Palangos pulsas

2016-03-14
Palangos pulsas

Šventoji kvies Jonines sutikti su joga

Joninių dieną, birželio 24-ąją, Šventojoje organizuojama rekordinė jogos – saulės pasveikinimo – mankšta prie Baltijos jūros „1000 saulių“, kurios tikslas – paminėti tarptautinę jogos dieną ir kartu atšvęsti trumpiausią metų naktį. Renginio metu vyks koncertas, jogų arbatos ir vegetariško maisto degustacijos, meninės edukacinės veiklos. „Indijoje įgytos žinios skatina kurti sveikatingumo ir judėjimo atmosferą ir čia, Lietuvoje. Norime, kad žmonės sugriautų stereotipus apie jogą – iš tiesų, ją gali praktikuoti kiekvienas, kuris nori atpalaiduoti savo protą bei kūną ir pailsėti po sunkių dienos darbų“, – pasakoja renginio iniciatorė, Palangos kultūros ir jaunimo centro atstovė Monika Jarulytė.Iš viso „Išjudink save“ programai buvo pateikta net 440 paraiškų. Komisija atrinko dešimt geriausių projektų, kuriems išdalinti 25 tūkst. eurų. Dar tiek pat bus skirta jų renginių viešinimui ir atributikai. Įvairius miestus šiais metais išjudinsiančių renginių kalendorių galima rasti svetainėje www.ltok.lt/isjudinksave.

Klaipėdos muzikinis teatras vėl pakvietė į Palangą

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras mažiau nei prieš mėnesį sėkmingai debiutavo naujoje Palangos koncertų salėje. Įrodę, kad klasikiniai spektakliai yra gausiai lankomi žiūrovų, praėjusį ilgąjį šventinį savaitgalį klaipėdiečiai grįžo į Palangą ir surengė miuziklų savaitgalį. Nepriklausomybės atkūrimo dieną Palangos koncertų salėje skambėjo lietuviška muzika – palangiškiai ir Palangos svečiai galėjo mėgautis V. Ganelino ir S. Gedos miuziklu „Velnio nuotaka“. Palangos koncertų salėje rodomiems spektakliams buvo specialiai pritaikytos dekoracijos, tad pasirodymui naujoje erdvėje ruošėsi ne tik teatro solistai, bet ir spektaklius įgyvendinantis personalas.

„Tėvelių mokyklos“ paskaitos Palangoje

Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuras, siekdamas stiprinti motinos ir vaiko sveikatą, kviečia būsimas Palangos mamytes bei tėvelius į nemokamas „Tėvelių mokyklos“ paskaitas, kurios prasidės jau kovo pabaigoje.
Paskaitų temos:
Kovo 29 d. 17.15 val. – „Kūdikio priežiūra pirmaisiais mėnesiais“. Lektorė – V. Dajorienė.
Balandžio 5 d. 17.15 val. – „Nėščiosios ir vaiko burnos sveikata“. Lektorė – K. Masiulienė.
Balandžio 12 d. 17.15 val. – „Gimdymas“. Lektorė – S. Kaunienė.
Balandžio 19 d. 17.15 val. – „Jaunos šeimos psichologija ir pogimdyvinė depresija“. Lektorė – S. Bielskytė.
Paskaitos vyks. V. Jurgučio pagrindinėje mokykloje, 309 kab. (Kretingos g. 21, Palanga).
Būtina išankstinė registracija (nurodant vardą, pavardę, telefono numerį): mob. tel. 8 640 93 342; tel. 8 46 31 02 68 arba el. paštu [email protected]

Krosas „Palangos senoji gimnazija – Prezidento ąžuolas“

Jau aštuntus metus Palangos senosios gimnazijos mokytojai Dalia Rakauskienė, Ingrida Želnienė, Egidijus Kukta organizuoja krosą „Palangos senoji gimnazija – Prezidento ąžuolas“.
Šiemet jame dalyvavo tik sportuojantys moksleiviai. Daugiau nei 100 moksleivių mažiau nei per valandą įveikė simbolinę trasą. Pirmieji buvo apdovanoti diplomais ir atminimo dovanomis. Beveik visus dalyvius lydės sportinis šūkis dovanotame ženklelyje: „Sportas netrukdo mokslui – mokslas netrukdo sportui“. Dovanų maratoną gimnazijos sportininkai pratęsė popiete, kurioje nugalėjo Palangos miesto moksleivių tinklinio varžybose. Geriausiais išrinkti Jonas Šima ir Indrė Anusaitė. Jie apdovanoti simbolinėmis taurėmis. Palangos senosios gimnazijos mokytojos D. Rakauskienė ir I. Želnienė į savo ugdymo įstaigą parnešė I laipsnio diplomus ir galimybę atstovauti Palangai.
Dalia RAKAUSKIENĖ

Rytoj Palangoje – kraujo donorystės akcija

Kovo 16 d., trečiadienį, nuo 10 iki 14 val. Palangos miesto savivaldybėje (Vytauto g. 112, II aukšte) vyks kraujo donorystės akcija, prie kurios prisijungti kviečiami visi kurorto gyventojai. Akciją organizuoja VšĮ Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialas. Dovanojantiems kraują bus nemokamai atlikti kraujo tyrimai dėl pavojingų hepatitų B, C virusų, sifilio ir ŽIV. Dovanojusiųjų kraujo laukia malonios dovanėlės.

Vakarų Lietuvos bendruomenėms – mokymai susitarti dėl investicijų

Kretingos rajono savivaldybėje Lietuvos laisvosios rinkos institutas organizavo seminarą „Bendruomenė, investicijos ir aplinkosauga: kaip vertinti, dalyvauti, komunikuoti“. Seminare dalyvavo apie 30 Kretingos ir Palangos vietos bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų atstovų. Taip pat Kretingos savivaldybės atstovai.
„Savo bendruomenės veikloje nuolat susiduriame su įvairiais klausimais. Buvo ypač naudinga sužinoti, kaip tartis ir susitarti dėl investicijų ir aplinkos, kurioje gyvename. Taip pat, kaip bendrauti su valdžia, su žiniasklaida, kas domina žurnalistus. Pateiktos žinios ir praktinės užduotys tikrai pravers“, – po mokymų sakė bendruomenės „Palangos santarvė“ pirmininkė Daina Eimanavičienė.
Seminare lektoriai pasakojo, kaip visapusiškai įvertinti miesto viešosios politikos sprendimus dėl investicinių projektų. Taip pat apie aktualias konstitucines teises, kaip aiškiai, pagrįstai ir tinkamai suformuluoti ir išsakyti savo poziciją. Mokymus vedė Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas, jaunesnysis ekspertas Dominykas Šumskis ir komunikacijos vadovė Asta Narmontė.

Savo turtą tvarkyti reikia

Palangoje nekilnojamojo turto turintys, tačiau jo neprižiūrintys savininkai priblokšti: už praėjusius metus nekilnojamojo turto mokestis jiems padidėjo 6 kartus, o už žemės sklypą – net 8 kartus.
Keletą metų savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus įspėjimus ignoravę pastato savininkai šį kartą sukruto ne juokais. Mat už 2015-uosius jiems teks atseikėti milžiniškas sumas: už beveik 38 arų žemės sklypą buvo apskaičiuotas apie 28,5 tūkst. eurų žemės mokestis, o nekilnojamojo turto mokestis siekė per 10 tūkst. eurų. Viena savininkių, bendrame sklype vos 4,7 aro valdanti 55 metų kretingiškė, Palangos miesto tarybos prašė atidėti kone 4 tūkst. eurų mokestį už žemę, tačiau jos prašymas buvo atmestas. Didžiausią dalį mokesčių teko sumokėti kartu su sūnumi daugiau nei pusę pastato valdančiam vilniečiui, pirmosios nepriklausomos Vyriausybės pramonės ministrui Rimvydui Jasinevičiui.
Jo teigimu, šioje vietoje ketinama statyti dviejų korpusų viešbutį su apartamentais, todėl senąjį pastatą buvo siekiama visiškai nugriauti. Bet tam prieštarauja „Swedbank“, kuriam už paimtą kreditą kitas bendraturtis šį pastatą yra įkeitęs. Pernai padidintus mokesčius Palangoje mokėjo šešių apleistų objektų savininkai. Šiemet apsileidėlių sąraše jau yra 22 pastatai, kurių valdytojams išsiųsti įspėjimai.

Šventosios vaikai ir mokiniai išreiškė meilę Tėvynei

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena Šventosios pagrindinėje mokykloje buvo pagerbta renginiu „Žydėki, Lietuva“. Meilė Tėvynei, jos gamtos grožiui, pagarba valstybės heraldikai, istorijai, dėmesys gimtajai kalbai buvo išreikšti nuoširdžiai parengtu jungtiniu vaikų darželio auklėtinių (vad. Alma Valaitienė, Jūratė Dočilovienė), Šventosios pargrindinės mokyklos mokinių (vad. Edmundas Jucevičius) ir Šventosios bendruomenės liaudiškos kapelos „Eldija“ (vad. Juozas Tubinas) koncertu, miestelio poetės Renatos Kuršytės skaitomomis žemaičių tarme parašytomis eilėmis. Tarp skambių dainų eilėraščius apie tėvynę deklamavo vaikų darželio auklėtinės Rūta Šauklytė, Viltė Dejutė, mokyklos meninio skaitymo konkurso laureatai Elėja Vilkauskaitė, Motiejus Dagilis, Orinta Meškytė. Žiūrovų akis džiugino, susimąstyti skatino Lietuvos gamtos grožį, istorijos epizodus primenanti vaizdo medžiaga su sentencijomis: viena jų – „Žmogus be tėvynės – kaip lakštingala be giesmės“.
Atvykusieji į koncertą svečiai galėjo apžiūrėti I-X klasių mokinių piešinių parodas „Iliustracijos J. Marcinkevičiaus eilėraščiams“, „Piešiu Tėvynę“, dailaus rašymo konkurso „Lietuva poetų eilėraščiuose“ darbų ekspoziciją.
Pasitinkant kovo 11-ąją, buvo surengta I-X klasių akcija „Gražiausi lietuviški žodžiai“. Kiekviena klasė atliko kūrybinę užduotį: dideliame lape užrašė kuo daugiau žodžių, „tarnaujančių“ šiems pagrindiniams žodžiams: „Šeima“(I kl.), „Dangus“ (II kl.), „Žemė“ (III kl.), „Gėlės“ (IV kl.), „Medžiai“ (V kl.), „Valdovai“ (VI kl.), „Kalnai“(7 kl.), „Upės“,(8 kl), „Miestai“ (IX kl.), „Profesijos“ (X kl.). Iš surašyto gausaus žodžių būrio reikėjo išrinkti gražiausiai skambantįjį ir „pažaisti“ jo raidžių prasmėmis. Štai, dešimtokai įsitikino, kad profesijas įvardijančių lietuviškų žodžių tiek daug, kad netelpa lape.
Vasario 16-osios – Kovo 11-osios laikotarpis mokykloje atveria didžiules galimybes pilietiniam, patriotiniam, tautiniam ugdymui. Kad šventinis laikotarpis mokykloje būtų prasmingas, nuoširdžiai rūpinosi mokyklos direktorė Valda Šarkienė, dailės mokytoja Daiva Šimkevičienė, muzikos mokytojas Edmundas Jucevičius, klasių vadovės Ingrida Griškėnienė, Silva Sendrauskienė, Meilutė Petrauskienė, Rasa Birškuvienė, Rimantė Toliušienė, Janina Spučienė, bibliotekininkė Zosė Klapatauskienė.
Nijolė ŠAUKLIENĖ
Šventosios pagrindinės mokyklos lietuvių k. mokytoja

„Palangos“ krepšininkai apsilankė „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje

Atvykę krepšininkai surengė kūno kultūros pamoką jauniesiems „Baltijos“ mokyklos mokiniams. Moksleiviai buvo mokomi krepšinio elementų. Jie galėjo iš arčiau susipažinti ir užduoti klausimus reprezentacinės miesto krepšinio komandos žaidėjams. Patarimus noriai dalijo komandos žaidėjai Benas Vaitulionis, Domininkas Matutis, Aurimas Urbonas, Mindaugas Reminas, Matas Jucikas, Deividas Anužis ,Titus Robinson, Reginald Sims Jr. bei treneris Viginijus Sirvydis. Pamokos pabaigoje moksleiviai buvo apdovanoti UAB „Mantinga“ prizais. Šiuo apsilankymu Baltijos pagrindinėje mokykloje Palangos krepšinio klubas prisidėjo prie projekto „NKL pamoka su UAB Mantinga“.
BC „Palanga“ inf.

Vėliava ant Palangos tilto

Nubangavo trispalvė į Baltijos jūrą
Lyg trispalvė kasa,
Tarp putotų bangų.

Kaip tas tiltas į jūrą
Tiesė savo rankas.
Smėlėtam Palangos pajūry.

Ir rodos tapo tautos tiltu.
O tiltas jau kalbės ateinančioms kartoms.
Kad čia, ant Palangos tilto
Bangavo trispalvė brangi.

Ir jūra džiaugėsi kartu,
Ir siuntė ji bangas i krantą.
Derėjo kaip duetas
Tarp jūros ir bangos,
Ir tarp vėliavos.

Graži užgimus meile,
Tu Palangos širdy,
Šlamėjai
Valstybės Atkūrimo dienoje.

Plevenkit vėliavos trispalvės,
Kasmet stipriau.
Uždekit džiaugsmą širdyje.
Su himno aidu pajūry.

Šventosios mokykloje – Robotikos būrelis

Mūsų mokykloje nuo šių metų sausio mėnesio pradėjo veikti Robotikos būrelis. Robotika – tai mokslas apie robotus ir išmaniąją techniką. Ši dar pakankamai nauja mokslo šaka yra glaudžiai susijusi su mechanika, elektrotechnika, radioelektronika, informatika. Mokiniai užsiėmimų metu dirba su LEGO mindstorms EV3 robotikos konstruktoriais, kurie gali būti valdomi balsu, išmaniaisiais įrenginiais, kompiuteriu bei bevieliu WiFi tinklu. Užsiėmimų metu vaikai išmoks konstruoti mechanizmus, juos valdyti, mokysis atpažinti ir įvardyti technines konstruktoriaus dalis, susipažins su jų veikimo principais, kurs robotų valdymo programas.
Rolandas KAPICA
Informacinių technologijų mokytojas

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ siekia Jums pateikti kuo daugiau įvairesnių žinių. Skaitykite nuo šiol „Palangos pulsą“ laikraščio antrajame puslapyje. Norite pasidalinti žinia, naujiena, informacija? Praneškite mums! Redakcijos telefonas – 8 460 40004


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected]gostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas