai kurie kiti šventojiškiai siekia savo politinių ambicijų. Siekiant objektyvumo „Palangos tiltas“ informuoja, kad minėtą laišką pasirašiusieji šventojiškiai skundžiasi, kad Palangos meras „ignoruoja“ Šventosios seniūnijos bendruomenę, kaltina jį kitomis nuodėmėmis, verkšlena, kad nebuvo įsileisti stebėti Šventosios seniūno rinkimų, pasisako prieš įvažiavimo mokesčio įvedimą, abejoja centrinės aikštės tvarkymo projektu. Vis tik D. Jurevičius pripažįsta, kad atviro laiško nesiuntė nė vienam Palangos laikraščiui: „Dėl jūsų pastabos, kad atvirame laiške „Palangos tiltas“ nebuvo nurodytas kaip adresatas, tamsta teisus: buvo priimtas sprendimas nesiųsti šio laiško nei vienam iš dviejų Palangos laikraščių“.
„Palangos tiltas“, džiaugdamasis, kad Šventoji pastaraisiais metais tapo gražesnė – ir dar daug pasikeitimų joje įvyks artimoje ateityje – visas Šventosios bendruomenes ir šventojiškius kviečia bendram darbui, idėjoms ir ieškoti, kad jus jungia, o ne skiria.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Kas Tau yra laisvė?“ - klausiame aktyvių, įdomių Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų. Parodoje – instaliacijoje „Laisvės šviesa: Palangos jaunimo pulsas“ norime prisiliesti prie šiandieninio Palangos jaunimo pulso – veiklos, minčių ir jausmų. Visi šio projekto dalyviai gimė nepriklausomoje Lietuvoje, jau po 1990 metų kovo 11...


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius